Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ödenmemiş MTV çevirmede takılır mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Arkadaşlar ben bu vergiyi bilmiyordum motoru alalı 7 ay oldu toplam 130 TL gibi 2 tane mtv borcu gelmiş bunları ödemeden uzun yola çıksam çevirmede motoru bağlarlar mı ona göre ödeme planı yapacağım.

Düzenleme : Arkadaşlar Vadesi geçmiş borçlar kısmında 68 TL MTV 118 TL'de arkamdaki yolcu kasksız binmişti onun cezası var diğer MTV'nin vadesi geçmemiş gösteriyor ben şimdi sadece Vadesi geçen 68 TL MTV'yi ödesem olur mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lambretta V200 Special, Peugeot Django 150 Sport
    hayır, o satarken ve sanırım muayenede sorun olur..

Motosikleti
    Alıntı birbilent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır, o satarken ve sanırım muayenede sorun olur..
    Teşekkür ederim hocam son düzenlememi de okursanız bir şey sorucam, işi riske atmamak için sadece vadesi geçmiş MTV'yi ödesem olur mu, trafik cezam araç bağlamaya dahil değil sanırım ben pek bilmiyorum bu işleri de.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakalamali haciz gelene kadar mtv ve tpc borcunu ödemeden rahat rahat gezebilirsin.

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakalamali haciz gelene kadar mtv ve tpc borcunu ödemeden rahat rahat gezebilirsin.
    Peki bu yakalamalı haciz olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ? Araç e haciz sorgulamaya bakınca kayıt yok diyor.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hokahey

zaman aşımı var mı

Motosikleti
    Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hokahey

zaman aşımı var mı
    Bana soruyorsanız bir tane vadesi geçmiş var ama araç e hacize bakınca haciz yoktur diyor
    ojo bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Mtv iki parça halindedir ilki Ocak, diğeri Temmuzda ödenmeli, senin ki ilk taksit, onu öde kurtul, temmuz sonuna kadar da diğerini ödersin, cezayı hemen ödersen %25 indirim oluyor, unutma ödemezsen yarın bir gün canını sıkar, bir araç kullanıyorsun bunun vergilerini, sigortasını, arada istemesen de cezalarını karşılayamıyorsan, o motora gücün yetmiyor demektir, git bisiklet kullan hem de çok iyi kalitede bir bisikletle, masrafların çok daha az olur.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haciz bilgilerini e devlet'ten öğrenebilirsiniz.

Vergi borcunda zaman aşımı var ama biz aşırttırmıyoruz. Her şekilde alınıyor o para.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oto ifşa

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    çevirmelerde sıkıntı yaşamazsın. anca seninle uğraşmak isteyen bi polise gelirsen gözünü korkutur ama hiçbir şey yapamaz. mtv yi ve cezayı ödemedikçe cüzi miktarda faiz biner. satarken, muayeneye giderken karşına çıkar. borcun varken bunları yaptıramazsın. onun dışında şehir içi şehir dışı çevirmede problem olmaz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    MTV'si ödenmemiş motosikletin muayenesi de yapılamadından dolayı eğer muayene zamanı geçmiş ise çevirmede motosiklet bağlanabilir diye biliyorum...

130TL'ye "ödeme planı" hesaplıyorsanız motosiklete binme ısrarınızı gözden geçirseniz iyi olabilir yalnız; bunlar benzinle çalışıyor, benzin pahalı hele bakımına hiç gelmeyelim
    Osm@n bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Kanunda herhangi bir düzeltme olmadıysa, ben 2017 yılında Ekonomik dara düştüm, muayenem bitene kadar 2 yıl hiç mtv ödemedim, 2019 a kadar sadece sigorta yaptırdım. Çevirmelerde aracınızın MTV borcu var geçikmeye girmiş bilginiz olsun dediler sadece. 2 yıl yani 4 dönem ödemeden gezdim. Çevirmede sıkıntı olmadı.

Araç mauyeneneniz geçmemişse sorun olmaz. Araç muayenesi ilk yakalamada para cezası keser, 15 gün içinde muayene yaptırmazsanız, aracınız 2. yakalamada bağlanır.

Muayene yoksa sıkıntı var. MTV en az 2 yıl sorun değil...

Vergi şahsidir. Motosikletin trafikten çekilmesine sebep olmaz. Motosiklet üzerinde haciz yoksa kimse bir şey demez.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 senede 1 ödemek zorundasın. çünkü muayeneye giremezsin ödemediğin sürece. ha hala ödemem diyorsanda muyaneye giremeyeceğin için, mtv den değil muayenesizlikten aracını bağlarlar.

o yüzden haciz gelecek kadar bi zaman yok mtv de. 2 boyunca ödemezsen de polis bişey demez. muayanede ve aracı satarken ödemek zorunda olduğun için faiziyle ödersin o kadar.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Kredi kartı borcun takılıyor mu ? Takılmıyor bu da takılmaz az kafanızı kullanın lutfen
    numan bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    eğer ki mali şubeden bir polis çevirip size takmaz ise bir problem olmaz. ilk aracımı aldığımda gençliğin ve maddi darlığın getirdiği durumlardan ötürü 2 buçuk yıldan fazla vergisini ödemedim. muayeneyi de 6-7 geçince yaptırdım. muayene zamanı gelene kadar hiç bir çevirmede trafik veya asayiş ekibi ya senin borcun var bile demedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)