Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Evet, 17bin km(satana kadar 20bin olur gibi) CB125 sürdükten sonra artık yükseltme vakti geldi gibi... Elimdekini sattıktan sonra cebime 14-15bin tl gibi bir para geçiyor, 1,5 ekipmana ayırdıktan sonra 13.x kalıyor ama ben hala bu paraya alacak motor bulamadım...

Aklımda Ninja250r, CBF250, Pulsar 200, Duke 200, CBR250, ER-5, Wolf250 gibi motorlar vardı ama bazılarının eski oluşu bazılarının çok problemli olduğunun söylenmesi üzerine hep caydım...

Şimdi ben bu motora bir sene daha binip para mı biriktireyim, yoksa bu paraya alınacak motor var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Ninja 250r eski bir motor ve ilanlardaki hemen hemen hepsi km düşürülmüş, cbf250 eski bir motosiklet, cbr250r problemlerini anlatmaya kalksam buraya sığmaz, pulsarlar sağlam diyorlar ama ama ama ama işte, duke200 abs olan model güzel fakat motorlar 7 yaşına geldi artık ve ktm parçası yok olanlarıda pahalı, er5 sağlam fakat 125cc den inip bu motora binilmez hem de alınması mantıklı değil(parça konusu, 2.el satış), wolf250 hakkında bilgim yok. eskiden 14-15 liraya çok güzel hasar kayıtsız veya cuzi kayıtlı temiz düşük kmli r25 mt25 bulunabiliyordu, fakat şimdi ağır hasarlısı 20k'ya satılıyor. Yerinde olsam üstüne koyabildiğim kadar koyup temiz bir yamaha mt/r25 düşürmeye bakarım.

Motosikleti
    MT 07
    bu bütçeye en uygunu bence pulsar 200ns eski motorum ilk göz ağrım beni yolda hiç bir zaman bırakmamıştır bakımlarını zamanında yaparsan bir problem olacağını sanmıyorum ki ben ilk motorum olduğu için nasıl kullandığımı tahmin edebilirsin bilgisiz cahil ve hızlı buna rağmen yolda bırakmadı

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    CBR250R / CRF250L

Az daha ekleyip bunlardan birisini bütçeyi zorlayarak alabileceğinin en iyisini al.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    200 Duke ABS kullanıyorum aklına takılanı sorabilirsin.

Alıntı brkkrtt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duke200 abs olan model güzel fakat motorlar 7 yaşına geldi artık ve ktm parçası yok olanlarıda pahalı
    Bu arkadaş biraz sallıyor. Pek dikkate almamanı öneririm.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Vah benim kara yazılı dostum. En büyük şanssızlığın bu ülkede doğmak. Vaktiyle Inazuma'ları başlangıç motoru yaptık, oradan VStrom'lara geçebildik. Ama son 10 yıldır işler değişti.

Pek çok defa bahsedildiği gibi Türkiye'de "güzel motosiklete binemeyecek" bir nesil yetişiyor. Bugün 23-25 yaşında olup yeni yeni çalışmaya başlayanlar hiçbir zaman 600 lük 1000 lik makinelere binemeyecek. Biz eskiden bindik ama şimdi model küçültüp "alanını koru" politikasına geçtik. Çok yazık.

Dostum; Ninja250r, ne doğru düzgün servisi var, ne de uygun fiyatlı parçası var. Hasbel kader alırsın "binemezsin"
    CBF250, abi 100 binden aşağı olmayan "ekmeği yenmiş" motorlar. Bulaşma
    Pulsar 200, yani 15 liraya hangi Pulsar? Kurye çıkması.
    Duke 200, Kawa'dan bir tık daha rahat parça bulunur ama bi sinyal kırsan o da senin kolunu kanadını kırar.
    CBR250, binenler apaçi olabiliyor. Motordan önce sahibini ekspertiz yaptırıp, yetkili servir bakımlı değilse alma. Hatta yetkili servis bakımlı olsa da 10 binde balata, 20 binde zincir, 25 binde debriyaj yemişse, hor kullanılmıştır.

ER-5, büyük risk

Wolf250 seramik motor aksamlarıyla çok iyiydi ama bi amortisöründen falan haberin var mı kaç para?

CC yükseltmeyi boşver. Motoruna bin. Güzel ekipman al.
    blueway2 bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Türkiye'de de motosiklete binebilmek, yaşamak kadar lüks bir hal aldı. En iyisi bırakıp gidelim.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki SV650A
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 Duke ABS kullanıyorum aklına takılanı sorabilirsin.

Bu arkadaş biraz sallıyor. Pek dikkate almamanı öneririm.
    nedir dostum salladığım şey aydınlat bizi

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    o motorların arasında en mantıklısı wolf250

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Belki biraz fazla rahat konuşacam ama,
    Bu motorlarda riskw girip ustaları zengin edeceğinize, bunun üstüne kredi desteğiyle sıfır ns200 alın.
    Hiç değilse kendi motorunuza harcarsınız.
    Ustaların, servislerin kaprisini çekmek bela..
    Yeni alınana bakım, arızada parça, lastik yenileme derken, sonuçta aynı para çıkacak cebinizden. Bir de düzen tutturanama problemi yaşarsanız vay halinize..
    Ustaya ekspertizde gösterirken " al bunu kaçırma " der
    Aldıktan sonra eline bir liste verir, aklın şaşar.
    " ulen hani temizdi, kaçırma dedin " diye sorduğunuzda
    " sobuçta 2. El alıyorsun " deyip haklı çıkarlar.
    Sen alacaksın ki, o kazanacak!!!
    Arabada da, motosiklette de, cep telefonunda da bu böyle..
    Tecrübeyle sabittir.
    Yine de sen bilirsin..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    ER-5 diye bir motor mu kaldı arkadaşlar ? Artık şu Ninja 250R'ı falan da bırakın. İlla 250 cc olacaksa Zontes Phantom S250 al daha iyi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)