Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

13 bin lira kasko teklifi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bahsettiğiniz sertifika ne sertifikası?
    motor sürme sertifikaları varya. hondanın yamahanın verdiği. onlardan
    espresso bunu beğendi.
    since 1987

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor sürme sertifikaları varya. hondanın yamahanın verdiği. onlardan
    Bunlardan alınca kasoo yaptırırken bende şu sertifia var alın kopyasını gönderiyorm indirim yapın mı deniyor?
    Kaskonun yılar içide yapacağı indirimler eğitimden daha fazlaya gelecek, aynı bile olsa eğitim yanımıza kar kaacak. iyiymiş. Zaten eğitim almayı düşünüyordum.
    mavzer-i bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlardan alınca kasoo yaptırırken bende şu sertifia var alın kopyasını gönderiyorm indirim yapın mı deniyor?
    Kaskonun yılar içide yapacağı indirimler eğitimden daha fazlaya gelecek, aynı bile olsa eğitim yanımıza kar kaacak. iyiymiş. Zaten eğitim almayı düşünüyordum.
    tam detayları bilmiyorum ama kasko yaptırırken soruyor. varsa koypasını mı istiyor sistemden kendi mi bakıyor bilmiyorum. bende olmadığı için ben yok demiştim.
    espresso bunu beğendi.
    since 1987

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Forza 250 icin benim her zaman trafik/ev sigortasi yaptirdigim sigortacim 5000 TL fiyat cekti de ona cok diyordum, 13.000TL nedir yaw. Su sertifika isine bakayim ben, var Honda Guvenli Surus egitimi sertifikam, nerelerde bilemiyorum ama almistim yani :D

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Maalesef kasko firmalarına geçirmek isteyen ve kullanıcılara geçirmek kasko firmalarının sonuç olarak düzgün kullanıcılara yansıması. Demekki bu motosikleti kasko yaptıranların alternatifsiz patlamış. Şahsen ben afrikayı 80 bin + 10 bin tl ekipman teminatıyla 3 bine ilk yılımda anadolu sigortadan kaskoladım.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    hangi firma çok merak ettim aralık ayı gibi ben de cb250r için kasko teklifi aldım 3600 demişlerdi her şeyi kapsayan o bile fazla gelmişti bana

Unico sigorta.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Zincir+kilit, abus disk kilidi. Kalan parayla motosiklet klübesi bile yaptırılabilir :D

Çok haklısınız.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    şair ve nur sigorta var galiba onlara da sorun isterseniz böyle bir fiyat çekeceklerini sanmıyorum açıkçası

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    aylık 100 liradan kapalı otopark a ver hem uğraşmazsın yağmur çamur görmez kafa rahat

Motosikleti
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aylık 100 liradan kapalı otopark a ver hem uğraşmazsın yağmur çamur görmez kafa rahat
    bu gözler kapalı otoparktan çalınan motorları da gördü.
    öyle durumda otopark zararı karşılıyorsa aslında kasko yapmış gibi olunur hem.
    since 1987

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kasko = RISK
    Genç sürücü + SS = deli gibi RISK

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko = RISK
    Genç sürücü + SS = deli gibi RISK
    Elbette risk cok ama sigortacilik bunu gerektiriyor zaten.

Dunyanin her yerinde sigortacilik risk uzerine. Havada ucan A350'nin dusme riski var, sigorta sirketi bunun riski cok yuksek yapmam mi diyor ? Ama bizim cakallar yalandan yuksek fiyat verip riskten kaciyorlar, riski dusuk ama surumden kazanabilecegi seyleri sigortaliyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'da genç bir insanın 600cc SS trafik sigortası, benzinden de, lastikten de, bakımdan da fazladır. Bakın kasko değil, trafik sigortası...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette risk cok ama sigortacilik bunu gerektiriyor zaten.

Dunyanin her yerinde sigortacilik risk uzerine. Havada ucan A350'nin dusme riski var, sigorta sirketi bunun riski cok yuksek yapmam mi diyor ? Ama bizim cakallar yalandan yuksek fiyat verip riskten kaciyorlar, riski dusuk ama surumden kazanabilecegi seyleri sigortaliyorlar.
    Riskin fiyatlandırılmasıdır sigortacılık. Riskin yüksek olacağını düşünüyorsa primi yüksek olacaktır. Serbest piyasa. En iyi primi veren paranızı alır. Eğer her şirket yüksek prim veriyorsa demek ki risk yüksektir... Bu kadar basit.

"Sigorta yapmak istemiyor", "riskten kaçıyor" türü düşünceler makul değil. Neden yapmasın? Adamın işi o. Adamın ucuza yüksek riske mi girmesini istiyorsunuz? Mümkün mü böyle bir şey?

Müşterinin satıcıya "bana bu malı bu fiyattan sat" deme hakkı olabilir mi? Ne satıcı alıcıyı almaya zorlayabilir, merhaba de alıcı satıcıyı satmaya. Serbest piyasa bu demek zaten...

Eğer bir yerden kâr elde etmek mümkünse biri orada o işi yapar. Eğer ucuza motosiklet sigortası yapmak kârlı olacaksa buyrun siz yapın... Müşterileriniz hazır.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Nur sigortayi tavsiye ederim. Bana da ucukbir fiyat cikmisti online sitelerden
    Nur sigortadan çözdüm. Özelden yazarsan tel de verebilirim

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika'da genç bir insanın 600cc SS trafik sigortası, benzinden de, lastikten de, bakımdan da fazladır. Bakın kasko değil, trafik sigortası...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:52 ----------

Riskin fiyatlandırılmasıdır sigortacılık. Riskin yüksek olacağını düşünüyorsa primi yüksek olacaktır. Serbest piyasa. En iyi primi veren paranızı alır. Eğer her şirket yüksek prim veriyorsa demek ki risk yüksektir... Bu kadar basit.

"Sigorta yapmak istemiyor", "riskten kaçıyor" türü düşünceler makul değil. Neden yapmasın? Adamın işi o. Adamın ucuza yüksek riske mi girmesini istiyorsunuz? Mümkün mü böyle bir şey?

Müşterinin satıcıya "bana bu malı bu fiyattan sat" deme hakkı olabilir mi? Ne satıcı alıcıyı almaya zorlayabilir, merhaba de alıcı satıcıyı satmaya. Serbest piyasa bu demek zaten...

Eğer bir yerden kâr elde etmek mümkünse biri orada o işi yapar. Eğer ucuza motosiklet sigortası yapmak kârlı olacaksa buyrun siz yapın... Müşterileriniz hazır.
    Abartmaya gerek yok, şirket o sırada sigorta yapmak istemiyordur, yok demesi uygun değildir, yüksek fiyat çeker. 13.000TL sigorta priminin yukarıdakiler ile açıklanacak bir tarafı yoktur. Ben 3. senemdeyim, bu seneki hariç hep rayiç bedelin %10'u kadar fiyat aldım (Mapfre, 2018 2400TL, 2019 2900TL), bu seneki Allianz ve 2700TL prim geldi. (2016 model CB500F)

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Kasko yaptırmak istemeyen firmalar maalesef uçuk fiyat veriyor gelme diye

MRT sigortayı bir ara hocam 2 senedir oradan kasko yaptırıyorum. Xmax'e 2xxx lira ekipman dahil kasko yaptırmıştım. 1xxx li rakamlar da çıkıyordu kısıtlı kaskolarda. Gerçi bu sene uçmuştur fiyatlar
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı kulspruta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko yaptırmak istemeyen firmalar maalesef uçuk fiyat veriyor gelme diye

MRT sigortayı bir ara hocam 2 senedir oradan kasko yaptırıyorum. Xmax'e 2xxx lira ekipman dahil kasko yaptırmıştım. 1xxx li rakamlar da çıkıyordu kısıtlı kaskolarda. Gerçi bu sene uçmuştur fiyatlar
    Benim motoru da MRT sigortadan kaskolatmıştım, hatta en son unico sigortadandı.
    Bu yıl araık ayında 2bin küsür lira çıkmıştı ama nası olsa kapalı güvenlili garajda ve binmiyorum diye kaskolatmamıştım.
    Acaba kaso yaptrmak istediğimde ne fiyat çıkacak. uçmuştur.

serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    aynı dert bende de var, bazı sigorta firmaları 25 bin tl ye kadar uçuk fiyat veriyorlar. Sebebi de riske girmek istemeyip kasko yaptırmak istememeleriymiş. Bir de motorun racingse prim daha çok yükseliyormuş. mesela benim CBR 650 R ın sonundaki R harfi bile yüksek prim çıkma sebebiymiş.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)