Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTOSİKLET BOTU, ÖNEMİ VE ÖNERİLERİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlarım merhabalar, birkaç gün önce bir yazı açmıştım, kask ve mont önerisi diye, fazlasıyla işimi gören ve kısa soluklu bir yazı oldu.

Aradığımı hemen bulmuştum, fakat BOT için herhangi bir bütçe ayırmamıştım, 1000-1.500 liralık botlara baktığımda bütçemi biraz aşıyor.. ve bir çok kişi gereksiz olduğunu da dile getiriyor.

Forumda daha önce açılan başlıkları inceledim fakat piyasanın daha geçen ayla bile alakası olmadığı için oradan bir sonuç elde edemedim.

yine forumumuzda daha önce botun önemini anlatan onlarca konu açılmıştı hatırlıyorum birkaçını belki bu konuyu görüp yoruma bile gelir o abilerim.., basit bir bot eksikliği yüzünden platin takılanlar, açı kaybı yaşayanlar veya botu olduğu için şükredip ben bot değil ayak satın almışım kendime diyenler..

Sizden FİYAT/PERFORMANS diyebileceğiniz bot önerileri bekliyorum.. Siz değerli abilerimin tecrübelerini göz önünde bulundurmak her zaman daha çok işime yarıyor..

Motosikletim R25 fakat bunun konuyla hiçbir alakası olmadığını düşünüyorum, bir çok dostum çevremdeki ya düşük bütçeli bir şey al geç illa istiyorsan, allah aşkına ne kadar hız yapıyor sanki ( motosiklet için ) VS diyor.

Fakat kendi düşüncem küçümsememek gerek, hangi hızda başımıza ne geleceğini bilemeyiz ki zaten 50 ile bide düşseniz kırılma ihtimali var bir yerlerinizin..

Eğer yardımcı olmaya karar verir, kullandığınız ve memnun kaldığınız botları benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

Bütçe olarak 1350 ve üzerisi için zaten aklımda modeller var.. Bana bu fiyatlardan çok daha aşağılara ülkemize göre kabul edilebilir derecede fakat gerçekten koruyuculuğuna güvenebileceğim bir ayakkabı gerekiyor.

Anlayacağınız hem ayranım dökülmesin hem de kötü olaylar yaşanmasın istiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Andes Alaska kullanıyorum. Yağmur çamur geçirmiyor. Kullanımı rahat. Markete girip alışverişini yapıp çıkabilirsin. Daha fazlası yoramaya başlar.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Ben Gaerne GRW bot kullanıyorum.
    Yaklaşık 5 yıldır da aynı botu kullanıyorum.
    Herhangi bir deformasyon bile olmadı neredeyse.
    Çok memnunum tavsiye edebilirim.
    Şuanki fiyatı 1400-1500 civarı.

Tulumum alpinestars olduğundan alpinestars supertech r alayım dedim.
    Denedim rahat edemedim, ayak yapıma pek uymadı.
    Eğer alpinestars marka almayı düşünürsen
    Eskişehir’de motovento bayisi ERBABOĞLU var orası ile iletişime geçebilirsin ,
    fiyatları piyasaya göre dağ uygun.
    Quantrell bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    bot çok önemli. arkadaşımın çelik burunlu botunun üstünden otobüs geçti. sadece serçe parmağı kırıldı. bot olmasa ne olurdu allah bilir. YDS'ye bir göz atın derim.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ben bu ürünü kullanıyorum oldukça da memnunum.

bu olmasaydı başıma gelen kazada sol ayak parmaklarımı kaybedecektim
    başka bi kazada sağ ayak bileğim kırılacaktı
    yigozya bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hangi hızda başımıza ne geleceğini bilemeyiz.
    Fakat hangi hızla motosiklet süreceğimizi bilebiliriz.
    Burada ekipmanın önemini defalarca anlatan ben bu yaz kendime şöyle bir kombin yaptım.

Burada zayıf halka botlar.
    Fakat günlük kullanım için en uygun olanlar da bu tip botlar.
    Fakat yol yapacağım ya da biraz sınırları zorlayacağım zaman bu kombinde botlar uzun olanlarla değişiyor ve aynı takımın pantolonunu giyiyorum.
    Veya tek parça tulum giyiyorum.
    Yani anlatmak istediğim şey sürüşünüzü siz belirleyin ve ona göre en pratik çözüme yönelin.
    Yoksa aldığınız ekipmanı kullanmaya üşenmeye başlarsınız.
    Her zaman yazıyorum.
    Kullanacağınız ekipmanı alın!
    Yav şimdi bu giyilir mi diyeceğiniz ekipmanı bir zaman sonra ihmal etmeye başlarsınız ve kazalar da genellikle o sırada olur.
    mavzer-i bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    COQ, bu ne biçim bot?

Baldırları korumuyor?

Menteşe sert plastik dizlik yok?

Bellik, boyunluk, ta$aklık nerede?

Çıplak motosiklet kullan daha iyi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Şaka bir yana ben de BMW'nin benzer yapıda çok rahat bir botunu kullanıyorum.

Resimdekilere ek olarak eldivenim uzun (ama çok rahat) ve Revit'in yine korumalı ama çok rahat bir kotunu kullanıyorum...
    COQ ve Quantrell bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    xmax 250 scooter kulanıyorum.

Difi Ventura bot almıştım. Scooter ne olacak ne gerek var diyenler de oldu ama yaz kış giydim. Hala da sapasağlam giyilir durumdalar.
    Geçen yıl 50km hızda giderken kaza yaptım, köprücük kemiği kırığıyla atlattım. Ayağıda botlar ve üzerimde tüm ekipmanım olmasa halim ne olurdu bilemiyorum.

Bot önemli. mesela köprücük kemiğim ameliyat geremeden düzgün kaynadı ama ayak bileğindeki kemikler çok daha karmaşık.
    Quantrell bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yds Diablo gtx11 kullanıyorum. 24 derece havada kullandım ve açıkçası bunaltmadı. Güven hissini çok güzel veriyor. Hatta bot o kadar sert ki şimdilik vites atmakta biraz zorlanıyorum. Alıştıkça daha çok seveceğime eminim. Bot tamamen deri . Kaval kemiği , ayak bileği kemiği , topuk ve burun koruması var. Kısacası her şey var. Derinin altına da boydan boya goretex denen kumaştan dikmişler. Bu sayede su geçirmiyor ve hava alabiliyor. Fiyatına göre hem özellikleri çok iyi hem de yerli. Kışın da üşütmeyeceğine eminim. Kısacası seve seve tavsiye ederim .
    Quantrell, Kural [ Z ] ve Cyan bunu beğendiler.

Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Gaerne GRW bot kullanıyorum.
    Yaklaşık 5 yıldır da aynı botu kullanıyorum.
    Herhangi bir deformasyon bile olmadı neredeyse.
    Çok memnunum tavsiye edebilirim.
    Şuanki fiyatı 1400-1500 civarı.

Tulumum alpinestars olduğundan alpinestars supertech r alayım dedim.
    Denedim rahat edemedim, ayak yapıma pek uymadı.
    Eğer alpinestars marka almayı düşünürsen
    Eskişehir’de motovento bayisi ERBABOĞLU var orası ile iletişime geçebilirsin ,
    fiyatları piyasaya göre dağ uygun.
    Eğer uygun bütçeli bir şey bulamazsam kafama yatan alpinestars SMX 6 düşünüyorum.
    Teşekkürler yorumunuz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Andes Alaska kullanıyorum. Yağmur çamur geçirmiyor. Kullanımı rahat. Markete girip alışverişini yapıp çıkabilirsin. Daha fazlası yoramaya başlar.
    Ekledim listeme, inceleyeceğim fiyatı cazip ^-^
    Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bot çok önemli. arkadaşımın çelik burunlu botunun üstünden otobüs geçti. sadece serçe parmağı kırıldı. bot olmasa ne olurdu allah bilir. YDS'ye bir göz atın derim.
    YDS Markasına da göz gezdireceğim hocam, doğru çelik burun bayağı koruyor, çiftlikten biliyorum :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu ürünü kullanıyorum oldukça da memnunum.

bu olmasaydı başıma gelen kazada sol ayak parmaklarımı kaybedecektim
    başka bi kazada sağ ayak bileğim kırılacaktı
    Ürünün fotoğrafı gelmemiş hocam. Eğer gerçekten böyle kazalardan kurtulduysa göz atmaya değer. paylaşırsanız yeniden ekleyeyim listeme

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yds Diablo GTX 11 çiçek gibi bottur.

2016 yılından bu yana kullandım. Hala sapasağlam duruyor. -10 da gördü üşütmedi, defalarca aşırı yoğun yağışta kullandım asla içine su almadı. Yazın da tabi bir spor ayakkabı kadar değil ancak, bot olmasına rağmen bunaltmadı. Derisine yıprandıkça boya bakım yaptım, yıpranmadı. Fermuarı biraz sert ve doğası gereği ağır bir ayakkabı o kadar. Zamanında 450 küsür TL'ye almıştım, Şimdi baktım da 840 civarı olmuş.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi hızda başımıza ne geleceğini bilemeyiz.
    Fakat hangi hızla motosiklet süreceğimizi bilebiliriz.
    Burada ekipmanın önemini defalarca anlatan ben bu yaz kendime şöyle bir kombin yaptım.
    https://scontent.fcdg1-1.fna.fbcdn.n...49&oe=5EFBB6C6
    Burada zayıf halka botlar.
    Fakat günlük kullanım için en uygun olanlar da bu tip botlar.
    Fakat yol yapacağım ya da biraz sınırları zorlayacağım zaman bu kombinde botlar uzun olanlarla değişiyor ve aynı takımın pantolonunu giyiyorum.
    Veya tek parça tulum giyiyorum.
    Yani anlatmak istediğim şey sürüşünüzü siz belirleyin ve ona göre en pratik çözüme yönelin.
    Yoksa aldığınız ekipmanı kullanmaya üşenmeye başlarsınız.
    Her zaman yazıyorum.
    Kullanacağınız ekipmanı alın!
    Yav şimdi bu giyilir mi diyeceğiniz ekipmanı bir zaman sonra ihmal etmeye başlarsınız ve kazalar da genellikle o sırada olur.
    Çok doğru bu ilk ve tek kazamı Eldivenimi satın aldığım gün yaşadım, eldivenim üzerinde 4-5 metre sürüklendim yerde.

Sürüş tarzı için şunu söyleyebilirim Supersport bir motosiklet kullanıyorum ve uzun yol planım var yaz için her ne kadar bu modellere uygun olmasa da, ortalama 120-140 ile seyir halinde olacağım için eksiksiksiz yola çıkmak istiyorum.. BİR DİĞER BOT BAKMA SEBEBİM İSE ücretli bir şekilde viraj dersi almak istiyorum profesyonel eğitimcilerden, UŞAK da spormoto pisti var malum 300CC ye kadar uygun bir pist ve ben giremiyorum diğer ekipmanlarım olsa da bot yok ve gerçekten önemli bir parça virajlar için..
    Teşekkürler yorumunuz ve ilginiz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax 250 scooter kulanıyorum.

Difi Ventura bot almıştım. Scooter ne olacak ne gerek var diyenler de oldu ama yaz kış giydim. Hala da sapasağlam giyilir durumdalar.
    Geçen yıl 50km hızda giderken kaza yaptım, köprücük kemiği kırığıyla atlattım. Ayağıda botlar ve üzerimde tüm ekipmanım olmasa halim ne olurdu bilemiyorum.

Bot önemli. mesela köprücük kemiğim ameliyat geremeden düzgün kaynadı ama ayak bileğindeki kemikler çok daha karmaşık.
    Evet bu forumun da etkisi var benim bot bakmamda.. daha önce bende travma oluşturacak konular okudum, filmler gördüm hastanede çekilen. gerçekten KEŞKE denmeyecek bir konu sağlık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yds Diablo gtx11 kullanıyorum. 24 derece havada kullandım ve açıkçası bunaltmadı. Güven hissini çok güzel veriyor. Hatta bot o kadar sert ki şimdilik vites atmakta biraz zorlanıyorum. Alıştıkça daha çok seveceğime eminim. Bot tamamen deri . Kaval kemiği , ayak bileği kemiği , topuk ve burun koruması var. Kısacası her şey var. Derinin altına da boydan boya goretex denen kumaştan dikmişler. Bu sayede su geçirmiyor ve hava alabiliyor. Fiyatına göre hem özellikleri çok iyi hem de yerli. Kışın da üşütmeyeceğine eminim. Kısacası seve seve tavsiye ederim .
    İnceleme listeme attım çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:08 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yds Diablo GTX 11 çiçek gibi bottur.

2016 yılından bu yana kullandım. Hala sapasağlam duruyor. -10 da gördü üşütmedi, defalarca aşırı yoğun yağışta kullandım asla içine su almadı. Yazın da tabi bir spor ayakkabı kadar değil ancak, bot olmasına rağmen bunaltmadı. Derisine yıprandıkça boya bakım yaptım, yıpranmadı. Fermuarı biraz sert ve doğası gereği ağır bir ayakkabı o kadar. Zamanında 450 küsür TL'ye almıştım, Şimdi baktım da 840 civarı olmuş.
    Fiyata takılmamak lazım şu dönemde fazla... tek derdim 1.500 liralara çıkmadan eşdeğer korumayı sağlayabilecek bir bot olup olmadığı..
    Öneren 2. kişisiniz bu botu detaylıca inceleyeceğim teşekkürler yorumunuz için
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tabi hocam, zaten aradan 4 yıl geçmiş, fiyat artışı genel artışa baktığında makul bile kalıyor.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Öneren 2. kişisiniz bu botu detaylıca inceleyeceğim teşekkürler yorumunuz için
    Aslında 3. kişi, @mavzer-i abimiz de önerdi. Siz linki açmadınız sanırım. Mesajının ilk cümlesindeki bu kelimesine tıklamanız gerek.

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında 3. kişi, @mavzer-i abimiz de önerdi. Siz linki açmadınız sanırım. Mesajının ilk cümlesindeki bu kelimesine tıklamanız gerek.
    ahahah evet gördüm... bu kadar insanın vardır bir bildiği bakalım çarşamba günü motosiklet ekipman mağazamıza gideceğim caaanım uşağa 1 tane açıldı zaten... sorayım var mıymış.. canlı görmek baabında
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alpinestars Faster Shoes modellerinede bakabilirsin çizme kadar uzun değil ama bilek kısmını koruyor sağında solunda korumaları mevcut şehir içi kullanım için çok kullanışlı arkadaşımla beraber kullanıyoruz aynı modelden çok memnunuz bakabilirsin. Not : Biz indirimde tanesi 700 ₺ ye almıştık şimdi uçmuş fiyatlar yine 😑

baran.altun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X City , Suzuki V storm 650
    5 sene kadar forma marka kullandım memnundum, bu sene yds aldım görselide güzel güvende veriyor yıpranma yaşamadım. yaz kış motor üzerinde bot kullanıyorum. kırık bilek kemiği yerine arka çantada spor ayakkabı olması kesin tercihim. Zaman içinde ufak tefek kazalarda hep fayda sağladı.
    espresso ve Quantrell bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    El bileğimi kırdığımda doktor dua et ayak bileğini kırmamışsın dedi. Sebebi ise el bileği bir şekilde iyileşiyormuş ama ayak bileği için aynı durum geçerli değilmiş.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Bende 4riders breeze evo var ama bu yds diabloyu çok beğendim ya baya iyi duruyor sanırım alacağım. Bir kenarda kalsın ayağımdaki eskiyince bunu giyerim
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    El bileğimi kırdığımda doktor dua et ayak bileğini kırmamışsın dedi. Sebebi ise el bileği bir şekilde iyileşiyormuş ama ayak bileği için aynı durum geçerli değilmiş.
    Bu durumlar korkutuyor beni de, hem çevremde duyduğum hem de forumda gördüğüm konular sağolsun bayağı bir endişelendirdi bu konuda beni

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:43 ----------

Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 4riders breeze evo var ama bu yds diabloyu çok beğendim ya baya iyi duruyor sanırım alacağım. Bir kenarda kalsın ayağımdaki eskiyince bunu giyerim
    Bu kadar insanın bir bildiği vardır bende inceliyorum bakalım detaylıca YDS i

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)