Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

NASIL YAPIYORSUNUZ ( DÜŞÜNÜYORUM )

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha mt25
    selam herkese. bu yaz ilk kez motorla takılacam geçen yaz 50'lik vardı pek bi yere gitmedim. Şimdi size saçma gelecek ama yaz sıcağında ekipmanla takılma olayı nasıl olacak onu düşünüyorum tişörtle terleyen biri olarak. Motoru bıraktıktan sonrası sıkıntı. Montla dursan durulmaz çıkarsan elde taşınmaz çanta takmak da istemiyorum motora eldiveni dizliği montu nasıl olacak anlamadım. motordan soğuma sebebi benim için :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    sende istiyosun ki ayranım dökülmesin.
    espresso, TanerErbay, numan ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İstanbul gibi nem oranı yüksek yerlerde ekipman ile yaz sıcağında motor kullanmak gerçekten sıkıntı.

Kırmızı ışıkta beklerken terliyosun, yeşil yanınca hareket eder etmez terli bölgelere rüzgarı yiyosun .

Arka çantaya yedek atlet, tişört filan koyuyorum yoksa sıkıntı.

Ama rahat, keyifli süreceğiz diye sağlığımızı tehlikeye atacak değiliz, EKİPMAN ŞART.
    TanerErbay, espresso ve ilhan5757 bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Fileli mont ya da protect ceket kullanıyorum.

Motosikleti
    Yamaha mt25
    sanırım tek çözümü motorla bi yere gittiğin zaman motoru görüş açına bırakıp ekipmanları üzerine koymak görüş alanında oturup takılmak :D

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mavzerin ima ettiği gibi o ayran dökülecek
    TanerErbay, mavzer-i ve espresso bunu beğendiler.

ne yaparsan yap, ekipman giydigin surece bu derdi az yada cok cekeceksin
    baska caresi yok bunun
    ilk motor kullanmaya basladigimda, hocam cikar balaklava denen sacma seyi dedi, normal tak rahat ol
    yaz sicagi, hic unutmam, 30 dakikalik otoparkta ki manevra hareketlerinden sonra dinlenmek icin kaski cikardigimda biriken terler bardaktan bosanircasina basimdan asagi dökulmustu.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ben elde taşıyorum canımdan daha önemli değil taşımaya üşenmiyorum
    ilhan5757 ve TanerErbay bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Leke olmasin diye açık renkler yerine gidip siyah kask ve siyah ceketler almış birisi olarak konuşuyorum yanıyrüm. Ama bu ekipmansız çıkmamı sağlamaz. Yazın file mont hareket hakindeyken terletmiyor ama durunca fena. 4riders ın yazlık bi ayakkabısını aldım az birley hava alıyor yine. Ne demişler, kan akacağına ter aksın
    ilhan5757, AleniDesais ve TanerErbay bunu beğendiler.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı ilhan5757 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkese. bu yaz ilk kez motorla takılacam geçen yaz 50'lik vardı pek bi yere gitmedim. Şimdi size saçma gelecek ama yaz sıcağında ekipmanla takılma olayı nasıl olacak onu düşünüyorum tişörtle terleyen biri olarak. Motoru bıraktıktan sonrası sıkıntı. Montla dursan durulmaz çıkarsan elde taşınmaz çanta takmak da istemiyorum motora eldiveni dizliği montu nasıl olacak anlamadım. motordan soğuma sebebi benim için :(
    Body armor ve termal içlik ikilisi iş görür. Termal içlik terlesenizde üstünüzün yapış yapış olmasını önler su üzerinizden daha kolay uçar.

Dainese city guard

enduro motor alıp bol bol çanta ekleyeceksin. durduğun yerde istediğin kadar soyun.
    TanerErbay bunu beğendi.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı ilhan5757 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı okuyunca aklıma çok farklı şeyler geldi ama Allahtan o soru bu soru değilmiş en mantıklısı body armor ve yazlık ceket ikilisi armoru ve ceketi çıkartıp yanınızda olan bir sırt çantasına yada top case koyabilirsiniz sakın body armoru tek giymeyin sürtünmeye dayanıksızdır normal bir düşüşte bile yırtılır , ne olursa olsun ekipmansız çıkmayın sağlıcakla
    ilhan5757 bunu beğendi.
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

Motosikleti
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı okuyunca aklıma çok farklı şeyler geldi ama Allahtan o soru bu soru değilmiş en mantıklısı body armor ve yazlık ceket ikilisi armoru ve ceketi çıkartıp yanınızda olan bir sırt çantasına yada top case koyabilirsiniz sakın body armoru tek giymeyin sürtünmeye dayanıksızdır normal bir düşüşte bile yırtılır , ne olursa olsun ekipmansız çıkmayın sağlıcakla
    Tişört ya da fanila üstüne giyerim.
    Siz kaç kazada test ettiniz bunu?

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    fileli yazdık montlar var bakabilirsiniz, ben 4 mevsim olanlardan kullanıyorum yazın (1 haziran İstanbul hava sıcaklığı gibi sıcaklarda) terliyorum ama olabildiğince yazın içime rüzgarın girmesine izin vermeye çalışıyorum yolları var montun üzerinde onları açıyorum kaskta da vizör açık yada hızlıysam vizör kapalı şekilde kaskın havalandırmaları yetiyor. fakat kırmızı ışıkta biraz durmaya gelsin hemen hafif hafif damlaları hissetmeye başlıyorum hava nemli bide üstüne rüzgar yemesi var terli yerlere o daha da kötü yapıyor :d
    tekeriniz yere sağlam bassın...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakın tarihte 20 kilo almış birisi olarak aynı durumda hatta daha kötü durumdayım.

Tavsiye veremeyeceğim cünkü uygulamıyorum.

Ekipman önemli, ama kilolu ve oturdugunuz yerde terleyen bir insansanız motora binemiyorsunuz o sıcakta o ekipmanla.
    ilhan5757 bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Cebimde taşıyorum. Kafam aşırı terliyor. Balaklavasız kask giymiyorum.
    ilhan5757 bunu beğendi.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi ben file ceket ve eldiven kullanıyorum. Bir yere gittiğimde de kaskımı montumu eldivenimi topacase e atıyorum. Kevlar pantolon çok sıktığında da markete girip serinliyorum oh mis...
    AleniDesais ve ilhan5757 bunu beğendiler.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tişört ya da fanila üstüne giyerim.
    Siz kaç kazada test ettiniz bunu?
    Genelde dayım kullanıyor arada bende aşırıyorum ama daha hic kaza yapmadım çünkü kendi motorum yok kumaş yapısı sürtünmeye dayanamayacak kadar ince

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Bu arada yazlık ceket yazmışım ama o yazlık mont olacak yanlış yazmışım
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Eskiden çantada spor ayakkabı gezdirirdim ama bota alıştım artık botu hiç çıkarmadan takılıyorum. Kafede okulda filan öyle takılıyorum. Bi de çok havali hissettiriyor
    espresso bunu beğendi.
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    Genelde dayım kullanıyor arada bende aşırıyorum ama daha hic kaza yapmadım çünkü kendi motorum yok kumaş yapısı sürtünmeye dayanamayacak kadar ince

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Bu arada yazlık ceket yazmışım ama o yazlık mont olacak yanlış yazmışım
    Yanlış bilgilendirmeyin insanları.
    Protect ceketlerin bazı bölgeleri file olsa da korumalıklı olan kısmı gayet de yeterli.
    Oldukça ciddi kazalar yapmış ve atlatmış biri olarak söylüyorum. Hatta hayatımı kurtardı diyebilirim..
    Kullanmadan yorum yapmayınız.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)