Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Sahibinden.com batağı ! Acayip fiyatlar ve umutsuz fiyat kırmalar

Motovento
    REKLAM ALANI

Piyasayı direkt olarak etkilediğini düşündüğüm site. Ciddi bir etkileme olmasa da bence etkiliyor. Keyfe keder yükleyenler fiyatı yüksek tutuyor, diğer satıcı bakıyor benim ki bundan daha iyi deyip oda üzerine +2 koyuyor. Bu sefer keyfe keder koyan +5 koyuyor derken uçuyor. Son vergiler ve zamlarla birlikte piyasa iyice yükselince motorcular çıldırdı. 2.eli acayip yüksek fiyatlara satmaya başladılar. Şuan yürüyen ve sorunsuz 7-10 yaşlarındaki CBF lere 15-16 isteyen var :D İnanılır gibi değil.

Her neyse, asıl sormak istediğim olay şu. Favorilere eklediğim ilanlar yavaş yavaş düşmeye başladı. Ama 250-500 lira değil. Bir kaç bin lira olarak düşmeye başladı. Arabacılar piyasa konusunda bir tık daha mantıklı ilerlerken motosiklet piyasasını asla anlayamıyorum. Uçuyor kaçıyor zıplıyor :D Sizde böyle olaylara denk geliyor musunuz? Ve ben artık -misalen atıyorum rakamları- 10 liralık motorun pazarlığını ciddiysem 8 civarına yapıyorum, olursa olur olamazsa olmaz diyorsam direkt 7den giriyorum. Ve 5-6 pazarlıktan anladığım kadarıyla ölücü muamelesi görmedim. 1 kişi haricinde. Oda geçende 500 lira daha bul satayım dedi. Ben şuan 2.el için bekleme kararı aldım. fiyatların düşeceğini düşünüyorum. Ne dersiniz? Sizce beklenmeli ve bu şişirmecilerin fiyatı kırıp öldüm parasına satması mı beklenmeli yoksa pazarlık sonucunda almalı mıyız? Birde 10luk motoru 8e indirince de alasım gelmiyor harbiden biraz beklesem sıkıştırsam adam 2-3 haftaya daha da sıkışsa 7ye salacak gibi hissiyat oluştu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Favorimdeki bir motor 50 binden 75e çıkardı sonra tekrar 60a indirdi. Cidden piyasa bir garip, insan başlarım böyle işe diyip sıfır motora yöneliyor
    yavuuuuzz bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 bini 10 bine indiren motoru merak ettim.

rakamlar mantıklı gelmedi.

fiyat revizesi bu derece şiddetli olmaz, yavaş yavaş iner normalde.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15'ten 10'a indiren adamın malında bir sıkıntı vardır. sıkışmış durumda olup galeriye verse zaten o fiyatlara satar. her fiyat düşüşünü fırsat olarak görmeyin şüpheci yaklaşın.
    yavuuuuzz ve 007mac bunu beğendiler.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    bazı insanlar gerçekten abartıyor. bazen uğraşmalık motor bakıyorum (honda xl 600 transalp, bmw f650, xt600e vb. ), abuk subuk fiyatlar yazıyorlar. bide açıklamaya yazmıyorlar mı çinli fiyatına japon veriyorum diye sanki 3-4 yaşında motor satıyorlar. gerçi istedikleri fiyatlara da satamıyorlar orası da ayrı bir konu. takip ettiğim bir kaç model var dediklerimin haricinde saçma fiyatlar istenen. baktılar satamıyorlar, fiyatları inmeye başladı hepsinin

son zamanlarda herkese söylüyorum, büyük motor almak hayal oldu. buna müteakip büyük motora binmek isteyip parası yetmeyenler eski motorlara yönelicek (cbf600, fz600 fazer, transalp vb.). bu gün sıfır nc750x 73.000 tl olmuş. allah aşkına kaç kişi verebilir o parayı da o motoru alabilir ? olsa bile o kadar para verip almaya insanın içi acır. bence hazırlanın 100.000 km'de motorlar almaya

böyle giderse ki gitmeye de devam edicek zaten, yavaşça bırakıcam motosiklet hayalini. müziğe yönelicem aga zaten başladım gitara da. umarım elektroya geçeriz 1 sene içinde. enstürman öğrenelim bari boş geldik bu dünyaya boş gitmeyelim

98 model tenereyi 25k dan satışa çıkaranlar var, zaten 2012 modeli 30-35k civarında el insaf.

Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

böyle giderse ki gitmeye de devam edicek zaten, yavaşça bırakıcam motosiklet hayalini. müziğe yönelicem aga zaten başladım gitara da. umarım elektroya geçeriz 1 sene içinde. enstürman öğrenelim bari boş geldik bu dünyaya boş gitmeyelim
    Bence müziğe yönel kardeşim boşver. En kötü ihtimalle 4-5kya bi cafe 152 al geç :D Bakma 5-6k fiyat verdiklerine. Çok rahat 4500-5000 civarıan bulursun. Gitar piyasası da motosiklet piyasasından pek farkı kalmayacak gibi yalnız Motor için falan para ayırdıysan kesinlikle boşver motosikleti, gitar al temizinden 2.el kaliteli bir marka :D Ben resim-tasarım tarafındayım ama müzikçi arkadaşlardan duyduğum muhabbet bu yönde :D 4 sene önce arkadaşımın 1500 liraya aldığı ibaneze 1750 vermişlerdi kız satmamıştı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 bini 10 bine indiren motoru merak ettim.

rakamlar mantıklı gelmedi.

fiyat revizesi bu derece şiddetli olmaz, yavaş yavaş iner normalde.
    Hocam bakın bir üstteki arkadaşta 50 den 75e çıkarıp 60a indiğini görmüş. Ben şahsen günde en az 5-6 ilan favoriliyorum. Mail olarak bildirim gelince oradan bakıyorum. 50 tane favori ilan ekleyince haliyle bi 10-15 tane böyle olay görüyorum :D Pulsarı 8500tan 7500 vermemişti afyonlu arkadaş. Benim afyonlu tanıdıklara sordurdum motoru bilmiyoruz dediler. 2 gün önce aradı arkadaşım senin baktığın motoru bizim arkadaş almış alım satım fiyatını düşüp 7500e vermiş. Ki, bence o çocuk 1-2 hafta daha satamasaydı 7ye bile bırakırdı. Ticari olarak kendimi başarılı gören bir insanım, motosiklete yeni başladım markalara 1 aydır falan hakimim diyebilirim. İnan bana şu motor piyasasının grafiğini anlamak imkansız. Bu 15ten 10a inen motosiklette çinli cruiser. Biraz custom falan yapmış arkadaş. Çok detay verip işini bozmayayım. Ama 7500e verirse, yarın başlatırım işlemleri, eğer görüyorsa :D İstediği kadar 0 motor yapsın 1 ay sonra sorun çıkartmayan çinli cruiser yok piyasada.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İsteyen istediğini istediği fiyata satmaya çalışır. Kimsenin söz söyleme hakkı yoktur. Bu gelip size niye et alıyorsun? Git tavuk ye denilmesi gibi bir şey. İsteyen istediğini istediği paraya yer.

2.el almaya çalışan çoğu kişide istediği fiyatı bulamayınca hemen vay piyasacılar, vay al-satçılar... ülke gerçekten bir garip oldu.

Siz kendinize göre bir motosiklete fiyat biçiyor ve sonra o fiyattan satılmasını istiyorsunuz. Sonra o fiyattan satılığa çıkınca üzerine bir de pazarlık yapmaya kalkanlar da var. Şimdi onlara ne demek lazım?

Adam teneresine dünya masraf etmiştir, motosikletinde en ufak problem yoktur ve 98 modeline 25.000 tl yazar. KİME NE?

Bunlar normal fiyat düşmeler değil bence. Tamamen öğrenmek için motosiklet bakıyorum. Normalde 0 125-s bakıyordum benellinin. Ben bakarken 12-13 civarıydı. Ve forum üyelerinden ve bir kaç kullanıcısından aldığım mesajlara göre tipine aldanma 125ccden çabuk sıkılırsın öğrenmek için düşük fiyatlı bir motosiklet seç dediği için aslında Z-one 150 bile bakıyorum. Ne denk gelirse. Ve anladım ki benelli 125s falan asla para verilip alınacak motosiklet değilmiş. Sırf TR motosiklet piyasası yüzünden. Avrupa'da falan olsam alım-satım gücü derdim olmasa o zaman alırdım. 10bin bandına kadar ne bulursam bakıyorum. Z-one 150-180'in ederi 5bin liradır. Ölücülük yaptığımı düşünmüyorum ve sırf o fiyatlara sinir olduğum için zorla pazarlığa giriyorum ve gariptir ölücü demiyorlar. Biliyorlar çünkü motorun ederini. Ne paradan anlıyorlar ne piyasadan. Almış motorunu muhtemelen CBF 14 binse benim Z-one 8-9 eder diye düşünüp yüklemiş. Afedersiniz sizde bunlardan biriyseniz süzme salak satıcı olarak görüyorum. Ama herkesin kendi ticareti her ürünün bir kör topal alıcısı olur İyi şanslar

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsteyen istediğini istediği fiyata satmaya çalışır. Kimsenin söz söyleme hakkı yoktur. Bu gelip size niye et alıyorsun? Git tavuk ye denilmesi gibi bir şey. İsteyen istediğini istediği paraya yer.

2.el almaya çalışan çoğu kişide istediği fiyatı bulamayınca hemen vay piyasacılar, vay al-satçılar... ülke gerçekten bir garip oldu.

Siz kendinize göre bir motosiklete fiyat biçiyor ve sonra o fiyattan satılmasını istiyorsunuz. Sonra o fiyattan satılığa çıkınca üzerine bir de pazarlık yapmaya kalkanlar da var. Şimdi onlara ne demek lazım?

Adam teneresine dünya masraf etmiştir, motosikletinde en ufak problem yoktur ve 98 modeline 25.000 tl yazar. KİME NE?
    Hocam kimse bişey demedi. Diyoruz ama sizin düşündüğünüz gibi demiyoruz. Bence satıcıların bazıları hadi bakalım tutarsa diye, kupon yapar gibi fiyat veriyorlar. 50 den 75e, 75ten 60a inmek. 15ten 10a düşürmek falan ne kadar mantıklı hareketler. Üstelik sırf hadi bi deneyeyim diye ölü fiyat veriyorum, zorlasam kabul edecek. Bilerek girmiyorum topa, hala daha karar aşamasındayım ve bence, 1 ay sonra öldüm parasına istediğim fiyata muhtemelen istediğim motorlardan birini alabileceğim. Bu piyasayı eleştiriyoruz. İsterse 80bin lira desin. satamadıktan sonra alıcının istediği fiyata seve seve düşüyorlar

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Sürecin kazananı sahibinden.com

Saçma sapan fiyatlar verildi. Hatta belirtildiği üzere adam 50 binlik motoru-arabayı baktı "lan ben kerizmiyim" 70 bin yaptı. Ama gerçek satıcılar baktı fiyatlar reel değil tekrar indirdiler 60 bine. Eee yine satılmadı. 1 aylık süre doldu. Sahibinden.com 49-249 TL sakalına baktı. 1 ayda kimse satamadı.

Sayısız forum ve grupta herkes malını satmak isteyenlere saydırıyor, giydiriyor. Oysa bu mal sahiplerinin bir kısmı da mağdur. NEdeni biraz da devlet.

Avrupa Birliği ile gümrük birliği anlaşmamız var. Öyle ilave ek vergi koyamazsın. Ne oldu? Hint-Japon fiyatları arttı. Hatta Japon olarak bilinen, XMax250 Fransa-İspanya'da üretiliyor. Vergi vurmadı. Sym-Honda-Yamaha... mağdur olurken BMW-Triumph(veya her neyse) Ducati falan fiyatlardan etkilenmedi.

İkinci el ve sıfır fiyatlar birbirlerine göbek bağı ile bağlıdır. MT-25 sıfır fiyatı 36-38 bin TL Kardeşim bunun 10 bin km de temizi 28-30 bini zorlar. Siz bu adama "olum geçen sene 20 bine aldın, niye şimdi 28 bin istiyorsun" diyemezsin. Git sıfır satan bayiye "olum geçen sene 25 bin liraydı niye şimdi 38 bin" diye sor. O da diyecek ki "git ilave gümrük vergisi getirenlere söyle. Ben ne yapayım. Geçen sene de 5 bin kazanıyorum bir motordan, şimdi de 5 bin kazanıyorum. Hatta içerdeyim" Yani bu işin çıkış noktası başka yerler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürecin kazananı sahibinden.com

Saçma sapan fiyatlar verildi. Hatta belirtildiği üzere adam 50 binlik motoru-arabayı baktı "lan ben kerizmiyim" 70 bin yaptı. Ama gerçek satıcılar baktı fiyatlar reel değil tekrar indirdiler 60 bine. Eee yine satılmadı. 1 aylık süre doldu. Sahibinden.com 49-249 TL sakalına baktı. 1 ayda kimse satamadı.

Sayısız forum ve grupta herkes malını satmak isteyenlere saydırıyor, giydiriyor. Oysa bu mal sahiplerinin bir kısmı da mağdur. NEdeni biraz da devlet.

Avrupa Birliği ile gümrük birliği anlaşmamız var. Öyle ilave ek vergi koyamazsın. Ne oldu? Hint-Japon fiyatları arttı. Hatta Japon olarak bilinen, XMax250 Fransa-İspanya'da üretiliyor. Vergi vurmadı. Sym-Honda-Yamaha... mağdur olurken BMW-Triumph(veya her neyse) Ducati falan fiyatlardan etkilenmedi.

İkinci el ve sıfır fiyatlar birbirlerine göbek bağı ile bağlıdır. MT-25 sıfır fiyatı 36-38 bin TL Kardeşim bunun 10 bin km de temizi 28-30 bini zorlar. Siz bu adama "olum geçen sene 20 bine aldın, niye şimdi 28 bin istiyorsun" diyemezsin. Git sıfır satan bayiye "olum geçen sene 25 bin liraydı niye şimdi 38 bin" diye sor. O da diyecek ki "git ilave gümrük vergisi getirenlere söyle. Ben ne yapayım. Geçen sene de 5 bin kazanıyorum bir motordan, şimdi de 5 bin kazanıyorum. Hatta içerdeyim" Yani bu işin çıkış noktası başka yerler.
    Hocam birçok bireysel satıcı hurda mallarını bile 3 bin tl dolaylarından satıyor adamın motoru çekme belgeli hicbir vergi muayne vs ödememiş motora 5 lira bile harcamamış 10 yıl önce motoru almış şimdi o motora 3 bin tl para istiyor evet alıcılarda mantıklı davrandıkları için suçlu ama bu işi fırsata çevirip yada seve seve yada farklı türlü alacaklar diyen satıcılar alıcılardan kat kat suçlu
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Su akar yolunu bulur. Astronomik fiyat çekenler alıcı bulamayınca fiyatı düşürmek zorunda kalacaklardır.
    yavuuuuzz ve espresso bunu beğendiler.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıkmayın canınızı
    olan aptallara olur

kıskanmayın
    aptallar kolay mutlu olur
    Motorumu bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır crf 250l 28 bin tl iken. şerefsizler fırsattan istifade ikinci eline 30 bin fiyat çekiyorlar. yuhh

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır crf 250l 28 bin tl iken. şerefsizler fırsattan istifade ikinci eline 30 bin fiyat çekiyorlar. yuhh
    Olurmu hocam onlarda tur camı,elcik koruma,koruma demiri,sis farı var.😀
    yavuuuuzz bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İsteyenin istediği fiyatı yazma özgürlüğü varsa,isteyenin de genel ahlak çerçevesinden istediğini söyleme hakkı var.Sonuçta düşence özgürlüğü var.

Evet sonuçta ekonomik durumdan dolayı piyasaya gereğinden fazla şişkin.Ama bu karışık piyasayı fırsat bilip belki bir salak bulupta malımı ederinin çok üstünde satarım düşüncesi ile normalin çok üstünde fiyat çeken şark kurnazları sürü ile var.
    yavuuuuzz, Quad87, leons ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes gergin. Milletin tapulu, ruhsatlı malına karışıyoruz. "Neden o fiyata satıyor, o fiyata koyarsa satamaz seve seve indirir, onun ederi o değil" Size ne abiler. İstediği fiyata koyar, satar satamaz ona kalmış. Başka motor mu kalmadı yav alınacak? Bırakın onların motorlarını, kalsın.
    Ama çok düşünceliymişsiniz bunu öğrendim son birkaç gündür İstiyorsunuz ki mağdur kalmasınlar hemen satsınlar motorlarını dimi, anladım ben sizi

Kaç gündür piyasa tartışılıyor. Krizden olduğu kesin. Kaçıncı yazışım buraya bilmiyorum ama 2017den bugüne 2ye katlayan motosiklet çok, neredeyse hepsi. 0 fiyatlar hızlı bir şekilde artınca 2.ellere yöneldi millet ama onlar da aynı oranda artacak, artmalı ki adam satacak üzerine para koyup yenisini alacak. Yanlış mı düşünüyorum? Yani sabit kalmaması lazım öyle değil mi?
    Motorumu bunu beğendi.

Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes gergin. Milletin tapulu, ruhsatlı malına karışıyoruz. "Neden o fiyata satıyor, o fiyata koyarsa satamaz seve seve indirir, onun ederi o değil" Size ne abiler. İstediği fiyata koyar, satar satamaz ona kalmış. Başka motor mu kalmadı yav alınacak? Bırakın onların motorlarını, kalsın.
    Ama çok düşünceliymişsiniz bunu öğrendim son birkaç gündür İstiyorsunuz ki mağdur kalmasınlar hemen satsınlar motorlarını dimi, anladım ben sizi

Kaç gündür piyasa tartışılıyor. Krizden olduğu kesin. Kaçıncı yazışım buraya bilmiyorum ama 2017den bugüne 2ye katlayan motosiklet çok, neredeyse hepsi. 0 fiyatlar hızlı bir şekilde artınca 2.ellere yöneldi millet ama onlar da aynı oranda artacak, artmalı ki adam satacak üzerine para koyup yenisini alacak. Yanlış mı düşünüyorum? Yani sabit kalmaması lazım öyle değil mi?
    Yukarıda yazdım tekrar yazayım isteyen istediği fiyatı çekme özgürlüğü varsa isteyen de fikrini belirtme özgürlüğüne sahip.İnsanları susturmak kimsenin üstüne vazife değil.Sonuçta herkesin gördüğü internet ortamına saçma sapan bir ilan koyuyorsanız gelecek yorumları göze almışsınız demek.

Yukarıda da belirttim büyük ihtimal okumamışsınız tekrar yazayım.Piyasa yüksek ama bazıları normalinde üstünde fiyatlar çekiyor.İnsanların bu kadar tepki göstermesinin sebebi bu saçma sapan fiyat çekenler yüzünden piyasanın geneli yükseliyor.Adam yazıyor CBF 150 ye 15.000 TL bunu gören CBR 250 sahibi onun motoru 15.000 TL ise benim ki 25.000 TL bunu gören MT 07 sahibi benim motorum da 50.000 TL ye gider diye ilan açıyor.

Bir de malını satmaya niyeti olmadığı halde malının piyasasını yükseltmek için çok yüksek fiyattan ilan açan dolandırıcılar var.Geçenlerde bir Facebook grubunda ifşa ettiler.Adam yabancı siteden bulduğu Honda S2000 marka aracın fotoları ile 700.000 TL den ilan açmış.Normalde bu araçlar 250.000 TL civarından gidiyor.İfşa olunca apar topar kaldırdı ilanı.

Nisan ayında bir arkadaşım 0 km Clio alacaktı bir sürü bayii gezdi 0 km araç bulamadı.Bir de malum siteye bakalım dedik,20-30 tane 0 km Clio ilanı vardı.Satanlar da öyle Renault bayii falan değil şahıs yada galeri.Tanıdık bayiiden gitmişler ayırtmışlar araçları garaja çekmişler 2-3 hafta sonra 20.000 üstüne ekleyip sayıyorlar.

Öylesine salak geri-zekalı şark kurnazı bir toplumuz kendi yükselttiğimi piyasadan sonra gidip yine kendimiz araç alıyoruz.Daha önce tekrar tekrar yazım evet 2.el piyasası 0 km araçlar yükseldikçe yükseliyor ama hiç bir ülkede 2. el araçlar fiyat oranı olarak 0 km ye bu kadar yakın değil.Bu ülkede abartı yüksek.

Bu kadar ağır saçmalıklarıN döndüğü piyasada bırakın insanlar bari fikirlerini belirtsin.Yine tekrar tekrar söylüyorum;

İSTEYENİN İSTEDİĞİ FİYATI YAZMA ÖZGÜRLÜĞÜ VARSA,İNSANLARIN DA KANUN VE AHLAK ÇERÇEVESİNDE İSTEDİKLERİ YORUMU YAPMA ÖZGÜRLÜĞÜ VAR.
    yavuuuuzz, atilas, Disturbed34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda yazdım tekrar yazayım isteyen istediği fiyatı çekme özgürlüğü varsa isteyen de fikrini belirtme özgürlüğüne sahip.İnsanları susturmak kimsenin üstüne vazife değil.Sonuçta herkesin gördüğü internet ortamına saçma sapan bir ilan koyuyorsanız gelecek yorumları göze almışsınız demek.

Yukarıda da belirttim büyük ihtimal okumamışsınız tekrar yazayım.Piyasa yüksek ama bazıları normalinde üstünde fiyatlar çekiyor.İnsanların bu kadar tepki göstermesinin sebebi bu saçma sapan fiyat çekenler yüzünden piyasanın geneli yükseliyor.Adam yazıyor CBF 150 ye 15.000 TL bunu gören CBR 250 sahibi onun motoru 15.000 TL ise benim ki 25.000 TL bunu gören MT 07 sahibi benim motorum da 50.000 TL ye gider diye ilan açıyor.

Bir de malını satmaya niyeti olmadığı halde malının piyasasını yükseltmek için çok yüksek fiyattan ilan açan dolandırıcılar var.Geçenlerde bir Facebook grubunda ifşa ettiler.Adam yabancı siteden bulduğu Honda S2000 marka aracın fotoları ile 700.000 TL den ilan açmış.Normalde bu araçlar 250.000 TL civarından gidiyor.İfşa olunca apar topar kaldırdı ilanı.

Nisan ayında bir arkadaşım 0 km Clio alacaktı bir sürü bayii gezdi 0 km araç bulamadı.Bir de malum siteye bakalım dedik,20-30 tane 0 km Clio ilanı vardı.Satanlar da öyle Renault bayii falan değil şahıs yada galeri.Tanıdık bayiiden gitmişler ayırtmışlar araçları garaja çekmişler 2-3 hafta sonra 20.000 üstüne ekleyip sayıyorlar.

Öylesine salak geri-zekalı şark kurnazı bir toplumuz kendi yükselttiğimi piyasadan sonra gidip yine kendimiz araç alıyoruz.Daha önce tekrar tekrar yazım evet 2.el piyasası 0 km araçlar yükseldikçe yükseliyor ama hiç bir ülkede 2. el araçlar fiyat oranı olarak 0 km ye bu kadar yakın değil.Bu ülkede abartı yüksek.

Bu kadar ağır saçmalıklarıN döndüğü piyasada bırakın insanlar bari fikirlerini belirtsin.Yine tekrar tekrar söylüyorum;

İSTEYENİN İSTEDİĞİ FİYATI YAZMA ÖZGÜRLÜĞÜ VARSA,İNSANLARIN DA KANUN VE AHLAK ÇERÇEVESİNDE İSTEDİKLERİ YORUMU YAPMA ÖZGÜRLÜĞÜ VAR.
    Kimse susturmuyor. "Size ne" diyorum, uğraşmayın diyorum. Değerinin üzerindeki motoru almamak o kadar kolay ki anlatamam. Almazsanız fiyat düşer, konuyu açanın verdiği örneklerdeki gibi.

Fikir belirtmek, eleştiri yapmak başka, el alemin malına fiyat biçmek başka. Fiyat da biçmiyorsunuz gerçi tek söylenen "bu fiyatlar ne böyle". Normalin üzerinde fiyat çekiyorlar diyorsunuz, cbf'e 15bin yazmışlar. Ederi kaç bin tl bu motorun şimdi? Nasıl, neye göre kara verilecek? Efsane diyerek çok öttürüldü bu motor. Belki de bu yüzdendir.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir ülkede 2. el araçlar fiyat oranı olarak 0 km ye bu kadar yakın değil
    Çünkü hiçbir ülkenin parası bu kadar hızlı değer kaybetmiyor. MT-07nin 0kmsi olmuş 62bintl. Diğer ülkelerde fiyatlar böyle artmadığı için 2.el fiyatları da düzgün bir şekilde kalabiliyor.
    Yanlış bulmadıysam amerikada 2015 yılında MT-07 0km fiyatı 6990$ imiş. 2020 modeli 7600$. 5 yılda 700$ artmış.
    Bizde öyle değil o iş, dolar olarak fiyat bizde sabit kalsa TL sabit kalmıyor, değer kaybediyor ve bunun sonucunda MT-07 bizde 5 yılda 41000tl artıyor.

Evet saçmalıklar var, doğru haklısınız. Fakat onların fiyatları abarttığı kadar sizlerde olayı abartıyorsunuz. Ben öyle düşünüyorum, çözümün de basit olduğunu düşünüyorum. Almamak.
    Bir tepkimde fiyatların tek sebebi fırsatçılarmış gibi göstermeniz. Fiyatlar artıyor ve konu hep 2.el fiyatları. Hocam! 0km fiyatları artıyor, her şeyden önce TL değer kaybediyor.
    Parasızlıktan 0km motorlardan vazgeçtik artık onlar konuşulmuyor, baktık 2.eller de artıyor alamıyoruz diye herkes gergin. Dövecek fırsatçı arıyoruz. Gözümüzde herkes fırsatçı şu sıralar.

Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tepkimde fiyatların tek sebebi fırsatçılarmış gibi göstermeniz. Fiyatlar artıyor ve konu hep 2.el fiyatları. Hocam! 0km fiyatları artıyor, her şeyden önce TL değer kaybediyor.
    Parasızlıktan 0km motorlardan vazgeçtik artık onlar konuşulmuyor, baktık 2.eller de artıyor alamıyoruz diye herkes gergin. Dövecek fırsatçı arıyoruz. Gözümüzde herkes fırsatçı şu sıralar.
    Tek sebebini bu fırsatçı arkadaşlar olduğunu kimse etmiyor.Ekonominin kötü gidişinin üstüne bu adamların yaptıkları 2.el fiyatlara tuz biber oldu.0 km fiyatlar ne kadar yükselirse yükselin 2.el bir aracın fiyatı 0 km den yüksek olmamalı.Yada 0 kmsi 70 bin TL olan motorun ağır hasar kayıtlı 4 yaşındaki 2.eli 50 bin olmamalı.Anlatmaya çalıştığım şey 2.el fiyatları şu ekonomik duruma göre bile abartı derecede şişmiş durumda.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)