Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Sahibinden.com batağı ! Acayip fiyatlar ve umutsuz fiyat kırmalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi krediye hiç girmek istemiyorum sonuçta ne olacağımız belli değil dandikde olsa benim paramla olsun
    Birader başına gelecek en kötü şey; ödeyemezsin, batarsın ve motorunu satışa çıkarırsın. O gün gelene kadar da sürdüğün, aldığın keyif yanına kar kalır. Düzenli bir işin,gelirin olduğu sürece kork ama daha az kork. Bende maalesef para biriktirme mevhumu yok, azıcık param birikti mi bitim kanlanıyor, "acaba şu parayla ne alsam?" diyorum. Lakin şunu da gördüm; borçlanarak almasam ne motorum oluyormuş ne de arabam.
    MtnXIII ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    türk lirasıyla borçlanmak candır can. hele ki aldığınız mala ipotek konmuyorsa yeme de yanında yat. maddi sıkıntıya girer girmez malını satıp borcunu kapatabilirsin veya aynı motora, arabaya binmekten canın mı sıkıldı veya arıza mı çıkarıyor hemen satıp yeni birşeyler bakmaya başlayabilirsin.

TÜRKİYE'DE PARA BİRİKTİREREK BİRŞEY ALINMAZ. Bunu büyük büyük yazıyorum çünkü siz para 5 lira biriktirisiniz alacağınız mala 10 lira zam gelir. 10 lira biriktirirsiniz 20 lira zam gelir. bu böyle devam eder. Giden tek şey sizin hem paranız hem de para biriktirecem diye motora arabaya binmeden geçirdiğiniz ve bir daha geri gelmeyecek olan çok değerli zamanınız olur.

Türkiye'de kredi faizi her zaman enflasyon kaynaklı fiyat artışından çok daha az olur. siz aslında krediyle motoru, faiziyle de bir daha geri gelmeyecek olan zamanınızı satın alıyorsunuz bunu hiç unutmayın.

İşte bu yüzden bu ülkede satan değil alan kazanır her zaman. siz 3 lira zam geldi diye almazsınız ama adamın biri basar parayı alır o 3 lira zamlı fiyata o motoru.
    Kullanır kullanır sonra size 10 lira fazla fiyata ikinci elini satar. siz de sıfır motor almak hayal oldu diye dolanır durursunuz.

şu an topladığım bilgisayarımı, fotoğraf makinemi ve motosikletimi hep krediyle veya taksitle aldım. geçen hesap ettim 25-30 bin lira para ediyor. beni öpseler biriktiremem bu kadar parayı. kesin sağda solda yerdim.

sözün özü borcunuzu ödeyebildiğiniz sürece borçtan korkmayın. bu sizden 3 götürse de gün gelir 5 getirir.
    tommygun, mattiadestro, MtnXIII ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türk lirasıyla borçlanmak candır can. hele ki aldığınız mala ipotek konmuyorsa yeme de yanında yat. maddi sıkıntıya girer girmez malını satıp borcunu kapatabilirsin veya aynı motora, arabaya binmekten canın mı sıkıldı veya arıza mı çıkarıyor hemen satıp yeni birşeyler bakmaya başlayabilirsin.

TÜRKİYE'DE PARA BİRİKTİREREK BİRŞEY ALINMAZ. Bunu büyük büyük yazıyorum çünkü siz para 5 lira biriktirisiniz alacağınız mala 10 lira zam gelir. 10 lira biriktirirsiniz 20 lira zam gelir. bu böyle devam eder. Giden tek şey sizin hem paranız hem de para biriktirecem diye motora arabaya binmeden geçirdiğiniz ve bir daha geri gelmeyecek olan çok değerli zamanınız olur.

Türkiye'de kredi faizi her zaman enflasyon kaynaklı fiyat artışından çok daha az olur. siz aslında krediyle motoru, faiziyle de bir daha geri gelmeyecek olan zamanınızı satın alıyorsunuz bunu hiç unutmayın.

İşte bu yüzden bu ülkede satan değil alan kazanır her zaman. siz 3 lira zam geldi diye almazsınız ama adamın biri basar parayı alır o 3 lira zamlı fiyata o motoru.
    Kullanır kullanır sonra size 10 lira fazla fiyata ikinci elini satar. siz de sıfır motor almak hayal oldu diye dolanır durursunuz.

şu an topladığım bilgisayarımı, fotoğraf makinemi ve motosikletimi hep krediyle veya taksitle aldım. geçen hesap ettim 25-30 bin lira para ediyor. beni öpseler biriktiremem bu kadar parayı. kesin sağda solda yerdim.

sözün özü borcunuzu ödeyebildiğiniz sürece borçtan korkmayın. bu sizden 3 götürse de gün gelir 5 getirir.
    Kişisel çıkar hesabının en güzel örneğini yazmışsınız. Maalesef durum bu.

Kişisel çıkarları değil toplumsal menfaatleri ön plana almamız lazım. Aksi takdirde geçen her gün batışımız daha da hızlanacaktır.
    Thracian bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Türkiye'de kredi faizi her zaman enflasyon kaynaklı fiyat artışından çok daha az olur.
    O zaman kredi veren bankakar zararina is yapmis olmaz mi ? Sonucta bunlar hayir kurumu degil. Benim bildigim devlet bankalari konut kredisinde zararina kredi veriyorlar bir tek.

Ayrica herkes kredi almak ister fakat ya issiz kalirsa ne olacak ?

Yani su an otomotiv ikinci eli iyi gidiyor diye malim her zaman para diye dusunmemek lazim.

Bakiniz konut fiyatlari, neydi ne oldu.

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman kredi veren bankakar zararina is yapmis olmaz mi ? Sonucta bunlar hayir kurumu degil. Benim bildigim devlet bankalari konut kredisinde zararina kredi veriyorlar bir tek.

Ayrica herkes kredi almak ister fakat ya issiz kalirsa ne olacak ?

Yani su an otomotiv ikinci eli iyi gidiyor diye malim her zaman para diye dusunmemek lazim.

Bakiniz konut fiyatlari, neydi ne oldu.
    bence sizden her fırsatta birşeyler koparmaya çalışan bankaları değil de kendimizi düşünmemiz gerekli. enflasyon bir savaştır ve savaşta herşey mübahtır. mesela bugün düşündüğünüz bankalar iki gün sonra hesap işletim ücreti kart aidatı v.s ayağına gelip bizi soymaya kalkar. bugün bankaları düşünmek bizden kat kat zengin olan amerikaya ingiltereye bedava tıbbi maske göndermek kadar anlamsızdır. bankalar da büyük şirketler de her daim ayakta kalabilirler devlet desteğiyle. Yabancılar ekonomide buna kısaca "too big to fail" diyor. google'larsanız kimler hangi firmalar yurtiçinde yurtdışında devlet desteğiyle ayakta kalmış görebilirsiniz. sizin bir araba alırken iki araba kadar da devlete ödediğiniz vergiler bunlar için işte. enflasyonla verdiklerinizin bir kısmını geri alıyorsunuz gibi düşünün.

aslında otomotiv piyasası düşüşte bu aralar fakat bu düşüşün asıl sebebi abartı fiyatlar değil zamansız fiyatlamalar. mesela aslında seneye 60 bin olabilecek arabaya bugün 60 bin lira yazmak ve satamamak diyelim.
    örnek vermek gerekirse geçen sene bizim arabaya 145 bin liraya çok deyip almayan alıcılara şu an 150 bin ver al desen koşa koşa gelirler çünkü piyasası 160-170 oldu.

şunu da ekleyeyim. tüm bu söylediklerim zamansız bir ötv kdv indirimiyle bütünüyle anlamsız kalabilir.
    buna da risksiz ticaret yoktur diyelim.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Boşver, Müslüman ülke sonuçta herkes on numara ekonomik sıkıntı yok motorlar hayat ucuz miss 😂😂 sorgulama manyak olursun yada fetöcü... ;)

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Aylik maaşi 10bin tl olan bekar birisi bile para biriktirerek 40 bin tl lik bir motosikleti almak icin kisa vadeli kredi çekiyor veya karta 6-8 taksit yapiyor.

Hadi biriktirmeyle nasil alabilir kisa hesap yapalim,

Maas 10bin tl

Kira 1000tl
    Mutfak 500-600tl
    Elektrik,su,dogalgaz(yaz mevsimi) 400-500tl
    Giyim 300-400tl
    Haftasonlari bir yerlerde takilsa ayda yapar 400-500tl
    Sigara varsa,500-600 tl
    Servis yoksa ulaşim,200tl

Toplam 3.500tl

Kaldi cepte 6.500tl

İlk defa motora baslayan biriyse,ekipman lazim 3000-3500tl

Motor 40bin
    Tescil,sigorta,kilit vb 1500tl
    Ekipman 3.500

Toplam 45.000tl

6.500 tl yi 7 ay biriktirmesi lazim.

Hee,7 ay sonra 40bin tl olan motosiklette zamlanacak 45-46bin belki 50bin tl olacak.

8 ay vadeli kredinin bile faizi daha mantikli gelebilir.

Ekipman fiyatlarida yerinde durmayacak.

Vay babam vay,ne hesap yaptim ya laa..

Bu hesaba gore 5bin tl maas alan birisi icin,

Biriktirme olayini 3X yapin 21ay.

Asgari ucret icin ise 42 ay

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

45 bin tl kredi
    9 ay vade
    Geri odeme 47.200 tl

45 bin tl lik motor
    9 ay icinde gelen zamlarla
    50-52 bin tl olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylik maaşi 10bin tl olan bekar birisi bile para biriktirerek 40 bin tl lik bir motosikleti almak icin kisa vadeli kredi çekiyor veya karta 6-8 taksit yapiyor.

Hadi biriktirmeyle nasil alabilir kisa hesap yapalim,

Maas 10bin tl

Kira 1000tl
    Mutfak 500-600tl
    Elektrik,su,dogalgaz(yaz mevsimi) 400-500tl
    Giyim 300-400tl
    Haftasonlari bir yerlerde takilsa ayda yapar 400-500tl
    Sigara varsa,500-600 tl
    Servis yoksa ulaşim,200tl

Toplam 3.500tl

Kaldi cepte 6.500tl

İlk defa motora baslayan biriyse,ekipman lazim 3000-3500tl

Motor 40bin
    Tescil,sigorta,kilit vb 1500tl
    Ekipman 3.500

Toplam 45.000tl

6.500 tl yi 7 ay biriktirmesi lazim.

Hee,7 ay sonra 40bin tl olan motosiklette zamlanacak 45-46bin belki 50bin tl olacak.

8 ay vadeli kredinin bile faizi daha mantikli gelebilir.

Ekipman fiyatlarida yerinde durmayacak.

Vay babam vay,ne hesap yaptim ya laa..

Bu hesaba gore 5bin tl maas alan birisi icin,

Biriktirme olayini 3X yapin 21ay.

Asgari ucret icin ise 42 ay

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

45 bin tl kredi
    9 ay vade
    Geri odeme 47.200 tl

45 bin tl lik motor
    9 ay icinde gelen zamlarla
    50-52 bin tl olur
    Oyle bir anlattin ki kredi cekip africa twin adv alasim geldi..

En kotu 1 yil kullanip zarar etmeden satabilirim..hangi bankaymis bu

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oyle bir anlattin ki kredi cekip africa twin adv alasim geldi..

En kotu 1 yil kullanip zarar etmeden satabilirim..hangi bankaymis bu
    Bu şekilde bir duşuncen varsa,

Hem 1 sene bineyim,hemde zarar etmeyim

Arsa al,

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

güzel edebiyat

Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nakitten kasıt tl değil döviz
    elinizdeki parayla eğer döviz alım satımına girecekseniz zaten motosiklet konuşmak anlamsız olur.
    burada maksat mal almak döviz değil.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bankadaki döviz e dokunamadım
    otomobili krediyle(risk) aldım (şubat 2020)

"mal almak" tartışılır, ayrı bir bilim

ihtiyacını karşılamak, hele ihtiyacını biliyosan, saygılar

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader başına gelecek en kötü şey; ödeyemezsin, batarsın ve motorunu satışa çıkarırsın. O gün gelene kadar da sürdüğün, aldığın keyif yanına kar kalır. Düzenli bir işin,gelirin olduğu sürece kork ama daha az kork. Bende maalesef para biriktirme mevhumu yok, azıcık param birikti mi bitim kanlanıyor, "acaba şu parayla ne alsam?" diyorum. Lakin şunu da gördüm; borçlanarak almasam ne motorum oluyormuş ne de arabam.
    Düşünüyorum abi aslında alınabilir ancak sadece öğrencilikle bellirli bir gelir zor açıkcası sadece kendi başıma kendi paramla almak istiyorum zaten bankaların bana kredi vereceklerinide pek sanmıyorum
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşünüyorum abi aslında alınabilir ancak sadece öğrencilikle bellirli bir gelir zor açıkcası sadece kendi başıma kendi paramla almak istiyorum zaten bankaların bana kredi vereceklerinide pek sanmıyorum
    Ben ilk motorumu alırken kayınvalideme kredi çektirmiştim. Onun çektiği kredinin faizi benim çekebileceğim kredinin faizinden kat kat daha düşüktü. Ha her ay günü gelmeden elden o taksidi ödedim, ayrı konu.
    cıbılduck bunu beğendi.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk motorumu alırken kayınvalideme kredi çektirmiştim. Onun çektiği kredinin faizi benim çekebileceğim kredinin faizinden kat kat daha düşüktü. Ha her ay günü gelmeden elden o taksidi ödedim, ayrı konu.
    Belki bende o tip bişey yapabilirim abi
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Bundan üç yıl önce ev kredisine girdik. aylık 1000 TL odemesi vardı tabi iyi paraydi 2017 asgeri ücreti 1400 idi. zar zor ödüyorduk.
    şimdi asgari ücret 2400 TL oldu.
    tam 1000 TL lik artış ile kredi kendi kendine ödeniyordu.
    ayrıca, evi ben 150 bine almiştim. şuan 600,000 TL tutarında değeri var.

kredi çekmenizi teşfik etmek istemem, ancak borç olmadan hiç bir şey elde edilmiyor malesef.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Arz Talep dengesi bozulunca fiyatların yükselmesi normal.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bu aralar insanı hasta edecek ilanlar var. Mantıklı olan model seçip fiyat artan yapıp o sayfaya bakmak. Satmak isteyen zaten mantıklı olan en iyi fiyatı yazıyor.

Yacanelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125T
    Ben 5000'tl lik motora indirim yaptırmak istedim 4950 yaptı arkadaş ve sevindim.
    Utanıyorum pazarlık yaparken, bir de ne kadar beyefendi olursam o kadar terbiyesizleşiyorlar.
    Bana bir taktik verin arkadaşlar gerekirse ölücü desinler.
    Nasıl girilir mesaja
    S.a 4000 veririm diye mi gireyim 6500 yazan motorun ilanına?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yacanelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 5000'tl lik motora indirim yaptırmak istedim 4950 yaptı arkadaş ve sevindim.
    Utanıyorum pazarlık yaparken, bir de ne kadar beyefendi olursam o kadar terbiyesizleşiyorlar.
    Bana bir taktik verin arkadaşlar gerekirse ölücü desinler.
    Nasıl girilir mesaja
    S.a 4000 veririm diye mi gireyim 6500 yazan motorun ilanına?
    Ben de sizin gibi ne alırken ne satarken pazarlık yapmayı sevmem.Ama halkımızdaki pazarlık yapma hastalığı yüzünden mecburen pazarlık yapmak zorunda kalıyoruz.

Pazarlıkla ilgili verebileceğim bir kaç tavsiye;
    -Kesinlikle karşınızdakinin malını beğenmiş gibi almaya çok istekli gibi davranmayın.İsteksiz gözükün.Satıcı malı çok beğendiğinizi fark edince kesinlikle fiyat inmiyor.Sanki başka alternatifleriniz varmış gibi davranın.
    -Ben genelde pazarlıkta yalan atmam.Açık açık söylerim ben pazarlık yapmayı sevmem kafanızda belirlediğiniz son fiyat nedir diye sorarım.Sonra kendi kafamdaki fiyatı söylerim arasında anlaşmaya çalışırım.
    -Çoğu kişi pazarlık konusunda yüzsüz oluyor aşırı derecede ısrarcı oluyor ama ben bunu yapamıyorum.Ederinin çok altında fiyat çekmeye utanıyorum.Satıcı istediğim fiyata inmezse genelde vaz geçiyorum ve pazarlığı bırakıp başka motosiklet aramaya başlıyorum.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)