Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Husqvarna Svartpilen 250 vs Honda CB250R

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet aynı firma getiriyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Husqvarna Svartpilen 250
    200 km dir Husqvarna svartpilen 250 kullanıyorum. CB 250 hiç kullanmadım o yüzden karşılaştırma yapamam ama eksi ve artıları biraz yazayım. Kazasız belasız rodaj bitirince de eklerim durumu.
    Eksiler
    1) Gösterge, fonksiyonel ama gündüz görmek için yakın gözlüğü lazım. Havalı mı havalı emme velakin okumak çaba istiyor.
    2) Titreşim, rodajdayız malum ama gene de bir saat sonra yumuşak bir yer arıyor insan. Gerçi 90 km civarı yok oluyor ve çok rahatlıyor
    3) Sele, benim boy 175 ama bacak boyum uzun o nedenle sıkıntı değil ama boyunuz 170 ve altı ise parmak uçlarınız anca değer.
    4) Açıktaki bağlantılar vs, bazılarının koruma tapası falan yok su alır mı alırsa ne olur bilemedim
    5) Lastik mrf, belli özel üretilmiş model için ama huyu suyu nedir bilinmez tabii
    Artılar
    1) Viraj alma, ben bundan önce motor değil sanırım kamyon kullanmışım
    2) Tasarım, nazar boncuğu takmak lazım, gören çevirip bu ne diye soruyor
    3) Debriyaj, inanılmaz rahatlıkmış kaydırmalı debriyaj
    4) Vites, çok yumuşak sorunsuz
    5) Düşük devirde tork çok iyi, 5 bin geçmediğim için üstü için yorum yapamam
    6) Kıvraklık, aralara derelere çok güzel giriyor, manevra bayağı iyi
    Şimdilik bu kadar
    mattiadestro bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Ben sırf Honda'nın yeni motorlarındaki ters korna ve sinyal tuşu muhabbetinden Husqvarna seçebilirim. O nasıl bir değişiklik öyle ya aklım almıyor.

Motosikleti
    cb125r
    ktm satın aldı huskyi muhtemelen hindistan fabrikasından geliyor ama tasarım fena bişi

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Bajaj fabrikalarında üretiliyor firma Ktm'nin

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    701 gibiyse oturuşu işkence aleti gibi bişeydir.Üstüne bi de titreşimi ekle oh şenlik.Honda al zararsız satar daha büyüğünü alırsın

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj fabrikalarında üretiliyor firma Ktm'nin
    KTM'nin %48 hissesi Bajaj'a ait.

2018 yılından sonraki Svartpilen 401'e kadarki (401 dahil) Bajaj fabrikalarında üretiliyor.

Bu hintlilerde değişik bir üretim stratejisi var.

Bajaj motor bloklarında SKF rulman kullanır. Koskoca İsveçli SKF'e demişler ki, gel Hindistan'da fabrika kur, rulmanları senden alayım. SKF'de Hindistan'da fabrika kurmuş.

Bajaj güncel modellerinde Bosch (Alman) enjeksiyon sistemi kullanır, venturi boğazı vs, İtalyan Dellorto. Bajaj bunlara bile demiş ki, Hindistan'da üretin. Koskoca Bosch kalkmış enjektörünü sensörünü vs. Hindistan'da üretiyor. Adamların felsefesi ülkelerine para kazandırmak.

Bu gün Vestel, Arçelik, Sunny vs. Ben sizden (Korelilere, Samsung LG vs.) LCD panel almıyorum, gelin Türkiye'de üretim tesisi kurun. Kurmazsanız panel falan almam desin. Paramız ülkemizde kalsın. İstihdam sağlansın.
    BOO_74 bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM'nin %48 hissesi Bajaj'a ait.

2018 yılından sonraki Svartpilen 401'e kadarki (401 dahil) Bajaj fabrikalarında üretiliyor.

Bu hintlilerde değişik bir üretim stratejisi var.

Bajaj motor bloklarında SKF rulman kullanır. Koskoca İsveçli SKF'e demişler ki, gel Hindistan'da fabrika kur, rulmanları senden alayım. SKF'de Hindistan'da fabrika kurmuş.

Bajaj güncel modellerinde Bosch (Alman) enjeksiyon sistemi kullanır, venturi boğazı vs, İtalyan Dellorto. Bajaj bunlara bile demiş ki, Hindistan'da üretin. Koskoca Bosch kalkmış enjektörünü sensörünü vs. Hindistan'da üretiyor. Adamların felsefesi ülkelerine para kazandırmak.

Bu gün Vestel, Arçelik, Sunny vs. Ben sizden (Korelilere, Samsung LG vs.) LCD panel almıyorum, gelin Türkiye'de üretim tesisi kurun. Kurmazsanız panel falan almam desin. Paramız ülkemizde kalsın. İstihdam sağlansın.
    biz de 21 milyon adet motor alalım her sene bize de açarlar fabrika o kolay iş :D
    hasmet bunu beğendi.

Sonuç olarak cb250r bugün 36bin TL, husky 37 bin TL. Sıfır fiyatlar. Ben ikisi arasında çok kararsız kaldım ve açıkçası husky biraz daha ağır basıyor. Ne dersiniz son karar olarak? İlk motorum olacak

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Lawlieth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuç olarak cb250r bugün 36bin TL, husky 37 bin TL. Sıfır fiyatlar. Ben ikisi arasında çok kararsız kaldım ve açıkçası husky biraz daha ağır basıyor. Ne dersiniz son karar olarak? İlk motorum olacak
    sıfır alınacaksa svartpilen derim. sonuçta herkesde olan bir motor değil. daha çok dikkat çeker.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Yedek parça ve servis üzmesin beni dersen Honda, önemli değil aslan besleyen yemini düşünmez dersen Husqvarna, svartpilen çok yakışıklı, 401 olanı tel jant scrambler tarzı hafif kum-arazi kabiliyeti de var onu daha çok beğendim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaş bırak ikinci eli yedek parça yı bu swaptilen çok şekil sıradışı kişilik aykırılık adamın gözüne batıyor 1.83 boy 85 kg olmasam kesinlikle alırdım
    honda ne ya bozulmuyor tmm yedek parça var oda tmm servis var oda tmm ama yaptığı motorlar segmentinde hep alt seviye
    bende nc 750 var yakıt ön bagaj gibi avantajları var ama işte motor mu motor yani çok mutlu etmiyor
    ama şöyle ktm 790 adveture olsa veya bmw f 750 en azından daha canlı daha heyecanlı olurdu
    joshua bunu beğendi.

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    4 ay oldu arkadaş aldımı motoru acaba

ilk motor olacağından dolayı, benden deneyimli olan kardeşlerim arkadaşlarım honda almamı hatta scooter alıp yola odaklanmamı önderdiler. fakat cb250r da karar kıldık en son. hayırlısı olsun.

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    Honda honda honda (Y) svartpilen daha tasarım bir motor olabilir ama ikinci eli sıkıntılı yedek parçası sıkıntılı satayım dersen şak diye satamazsın bas parayı CB ye bak keyfine honda hayat onda

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

Motosikleti
    Husqvarna Svartpilen 250

svartpilen 250 400 km

Son yazdığımdan beri yaşadıklarımın güncellemesi.KM 450 oldu
    Bugün Dağa (Karagöl-İzmir) gittim, zorlamadım paşa paşa: Bu arada çok senedir motor kullanırım ama bu tip yeni o yüzden herhangi bir ahkam kesti isem aşağıda o benim eksikliğim, ben yıllardır motorize seyahat ediyorum, motorcu değilim, olanlara saygılarımı iletiyorum tüm samimiyetimle, sür-çi lisan ettiysem affola,svartpilen 250 ile ilgili tecrübemi paylaşıyorum sümmü haşa
    Eksiler:
    1) Hafif bir zincir sesi var. bu benim hüsnü kuruntum da olabilir bilmiyorum
    2) Beraber gittiğim üstad dedi ki bu motorda bir eksiklik hissediyorsan bil ki o senin eksikliğin, pek kazımadım ki herhalde benim eksikliğim bilemedim.
    3) Titreşti ama sıkıntı değil oturuş pozisyonu önemli, benim durumda öne yükleniyorsun ki normal, biraz ayakları arkaya atıp hafif racing pozu vermek lazım. Ayaklıklar bunun içi müsait dönerken fark ettim, eller ağrımadı. Çıkarken emme velakin baş parmak uyuştu.
    4) Şehre göre fan az açıldı demek ki şehir Egeli olmamalı, şehir içi ha bire fan açan alet dağ bayır 1000 m görünce avusturyalı ya da viking atalarını hatırladı, şehir için akdeniz iklimi zorluyor biraz, sıkıntı yok can sıkıyor sadece
    5) Az off road talimi de yaptım, debriyaja dikkat, çok yumuşak, bayır yanında stop ederseniz üzüyor, ve belirli bir şekilde yan yatarsa devre kesiyor. Düşürmedim dizimde kaldı emme velakin bir açıya kadar yatmışsa bir daha start almıyor. Üstad modu off road yapmak lazım dedi, buldu, 2 tane ayrı modu varmış.2. modda abs arkada kesiliyormuş ki benim hatam da yan dönerken gaz kesmekmiş.
    6) Low fuel sign: ulen zaten 350 km menzil var zorlamazsan, son 100 km de neden açıp adamı geriyosun anlamadım

Artılar:
    1) Her türlü dönüyor böyle bir viraj daha önce yaşamadım
    2) Vites ki vites amanın
    3) Fren ki fren dur deyince duruyor
    4)Bir önceki motorumu bu parkurda satmaya karar vermiştim, husky Allah dert vermesin herhalde ömrüm boyunca benle diye kanaat getirdim bu sefer, dediğim gibi kamyondan motora geçmişim.
    5) Ya 40 km/l iyi bi ortalama bence, 100 km de 2,5 lt ye denk geliyor, bu arada rodajı bir iki mecbur ihlal ettim, 5 bin devir üstü o ktm ataklığı inanılmaz, ruhuna sadık, 250 liye göre 31 bg hakkını veriyor helal olsun
    6) Depo üstü bağlantı olması o kadar güzel ki, önüne güzel bir çanta koy dağ bayır devam
    7) Öncesine göre Lastik update: internette hintli mrf revz serisi için bir alay yorum var ama bunun üstündeki mrf revz-fd için hiç bir şey yok: Net söylüyorum sadece kuruda her türlü asfaltta lastik rodajı sonrası uçları biraz zorlamalı denedim, sonuç olarak metzelder, pirelli diablo vs vs değil ama düzgün kullanan adama çok bile, hemen ısınıyor, güzel yol tutuyor, bozuk asfaltta kendini kaybetmiyor, toprakta da salmıyor.
    Tüm yukarıdakiler BANA GÖRE öyle, her şey kişiden kişiye ve tarza göre değişir hepinize saygı duyuyorum.
    Sonuç:
    İyi ki almışım abi :-)))
    hasmet ve ulkerhan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)