Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

cb250r'dan duke 390 a geçmeye değer mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Ben olsam cb500f bakardım sanırım. Ama tabiri caizse duke apaçiliğe daha müsait. Çok hafif kullanması aşırı kolay bi makine. 250 kullandım 390da 3 aşağı 5 yukarı aynıdır diye tahmin ediyorum. Ama ben heleki 250 nin titreşimnden sonra daha yüksek ccli bi tek silindir almazdım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay bee 1 gün içinde soru sorup test etmeye gidip karar verip aldınız valla bravo.keşke dominar 400 testi de yapsaydınız üşenmeyip.kıyaslama imkanınız olurdu.üzmez zaten kadrandan hafifliğine motorundan tipine tek bir parça motor.hayırlı olsun cb250 den sonra baya bir hızlı gelicektir
    açıkçası konuyu yeni açtım ekstra fikirler için 1 aydır aklımda olan bir modeldi baktım sürekli erteliyorum fiyatlar zamlanıyor dedim forumda da sorayım genel olarak aldığım yorumlara yakın yorumlar geldi test ettiğimde hani derler ya gidişi kadar duruşu da önemli diye motor direk duruyor bu beni çok cezbetti bi de üstüne muhteşem bir ivmelenme verince harekete geçtim

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı captürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkçası konuyu yeni açtım ekstra fikirler için 1 aydır aklımda olan bir modeldi baktım sürekli erteliyorum fiyatlar zamlanıyor dedim forumda da sorayım genel olarak aldığım yorumlara yakın yorumlar geldi test ettiğimde hani derler ya gidişi kadar duruşu da önemli diye motor direk duruyor bu beni çok cezbetti bi de üstüne muhteşem bir ivmelenme verince harekete geçtim
    rc390 sürmüştüm ben baya şaşırmıştım o zaman pulsar vardı yani 3 4 kat üzeri gidiyordu motor.yeni duke de baya bir detay var memnun kalırsınız bence de iyi ettiniz geç olmadan fiyatlar durmicak devam edicektir haziranda da.2020 55 bin tl demişsisnzde çok enteresanmış o

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam cb500f bakardım sanırım. Ama tabiri caizse duke apaçiliğe daha müsait. Çok hafif kullanması aşırı kolay bi makine. 250 kullandım 390da 3 aşağı 5 yukarı aynıdır diye tahmin ediyorum. Ama ben heleki 250 nin titreşimnden sonra daha yüksek ccli bi tek silindir almazdım.
    0'ı yoktu 2.elden de biraz canım yandı zamanında pinpiriklide bir insanım biraz o yüzden pek 2.el de durmak istemedim üstüne elimdekini de takasa sayınca gayet makul geldi şöyle söyleyeyim duke 250 ve 390 arasına bariz bir fark var.Titreşim konusunda haklısınız bir çift silindir gibi değil titreşim var yok diyen kendini kandırmış olur ama rahatsız edici seviyede olmadığını düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

rc390 sürmüştüm ben baya şaşırmıştım o zaman pulsar vardı yani 3 4 kat üzeri gidiyordu motor.yeni duke de baya bir detay var memnun kalırsınız bence de iyi ettiniz geç olmadan fiyatlar durmicak devam edicektir haziranda da.2020 55 bin tl demişsisnzde çok enteresanmış o
    maalesef öyle nasıl satacaklar merak konusu

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun güle güle kullanın. 250 lik fiyatına 373 cc makine çok iyi bir alışveriş olmuş. şimdiden kâr ettiniz sayılır. Son birkaç yıldır Türkiye piyasasında çok düşünmeden böyle hızlı alışverişler baya kârlı oluyor zaten. kazasız belasız sürüşler dilerim.
    captürk bunu beğendi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız inşallah.
    captürk bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun gaddar bir makine aldınız.
    gurcanozturk, cıbılduck ve captürk bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Herkese çok ama çok teşekkür ederim güzel gönlünüz gibi hepinize rabbim daha güzellerini nasip etsin inşallah
    gurcanozturk bunu beğendi.

Güle güle binin hocam
    captürk bunu beğendi.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın, kazasız belasız. Ben de test sürüşü sonrası bir hafta içinde almıştım KTM'i. Sürüş özellikleri etkileyici oluyor genelde.
    captürk bunu beğendi.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Hayırlı olsun, deneyip istemeyen sayısı çok az 390 ı

Kerem A Hero da bahsetmişti videosunda mt7 mt 9 teker için değil bu farklı diyordu. (Teker yapmak tehlikelidir önermiyorum )

https://www.youtube.com/watch?v=ly4Wn7lNQCE ( video bu 7:00 da )

Acaba bir farklılık veya değişen parça var mı 2019 ve 2020 arasında ?

Bilen varsa yazabilir mi ?
    captürk bunu beğendi.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Ktm duke 250
    Hayırlı olsun bende bayılıyorum 390 a belki ilerde yapabilirim bir çılgınlık. Fren ve kontrol kolaylığı ktm de kendini belli ediyor o yüzden çok keyifli bir motor. Güzel fiyat 250 likler 35.500 olmuş.Kazasız belasız binin hayırlı olsun
    captürk bunu beğendi.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Hayırlı olsun hocam. Tekerinize taş değmesin. İkisde ayrı güzel makinalar. Sıfır olması baya iyi.
    captürk bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ktm için güzellemeler yapacaktım motor zaten alınmış sanırım

hayırlısı olsun. 390'a binip de mutsuz ineni neredeyse hiç görmedim. kullanan herkesin yüzünde bir gülümseme taa ki servise gidene kadar parça fiyatları ve bakım ücretleri honda gibi olmayacağı kesin.
    captürk ve cece89 bunu beğendiler.

Ferudunabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM - Duke 390
    vay bee 1 gün içinde soru sorup test etmeye gidip karar verip aldınız valla bravo.keşke dominar 400 testi de yapsaydınız üşenmeyip.kıyaslama imkanınız olurdu.üzmez zaten kadrandan hafifliğine motorundan tipine tek bir parça motor.hayırlı olsun cb250 den sonra baya bir hızlı gelicektir
    katılıyorum. benim pantolon için bile karar vermem 1 hafta sürüyor, kıskandım doğrusu.

Ben Duke 390 kullanıyorum. Duke200'den geçtim, ikinci motorum. Sahip olduğum bilgileri anlatayım.

1 numara şehir motoru diyen bir arkadaş vardı, ona pek katılamıyorum çünkü tek silindirde sıkışmış 390cc size yol+müthiş bir ısı olarak geri dönüyor. Ankara'da kullanıyorum, havlar görece serin ama yine de 2-3 ışıktan sonra alıyorsunuz ısıyı. Bu durum mu sebep oldu bilmiyorum ama fan'ım tekleyip artık çalışmamaya başladı, sonrasında ne kadar azalır bilmiyorum ama internette sıkça yakınılıyor zaten bu durumdan bana has bir sorun olmadığı belli. Duke200'de böyle bir sorunum asla yoktu. Belki Duke250 daha iyi bir şehir motorudur diyebilirim diğer özellikleri de barındırdığı için.

Sele konforu Duke200'ün beton selesine göre epey rahat. Sürüşte titreşimden çok rahatsız olduğumu söyleyemem, ama çok rüzgar alıyor bu kötü. cb250r da naked motor zaten. şehirlerarası değişen bir şey olmayacaktır. hatta ön cam takabilirsiniz, cb250r'dan daha şık duracaktır.

Düşük devirlerde motora "ya abi hayırdır canın mı sıkkın, niye gitmiyosun" dedirtecek bir güçsüzlüğü var. o övülen gücü devir yükseldikçe görebiliyoruz.

frenleri harika, 2013 model duke200 de öyleydi. henüz başka marka kullanmadım ama bana çok güven verdi ve çok kez beni kurtardı diyebilirim.

Ekranı harika, son teknoloji. Bluetooth ile şarkıları vs değiştirebilir, ses kontrol edebilir, arama yanıtlayabilirsiniz. gündüz gece modu başarılı ve işe yarıyor. gece çok tatlı görünüyor.

yakıtı ben 4.2'lerin altına düşüremiyorum. Ki ona da dikkat etmek zor. Ama bu benim hatam da olabilir tabi.

şimdilik aklıma gelenler bunlar. hayırlı olsun şimdiden
    captürk bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Çok teşekkür ederim tekrardan hepinize bir de internette bir artısını daha gördüm göstergesinin doğruluğu,şöyle ki gördüğüm kadarıyla GPS de ölçülen hız ile motorun gösterdiği hız neredeyse aynı sapması sadece 2-3 km/h benim kullandığım Honda olsun başka modelleri olsun özellikle r25 olsun sapması çok fazla 180 gösteriyor gösterge GPS e bakıyorsun 168 bu özelliği de çok hoşuma gitti açıkçası

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:27 ----------

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm için güzellemeler yapacaktım motor zaten alınmış sanırım

hayırlısı olsun. 390'a binip de mutsuz ineni neredeyse hiç görmedim. kullanan herkesin yüzünde bir gülümseme taa ki servise gidene kadar parça fiyatları ve bakım ücretleri honda gibi olmayacağı kesin.
    Hemen hemen aynı gelecektir diye düşünüyorum hocam en azından servis fiyatı çünkü Cb250r da 4000 de bir gitmen gerekiyordu bunda 7500 de bir ama Allah korusun kaza falan durumunda bu alet daha çok cep yakacak parça fiyatıyla o belli oldu

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Ben olsam geçmezdim hondanın tipi daha güzel geliyor bana,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam geçmezdim hondanın tipi daha güzel geliyor bana,
    Evet tip olarak cidden çok güzel cbler çok beğenerek aldım bununda tipi güzel cb daha klas bu daha spor duruyor ama yani performans olarak ciddi fark var bi de daha tam almadım motosikleti kapora verdim pazartesi alacağım ama bir çok kişi hararet sorunu var demiş böyle bir şey var mı acaba benim için ciddi bir sorun bu cb ile hiç böyle bir sorun yaşamadım yani ne kadar basarsam basayım 6 Çubuklu hararet göstergesi 3 çubuğu geçmiyordu benim için büyük bir sorun olur bu yani hararet sorunu yaşayan var mi?

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı captürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet tip olarak cidden çok güzel cbler çok beğenerek aldım bununda tipi güzel cb daha klas bu daha spor duruyor ama yani performans olarak ciddi fark var bi de daha tam almadım motosikleti kapora verdim pazartesi alacağım ama bir çok kişi hararet sorunu var demiş böyle bir şey var mı acaba benim için ciddi bir sorun bu cb ile hiç böyle bir sorun yaşamadım yani ne kadar basarsam basayım 6 Çubuklu hararet göstergesi 3 çubuğu geçmiyordu benim için büyük bir sorun olur bu yani hararet sorunu yaşayan var mi?
    o kadar çıkmışken Husky 401 lere neden bakmıyorsun. Aynı güç aynı blok. Tasarım senin istediğin gibi.
    buteo bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)