Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

GIVI Markasının Aşırı Pahalı Olması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    kimse bana fakirsin edebiyatı yapmasın. 100 gram bükülmüş demir parçası bile givi marka olunca 1000 tl. sanayiye gitsem statik boyası dahil 50 tl para veririm.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İtalyan mali olup ucuz olan birşey var mi?

En azindan çanta demirinin,desmo bakimi yok
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse bana fakirsin edebiyatı yapmasın. 100 gram bükülmüş demir parçası bile givi marka olunca 1000 tl. sanayiye gitsem statik boyası dahil 50 tl para veririm.
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtalyan mali olup ucuz olan birşey var mi?

En azindan çanta demirinin,desmo bakimi yok
    Konuyla alakasız olacak ama hazır sizi tek başlıkta yakalamışken söyleyim içimde kalmasın

Bu forumda; @ulkerhan ve @levend84 üstadlar; sizlerin motosiklet tamiri, bakımı, teknik detayları hakkındaki yorumlarınızı keyifle okuyorum.

Belki bir gün işime yarayacak bir çok bilgiye denk geliyorum sizler sayesinde.

Kendi adıma, sizlere teşekkür ediyorum
    levend84 bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    öyle demeyin. demir deyip geçmeyin.
    o demirde bile ar-ge var.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla alakasız olacak ama hazır sizi tek başlıkta yakalamışken söyleyim içimde kalmasın

Bu forumda; @ulkerhan ve @levend84 üstadlar; sizlerin motosiklet tamiri, bakımı, teknik detayları hakkındaki yorumlarınızı keyifle okuyorum.

Belki bir gün işime yarayacak bir çok bilgiye denk geliyorum sizler sayesinde.

Kendi adıma, sizlere teşekkür ediyorum
    teşekkür ederim dostum. bildiğim ve sakladığım bir bilginin kıymetsiz olduğu doktrin ile büyüdüm. dolayısıyle paylaşmak güzeldir
    bursalıali bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Katilmadan edemeyecegim.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sw motech veya touratech daha pahali degil mi ?
    Sadece givi ye ozel bir durum degil dediginiz.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    peki neden saniyede 50tl ye yaptırmıyorsun neden aklına bu marka geliyor yada karşına çıkıyor
    yigozya bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hadise sadece demir parçası değil ki, markanın arkasında güven ve kalite yatıyor. Ondan dolayı bu kadar pahalı..

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki neden saniyede 50tl ye yaptırmıyorsun neden aklına bu marka geliyor yada karşına çıkıyor
    benzin deposu tutacağı yazdım google'a 100-150 tl olsa uğraşmayayım diye arayacağım.
    givi marka benzin deposu tutacağını kilitleme demiri 1000 tl gibi bir fiyat karşıma çıkınca bastım küfürü.
    sanayide bile değil, demiri kendim yapacağım. 20 tl ye maledeceğim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sw motech veya touratech daha pahali degil mi ?
    Sadece givi ye ozel bir durum degil dediginiz.
    Rakibi,alman hepco becker.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadise sadece demir parçası değil ki, markanın arkasında güven ve kalite yatıyor. Ondan dolayı bu kadar pahalı..
    Kullandigi Demirin hammadesi nedir?

İnconel 625 mi
    İsveç çeliği mi
    Titanyum mu?

Yoksa St37 mi?

Tamam etiketindeki markaya +%30 verelim.

Ama nihayetinde jet motoru tasarlanmiyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakibi,alman hepco becker.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Kullandigi Demirin hammadesi nedir?

İnconel 625 mi
    İsveç çeliği mi
    Titanyum mu?

Yoksa St37 mi?

Tamam etiketindeki markaya +%30 verelim.

Ama nihayetinde jet motoru tasarlanmiyor.
    Olur mu yavvv.. Jet çeliğidir o!
    Geçen elcik montajı yaptım, elcik boyutunu genişletmem için gidon topuzu tarafından 3cm esnetmem gerekti. Orjinal aparat 100tl, ben kumpasla ölçümü alıp sanayiden zevkine göre kestirdiğim conta ile 5 tl ye hallettim.
    Ben, bu tip f/p olmayan ürünlerin
    - marka meraklısı
    - becerisi olsa bile vakti/alet edavatı olmayan
    -beceremeyenlerin paralarına dikilmiş göz olarak bakıyorum.

Vida deliği yeri farkı olan ns200 port bagaj demiri 80 tl
    Dominarınki 240
    Hele şu ayna yükseltme aparatlarındaki fahiş fiyata şaşıyorum. 70-80-140 euro nedir yahu..
    Güzel bir ayna alıyorsunuz mesela 50tl'ye tvs aynası, demir uzantı yerinden kesiyorsunuz. 5-7cm her ne ise iç dişli perno alıyorsunuz ve aynanın çubuğuna diş açtırıyorsunuz ve birleştirip 6 tl lik spreyle boyuyorsununuz.
    Hem orjinal aynanız ( 300-500-700tl oynanmamış oluyor )
    Hem de bu işlemi 1 çift aynada toplam ayna dahil 60tl ye hallediyorsunuz..
    İsteyen araya Z demir çubuk büktürüp kaynatabilir. Maliyet yine pek değişmiyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olur mu yavvv.. Jet çeliğidir o!
    Geçen elcik montajı yaptım, elcik boyutunu genişletmem için gidon topuzu tarafından 3cm esnetmem gerekti. Orjinal aparat 100tl, ben kumpasla ölçümü alıp sanayiden zevkine göre kestirdiğim conta ile 5 tl ye hallettim.
    Ben, bu tip f/p olmayan ürünlerin
    - marka meraklısı
    - becerisi olsa bile vakti/alet edavatı olmayan
    -beceremeyenlerin paralarına dikilmiş göz olarak bakıyorum.

Vida deliği yeri farkı olan ns200 port bagaj demiri 80 tl
    Dominarınki 240
    Hele şu ayna yükseltme aparatlarındaki fahiş fiyata şaşıyorum. 70-80-140 euro nedir yahu..
    Güzel bir ayna alıyorsunuz mesela 50tl'ye tvs aynası, demir uzantı yerinden kesiyorsunuz. 5-7cm her ne ise iç dişli perno alıyorsunuz ve aynanın çubuğuna diş açtırıyorsunuz ve birleştirip 6 tl lik spreyle boyuyorsununuz.
    Hem orjinal aynanız ( 300-500-700tl oynanmamış oluyor )
    Hem de bu işlemi 1 çift aynada toplam ayna dahil 60tl ye hallediyorsunuz..
    İsteyen araya Z demir çubuk büktürüp kaynatabilir. Maliyet yine pek değişmiyor.
    Abi ayna çözümü güzelmiş deneyeceğim varsa bir resim iyi olurdu 😁

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Parasızlıktan markaların fiyat politikaları tartışılmaya başlandı. Adam marka kurmuş fabrika açmış ürün geliştiriyor satıyor. Sonra biri çıkıyor ve "neden bu kadar pahalı". 2 tane tişört vardır, birinin üzerinde lacoste yazar 300tl fiyat biçerler. Aynı topraktan çıkan pamukla yapılmış diğerinde ise tacoste yazar, timsahı pembedir ve 30 tlye pazardan alırsın. Yani neden bu kadar kurcalıyorsunuz fiyatları anlam veremiyorum, piyasada her malın ucuz markası var pahalı markası var. Rahat bırakın şu italyanları
    yigozya bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçen sene bir arkadaş Nc 750 X aldı ve bayramda tura çıkacağı için çantaydı, çanta demiriydi, yan çantaydı motoru hazırlaması gerekti. Fiyatı daha uygun diye markasız çanta demiri almış biz de alet edevatı alıp yanına yardıma gittik. Bir tarafımızdan ter aktı, uğraşıyoruz uğraşıyoruz olmuyor, parçalar birbirine tam oturmuyor. Arkadaş ertesi gün demirleri aldığı yeri aradı ve iade etti. Gitti, bilindik bir yabancı marka çanta demiri aldı, cetvelle ölçmüş gibi milim sapmadan yerine oturtabildik. 1 sene geçti üzerinden sorunsuz kullanıyor.
    levend84 ve cıbılduck bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim motorun eski sahibi 1300 liralık givi topcase takmış.

bakıyorum bakıyorum neresi 1300 anlamaya calısıyorum, hala bulamadım

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Kimse kusura bakmasın.

Beğenmiyorsanız kendiniz yapın satın.

Yoksa adam istediği fiyata satar, siz ancak konuşursunuz.

Birileri gidip bu iş için bir firma kurmuş, firma giderleri var, vergileri var, çalışan maaşlarından tutun da tasarımcının kullandığın bilgisayara kadar herşey. Sonra bunun üretimi ve bundan kar var. Ardından paketleme ve reklam giderleri. Sonra pazarlama konusu ile kargolama. Hatta kutu üzerindeki tasarım ve kutu maliyeti. Ek vergileri...

Dediğim gibi, beğenmiyosanız kendiniz yapın satın.

Yoksa adam istediği malı istediği fiyata sana kakalar. Bu kadar basit. Bahane istersen de yukarıdaki satırı okur anlatır sana, sen de afiyetle yersin.
    yigozya, Cyan, izzmarit ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Kaskım givi marka ve çok da pahali sayilmaz ama konuyu görünce gururum oksandi
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    En önemlisi biz Türk'lerin hesap etmediği, yatırım ve stok maliyeti var. Kalıp maliyeti var. Yedek parça tutma zorunluluğu var. Aynı klasmanda iş yapan Türk firması ucuza mı satıyor. İki kardeşin kurduğu çanta firması var adı aklıma gelmedi, belki daha kaliteli malı daha pahalıya satıyor. Her zaman demişimdir, Türkiye'de vergi tabelası alacak adamı 6 ay maliye kursa sokmalı. Maliyetleri, sermayeyi borç alacak ilişkisini stok maliyetini öğretmeli. Elin gavurunda birçok, birden fazla nesilde devam eden işletme var. Bizde kaç tane var?
    emenyasin bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Vallahi o iş okadar kolay oluyorsa neden böyle hırslanarak yorumladınız ? Gıvı dünyadaki en büyük aksesuar üreticilerinden biri. Bu sene honda africa ve yamaha tenere gibi modellerin full aksesuarlarını oem olarak yapıyor. Acaba bu markalarda sizin düşündüğünüz gibi düşünemiyor mu ? Koskoca hondası yamahası sanayide bir demiri büktürüp üzerine statik çektiremiyor mu ? Daha ürünü kullanmadan bir markaya bok atmaası bir çok açıdan çok daha kolay tabi

Sanayi kafasıyla düşünürseniz sanayide pleksi tablasıyla ön vizör, düz boruyla koruma demiri, alimunyum levhadan çanta, demircide telefon tutucu gibi bir çok şeyi 50 liraya çözebilirsiniz. Ancak çok büyük markaları givi, touratech, kappa, sw motech gibi bir çok markayı sanayiden ve birbirlerinden ayıran çok fazla varyant mevcut. Ayrıca givi 2022 ye kadar dünya üzerinde motosiklet aksesuar üretimi yaptığı tüm parçalarda tuv uygunluk belgesine sahip.

Sanayide sizin demiri büken ustanın tuv belgesi var ve motosikletin üzerine taktığınız tüm parçalar uygunluk belgeleri mevcutsa söyleyin bizde aksesuarlarımızı o ustadan alalım. Ha siz ulan ben 30 yıllık motorcuyum ne alaka tuv belgesi ne yapacağım diyorsanız o ayrı bir kafa tabi.

http://media.givi.it/File/certificaz...05_GIVI_EN.pdf
    izzmarit, yigozya, TAYFUNBORA ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)