Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

GIVI Markasının Aşırı Pahalı Olması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İstisnalar kaideyi bozmaz arkadaşlar (orada ucuz yaptırabiliyorum, şurası hatırla yapıyor vs.) Gerçek sorun (başkalarının da yukarıda yazdığı gibi) Givi'nin fiyatının pahalı olması değil, bizim paramızın Givi alırken bizi zorlayacak kadar değersiz olması aslında. Bir de çoğunluğun kafa bütçe yapmaya basmıyor bizim memlekette. Logaritma vardı hep tartışırdık; 1000'lik makineye binip yağına balına benzinine, montuna kaskına para yettiremeyen adamlar var diyordu. Hem ayranım dökülmesin hem ... ..., öyle bir dünya yok maalesef. İş sadece motosikleti almakla bitmiyor, diğer yan maliyetleri de düşünüp ona göre bir motosiklet almak gerekiyor. Keşke bizim paramız da elin parası kadar değeri olaydı da 100 birim paraya en kral çanta demirini içimiz acımadan taktırabiliyor olsaydık...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üretim ve arge yi geçiyorum şirket maliyetlerinden bahsetmiyorum,motosikletten nasıl vergi alınıyorsa motosiklet malzemeleri de aynı vergiye tabi.Bu sebepten çok ta söylenecek bişey yok. Fakiriz ulan fakiriz kabul edin

Motosikleti
    YZFR25
    Çok ilginç. Herkes söylenmesi gerekeni söylemiş. Doğrudur yanlıştır farketmez fikirdir. Fakat söyleyiş tarzları çok değişik. Acaba diğer ülkelerde de böyle mi ?

GIVI köklü bir marka. Akla gelmeyecek kadar masrafı hesaplayıp, arz-talep meselesine göre maksimum fayda sağlayacak şekilde piyasaya ürün sürüyorlar. Herkesin keyfine göre ürün satamazlar evet. Zarar ettikten sonra veya yeterli kârı etmedikten sonra satış yapmaz. Bu şekilde sürüyorsa satıyordur. Gerisi insanların ülkesinin ve kendisinin ekonomisine göre değişkenlik gösterir. Ve diğer yorumlarda söylenen şeyler var.

Öbür tarafta konuyu açan kişi hatır gönül işiyle 50 tlye yaptırabilir, bedavaya yaptırabilir. Hatır gönül olmadan 250 tl ye yaptırabilir. Sanayide eskisi gibi ucuzluk veya pazarlık durumu çok fazla kalmadı.

Herkesin fikirleri mantıklı duruyor ama neden sadece böyle böyle şeylerin var olduğunu söylemek yerine bunun içine dalga geçer gibi konuşma ve bi savaş durumu giriyor. Biri diğerine zıt fikir sunarken ilk fikir sahibiyle dalga geçiyor. Diğeri karşı cevap verirken bu devam ediyor. Bütün konuyu okudum herkesin yorumlarında mantıklı şeyler gördüm ama birine hak veremiyorum çünkü ortada bi taraflanma var ve onu destekliyormuşum gibi gözükmek istemiyorum.

Çok fazla egolu fikri sorgulanması mümkün olmayan üye var. A kişisi B kişisinin çok daha üstünde bilgi sahibi olsa bile B kişisi A kişisinin bilmediği bir şeyi bilebilir bunu unutmayalım.
    hasmet bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Şimdi dışarıdan bakınca pahalı mı? Eee bize pahalı geliyor, kabul. Peki neden pahalı geliyor? Alım gücümüz düşük de ondan.

Sıfır motosikletler de pahalı. Peki neden? Yine alım gücümüzün düşük olmasından.

Daha net ifadeyle fakiriz yahu.

Adamlar boruyu alıp kıvırıp boyayıp dünya paraya satıyor diyoruz de euro bazında orta halli bi avrupalı için makul bir fiyatı var aslında. Mesela asgari ücretin 1500 euro olduğu bir ülkede 350 euro olan bir koruma demirini bir vatandaş bütçesini çok zorlamadan alıp geçiyor. Maaşının yaklaşık 1/4 ü sonuçta.

Asgari ücretin 2300 tl olduğu bir ülkede ise 350 euroluk demir 2650 tl ye tekabül edince orta halli vatandaş bir aylık geliriyle bir demir parçasını alamayınca isyan ediyor haliyle.

Ama isyanı kime ediyor bu daha önemli. Her geçen gün daha fazla vergi geliyorsa, alım gücümüz sürekli düşüyorsa ve bunun tek sorumlusu givi markasıysa, hah o zaman lanet olsun giviye.

Ama tüm bunların sorumlusunun givi olması biraz mantıksız duruyor sanki? ???
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi dışarıdan bakınca pahalı mı? Eee bize pahalı geliyor, kabul. Peki neden pahalı geliyor? Alım gücümüz düşük de ondan.

Sıfır motosikletler de pahalı. Peki neden? Yine alım gücümüzün düşük olmasından.

Bir cok insan bu gercegi kavramiyor sekilde yaziyor forumlara...

Mesela surekli "motosikletin deger kazanmasi" bahsi aciliyor. Halbuki yipranan mal degerlenmez. Ama o arada TL o kadar hizli deger kaybediyor ki, mal deger kaybetmesine ragmen daha cok TL eder oluyor. Peki insanlarin geliri bu kaybi karsilayacak olcude artiyor mu?

Hemen hemen her yaz Turkiye'ye tatile gelirim. Hazir gelmisken kaliteli giyim urunleri alirim. 2008 civarinda fiyatlar dolara gore yuksek oldugu icin cok alisveris yapmadigimi hatirliyorum. Normalde hesabimi cok bilmem disarida yemek yer icerken, ama o yillarda dikkat ettiydim, cunku ciddi meblag tutuyordu guzel bir balik restoranina falan gitseniz. 1 dolar 1.1-1.2 TL arasiydi...

2008'de Amerikada $10 olan sey, bugun $12 oldu, enflasyonla.
    2008'de 87cent olan TL bugun 15cent bile etmiyor...

Enflasyonu da katarsaniz, 2008'den bu yana 7.5 kat deger kaybetmis TL. Peki, hane kazanciniz 2008'den 7.5 kat fazla mi bugun? Cunku doviz cinsinden aldiginiz her urunun ederi tam bu kadar artti.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Adamlar boruyu alıp kıvırıp boyayıp dünya paraya satıyor diyoruz de euro bazında orta halli bi avrupalı için makul bir fiyatı var aslında. Mesela asgari ücretin 1500 euro olduğu bir ülkede 350 euro olan bir koruma demirini bir vatandaş bütçesini çok zorlamadan alıp geçiyor. Maaşının yaklaşık 1/4 ü sonuçta.

Asgari ücretin 2300 tl olduğu bir ülkede ise 350 euroluk demir 2650 tl ye tekabül edince orta halli vatandaş bir aylık geliriyle bir demir parçasını alamayınca isyan ediyor haliyle.

Ama isyanı kime ediyor bu daha önemli. Her geçen gün daha fazla vergi geliyorsa, alım gücümüz sürekli düşüyorsa ve bunun tek sorumlusu givi markasıysa, hah o zaman lanet olsun giviye.

Ama tüm bunların sorumlusunun givi olması biraz mantıksız duruyor sanki? ???
    Cehape zamanında yağ kuyruğu vardı, yağ.
    Şükredin.
    May the Force be with McLaren Mercedes

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jeneratörlerle ilgilenirken topkapıda egzoz yaptırdığımız bir firma vardı. sahibiyle güzel dostluğumuzda oluşmuştu git gel yapa yapa. bir gün motorla gittim yanına shadow vardı, dediki buna güzel bi egzoz yapalım. bir hafta uğraştı ve yaptığı egzozu şuan 2bin deseler millet kapışır öyle tatlı bi sesi vardı, ben malzeme parasına aldım
    birgün gittim baktım boru bükme makinelerinde sandalye iskeleti büküyolardı. akşamına çanta demiri büktürmüştüm

sanayide 50 liraya değil, bazı işlerinizi 5 kuruş vermedende yaptırabilirsiniz. bu tamamen sizin bağlantılarınıza bağlıdır.
    Yıllardır sanayide neredeyse 5 kuruş harcamadan motosikletime kimsenin yapamayacağı kadar hassas bakım yapıyor ve yaptırıyorum. Sağolsun ustam değil de abimdir kendisi. (öz kadar)

Ben de biliyorum bedavaya iş yaptırmayı. Tornacıya giderim bir kaynak yapar para almaz. Başka iş yaptırırım uygun ötesi fiyat olur vs. Olay bu değil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Enflasyonu da katarsaniz, 2008'den bu yana 7.5 kat deger kaybetmis TL. Peki, hane kazanciniz 2008'den 7.5 kat fazla mi bugun? Cunku doviz cinsinden aldiginiz her urunun ederi tam bu kadar artti.

4 kat artış gerçekleştirmiş. döviz değer kaybının %40 altında kalmışız ancak sadece asgari ücretin artışı ile alakalı değil.

Tamamen düz mantık baktıgımızda bile devlet istiyorsa 10 kat zam yapmış olsun, vergiler kadar arttı ki yaptıgım 4.5 kat zammın 1.5 unu almış oldu.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 kat artış gerçekleştirmiş. döviz değer kaybının %40 altında kalmışız ancak sadece asgari ücretin artışı ile alakalı değil.

Tamamen düz mantık baktıgımızda bile devlet istiyorsa 10 kat zam yapmış olsun, vergiler kadar arttı ki yaptıgım 4.5 kat zammın 1.5 unu almış oldu.
    Mesele askeri ucret artisi ile olculemez...

Askeri maas ustu maas alanlarin maasi kac kat artti?
    Serbest meslek sahibi insanlarin kazanci kac kat artti?
    Issizlik ne durumda?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesele askeri ucret artisi ile olculemez...

Askeri maas ustu maas alanlarin maasi kac kat artti?
    Serbest meslek sahibi insanlarin kazanci kac kat artti?
    Issizlik ne durumda?
    Askeri ucret ne oluyo baba askerlere baska bi para mi veriliyor
    espresso bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askeri ucret ne oluyo baba askerlere baska bi para mi veriliyor
    İAŞ - 2007'de aylık 17 TL mi ne alıyordum, askeri ücret bence bu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    "minimum wage" diyolar bizim burda...

İnanın ne kadar olduğunu bilmiyorum. Saatlik ama galiba, aylık değil. Minimum wage'e anca üniversite öğrencileri'nin part time çalıştığı işler falan oluyor benim bildiğim... Yoksa pizza dağıtan adam da, garson da, minimum wage'in çok üstünde kazanır...

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "minimum wage" diyolar bizim burda...

İnanın ne kadar olduğunu bilmiyorum. Saatlik ama galiba, aylık değil. Minimum wage'e anca üniversite öğrencileri'nin part time çalıştığı işler falan oluyor benim bildiğim... Yoksa pizza dağıtan adam da, garson da, minimum wage'in çok üstünde kazanır...
    Bizim burada da asgari ücret diyorlar Asgari, minimumun türkçesi oluyor.

Yahu durun bi çanta demiri yaptırıyoruz 50 tl'ye...

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    givi on numara kim ne derse desin. Motorumda, tur camı, arka çanta, çanta demiri, yan soft çantalarım, elcik rüzgar korum, bacak çantam ve 2.5 litre benzin yedek depom givi, çünkü gayet kibar ve kaliteli yapıyorlar, tabi ben hepsini sıfır alacak kadar da zengin değilim, elcik koruma ve tur camı hariç hepsini ikinci el aldım çünkü daha uygun fiyata bulunabiliyor. Givi her zaman kaliteli olduğu için tercih ediyorum, bazı şeyleri başka marka ucuz diye tercih ettiğimde pişman olabiliyorum bilhassa da givi tasarımını arayınca. Tabi ki 2.5 lt benzin depomun taşıma demiri 800 tl gibi manyak bir fiyat o yüzden onu almayıp yerli trexes aldım 4 de biri fiyatına, bazı şeyler çok saçma ona yapacak bir şey yok, gidin ikinci elini arayın sabırla bir gün bluyorsunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu durun bi çanta demiri yaptırıyoruz 50 tl'ye...
    Bir umut diyosun

Bir umut diyosun
    Erkek adam sözünden dönmez diyorum

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamam aga özelden at mesaj anlaş yaptır 50 tl 'e

konumuz başka :D

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam aga özelden at mesaj anlaş yaptır 50 tl 'e

konumuz başka :D
    Konumuz tam olarak konuyu açanın açtığı gibi aslında bu...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Pahalıysa benim yaptığımı yapın.Almayın

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)