Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GIVI Markasının Aşırı Pahalı Olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse bana fakirsin edebiyatı yapmasın. 100 gram bükülmüş demir parçası bile givi marka olunca 1000 tl. sanayiye gitsem statik boyası dahil 50 tl para veririm.
    Sanayiye en son 5 sene önce gittiniz sanırım?

Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üretim dışarıdan bakan kişiye çok kolay geliyor. 1 adet kendin için yaptırmak uygun olabilir. tanıdık esnaf vardır, hatır gönül işi 2 boru büktürebilirsin. hatta fırın boyaya götürüp araya girip boya attırabilirsin.

ama ben bundan 5bin adet yapıcam dersen o hatır gönül işi yapan kişi tanesine x lira isterim der. bağlantı noktaları için motorun üreticisinden delik merkez noktalarını satın alman gerekir. bunu işleyecek eleman tutman gerekir. nakliyesidir, muhasebecisidir dir dir dir...

tamam bir givi fiyatını bulmaz ama adamlar senelerdir piyasada.

GP kompozit bunu yapmaya başladı mesela, ama aynı ürün yelpazesine ulaşması senelerini alacak ve yatırım maliyetlerini ürünlerine yansıtacak. ozaman givi ile arasında belki daha ufak fiyat farkı olacak.

İRF de öyle mesela. burdan bi abimizdi

Kendilerine F800ST için demir sordum hatta örnek resimler attım. Yaklaşık 1-1,5 sene oluyor o zaman 700-800 TL gibi bir rakam söylemişti.

FZ6 Givi yan çanta demirlerine ufak bir aparat yaptım 42 lt yan çantaları cuk diye oturttum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Pahalı mı demek lazım biz fakiriz mi demek lazım. Paramızın karşılığı yok mu demek lazım bilemedim.
    Ama şunu net söylerim ürünleri cidden kaliteli.

Givi, Trexes ve TRS marka çanta kullandım. En ucuzu trs, yemin ediyorum yan çanta monte edicem diye saç baş yoldum. Kalitesi parası kadar işte.
    Trexes varken Givi almam mesala her yönüyle tatmin etti. Yerli Adventurer için de güzel yorumlar okuyorum.

700 liralık Givi tur camı yerine 200 liralık yerli GP aldım. Belki 2-3km 'lik hızla motoru balçık çamura yatırdım. Vizör kapalı olmasa yüzüm parçalanacaktı. Tuz buz oldu plastik.

Parana göre düdük diyelim işte.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    GP pleksiglas kullanıyor, givi puig falan polikarbonat. Polikarbonat daha dayanıklı bir malzeme...

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka yaptığını varsayıyorum.
    sanayide çalışıyorum. evet sanayi. bildiğin sanayi. kazık yemeye o kadar çok alışmışsın ki, 50 tl'yi duyunca aklın gitti.

sanayide çalışıyorum. evet sanayi. bildiğin sanayi. kazık yemeye o kadar çok alışmışsın ki, 50 tl'yi duyunca aklın gitti.
    Sen hangi sanayide çalışıyorsan söyle yarın geleceğim ve 50 tl vereceğim. Bana çanta demiri yaptıramazsan?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sikmada sansini zorlayanlarda bugun.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    1000 tl yi euro ya çevir 132 euro yapar biz bu durumda zengin mi oluyoruz :D TL bir değersizken nasıl fakiriz demeyelim.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Sevgili kardeşim, bana bi adres verirsen memnun olurum. 50 tlye statik boyalı çanta demirini kim yapacaksa, yapana 50 tl de bahşiş vereceğim. Bekliyorum mesajını.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çanta demiri değil de depo üstü çanta için aparattan bahsediliyor diye anlamıştım. (Hoş, o daha ince iş herhalde?)

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    50 tl olayını ne kadar çok abarttınız.
    Daha önce konuştuk bunları temcit pilavı gibi ısıtmayın. Hatır gönül işi yaptırıyoruz.
    İzmir'deyim. Özelden msj atın.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    Çünkü senin paranın bir kıymeti yok.
    1000 lira dediğin adam için 150 lira

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Daha önce konuştuk bunları temcit pilavı gibi ısıtmayın. Hatır gönül işi yaptırıyoruz.
    Ticari amacla uretilmis bir aksesuarin fiyatini "hatir, gonul" fiyatiyla karsilastirmaniz ne kadar makul?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ciddi olarak forumdaki bazı üyeler gerginlik cıkarmaya ya da başkalarını sinir etmeye yönelilk yazılar yazıyor.

Arkadaş sizin hiç kimseye saygınız kalmadı mı?

Eleştirmek harici bir halt yapmıyorsunuz son dönemlerde.

Konuya yorum yapmak yerine başkalarının yazılarına yorum yapıyorsunuz sürekli.

Ne oldu çark ettin?

Kimin ne yapacağına karar vermeden önce 50 TL'ye şu bizim demirleri yaptıralım, adres ver...

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Bu b... altından bunun çıkacağı belliydi Biz forum üyeleri olarak sizi destekleyelim. Size ulaşmaya gerek yok. Givinin 1000 tl olan bir ürününü 50 tlye sanayide yaptırın bizler 100 liraya alacağız. Tabi uygunluk belgesi olacak ve müşteri geri dönüşlerini karşılamanız koşuluyla. Anladığım kadarıyla zaten bu işi yapıyorsunuz hemde başka markaları ....layarak. Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi motosiklete taktırdığınız her aksesuar aslında uygunluk belgesi gerektirir. Görmezden gelinebilir sallanmayabilir, ama gün gelir o givinin uyum belgesi tuv sertifikası hayatınızı kurtarır. Siz bu belgeyi ülkemizde parayla bile zor alırsınız.. Öyle iki demiri bükmeyle mt 07 ye arka çanta demiri yapmayla oluyorsa bu işler sizi tebrik ederim.

Sanayide çalışıyor ve bu işleri yapan tanıdığınız sizin için 50 liraya yapıyorsa onun elini başını falan öpün. Çünkü bende sanayide tanıdık boyacı ustalara çoğu zaman hiç para vermeden birçok şeyi boyattığım oluyor ama buraya gelip hondanın allah cezasını versin sanayide bedava yapılan iş için 1000 lira işçilik istiyor yazmıyorum.
    olcaytuna bunu beğendi.

50 Tl konusunu gereksiz uzatıyorsunuz.

50 değil 150 olsun 250 olsun.

GİVİ nin 1000 tl demirini mi savunuyorsunuz amac ne anlamadım ki.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ciddi olarak forumdaki bazı üyeler gerginlik cıkarmaya ya da başkalarını sinir etmeye yönelilk yazılar yazıyor.

Arkadaş sizin hiç kimseye saygınız kalmadı mı?

Eleştirmek harici bir halt yapmıyorsunuz son dönemlerde.

Konuya yorum yapmak yerine başkalarının yazılarına yorum yapıyorsunuz sürekli.
    Gerginlikle alakası yok dostum. Bir laf atıyor ortaya, arkası yok. Sorunca da “uzattınız” oluyor. Gerginlik değil amacımız, varsa gidelim yaptıralım.

Ben örneğin 1000 tllik çanta demirini Nazilli’de 350’ye yaptırabiliyorum.
    Yerin adı Aydın Kardeşler. İşçilik harika.

Ama 50 tl falan kuru sıkı oluyor biraz.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kendilerine F800ST için demir sordum hatta örnek resimler attım. Yaklaşık 1-1,5 sene oluyor o zaman 700-800 TL gibi bir rakam söylemişti.

FZ6 Givi yan çanta demirlerine ufak bir aparat yaptım 42 lt yan çantaları cuk diye oturttum.
    jeneratörlerle ilgilenirken topkapıda egzoz yaptırdığımız bir firma vardı. sahibiyle güzel dostluğumuzda oluşmuştu git gel yapa yapa. bir gün motorla gittim yanına shadow vardı, dediki buna güzel bi egzoz yapalım. bir hafta uğraştı ve yaptığı egzozu şuan 2bin deseler millet kapışır öyle tatlı bi sesi vardı, ben malzeme parasına aldım
    birgün gittim baktım boru bükme makinelerinde sandalye iskeleti büküyolardı. akşamına çanta demiri büktürmüştüm

sanayide 50 liraya değil, bazı işlerinizi 5 kuruş vermedende yaptırabilirsiniz. bu tamamen sizin bağlantılarınıza bağlıdır.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerginlikle alakası yok dostum. Bir laf atıyor ortaya, arkası yok. Sorunca da “uzattınız” oluyor. Gerginlik değil amacımız, varsa gidelim yaptıralım.

Ben örneğin 1000 tllik çanta demirini Nazilli’de 350’ye yaptırabiliyorum.
    Yerin adı Aydın Kardeşler. İşçilik harika.

Ama 50 tl falan kuru sıkı oluyor biraz.

abi bunu normalde 50 tl imiş gibi söylemek garip tabi ama bağlantın var ise 50 tl e de yaptırırsın.

bence pek uzatılacak birşey değil.

önemli olan döviz kuru nedeniyle bir cantanın binlerce lira olması
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50 Tl konusunu gereksiz uzatıyorsunuz.

50 değil 150 olsun 250 olsun.

GİVİ nin 1000 tl demirini mi savunuyorsunuz amac ne anlamadım ki.
    Herkes en az senin kadar zeki. 50 liranın mecaz olduğunu anlayabiliyoruz. Başlık belli. 50 lirayı değil yapılabilitesini eleştiriyoruz. Yani sadece demiri büküp üzerine boya atmayla oluyorsa bu iş eyw ? Adamın yılları var ve koskoca bir arge yatırımı var. Hadi bunları geç tuv belgesi var ya. Yani givi o belge sayesinde hem oem üreticilere ürün üretiyor hemde yarın birgün givinin sis farı çantası boku püsürü sana sıkıntı çıkardığında o belgedeki tarihler arasında tuv onayıyla motosikletin orjinal bir parçası olarak kullanım sağlayabiliyorsun. Bu belge şu an sadece givide olduğundan markalar ciddi şekilde giviye dönmüş durumda. Ha diyorsanız banane lan bu belgeden ozaman 50 liraya değil dediğim gibi sanayide tanıdık ustalara birçok şeyi zaten bedava bile yaptırabilirsiniz.

Ayrıca dünya pazarında givi, touratech, sw motech fiyatları 3 aşağı 5 yukarı aynı. İşi bukadar bilen ve sanayiyle iç içe olan biri bu diğer markaları hiç duymamış mı da özellikle gıvıye niye bukadar para vericem ulan diye başlık açmış. Marka olmak farklı bir durum. Adam türkiyede markasız belgesiz bir üreticiyi eleştiriyor olsa tamam da bu farklı bir kafa.

Mercedese niye 500 lira veriyosun renoda aynı araba 200 lira diyen birine söyleyebilecek bir sözünüz var mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)