Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Cc sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Aslında entellektüel olmak gibi bir çabam yok sorunsalı orada çözüm yolu bilinmeyen olarak kullanmıştım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı yavuuuuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunsal kelimesi, "Sorun" kelimesinden türemiştir ve "çözümü belli olmayan, çözüm yolu bilinmeyen." anlamlarını taşımaktadır. Sorun ve sorunsal kelimeleri birbirinden farklıdır yani. Teşekkürler.
    Burada edebi eserler yazdığımızı bilmiyordum. Sanayiye gidip, bir ustaya; "Merhaba Usta Bey; Bu motor da Çözümleyemediğim bir sorunsalım var. Bu konuyu Dialektik bir çerçevede ele alıp, hakkında ki çözümsemelerini öğrenmek istiyorum." deyin. Ve onun gözlerinin içine bakın...

Mimarlar ve mühendisler gibi sizinle bizim aramızdaki fark. Ben mühendis gibi çözüm odaklıyım, Yani meseleyi sadece ekonomik ve işlevsel olması yönünden değerlendiriyorum. Siz işin içine tasarım da katmışsınız Ama ne gerek var ? Kimse anlamıyor. Yoksa bende bilirim ağdalı bir Türkçe ile uzun uzun ama kifayetsiz cümleler kurmayı. Ama gereksiz, kulağımızı enseden tutmak. Sinir olduğum konu bu.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada edebi eserler yazdığımızı bilmiyordum. Sanayiye gidip, bir ustaya; "Merhaba Usta Bey; Bu motor da Çözümleyemediğim bir sorunsalım var. Bu konuyu Dialektik bir çerçevede ele alıp, hakkında ki çözümsemelerini öğrenmek istiyorum." deyin. Ve onun gözlerinin içine bakın...

Mimarlar ve mühendisler gibi sizinle bizim aramızdaki fark. Ben mühendis gibi çözüm odaklıyım, Yani meseleyi sadece ekonomik ve işlevsel olması yönünden değerlendiriyorum. Siz işin içine tasarım da katmışsınız Ama ne gerek var ? Kimse anlamıyor. Yoksa bende bilirim ağdalı bir Türkçe ile uzun uzun ama kifayetsiz cümleler kurmayı. Ama gereksiz, kulağımızı enseden tutmak. Sinir olduğum konu bu.
    Yok be abi ne ağdalı dili sadece merak ettiğimiz bir şeyi sorduk bu kadar tartışma çıkacağını bilsem başlığı böyle açmazdım

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sorunsal, sıfattır, isim değil.
    Ör: Bu çok sorunsal bir olay.

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız. Ben edebi eser yazar gibi forum yazalım demiyorum. Sadece dikkatimi çeken bir konuydu yeri gelmişken söylemek istedim. Ustayla elbette böyle konuşmuyuruz, tıpkı yazdığınız gibi; Usta ile sözlü iletişim kuruyoruz ancak burada yazılı iletişim kuruyoruz. Dil kullanımında anlaşılabilir yazılması için yeri gelmişken fikrimi belirteyim dedim. İlk amacım sizin kullandığınız yazı dilini eleştirmek değildi. Ustaya diyalektik bir çerçevede var olan tezleri çürütüp senin fikir ve çözümlerini merak ediyorum demek elbette mantıksız

Ağdalı bir Türkçeye gerek yok elbette. Ama eski konularda denk gelmiştim hatta bir üye ilk cevap olarak "sen yazdığını tekrar bi oku" demişti konuyu açan arkadaşa Dil anlaşılabilir olsa yeter. Arkadaşın sorunsal demesinin eleştirilmesini eleştirmek istemiştim bu sırada. Özellikle eğer şu dönemde bir üniversite öğrencisi ise gün içinde en az 1 kere duyduğu için, sanat felsefesi gibi derslerden tutun sayısal derslere, bir çok teorik derste adını sık sık duyduğu bir şey ise eğer ağız alışkanlığından kullanmış olabilir diye. Bu arada tasarımcı olduğumu doğru tahmin ettiğiniz için kutluyorum

Örn: http://www.motosiklet.net/forum/moto...rk-sorunu.html
    https://www.motosiklet.net/forum/mt-...rizalanir.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-bajajlar.html

Bu forumları açanların yazısında rahatsız olmamak gerçekten elde değil. 3.Örnekte yanlış anlaşılmaya yaşanmış hatta. Biri Pulsa'dan bahsediyor demiş, diğeri bahsetmiyor demiş. Neyse, yanlış anlaşılmak istemem, arakdaşın forumunu da konu dışına odaklanıp gereksiz trafiğe sokmayalım Tekrardan iyi forumlar

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorunsal
    1. (sıfat) Çözümü belli olmayan.

2. (sıfat) Doğru olma ihtimali bulunmakla birlikte, şüphe uyandıran, kesin olmayan, problematik.

sorun
    1. (isim) Araştırılıp öğrenilmesi, düşünülüp çözümlenmesi, bir sonuca bağlanması gereken durum, mesele, problem:
    "Türkiye'ye gölge oyununun ne zaman ve nasıl girdiği sorunu üzerine çeşitli yorumlar bulunmaktadır." - Metin And

2. (isim, mecaz) Sıkıntı veren durum, dert.

Kaynak: TDK Sözlük https://sozluk.gov.tr

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunsal, sıfattır, isim değil.
    Ör: Bu çok sorunsal bir olay.
    Aynen

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Cümle içinde kullandığımızda daha iyi anlaşılacaktır. Bkz. "Benim arkadaşım çok sorunsal" ya da "Oo Melis bugün neden sorunsalsın kuzum?" veya "Ben bugün sorunsal gördüm"

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)