Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cc sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Yaşım gereği(21)maddi imkanlarım dolayısıyla daha yeni ehliyet alacağım ancak süreceğim motorlar maks.125 cc çoğu arkadaşım 125 cc bir motorun beni çekemeyeceğini söylüyor aslında o kadarda ağır değilim boyum 1.88 kilom ise 93 gerçekten 125 cc bir motor beni çekemez mi arkadaşımın 50 cclik motoru bile çekiyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fiziğimiz ayni ybr 125 düz yolda 100de kaliyordu %10luk(tahmini) eğimlerde hızım 70-60'a düşüyordu, çekmezden kasitlari buysa evet ama onun dışında yokuşu cikamayacak kadar güçsüz olmaz.

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı szczesny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiziğimiz ayni ybr 125 düz yolda 100de kaliyordu %10luk(tahmini) eğimlerde hızım 70-60'a düşüyordu, çekmezden kasitlari buysa evet ama onun dışında yokuşu cikamayacak kadar güçsüz olmaz.
    Peki 100cclik 5 yada 10 yaşlarındaki bir motorda işler nasıl olur?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

O kadar bilgim yok maalesef

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kardeşim neye imkanın yetiyorsa onu al. 125 cc çekmez,etmez diye düşünme. 90-100 gibi hızlar bile motosiklette hele ki yeni başlıyorsan sana arabadaki +200 hazzını verecektir. Sen bir yerden başla, iyi bir temel oluştur. İleride imkanın olduğunda daha büyük motorlara geçersin.
    YERUÇAĞI ve 19051919 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim neye imkanın yetiyorsa onu al. 125 cc çekmez,etmez diye düşünme. 90-100 gibi hızlar bile motosiklette hele ki yeni başlıyorsan sana arabadaki +200 hazzını verecektir. Sen bir yerden başla, iyi bir temel oluştur. İleride imkanın olduğunda daha büyük motorlara geçersin.
    İnşallah ekim kasım gibi başlayacağım abi mobilet bile olsa başlayacağım o derece istekliyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motor gibi forumunda acemisiyim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah ekim kasım gibi başlayacağım abi mobilet bile olsa başlayacağım o derece istekliyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Hocam motor gibi forumunda acemisiyim
    Mobilet olsun, 100 cc olsun, millet ne der diye düşünme, sen 2 tekerin keyfini al, tecrübeni arttır gerisi zamanla gelir. Büyük çoğunluğumuz düşük cc makinelerle başladık.
    MotoWrestler bunu beğendi.

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mobilet olsun, 100 cc olsun, millet ne der diye düşünme, sen 2 tekerin keyfini al, tecrübeni arttır gerisi zamanla gelir. Büyük çoğunluğumuz düşük cc makinelerle başladık.
    Aynen öyle abi insanları bu gibi şeylerde umursamanın bir anlamı yok

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    kardeşim ben de 1.84 boyunda 86 kiloyum.

bana da aynı şeyleri söylediler. ben de gidip pulsar 200ns aldım. gidiyor mu diye sorduklarında offff gitmek ne kelime hacı bu ne böyle falan diyordum. gittiğim hız da 100 110 falan he :D ama sorsan öyle keyifli öyle güzel ki allahım sanki 299 kovalıyorum. ışıklardan kalkarken dizel passat tokatlamalar vs. sonra bi tane s3'e denk geldim. bu nasıl gidiyor böyle a.... ko.. dedim. ben onu dizel a3 sanmıştım :D

sonra mt25 aldım. ulan dedim pulsar hiç çekmiyormuş gitmiyormuş.

şimdi ne anlatıyor bu ya diyecekler olabilir. şunu demek istiyorum o motorun üzerinde dengede hangi hızla gidersen git, ya bu çekmiyor diye hissetmezsin bile. ben hiç yolda giderken çekmeyip de yana düşen motorcu görmedim mesela.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    sorunsal ne yaw

Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250
    çekme sorunu olmaz. yeri geliyor 2 tane 100 kilonun üzerinde adam biniyoruz banamısın demiyor.
    zamanla cc arttırırsın başlangıçta ideal 125 cc

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorunsal ne yaw
    Yaw'ın kuzeni.
    wing41 bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Şu sorunsal diye başlık açanlarada tav oluyorum... Sorunsal ne demek ? Hayatında kaç kere cümle içinde kullandın ?

Ayrıca YBR 125 ile insanlar dünyayı gezdi... techizat, çadır vs yüklü iken... demek ki gidiyor ... 125 cc alıcam 140-150 yapıştırıcam, tek teker yapıcam, gazlıycam dersen gitmez tabii... 125cc seni sadece bir yerlere ulaştırır.. sakin bir şekilde... hepsi bu...

Şahin parası vertip ferrari performansı beklemek saçmalık olur.. Ne kadar ekmek o kadar köfte
    TOTEMONS ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu sorunsal diye başlık açanlarada tav oluyorum... Sorunsal ne demek ? Hayatında kaç kere cümle içinde kullandın ?

Ayrıca YBR 125 ile insanlar dünyayı gezdi... techizat, çadır vs yüklü iken... demek ki gidiyor ... 125 cc alıcam 140-150 yapıştırıcam, tek teker yapıcam, gazlıycam dersen gitmez tabii... 125cc seni sadece bir yerlere ulaştırır.. sakin bir şekilde... hepsi bu...

Şahin parası vertip ferrari performansı beklemek saçmalık olur.. Ne kadar ekmek o kadar köfte
    Forumlarda kendilerine entellektüel izlenimi vermek için sıkça kullanılan saçma bir şekilde ısrarla hit edilmeye çalışılan türkçe dışı kelime

Ben 110 kiloyum boyum 1.90 50cc scootera biniyorum çekiyor o niye çekmesin

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw'ın kuzeni.
    Hahahaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 110 kiloyum boyum 1.90 50cc scootera biniyorum çekiyor o niye çekmesin
    Peki hocam her motorda zamanla güç kaybı illaki oluyordur sizin motorda bu nasıl oldu?

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı TOTEMONS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumlarda kendilerine entellektüel izlenimi vermek için sıkça kullanılan saçma bir şekilde ısrarla hit edilmeye çalışılan türkçe dışı kelime
    Gelin anlatayım

Asıl konuya cevap veremeyeceğim ama forumda bulunan üyelerin bir çoğunun Türkçelerinin zayıf olduğunu farkediyorum. Nokta virgül kullanımı zaten bir çok üyede yok. Anlaşılması zor ve sokak ağzı hakim bir çok yazıda. Arkadaşın konu başlığında kullandığı "sorunsal" kelimesi "yaw" kelimesine göre daha geçerlidir. (Hatta "yaw" bir kelime bile değildir.) Sorunsal kelimesi, "Sorun" kelimesinden türemiştir ve "çözümü belli olmayan, çözüm yolu bilinmeyen." anlamlarını taşımaktadır. Sorun ve sorunsal kelimeleri birbirinden farklıdır yani. Teşekkürler.

Detay verelim, hoş olur.

- "-sel, -sal" ekleri, anlamdan uzaklaşmadan ismi sıfat, zarf haline getiren yapım ekleridir. Bu yapım ekiyle isimden isim türetilmiştir. Genellikle yabancı kelimeleri Türkçe'ye çevirirken kullanılıyor. İngilizce'de belki duyaanlarınız vardır, "problematic" diye bir kelime var. Bu kelimenin Türkçe çevirisi diyebiliriz. Sorun ve Sorunsal farklıdır.

Neymiş efendim? Adam "entellektüel" izlenimi vermeye çalışıyormuş Entelektüel'dir o. Entellektüel olmaya çalışsaydı başlamadan gol yemiş olurdu.

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım. "yaw" gibi kelimeler yerine "sorunsal" kullanın, isterse millet size şekilci, entelektüel desin. En azından Türkçe olur. Yabancı dili ilerletirken de lütfen Türkçemizi unutmayalım Zaten yabancı dili gerçekten iyi olan çoğu insan Türkçeyi iyi konuşur ama yine de söyleyeyim dedim. Amacım tartışma çıkarmak veya birilerini küçümsemek değil, rahatsız olduğum bir görüş ve küçültme gördüğümü düşündüm, nazikçe açıklamak istedim, İyi forumlar sağlıklı günler dilerim.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Dilimizde felsefe terimleri o kadar halktan uzak ki millet bu ne biçim Türkçe diye şaşırıyor haliyle;
    - Felsefe terimlerini Öz Türkçe uyduralım diye çok kasıyorlar.
    - Milletin %99,9'unun felsefe ile uzaktan yakından ilgisi yok. (Bu kasıtlı tasarlanmış bir devlet politikasıdır ülkemizde...)
    yavuuuuzz bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çekmemek kelimesi tatmin etmiyor demek aslında buda her cc her hp motor kullanıcısı için bir süre sonra hissttiği şeydir, lüksün ve gücün sonu yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)