Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Piyasa yorumu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bu ilan hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyat çok yüksek geldi bana, 50k ya bulabiliyorduk bu motorları.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...24593156/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldıktan 1 sene sonra 4 ay boyunca serviste yatan Superduke'tan hâlâ memnunum, zevkle kullanıyorum, ama hiç bir sorun çıkarmayan CB1000R'a bir sene zor dayanıp zararına satmışım...

Velhasıl "Ustelik en kotu ne olabilir ki?" sorusu, asıl amatörün senin olduğunu gösteriyor Hırbocum.

Aklın almıyor bazı şeyleri. Deneyimin eksik ve sabit fikirlisin. Tipik itici bir fanboy'sun yani
    Alllah akil fikir versin sana hasmet.

2008 yilinda uretime girmis bir motoru 1300 cc lik en pahali naked ile karsilastirmak iyimis..

Zararina sattim diye agliyosun bi de..
    Ne o, kullandigin mali ustune kar yaparak mi satacaktin amator.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu ilan hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyat çok yüksek geldi bana, 50k ya bulabiliyorduk bu motorları.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...24593156/detay
    Ben almam,2019 at adv ye bir bin, bir daha inmek istemezsin..

Ayrica bu kadar guce gerek yok,cok yakar bu

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasmetle Hirbo bana beavis and butthead'i hatirlatiyor. MTV seven 80-90lar kusagi iyi bilir haha.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 yilinda uretime girmis bir motoru 1300 cc lik en pahali naked ile karsilastirmak iyimis..
    Fiyatla hiç bir alakası yok. CB900F Hornet fiyatına göre gayet güzel bir motosikletti. CB1000R daha özellikli ve pahalı olmasına rağmen fiyatına göre kötü bir motosikletti. Hiç bir firma altın yumurtlamıyor, Honda dahil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HASMET BEY ! lütfen.

Honda altın yumurtluyor

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Aslında ülkemizde herşeyin fiyatı uçmaya başladı nedendir bilinmez paramız sürekli dolara karşı değer kaybediyor bu sebeple yüzüne bakılmayacak motorlar bile 4 bin tl'den başlıyor aslında diyecek , tepki gösterecek çok şey var ancak maalesef ülkemizde bazı yerler çok soğuk!

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    geçen sene dominarla takaslayıp 12500tlye sayarak aldığım 2017 pulsarı 12500e satmıştım. Şu anda 17500tlye ilanda. 2 ay sonra 12bine az hasarlı 2018 model pulsar aldım. Geçen hafta 14300e sattım.
    Benim hesabım motosiklet ikinci ele düştüğü anda sıfıra göre %20 değer kaybeder. Her geçen yıl için %10 daha değer kaybeder. 4-5 yaşındaki abssiz pulsara 14-15 bin lira, cbf150ye 12-13bin lira isteyenler o parayı verecek bir enayi bulurlarsa notere koşa koşa gitsinler.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nedendir bilinmez paramız sürekli dolara karşı değer kaybediyor
    Bu muamma bir cozulse seytanin bacagini kiracagiz ama iste...

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "TÜİK: Dış ticaret açığı Nisan ayında yüzde 67 arttı"

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Anamuhalefet yüzünden. Bugün Cehape, yarın İyi Parti.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Abi derim ama hayallerim var

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Ben anlamıyorum arkadaş ne zaman ilanlara baksak fiyatlar uçup gidiyor biz neyi sürelim ulan zaten acemiyiz kendi çabamızla biriken azıcık paramız var motor fiyatları bir yandan ekipman fiyatları bir yandan zamlanmış ölelim mi biz teşvik bekliyoruz adamlar zam yapıştırıyor bizim canımız yok mu ya hadi motora tutkun olan insanları bir kenara koyalım zorunluluktan motor kullanan insanlar var kuryeler yada güç bela ulaşımını motorla sağlayan gerçekten zorunlu olduğu için motosiklet süren insanlar var bu insanlar ne yapacak ölsünler mı hiç mı değerleri yok

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamıyorum arkadaş ne zaman ilanlara baksak fiyatlar uçup gidiyor biz neyi sürelim ulan zaten acemiyiz kendi çabamızla biriken azıcık paramız var motor fiyatları bir yandan ekipman fiyatları bir yandan zamlanmış ölelim mi biz teşvik bekliyoruz adamlar zam yapıştırıyor bizim canımız yok mu ya hadi motora tutkun olan insanları bir kenara koyalım zorunluluktan motor kullanan insanlar var kuryeler yada güç bela ulaşımını motorla sağlayan gerçekten zorunlu olduğu için motosiklet süren insanlar var bu insanlar ne yapacak ölsünler mı hiç mı değerleri yok
    Geçen gün oturduk hesapladık 3 ay once 57bin lıraya aldıgımız motor suanda 75bin lira ki pazartesi yamaha zam(%7) sonrasında sıfırı 87bin lira olacak bu demek oluyor ki bizim muaddiller +80bin lira olacak. Herkesin kafası su sekılde sıfırı su kadar ben malmıyım ucuza vereyim bence satıcılar haklı sahsen ben sıfırı 87bin lira olan motoru modeli yıl olarak eski olsa bile kasa olarak aynı oldugu ıcın 75 80 lıraya satarım yani almayan pahalı dıyen arkadaslar ya sıfırını alacak yada 2. el piyasasının kucagına oturacak. Şu günden sonra japon japon diye aglayan herkesin italyana dönüşünü izleyecegim.
    Götü boklu r1 in sıfırı 200bin lira ducati panigale v4s 2bin kmde 200binden alıcısını bekliyor.Devlet doğu menşeili mallara zamı bastıkca batı menşei yandaş distribitör markalar icin zam yapmıyor aklı olan fırsatı değerlendiren hem kaliteli motora binecek hemde ucuza binmiş olacak.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün oturduk hesapladık 3 ay once 57bin lıraya aldıgımız motor suanda 75bin lira ki pazartesi yamaha zam(%7) sonrasında sıfırı 87bin lira olacak bu demek oluyor ki bizim muaddiller +80bin lira olacak. Herkesin kafası su sekılde sıfırı su kadar ben malmıyım ucuza vereyim bence satıcılar haklı sahsen ben sıfırı 87bin lira olan motoru modeli yıl olarak eski olsa bile kasa olarak aynı oldugu ıcın 75 80 lıraya satarım yani almayan pahalı dıyen arkadaslar ya sıfırını alacak yada 2. el piyasasının kucagına oturacak. Şu günden sonra japon japon diye aglayan herkesin italyana dönüşünü izleyecegim.
    Götü boklu r1 in sıfırı 200bin lira ducati panigale v4s 2bin kmde 200binden alıcısını bekliyor.Devlet doğu menşeili mallara zamı bastıkca batı menşei yandaş distribitör markalar icin zam yapmıyor aklı olan fırsatı değerlendiren hem kaliteli motora binecek hemde ucuza binmiş olacak.
    Biraz dur düşün şu ülkede kaç kişi o yandaş marka motorları alacak paraya sahip benim motosiklet için ekipmanla beraber 5000 tl param var bu hesaba göre ben ve benim gibi bütçesi kısıtlı kişiler motora binmesin, evet illaki belli bir maddi rahatlıkta olan kişilere bişey olmayacak ama kimse yandaş firmalardan sözde kaliteli diye mal almak zorunda değil
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

Motosikleti
    Honda CBF150
    Küba dragon 50 ninde malum sitede sıfır km ilanları yok denilecek kadar az. Demekki zam yolda. Bayiler yok çekiyor. Pazartesi itibari ile zamlı fiyatlar açıklanınca tekrardan ilanlar konulmaya başlar. Zaten kerameti 5-6 bin tl lik motor. Bu zamlar yüzünden düşük cc li motosikletler altın gibi olucak. Olmaya da başladı zaten

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küba dragon 50 ninde malum sitede sıfır km ilanları yok denilecek kadar az. Demekki zam yolda. Bayiler yok çekiyor. Pazartesi itibari ile zamlı fiyatlar açıklanınca tekrardan ilanlar konulmaya başlar. Zaten kerameti 5-6 bin tl lik motor. Bu zamlar yüzünden düşük cc li motosikletler altın gibi olucak. Olmaya da başladı zaten
    Republic of banana mevzusu
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Motomania'nın ikinci el piyasasıyla ilgili yorumu mantıklı...

"Galerici 50 bin liraya araba alıyor, üzerine 5 bin lira koyup satıyor.

20 bin liraya motor alıyor, yine üzerine 5 bin lira koyup satıyor."

27. Dakikada bu konuyla ilgili yorumu başlıyor...
    .
    .

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motomania'nın ikinci el piyasasıyla ilgili yorumu mantıklı...

"Galerici 50 bin liraya araba alıyor, üzerine 5 bin lira koyup satıyor.

20 bin liraya motor alıyor, yine üzerine 5 bin lira koyup satıyor."

27. Dakikada bu konuyla ilgili yorumu başlıyor...
    .
    .
    http://youtu.be/oVnm-7A15Ww
    Diyecek çok şey var ama hayallerimde var abi ama gerçekten herkes fırsatçı olmuş
    Fedor Emelianenko

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Videonun ilgili kısmını seyretmemekle birlikte; galericiler alırken motorunuzu öldürüyorlar, yani piyasada 20'ye satılacak motorunuza 15'ten fazla para vermiyorlar. Zaten verseler ticari olarak saçma olur, çünkü zarar ederler. (Veya sermayeyi verimli kullanamamış olurlar...)

Ben 2. el bedeli hesaplarken bana olan maliyet, enflasyon düzeltmesi ve yıpranma payı ekler-çıkarırım, sonra piyasaya bakarım, çok altta kalmışsam piyasayla uyumlu bir fiyat belirlerim ve ilanı çıkarım, duruma göre de gıdım gıdım kendi belirlediğim fiyata düşerim. Belirlediğim fiyatın altına da (acil bir ihtiyacım yoksa) zinhar satmam.

Hoş şu devirde motosiklet satmak çok anlamlı değil; yenileri aşırı pahalı, yerine koyma maliyeti çok yüksek.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)