Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Piyasa yorumu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bkz. Profilimdeki motosikletim kısmı.

Şahsen 10 yıldır motora biniyorum, ancak gerçekten keyif alacağım bir motor alayım desem, en asgari 2008-2010 model 600ccler için 30 bin TL civarına çıkmam gerekiyor, ki tam içime sinen şeyler alsam 40-50 den başlıyor. O yüzden bu piyasada kalsın. Gidip 40bine motor alıp keyif alsam, verdiğim paradan dolayı keyfim kaçacak psikolojim bozulacak. 125cc-250cc binmek istemiyorum gayrı, yükseğine de gömecek param yok şu şartlarda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki'nin tepe yönetimi burada 90'lar sonrası oluşan algı ve şehir efsanelerini duysalar adamlar da şaşırır. Bkz. "benim dayımın oğlunda eskiden Kawasaki vardı, 300 yaptı, kadranın daha gideri vardı ama yol bittiği için o yavaşlamak zorunda kalmış"
    Marka algısı acaip bir şey.

2008 krizinde bir sürü Amerikan araba markası bitti, Pontiac, Saturn, Mercury gibi. Buick de gidecekti, ama Çin'de marka algısı yüksekmiş. Çin pazarının önemine binaen bilakis bir sürü yatırım yaptılar, Buick marka doğru düzgün arabalar üretilmeye başlandı... Velhasıl Çin sayesinde kurtuldu Buick. Amerikan pazarına kalsa çoktan gömülmüştü...

Türkiye'de Sony'nin algısı da aynı şekilde, Trinitron devrinden kalma. Günümüz televizyon piyasasında Sony Korelilerle rekabeti çoktaaan kaybetti, hatta en iyi serisi olan OLED modellerinin panellerini LG'den almakta... Ama eminim LG'den iyi biliniyordur... Öyle olduğu müddetçe de Sony LG'den paneli alır, fiyatı yükseltip markasını yapıştırır, ve satmaya devam eder...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka algısı acaip bir şey.

2008 krizinde bir sürü Amerikan araba markası bitti, Pontiac, Saturn, Mercury gibi. Buick de gidecekti, ama Çin'de marka algısı yüksekmiş. Çin pazarının önemine binaen bilakis bir sürü yatırım yaptılar, Buick marka doğru düzgün arabalar üretilmeye başlandı... Velhasıl Çin sayesinde kurtuldu Buick. Amerikan pazarına kalsa çoktan gömülmüştü...

Türkiye'de Sony'nin algısı da aynı şekilde, Trinitron devrinden kalma. Günümüz televizyon piyasasında Sony Korelilerle rekabeti çoktaaan kaybetti, hatta en iyi serisi olan OLED modellerinin panellerini LG'den almakta... Ama eminim LG'den iyi biliniyordur... Öyle olduğu müddetçe de Sony LG'den paneli alır, fiyatı yükseltip markasını yapıştırır, ve satmaya devam eder...
    30 sene önce babamda sürat teknesi vardı kıçtan motorlu 115 bg Mercury. Benim de aklımda o kalmış, şu an imkanım olsa sürat teknesi alsam yine arkaya Mercury takarım. Ben büyürken Sony'nin Megabass serisi walkmanleri vardı, şu an ses sistemi ya da müzikle alakalı bir alım yapsam yine "acaba Sony'de ne var?" diye ilk ona bakarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    30 sene önce babamda sürat teknesi vardı kıçtan motorlu 115 bg Mercury. Benim de aklımda o kalmış, şu an imkanım olsa sürat teknesi alsam yine arkaya Mercury takarım. Ben büyürken Sony'nin Megabass serisi walkmanleri vardı, şu an ses sistemi ya da müzikle alakalı bir alım yapsam yine "acaba Sony'de ne var?" diye ilk ona bakarım.
    Bizim de honda prelude vardi,ondan sonra hondaci olup ciktik demek isterdimm.civic bile yetti artti bana

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim de honda prelude vardi,ondan sonra hondaci olup ciktik demek isterdimm.civic bile yetti artti bana
    Babam 1986'ya kadar 1978 model Civic kullandı. 1999'da kankamda Civic 1.6 vtec vardı, parçalayana kadar o sınıfta böyle giden ama yakıt ibresinin aşağı düştüğünü sürerken gördüğün başka bir araba görmemiştim. Prelude zamanında hayal süsleyen bir arabaydı, hele ki 1992-1996 kasası enfestir, bir de Crx diyeyim, bilenler için bombayı atıp kaçayım (ama del sol modeli değil, bir önceki)

Motosikleti
    Kawasaki Z1000sx
    Kawasaki kullanmadan anlayamazsınız ;)

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kawasaki benim gözümde iyidir,hoştur,kalitelidir ama işletme giderine g.tü yiyenler için Türkiye piyasasında en ekonomik 2. el fiyatlarına sahip markalardan biridir. Piyasada tutulmayan marka ve modelleri aldığınızda bazen ciddi avantajlar yakalıyorsunuz.

Motosikleti
    Kawasaki Z1000sx
    Eski motorumu her gün özlüyorum,

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı profesor06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski motorumu her gün özlüyorum,

https://i.ibb.co/FYLXMp2/20170917-101025.jpg
    Ben 2008'ini kullanıyorum ama en sevdiğim kasa sizin kullandığınız kasa.
    profesor06 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Demek ki herkes için durum az çok aynı... Ben de zamanında ikinci el alıp çok memnun kaldığım VLX ve CB900F Hornet ten sonra gözü kapalı gidip sıfır CB1000R aldım... Ve bir sene geçmeden pişman oldum. Yakışıklıydı, tek taraflı arka maşa ve hidrolik debriyaj gibi diğer Japon muadillerinde olmayan özellikler vardı, ama düzgün planlanmamış, bütüncül olarak kötü bir motosikletti. Gösterge örneğini vereyim: Mavi arka planlı, üç parça, muhteşem bir gösterge paneli vardı, ama vites göstergesi yoktu... Böyle bir gerizekalılık düşünün. Ağzına kadar bu tip saçmalıklarla doluydu...

Halbuki Honda'dan daha önce ağzı yanmış biriydim, ama yine de düştüm marka tuzağına. Artık çok daha dikkatli ve ön yargısız olmaya çalışıyorum.

Bu demek değil ki Honda almayacağım. Bilakis ikinci almayı düşündüğüm motosiklet yine Honda. Ama "Hondaysa iyidir" ya da "İtalyansa dayanıksızdır" türü algı ve genellemelere itibar etmemeye çalışıyorum...

Her ne kadar çoğunlukla doğru olsalar da CB1000R gibi kötü dizayn edilmiş Honda, ya da Motoguzzi gibi dayanıklı İtalyan'lar çıkabiliyor... Üşenmeyip model model araştırmak lazım.
    tommygun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mavi arka planlı, üç parça, muhteşem bir gösterge paneli vardı, ama vites göstergesi yoktu... Böyle bir gerizekalılık düşünün. Ağzına kadar bu tip saçmalıklarla doluydu...

Halbuki Honda'dan daha önce ağzı yanmış biriydim, ama yine de düştüm marka tuzağına. Artık çok daha dikkatli ve ön yargısız olmaya çalışıyorum.
    Puh allah belani versin Honda.Hasmet gibi adama yapilir mi bu ? Vites gostergesi olmadigini bilseydi alir miydi hic ? Her ne kadar fen liseli bir bilim neferimiz olsanda insanin basireti baglanip hic arastirmadan motor alabiliyor...keske dava acsaydin be kardesim.namussuzluk bu resmen.

Baska ne tur sacmaliklari vardi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Puh allah belani versin Honda.Hasmet gibi adama yapilir mi bu ? Vites gostergesi olmadigini bilseydi alir miydi hic ? Her ne kadar fen liseli bir bilim neferimiz olsanda insanin basireti baglanip hic arastirmadan motor alabiliyor...keske dava acsaydin be kardesim.namussuzluk bu resmen.

Baska ne tur sacmaliklari vardi ?
    Vites olayını biliyordum. Healtech'in çok iyi çalışan, direk ECU'ya bağlı vites göstergesi olduğunu öğrenip edinmiştim. Diğer problemler zamanla, kullanmayla, bakım yaparken falan anlaşılıyor.

Uzun uzun yazarım ama vakit harcamama değmesi lazım be Hırbo. Bir Honda fanboy'unun, muhtemelen hayatında bir kere bile görmediği bir motosiklet hakkında, "sen öyle diyon ama internette böyle diyo" gibi saçmasalak argümanlarıyla uyuz etmesine niye fırsat oluşturayım? Fikri sabit insanla uğraşılır mı hiç? Kal sağlıcakla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vites olayını biliyordum. Healtech'in çok iyi çalışan, direk ECU'ya bağlı vites göstergesi olduğunu öğrenip edinmiştim. Diğer problemler zamanla, kullanmayla, bakım yaparken falan anlaşılıyor.

Uzun uzun yazarım ama vakit harcamama değmesi lazım be Hırbo. Bir Honda fanboy'unun, muhtemelen hayatında bir kere bile görmediği bir motosiklet hakkında, "sen öyle diyon ama internette böyle diyo" gibi saçmasalak argümanlarıyla uyuz etmesine niye fırsat oluşturayım? Fikri sabit insanla uğraşılır mı hiç? Kal sağlıcakla.
    Zaten senin bu nankorlugun yuzunden karma devreye girdi ve superduke un daha rodaji bitmeden dagildi.

Bu alete honda uzun sure guncelleme getirmedi diye kotuleyip duruyosun..son derece gereksiz işler.

Ama 2021 de yeni cbr 1000rrr motorunu kullanarak super naked yapacakmis honda..

Onda istemedin kadar elektronik olacak,hemde piston kolu kırılmaz.tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bu alete honda uzun sure guncelleme getirmedi diye kotuleyip duruyosun...
    Nerede yazmisim oyle bir sey?

Ama 2021 de yeni cbr 1000rrr motorunu kullanarak super naked yapacakmis honda..

Onda istemedin kadar elektronik olacak,hemde piston kolu kırılmaz.tavsiye ederim.
    Olmayan motosikleti mi tavsiye ettin harbiden?

Piyasaya cikmamis motosikletin harika olacagindan eminsin yani... Ama ya CB1000R gibi kelek cikarsa?

Gerci bir fanboy olarak motosikletle iliskin internette istahla fotograflarina bakmak oldugu icin tatmin eder belki ama, oyle bir motosikleti alip kullanacak insan icin malesef habersiz oldugun bir suru kriter var Hirbo...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hasmet bırak bas engeli rahatla.

trol oldugu belli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Nerede yazmisim oyle bir sey?

Olmayan motosikleti mi tavsiye ettin harbiden?

Piyasaya cikmamis motosikletin harika olacagindan eminsin yani... Ama ya CB1000R gibi kelek cikarsa
    Ya hasmet honda aliyosun honda..nasil kelek cikabilir amator.

Cbr1000rrr ne kadar kelekse o da o kelek olur..

Ustelik en kotu ne olabilir ki? duke de oldugu gibi motoru eline almazsin merak etme..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:41 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasmet bırak bas engeli rahatla.

trol oldugu belli.
    Sen neden engellemiyosun da hasmete akil veriyosun ?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten engellisin nasıl görüyon benim yazdıklarımı anlamadım.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaş Çankırı'dan motoru 38,500 ilanda istenen fiyattı, satmak istediği fiyat. Kafasına göre takılıyor
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...24537045/detay
    26 Mayıs'ta 38.500 TL istediği motora şu anda 46.500 TL istiyor. Yani iki günde 8 bin TL zam yapmış arkadaş, tipik ülke esnafı.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Fiyat artışından memnun olmayan sandıkta konuşsun. Gözlemim, burada herkes eleştirir, sonra gider mevcut halin sorumlusunu seçer. Demek ki eleştirirken samimi değiller.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ya hasmet honda aliyosun honda..nasil kelek cikabilir amator.

Cbr1000rrr ne kadar kelekse o da o kelek olur..

Ustelik en kotu ne olabilir ki? duke de oldugu gibi motoru eline almazsin merak etme..
    Aldıktan 1 sene sonra 4 ay boyunca serviste yatan Superduke'tan hâlâ memnunum, zevkle kullanıyorum, ama hiç bir sorun çıkarmayan CB1000R'a bir sene zor dayanıp zararına satmışım...

Velhasıl "Ustelik en kotu ne olabilir ki?" sorusu, asıl amatörün senin olduğunu gösteriyor Hırbocum.

Aklın almıyor bazı şeyleri. Deneyimin eksik ve sabit fikirlisin. Tipik itici bir fanboy'sun yani

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)