Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gezi Konusunda Aile'ye İkna!

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba,

Geziler konusunda ailelerinizi nasıl ikna ediyorsunuz? 30 yaşına geldik böyle şeylerle uğraşmak sinir bozucu oluyor. Siz nasıl bu konuyla baş ediyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aileye saygı önemli tabi ama 30 yaşında adamsın neden ikna etmeye çalışıyorsun ki?

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Aile deyince eş mi, anne-babayi mi kast ediyorsun tam olarak anlayamadım. Ama size tavsiyem yola çıkacağıninizi söyleyin, çok fazla konuşmayın konu hakkında, kararlı olun ve bir sabah erkenden çıkın.
    34 yaşında evli ve 2 çocuk babasiyim. Her sene 1 ve 2 kez uzun yola çıkıyorum. Bekarken annem karşı cikiyordu, evliyken eşim karşı çıkıyor. Yaptığım şey şu idi; kararli oldum, tartışmadan kaçındım, surat asikliğina göğüs gerdim. Şimdilerde ailem alıştı.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Aileden kastınız Anne-Baba mı? Yoksa Eş-çolukçocuk mu?

Birincisi ise "evlenmek için kafamı toparlamaya gidiyorum" deyin belki memnun olurlar
    gezginkral bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Kimseyi ikna edemezsiniz :D

3 gun once cuma sabahi, sokaga cikma yasagi gelmeden Izmir'den yola ciktim Istanbul'a dogru. Nokta'dan Yesildere'ye kadar sorun yokken, daha sonrasinda neredeyse Susurluk'a kadar yagmur yagdi. Bunlari neden yaziyorum, yolda annem aradi hava kotuymus geri don diyor. 43 yasinda ve evli oldugumu belirteyim burada Dedim biliyorum yagmurlu zaten, ruzgarli vs. ayrica 100 kusur km yol gelmisim dedim, bu kez yol kapaliymis Istanbul'a almiyorlarmis diyor
    Dedim hadi anne hadi kapatiyorum yolum uzun ))

Ugrasmamak lazim pek. Cikin gezin.
    gezginkral bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ailenle yaşıyorsan (ana baba) ikna değil ancak rızalarını alman önemli. Olumlu yönlerini anlat, dikkat edeceğini söyle vs. vs.

Evliysen daha sıkıntı. yalvarman gerekebilir.
    emenyasin bunu beğendi.

Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Geziler konusunda ailelerinizi nasıl ikna ediyorsunuz? 30 yaşına geldik böyle şeylerle uğraşmak sinir bozucu oluyor. Siz nasıl bu konuyla baş ediyorsunuz?
    Anne-Baba'yı kastediyorum.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Vicdani bir sömürü bu.
    Eğer konu anne-babaysa ikna oluyorlar.
    Yolda sık sık arayın, yemek molası verdim, manzara güzel çay bahçesinde durayım dedim, ohh çok huzurluyum gibi konuşmalar yapın. Mutlu olduğunuzu bilince ve haber aldıkça alışıyorlar.
    Yok konu eş ise ve bu eş kıskanç ise çok temkinli olun. Sık sık arayın, görüntülü arayın, keşke burada olsaydın deyin, ona motosüklet ekipman almayı teklif edin.. Ama geri adım atarsanız bu adımlar artıyor. Gittiğinizde kim surat yapıyorsa, kaldığınızda da siz surat yapın!
    emenyasin bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aileye saygı önemli tabi ama 30 yaşında adamsın neden ikna etmeye çalışıyorsun ki?
    İkna etmek için çalışmıyorum ama iş akrabalara kadar sıçratıyor özellikle annem. Teyzem beni arıyor oğlum yapma etme diye, sinir hastası oldum.

Motosikleti
    MT 25
    Ben 18 yaşımdayken motor alıcam dediğimde Çalışmadığımdan parmaın olmadığından liseden yeni mezun oldugumdan dolayı hee taam al demişlerdi. 2 ay sonra motoru kapının önünce çekince. Karşı çıkmaya başladılar. Başımı hiç öne eğmedim estim gürledim. Gizlice yapmaktansa gözlerine soka soka yaptım herşeyi. Geçen yaz İzmir-İstanbul yapacağım demiştim 500km yol cart curt falan yapıyorlardı. Gecenin 3'ünde çalan telefonlar dolayısıyla, mecburen otobüsle gelicem tamam demek zorunda kalmıştım ama işler öyle olmamıştı :D Biraz inişli çıkışlı'da olsa geze geze istanbula vardım. Tabi onlar'da o günden beri çok üstelememeye başladılar. Bu yaz bir ege turu yapacağım dedim pek ses seda çıkmadı. Bu da başka konuya artık.

Kısaca kararlılığından ödün verme. Vereceksende bu taviz içlerini rahatlatmak dışında olmasın

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bidahakisinde hiç söylemeden ansızın çık. niye diye sorarlarsa böyle daha rahat de.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkna etmek için çalışmıyorum ama iş akrabalara kadar sıçratıyor özellikle annem. Teyzem beni arıyor oğlum yapma etme diye, sinir hastası oldum.
    2013 yılında ilk defa uzun yola çıktım (1300 km yol yapmıştım) Annem butun konu komşu akrabaya dert yanıp şikayet etmişti. Hic aldırmadım, benim açımdan bişey değişmedi hep düşündüğüm gibi yollara devam ettim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)