Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Go Pro 7 En ucuz Yoldan Mikrofon Nasıl Takabilirim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Herkese selamlar bende Go pro 7 var kaska montaj ettim amasesim çok kötü çıkıyor hatta çıkmıyor bile denilebilir. Bunun için mikrofon almam gerekiyor ama adaptörü falan varmış ve çok pahalı. Bu 3,5 mm jak girişini tycpe c ye dönüştüren küçüük aparatlar var 15-20 tl ondan alsam mik çalışır mı? ya da önerilerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

çalışmaz, paraya kıyıp o adaptörü alacaksın sonra bir de ona uyumlu mikrofon alacaksın. Almadan önce Google'a yazsaydın keşke yıllardır goPro konularında bunlar tartışılıyor. Bunca yıldır çinliler bile çakma aparat yapmadıysa bundan sonra da kimse yapmaz bence.

telefonuna mikrofon tak onunla ses kaydet, sonra bilgisayarda birleştir. Bir çok insan öyle yapıyor. en ekonomik çözüm o.

Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar bende Go pro 7 var kaska montaj ettim amasesim çok kötü çıkıyor hatta çıkmıyor bile denilebilir. Bunun için mikrofon almam gerekiyor ama adaptörü falan varmış ve çok pahalı. Bu 3,5 mm jak girişini tycpe c ye dönüştüren küçüük aparatlar var 15-20 tl ondan alsam mik çalışır mı? ya da önerilerinizi bekliyorum.
    O adaptörü alacaksın başka yolu yok söyleyeceğim diğer yol daha pahalı Keşke almadan önce araştırsaydınız ürünü.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    nyk nın dediği gibi telefonla ayrı ses kaydı alıp birleştirmen lazım. yada o adaptörü alcan.
    işin kolayı da var ses kordinasyonunu yapmak için
    elini kameranın önüne getirip 1 2 3 yaparken aynı anda mikrofonda saycaksın.
    ses ve görüntüyü böyle ce kolaylıkla birleştirebilirsin.

ben de kamera almayı düşünüyorum ama böyle sorunlarla karşılaşmamak için sony nin aksiyon kamerasını almayı planlıyorum.
    pandemi yüznden işler açılıp para kazanmaya başlayınca tabiki

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sesi telefona alip pc de senkron olayini bende denedim fakat mikrofonu nere koyarsam koyayım acayip bir ses patlaması oluyor. Asiri gürültülü gidiyor sesim alnima bile çıkarttım mikrofonu 😀

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bandana yakarak telefon mikrofonunu ağzımda tutarak kaskı geçiriyorum. sonra ağzımın kenarında duruyor . bandana takmadan sorun olabilir mikrofon kaskın altına düşebilir.

Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesi telefona alip pc de senkron olayini bende denedim fakat mikrofonu nere koyarsam koyayım acayip bir ses patlaması oluyor. Asiri gürültülü gidiyor sesim alnima bile çıkarttım mikrofonu ��
    Ses kayır cihazlarının üzerinde hassasiyet ayarı oluyor bu tarz durumlar için ama telefonda öyle bir seçenek hiç görmedim. Mikrofonu daha dandik bir mikrofonla değiştirip deneyebilirsin Ya da güzelce süngerle falan sarıp da sağırlaştıracaksın artık Ben internette milletin sistemlerini incelerken elemanın birisi tam da bu yüzden telefon kulaklığını kullandığını söylüyordu iPhone kulaklığının kulaklık kısmını kesmiş sadece mikrofon kısmını bırakmış öyle kullanıyordu

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla iki tsne mikrofon aldim bu sorunu çözemedim. Zaten sony mikrofon baglama konusunda leş ötesi bi kamera. Kayit icin bi boya lm1 denedim bide dandik bsey denedim. İphone kulakligini da denedim arkadaslar buraya denediklerkmi soylesem ohooo roman olur )

Motosikleti
    xv250
    elini koyup bir iki üç yapmanıza gerek yok ses video birleştirme programlarında kameranın sesiyle harici ses sinyalleri üst üste getirilerek birleştirme yapılabilir hizaladıktan sonra da kameranın sesi silinir

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kusura kalmayın ama bu mikrofon ve adaptör olayı nedir.
    Kameralar ses kaydetmiyor mu?
    Buraya bir defa daha yazsanız da bu garip de öğrense ya?!

Aldığınız mikrofonu bir ya da iki bulaşık süngeriyle kaplayıp bir daha deneyin. Patlamaları azaltacaktır.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamera ses kaydediyor fakat, kameranın sahibi kamerasını kaskına takmış.
    hareket halinde iken kask içinde konuşulanı bittabi kaydetmiyor.
    mikrofon adaptörü ise harici mikrofon bağlamak için.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamera üzerinde kendi mikrofonu var ama motosiklet üzerinde kameraya sürekli rüzgar geldiği için iğrenç bir kayıt oluyor. Telefonla konuşurken mikrofona üfleyince nasıl ses çıkıyorsa onun gibi diyeyim. Dolayısıyla ne motorun sesi duyuluyor, ne sürenin sesi sadece iğrenç bir rüzgar sesi geliyor. Onun da çaresi ya kamerayı rüzgar almayan bir yere koyacaksınız ki motorda böyle bir yer pek yok ön camın arkasına bile koysanız rüzgar geliyor ya da harici mikrofon bağlayıp mikrofonu rüzgar almayan bir yere, montun içine, kaskın içine, selenin altına vs koyacaksınız.

Burada sorun şu ki GoPro 4'den sonra çıkan modellerde klasik 3.5mm kulaklık girişi yok. Ayrı bir adaptör üzerinden bağlamanız gerekiyor ve o adaptörde baya pahalı bir aparat. O yüzden GoPro ile motosiklet video çekmek zor. Alternatif yöntemide cep telefonu ya da ses kayıt cihazı ile sesi ayrıca kaydedip bilgisayarda montajlamak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)