Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Neden Honda CB 500 X Gelmesin?

Motovento
    REKLAM ALANI
    celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngiliz MCN dergisi Benelli TRK502'yi daha başarılı buluyor test sonucunda 500X'den bir göz atın isterseniz. Olmayanı değil de olanı konusmak daha mantıklı sanki. Yıllardır bu muhabbet var ve gelmiyor, geleceğini de sanmam.
    e çok normal. honda eski kalitesini bırakalı epey zaman oldu, kaliteli üretim yapan çin markalarından farklı değil artık. bugün benelli geçer, yarın başka bir marka.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    Benelli'nin avrupada sattığı model trk502x yani bizdeki trk502'den farklı ve getirmiyorlar. Yabancı kanallardan izlediğim üzere leoncino'dan da epey övgüyle söz ediyorlar.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    https://www.motorcyclenews.com/news/...rk-502-review/

TRK502 ile TRK502X motorları farklı değilse; MCN TRK502'ye çöp demiş?

Motosikleti
    nc750x
    ben cb500x kullaniyorum 6 ay oldu alali.
    gecen ay dogu avrupa turu yaptim .sicak, soguk, yagmur, camur, otoban banamisin demedi.
    su an 12000 km oldu.hicbir sorun yasamadim.
    acaba trk da ayni sekilde sorunsuz calisirmi bilemiyorum.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Farklı ülkeler, farklı fırsatlar ve farklı beklentiler var. Neye kötü neye iyi dediğine bakıp ona göre kendi koşullarımıza gore değerlendirmek lazım.

cb 500x in getirilmesi birileri tarafindan neden teklif edilmesin ?

Motosikleti
    rx3
    Şubat sonu bir süpriz yaparlar mı? Ne dersiniz.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şubat sonu bir süpriz yaparlar mı? Ne dersiniz.
    NC serisi olduğu sürece CB 500 X ülkemize gelmez. Millet deli gibi NC 750 X DCT alıyor 100 bin TL'ye. Alan memnun, satan memnun.
    blueway2 bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

502x den de övgü ile bahsediyor MCN var bir çakallık :D TRK502X ciddi oranda hafif diye biliyorum TRK502' den. Birde anlamadığım bir şekilde İtalya gibi bir memlekette inanılmaz satıyor. 2 ay önce filan moto.it in aylık satış listesinden africa twin ve GS i geçip top 1 e oturmuştu. Heralde markayı ayaklandırmaya çalışıyorlar diye düşünüyorum. TRK502 çok çok iyi bir motosiklet değil. 2 saat kadar kullandım. Burada olsa Honda 500X tercih ederim. Çünkü Leoncino gibi özel bir model değil TRK. Aynı bloğu ADV bir şaseye koyup Multistrada ya benzettiler başka bir havası yok bana göre.

https://www.motorcyclenews.com/bike-.../trk-502/2017/

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    502x den de övgü ile bahsediyor MCN var bir çakallık :D TRK502X ciddi oranda hafif diye biliyorum TRK502' den. Birde anlamadığım bir şekilde İtalya gibi bir memlekette inanılmaz satıyor. 2 ay önce filan moto.it in aylık satış listesinden africa twin ve GS i geçip top 1 e oturmuştu. Heralde markayı ayaklandırmaya çalışıyorlar diye düşünüyorum. TRK502 çok çok iyi bir motosiklet değil. 2 saat kadar kullandım. Burada olsa Honda 500X tercih ederim. Çünkü Leoncino gibi özel bir model değil TRK. Aynı bloğu ADV bir şaseye koyup Multistrada ya benzettiler başka bir havası yok bana göre.

502X 3kg daha ağır.

Kuru ağırlığı 213 kg. Islak galiba 235 kg. 790 adv ıslak ağırlık 213kg. CB500x ıslak 196kg. Çinliler nasıl bu kadar ağır motosiklet yapabiliyor anlamıyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yüzüne bakmam TRK-502'nin; o motora o kalıp olmamış. Daha zarif ve ince CB500X her türlü döver. Ben CB500F ile uzun yol yaptım çok rahattı, CB500X olsa çok daha rahat olurdu. Eğer ki gelirse ilk müşterisi olabilirim. (Ama katılıyorum, NC varken CB500X gelmez...)

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Kesinlikle alacağım bir motosiklet.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    502X 3kg daha ağır.

Kuru ağırlığı 213 kg. Islak galiba 235 kg. 790 adv ıslak ağırlık 213kg. CB500x ıslak 196kg. Çinliler nasıl bu kadar ağır motosiklet yapabiliyor anlamıyorum.
    Q.J. Benelli' nin sitesinde ülkeye göre ağırlıklar farklı yazıyor. İşte düşün markanın düzenini özenini. CF Moto biraz kalite algısını yakaladı. Özellikle şu 250SR, 1250 GT-R ve CLX 700 modellerinde. Ağırlıklar ve teknolojiler günümüz standartlarında. Benellli Ar-Ge olarak zayıf yepyeni modeller bile ciddi ağır. Ve teknolojiden uzak. Aynı malı pişirip pişirip önümüze getiriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Orada da ayrı kıl oluyorum Honda'ya NC inanılmaz yenilikler geldi. Hala aynı boktan süspansiyon ve kutu profil arka maşa. Ulan şu makinenin X-ADV kadar değeri yok mu ? Koy bir USD ön amortisör arka güzel bir alimünyum maşa yap. Motor gözümde çirkin kalıyor sırf bu sebepten.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    502X 3kg daha ağır.

Hafiflik pahali sey. ARGE de pahali, malzeme de...

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    NC serisi ülkemizde satışı devam ettiği sürece gelmez.Bu arada firmalar A1-A2 sınıf cruiser motor getirseler daha iyi olur bence çünkü türkiyede pazarın bu kısmında oldukça boşluk var

Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    Honda 2021 model crf l ve rally serisinide getirmiyor artık ülkemizde en fazla satış ve servis ağı olan böyle bir markanın küçük cc enduro piyasasını boş bırakması enteresan.

nc750 serisinin fiyatı bu kadar yükselmişken crf 250l ve 250 rally gelmiyorken
    cb500x'in tam sırası diye düşünüyorum.

içimde yakın bir zamanda geleceğine dair bir his var

neden getirsin ki ?
    500 serisinden cbr getirdi tutulmadı, naked olarak cb500 getirdi tutulmadı. 500cc motorlar bizim ülkemizde tutulmaz.
    bir de üstüne üstlük nc gibi bir alternatifi varken sittin sene getirmez.
    ben olsam ben de getirmem.
    blueway2 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Red_Whiskers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda 2021 model crf l ve rally serisinide getirmiyor artık ülkemizde en fazla satış ve servis ağı olan böyle bir markanın küçük cc enduro piyasasını boş bırakması enteresan.

nc750 serisinin fiyatı bu kadar yükselmişken crf 250l ve 250 rally gelmiyorken
    cb500x'in tam sırası diye düşünüyorum.

içimde yakın bir zamanda geleceğine dair bir his var
    Gercekten getirmiyormus aradim sordum.Nasil boyle birsey olabilir anlamadim.crf satislari bence kotu degildi,hatta Sahibinden de bol miktarda ilani oldugundan cok satiyor olmali.

Blok 300 oldugundan mi boyle oldu anlamadim ki ?

Ayni sekilde cok satacagini dusundugum yeni cb125f de gelmeyecekmis..ilgincc durumlar.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. Euro 5'e uydurabilmek için cc yükselttiler. Japonyada 250'lik olarak devam ediyor ama o da Euro 5 uyumlu değil.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gercekten getirmiyormus aradim sordum.Nasil boyle birsey olabilir anlamadim.crf satislari bence kotu degildi,hatta Sahibinden de bol miktarda ilani oldugundan cok satiyor olmali.

Ayni sekilde cok satacagini dusundugum yeni cb125f de gelmeyecekmis..ilgincc durumlar.
    cb125f nasi gelmez ya sasirdim.. honda anlasilan turkiye pazarini gozden cikarmis. o yok bu yok bi tane uyduruk scooter var bide buyuk motorlar var.. ilginc.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)