Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sarı Yelekli Endurucular :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Sarı yelekli enduruculara olan tepkiler nedense hiç bitmiyor :D tespitler doğru ama sormak istiyorum bu adamlar size ne yaptı yahu ne ?

"genellikle orta yaş ve üstü, aldıkları motosiklet eğitimleri ile övünen, her zaman yukarıdan bakmayı sevdikleri yüksek motorlarıyla festivallerin vazgeçilmez reflektörlü yelekli amcaları dayılarıdır.

kesin olmamakla birlikte gelir seviyeleri bir iki tık yukarıdadır, en popüler meslekleri doktor ve tekstilci olmalarıdır en azından benim çevremde on tanesini toplasan bu sonuç çıkıyor."

Kaynak
    Thermosifon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bol virajlı dağ yollarında hepsinden değil ama bir kısmından çok korkuyorum. İçlerinde çok iyi sürücüler olmasına rağmen motosiklete Gs, Multistrada ve türevi makinelerle başlamış, henüz tecrübe kazanmamış sürücüler de var. Bir virajda karşı şeritten benim şeridime gireni çok gördüm.

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Tepki yok yahu, var mı ? :D

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tepki yok bence. İtici bir kişiliği varsa motosikleti olmasa da tepki duyulur.
    Sözü edilen ikitekercilere rastladığım oldu. Tepki duymasam bile uzak durmayı tercih ettim. Arada uçurumlar var. Yaklaşmak zor.
    Albertorun bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Geçenlerde ben ve 3 xismakslı arkadaşla yaylalara doğru tırmanırken karşı şeritten bi gs'li sarı yelekli selamımızı almadı.
    İyi küfür sallamış arkadaşlar o sırada. molada sohbette diğer arkadaşlarla hem fikir olduğumuzu öğrendim.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    İstanbul Ümraniye'de bir komşumuz vardı GS kullanan, beni kaskım dandik olduğu için uyarmıştı. Oysa ben onu kız arkadaşı ile binerken sürekli kasksız görüyordum...
    bursalıali ve Albertorun bunu beğendiler.

sarı yelekler bir cins deri yelekler ayrı cins.
    y.selimbatu ve HRider bunu beğendiler.

Ne kıskanıp hasetleniyorsunuz ya'huu ?

Herkeş önüne baksın efenim.

(söz bigün bi şaftlı"ya sahip olursam , sarı yelek melek giymeyecem , ama full selamsız ve kibirle dolanacam , uzak olun kafii gölge etmeyin yeter daşlayın.)

Motosikleti
    Yıllar önce karaladığım bir yazı..

( motorcuların vücutlarındaki bazı elektrolizler )

- MOTOGLOBİN : kandaki Motoglobin düzeyi düştüğü zaman, motosikletçinin göğsünde sıcak bir basınç belirir. vantilatör vb araçlarla yapılan rüzgar fayda vermez ve acilen artçı veya yapılabiliyorsa pilot selesine otutturularak motosiklet sürmesi sağlanır. kısa bir süre sonra kişi kendine gelecek ve korumalıklarının tam olup olmadığını kontrol edecek hale dönüşecektir.
    Tedavi edilmediği durumlarda bütün gün internette motosiklet video klipleri izleyip veya oyunları oynayıp ya da her ikisini birden yaparak içine kapanır hale gelecektir.

2- HİDROMOTO : Kanda motosikletsilikten dolayı yükseldiğinden, en kısa sürede bol su ile herhangi bir motosiklet yıkattırılıp kurulatılması sağlanır. kişi ilk başta bol köpük kullansa da, kısa bir süre sonra elektronik beyine ve elektrik aksamına su sıçratmayacağını aklederek, yıkama işlemi akabinde zinciri yağlayıp, gerekli yerlere WD40 sıkacaktır. Ancak kesin çözümü, bir motosiklet sahibi olup kendi motosikletini yıkamasıdır. bu durum bazı croos sürücülerinde farklı olur, onlar motosikletleriyle akarsu veya durgun sulara girerler. çamur partikülleri sayesinde yaşamlarını sürdürebilenlere rastlanmıştır.

3- TANSİOKTAN : Motosikletsiz veya uzun süre yol yapmayan sürücüde kalp çarpıntıları, uzaklara dalıp gitme, uykusuzluk veya eğer uyuyabiliyorsa rüyasında "vınnn" "rınnnn rınnn" gibi sesler çıkartırlar. genellikle kuytu köşelerde kasklarına sarılarak hüzün hali belirebilir. Bazı ileri safhalarda, geçmişte yaşadığı motosikletli grup gezilerini düşünüp yüzlerinde tatlı bir tebessüm belirse de o günleri bir daha yaşayabilmeleri ihtimalinin çok uzak göründüğüne inanırlar...
    Bilinen tek kesin tedavileri; hemen kurşunsuz 95 oktan benzin koklatılıp en yakın motosiklet acentasına götürülmelidir. Daha da acil durumlarda herhangi bir motosiklet kiralanıp geçici bir süre seanslara devam edilmeli ancak kesin tedavinin motosikletinin ruhsatında kendi ismini görmesinden başka yöntem olmadığıdır.

4- MOTONDİSİT : Bu akut olarak gelişen duruma pistlerde oldukça sık rastlanmaktadır.
    Pistlerde veya tv başında motosiklet seslerini duyan motorcuları ani bir titreme sarar. yarışlar bittikten veya tv de reklam başladıktan sonra yavaş yavaş transa geçip hiç uyanmak istemezler ve hayallerinde sürekli en sert virajlara en geç frenajı yaparak girerler. tedavileri, hemen bol virajlı köy ve yayla yollarında güzergah belirlemek yapılabilecek en uzun yol yaptırılıp, en yatay gezi ve lastik yanaklarının ne kadarının zemine değdiğini gösteren fotoğraflarını çekmektir.

5- MOTOKRONER ZAAFİYET : Sevgiliyle konuşurken yahut işgörüşmesi veya herhangi özel bir durumu yaşıyor olsa bile bir motosiklet gördüğünde veya sesini bile duyduğunda başını o tarafa çevirmesi ve uzaklaşan motosikletin arkasından bakakalması, yahut sesinin duyulamayacağı ana kadar onu dinliyor olduğu andır. Transa geçtiği o süre içerisinde hiçbirşey anlamaz-duymaz-düşünmez-umursamaz.
    yapılan labaratuar testleri ve klinik deneylerde bu eşinin doğurduğu anda dahi motosikletini park yerinde bırtaktığından pişman olduğunu düşünen kocalara, grup sürüşlerinde eşlerini petrol WC lerinde unutan eşlere rastlanmıştır ( Bu defalarca olay yaşanmış ve GERÇEKTİR )
    kesin tedavisi bilinmemekle birlikte, o anda yapılacak en doğru şeyin panik yapmadan motosikletin uzaklaşmasını veya sesinin duyulamaz hale gelmesini beklemek ve anlayışlı-sakin karşılamak olacaktır. verilen ani tepkilere anlam veremeyecek olan motosiklet bağımlısı, yaşadığı duygu yoğunluğunun anlayışla karşılanmasını istemekte ve neden suçlandığını bir türlü anlayamamaktadır.
    eğer ani tepki verilecek olursa, kendisini sadece motosiklet camiası tarafından doğru anlaşıldığına daha fazla inanacak ve tabanvay yahut ikiden çok tekerli toplu ulaşım araçlarından uzaklaşacaktır.
    bu düzeye gelmiş bireylerin artık yalnız kendisi değil, çevresindeki tüm bireylerin de motosikletli terapi görerek, bağımlının yaşadığı hislerin doğru şekilde anlaşılmasını sağlamaktır.

Kazasız sürüşler dilerim...
    Albertorun bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bol virajlı dağ yollarında hepsinden değil ama bir kısmından çok korkuyorum. İçlerinde çok iyi sürücüler olmasına rağmen motosiklete Gs, Multistrada ve türevi makinelerle başlamış, henüz tecrübe kazanmamış sürücüler de var. Bir virajda karşı şeritten benim şeridime gireni çok gördüm.
    Abi,bizim Angrypower nerelerde yahu??

Epeydir yok forumda..başina bir iş mi geldi?

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sari yelek degil ama ducati corse montumla multistrada enduro suruyorum tasarimciyim 40 yasindayim. bu sinifa girmiyorum pek galiba. bir de teker falan yapiyorum otobanda enduroyla. olmaz mi?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi,bizim Angrypower nerelerde yahu??

Epeydir yok forumda..başina bir iş mi geldi?
    Bugün whatsapp'tan mesajlaştık, bir sorunu yok ama ne zamandır girmiyor foruma.

Motosikleti
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sari yelek degil ama ducati corse montumla multistrada enduro suruyorum tasarimciyim 40 yasindayim. bu sinifa girmiyorum pek galiba. bir de teker falan yapiyorum otobanda enduroyla. olmaz mi?
    MT nin demirbaş üyeleri yanlış yapmaz.
    ;)
    Sj's bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün whatsapp'tan mesajlaştık, bir sorunu yok ama ne zamandır girmiyor foruma.
    Selam soyle,

İlginc,saatlerce forumdan çikmayan adam haftalardir yok ortada..

eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    gözünün içine bakıyorum korna çalalım selamlaşalım alem motorcu dostluğunu görsün diye yok ya yapmıyolar ben yokmuşum gibi davranıyolar

sanırım racing çileri sevmiyolar

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Mütevazilik esastır, hemen her insanın bunu hayatına oturtunca daha mutlu olacağını düşünürüm fakat bu sarı yelekli, elit dayıların çoğunun bu yetiye sahip olmayışı beni onlardan hep uzak tutmuştur. Elbette ön yargısız yaklaşır, süzer ve temasa girerim uygunluğunda fakat bu oran çok düşük oldu hep... Birde diğer yelekliler yani chopper ekibi...

Sosyal bir değerlendirme yapmak gerekirse bu kullanıcılar genelde statü peşinde koşan insanlar oluyorlar. Hayatının her alanında bu statüyü yansıtma ihtiyacı olduğu gibi motosiklet tarzlarına da bunu yansıtma çabası içindeler.

Yolda pek selamlama yapmasam da ışıklarda bu abileri sözle trolledigim de bir gerçektir, o zaman doğal benliklerine döndürüp iletişim kurabiliyorum.
    Thermosifon bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Enduro değil touringe biniyorlar aslında. Ama konumuz bu değil tabi.

Bende sarı yelek giyip safkan enduroya binen biriyim. Yaşım mesleğim ve tavırlarım ile yukardaki genellemeye istisnayım.

Bizim grubu düşündüm. 30 40 kişilik çevremdeki sarı yelekliklerde bi tane doktor var oda dişçi.

Geri kalan her çeşit meslek ve yaş grubu var. Marangoz kamyoncu tamirci işçi mühendis öğrenci vs vs. Yani bizim grupta genellemeyi bozuyor.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işte bu yüzden

gaza gelip bizi tanımadığı halde yarış yapmaya çalışması
    virajda çıkışı görmeden atak yapması ve karşı şeride geçmesi
    ya araba çıksaydı yada ormana uçsaydı ne olurdu bilemedim tabi
    sonra durup özür diledi
    arada oluyor böyle şeyler geçiniyoruz gibi
    (kırmızı R25 li benim arkadaşımdır)

Motosikleti
    ......
    Dostlar,mevzuyu taktiginiza değmez,

Antipatik olmak istemem ama,kimsenin kimseye selam verme zorunlulugu yok,

Otomobille seyahat ederken karsidan gelen araclara selam veriyormusunuz?

Hee şuna kabulum,

İşiklarda beklerken,Sen selam verirsin,suratini cevirip gormezden gelir,orasi yanliş tamam.

Sonucta,

Bu sekilde bir kisilik sahibi birisi,

Ha Gs ye ha maxiscootere binsin sonuc yine ayni olur değişmez.

Altindaki motorun marka modeli muhim degil.

Bizler suruşumuze odaklanalim.

İyi bayramlar..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu yelekli agaların çoğunluğu yol eğitimi alıyor. Bakışlar ileride ve ufuk çizgisinde diye öğretiliyor ama ya periferik bakışta sıkıntı yaşıyorlar ya da o düşük hızda bile tünel görüşüne geçiyorlar. Bence selam verildiğinde almamazlık yapmıyorlar, görmüyorlar selamı.
    espresso ve exteras bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)