Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çok El Değiştirmiş Motosiklet Almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Kuba Strike 150 - Loading
    Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 3 aydır motosiklet piyasasını araştırıyorum. Bütçeme göre en mantıklı olarak RKS Titanic 150-S modelini almayı uygun gördüm. 8250 TL bütçem var. RKS servisinde 7750 TL sabit fiyata 3200 km, 2018 model ve 1 ocak 2018 trafiğe çıkışlı buldum. DETAY bilgisine baktığımda kazası olmadığını ve servisin 7 aydır 2. sahibi olduğunu anladım. Bu motoru alırsam çanta demiri vs onlara param yetmeyecek. Ama aynı model motorun 22.000 km de olan, üstünde michelin lastik, koruma demiri ve çanta demiri olanını 6500 TL ye buldum. Fakat km si 22.000 ve motoru satan kişi 3. sahibi. Sizce hangisini almak daha mantıklı? Bir motosikletin fazla el değiştirmesi bir dezavantaj mı? 7750 TL ye alsam daha düşük km olan motoru, lastik değişmi,koruma ve çanta demiri derken ekstra 1000 lira daha masraf çıkartacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Problem kilometre değil, 22.000 km o motosiklet için sorun yaratmayacaktır. Lakin o km' ye gelene kadar ne tür eziyet çekti, arada kaza geçirip yaptırıldı mı emin olamayabilirsiniz. Bu tip durumlara takıntılıysanız düşük kilometreli olanı alın. Ben olsaydım 22.000km' de olanı iyice kontrol eder onu alırdım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    22.000 km olanın da lastikleri muhtemelen yeni değildir ve değişim isteyebilir, bunun yanında zincir dişli, rulman, ön fren balatası, çok çok şanssızsanız debriyaj balatası değişimi gerekebilir. Yine de enine boyuna incelemekte fayda var.

Motosikleti
    Abiler, peki yetkili servisten motor almak ne kadar mantıklı? Detay a gore 2018 model olan motor 1 ocak 2018 tarihinde trafiğe çıkmış ve 7 ay önce servisteki usta satın almış. Motor kocaeli plakaliymis ilk başta sonra istanbul plakaya dönmüş. Resimlerinden gördüğüm kadarıyla motor çok temiz gözüküyor. Motorun satan servisteki usta tarafından tamir görmesinden korkuyorum. Gerçi satan servisi biliyorum. Hep o servise götürürüm motorlarımı bakım için.

Motosikleti
    MT 25
    Bu titanic izmirde mi ?

Motosikleti
    Hayir izmir de değil.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usta o motoru hurda parasına alıp işlemden geçirmiştir demedi demeyin.

acıkcası o bütçeye aynı kategoride daha iyi ikinci el secenekler var.

Kesinlikle düşük km li olanı almalısın

Km önemli değilde kullanıcı önemli. Apaçi kılıklıdan motor almak istemem.

Motosikleti
    Hafta ici servise ustanın sattığı motoru görmeye gideceğim. Resimlerde çok temiz gözüküyor çünkü. Sürüş te de bir sorun yoksa alırım büyük ihtimal. Çünkü servisteki usta sağlam bir usta.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Plaka değişiklikleri beni hep kıllandırmıştır. Perte yakın motoru bedavadan biraz daha pahalı fiyata satın alıp ve toplayıp satan benim de tanıdığım usta var. Olay ticari olduğu için maliyet önemli, toplama sırasında bazı işler uydur kaydır, göze güzel gözükecek şekilde yapılıyor. Km saati verileri değiştirilmiş de olabilir, araç 2018 modelse henüz muayeneye de girmemiş olabilir, takibi zor. Bana biraz riskli gibi geliyor ama karar sizin, o paraya illa ki farklı titanic 150-S'ler bulunabilir.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka değişiklikleri beni hep kıllandırmıştır. Perte yakın motoru bedavadan biraz daha pahalı fiyata satın alıp ve toplayıp satan benim de tanıdığım usta var. Olay ticari olduğu için maliyet önemli, toplama sırasında bazı işler uydur kaydır, göze güzel gözükecek şekilde yapılıyor. Km saati verileri değiştirilmiş de olabilir, araç 2018 modelse henüz muayeneye de girmemiş olabilir, takibi zor. Bana biraz riskli gibi geliyor ama karar sizin, o paraya illa ki farklı titanic 150-S'ler bulunabilir.
    Haklı olabilirsiniz. Bu tavsiyeniz beni daha da ikna etti ustadan almamakta.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)