Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Merak edilen Anlaş Viento sport lastiği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    viento ısındıktan sonra sanki oratası daha yumusaş gibi geldi bana,bilemedim ama genel olarak yumuşak ve 1100 lira gibi bir fiyatı var,alacaksan hiç durma fiyatı artmadan al

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bu ülkede Anlas gibi muhteşem bir lastik üretiliyorken , bir başka lastiğe para verenin ya aklı eksik, ya da parası çoktur.
    Tabi ki 100 hp ve üzeri makinelere sözüm yok.
    kaptan yosun bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede Anlas gibi muhteşem bir lastik üretiliyorken , bir başka lastiğe para verenin ya aklı eksik, ya da parası çoktur.
    Tabi ki 100 hp ve üzeri makinelere sözüm yok.
    Anlas bir Michelin Road 5 yapsın alalım?

Hoş bende Road 5 var ve sonrası için Capra RD radarımda ama son dakikada ne karar veririm çok emin değilim...

%60-70 gene Road 5 alacağım büyük ihtimalle.
    computeus ve muhammetcon bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Genel yorum ve intibaya bakacak olursak, çinlilerden ve çoğu ülkeden çoook daha iyisini yapıyoruz.
    Motosiklet lastiği teknolojisi araba lastiğinden çok daha yüksek ve zor bildiğim kadar.
    Yakın zamanlarda Türk pilotların sayısı arttıkça ve teknoloji geliştikçe belki pistlerde de hem sponsor hem de marka olarak görebiliriz umarım.
    Bir fikir bile milliyse, o milli servettir.
    Her devrim önce fikirdi.
    bursalıali, kaptan yosun ve AleniDesais bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes kendi kullandığı lastiği övüyor

Geçen bir vatandaş anlas lastiğini çok övüyordu ama suya dikkat paten yapıyor diyordu.
    Dedim o Zaman lastiğin övülecek bir tarafı yok bildiğin kötü lastik
    Dedi ki ama kuruda çok iyi
    Dedim ki kuru en dandik lastik bile tutuyor.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    anlaş winter grip 2 lastiği al arkana bakma

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Ne kadar forum PR'ı yapıyorlar.

Forumda gördüğüm kadarıyla Anlas'ı beğenmeyenler/memnun olmayanlar, Anlas kullanmamış kişiler. Garip.
    bursalıali ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

ZXCornering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 -YBR esd
    Bu arkadaş bence anlasın sponsorluğunu yapıyor. Yukarda bir abimiz demiş 'Bu ülkede Anlas gibi muhteşem bir lastik üretiliyorken , bir başka lastiğe para verenin ya aklı eksik, ya da parası çoktur'Şimdi abi her insan bir kullanmıyor motoru. Benim şuana kadar hiçbir motorumda anlas olmadı ama arkadaşımın cbr 250 sinde tourne vardı ondada slalom atarken ön lastik bırakıyordu. Birde bir arkadaşım vardı cbr 125, o biraz apaçiydi tabi abi yağmur yağdığında irc'den daha iyi yanlıyor bu diyordu. Herkezin kullanım amacı farklı lastikten beklediği tutuş farklı.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ZXCornering adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaş bence anlasın sponsorluğunu yapıyor. Yukarda bir abimiz demiş 'Bu ülkede Anlas gibi muhteşem bir lastik üretiliyorken , bir başka lastiğe para verenin ya aklı eksik, ya da parası çoktur'Şimdi abi her insan bir kullanmıyor motoru. Benim şuana kadar hiçbir motorumda anlas olmadı ama arkadaşımın cbr 250 sinde tourne vardı ondada slalom atarken ön lastik bırakıyordu. Birde bir arkadaşım vardı cbr 125, o biraz apaçiydi tabi abi yağmur yağdığında irc'den daha iyi yanlıyor bu diyordu. Herkezin kullanım amacı farklı lastikten beklediği tutuş farklı.
    Daha onceki bir konuda da yazmistim,

100 ve 130 tabanli setlerden bahsediyorum

2 sene onceki uretim setlerini 2 yakinim kullandi birinin ön,digerinin arka olmak uzere yandan balon yapti.

Hee,yeni setleri nasildir bilemem.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Her markanın içinde iyi veya kötü malları oluyor. Anlas hiç kullanmadım duymuştum ama etrafımda kullanan olmadığı için yanaşmamıştım. Benim lastiklerimde yeni 600-800 km oldu değiştireli. Bir usta tavsiyesiyle Metzeler Sportec Street taktırdım motorum R25 bu arada. Yumuşak hamurlu çabuk ısınan virajda korkutmayan yol tutuşu güzel bir lastik eğer R25 lastik ebatıyla bir olan motora sahip arkadaşlar bu lastiğede bakabilir. Fiyatını hakediyor , motolastik sitesinden sipariş etmiştim ön lastik 34/19 üretim arka lastik 42/19 üretim eski lastik göndermediler ama kurdaki oynamalardan dolayı fiyatları sürekli değişmektedir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Arkadaşlarınız motosiklet kullanmayı biliyor mu?

Kusura bakmayın ama benim anladığım kadarı ile bilmiyorlar.

Lastiğin yere tutunmadığı bazı durumlarda suçun lastikte olmadığını sanırım hepimiz biliyoruzdur. "-Abi, viraja bir girdim en az 120 ile gidiyom (motosiklet MT125), ön lastik kendini saldı düştüm". Şimdi burada kesin lastik suçlu... Tabi, kesinlikle!

arkadaşımın cbr 250 sinde tourne vardı ondada slalom atarken ön lastik bırakıyordu.
    Arkadaşınız o Slalom' u nerede ve ne şekilde atıyordu? Başka hangi lastiklerle daha iyi Slalom atmıştı? Kullandığı motosiklet slalom için mi yapılmıştı? Ön teker belirli bir noktada kaymaya girmese o slalom cu arkadaşınız hideside yer takla atar, sonra da kullandığı lastiği bunun için beğenmeyebilir miydi? Sonuçta bu lastiğin suçu, değil mi?

Birde bir arkadaşım vardı cbr 125, o biraz apaçiydi tabi abi yağmur yağdığında irc'den daha iyi yanlıyor bu diyordu.
    Buradaki "cbr 125" ve "apaçiydi" kombinasyonu bize zaten gerekli bilgilendirmeyi, motosikletten ne beklediğini ve kullanım şeklini, bu arkadaşınızın kıymetli yorumunun değerini anlatıyor. Teşekkürler.

Bir de hep "arkadaşım vardı" demişsiniz. Umarım arkadaşlarınız yaşamlarına devam ediyorlardır.

Arkadaşlar, lütfen bir ürün hakkında yorum yapıyorsak en azından kendi tecrübemiz olsun. En azından diyorum. Yani bir ürün hakkında yorum yapmak için sağda solda izlediğiniz, duyduğunuz şeylerden öte kullanmış olun. Burada veya başka yerlerde yapacağınız yorumları insanlar dikkate alıyor ve onlar da sizin gibi kullanmadan denemeden sadece duyduklarıyla yorum yapıyor.

Bu işin sonu;
    * "İnsanın kendi söylediği yalanı başkasından duyup, kendisini haklı görmesinden ibarettir."

Size, en azından konuyu başkalarından duyarak yorum yaptığınızı belirttiğiniz için teşekkür ediyorum. Ne var ki bunu dahi yapmaksızın kulaktan dolma bilgi ile (lütfen bkz "*") yorumlar yapıp kendi tecrübesiymiş gibi lanse ederek bilgi kirliliğini çevre kirliliği boyutuna taşıyanlarımız var.

Ben ANLAS' da çalışmıyorum, firma ile zerre alakam yok. Ama bu firma yerli bir firma, güzel bir firma, yurt dışı fuarlarda stand açarak ürün tanıtımlarını yapan nefis bir firma.

Bir düşünün. Yurt dışında bir fuara gidiyorsunuz ve karşınızda hiç de küçük sayılmayacak bir stand ile ülkemizin bir firması ile karşılaşıyorsunuz. Standda duranlar dahi Türk değil, Türkçe değil adamların kendi dilinde markayı soruyorsunuz ve size Türk malı deniyor. Ürünler gerçekten kaliteli ve fiyatları da rakiplerinden makul. Belli ki kendisini tanıtmaya çalışan kaliteli ürün yapan uygun fiyatlı bir firmayla karşı karşıyasınız. Şahsen ben bundan gurur duyuyorum.

Ürünlerinin kalitesi birçok ürünü için emsallerini aratmayacak, hatta emsallerinin fiyat/performansının çok ilerisinde. İkaz ediyorum, buna yorum yapacak arkadaşlar lütfen ürünü kullananlar olsun.

Daha kaliteli lastik yapamaz mı? Elbette yapabilir, basar silikayı malzemeye ciklet gibi lastik çıkar. Ama bu işin sadece kaliteli ürün yapmaktan öte, bir şirketin satış stratejilerini, malzeme tedariği ve maliyetlerinin ürünlere ve rekabete, piyasada arz/talep indekslerine ve tedarik edilen malzemenin kur indeksi ile..... kısacası lastiği yapmak kadar onu satacak piyasa ve ürünün fiyatı da önemli. Bunu yaparsa yorumlar "-ANLAS aldım daha 10 bin km olmadı bitti lastik" şekline dönecektir. Bu noktada Viento dahi bir kumar.
    yokon, Thesinner83, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    YZFR25
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarınız motosiklet kullanmayı biliyor mu?

Kusura bakmayın ama benim anladığım kadarı ile bilmiyorlar.

Lastiğin yere tutunmadığı bazı durumlarda suçun lastikte olmadığını sanırım hepimiz biliyoruzdur. "-Abi, viraja bir girdim en az 120 ile gidiyom (motosiklet MT125), ön lastik kendini saldı düştüm". Şimdi burada kesin lastik suçlu... Tabi, kesinlikle!

Arkadaşınız o Slalom' u nerede ve ne şekilde atıyordu? Başka hangi lastiklerle daha iyi Slalom atmıştı? Kullandığı motosiklet slalom için mi yapılmıştı? Ön teker belirli bir noktada kaymaya girmese o slalom cu arkadaşınız hideside yer takla atar, sonra da kullandığı lastiği bunun için beğenmeyebilir miydi? Sonuçta bu lastiğin suçu, değil mi?

Buradaki "cbr 125" ve "apaçiydi" kombinasyonu bize zaten gerekli bilgilendirmeyi, motosikletten ne beklediğini ve kullanım şeklini, bu arkadaşınızın kıymetli yorumunun değerini anlatıyor. Teşekkürler.

Bir de hep "arkadaşım vardı" demişsiniz. Umarım arkadaşlarınız yaşamlarına devam ediyorlardır.

Arkadaşlar, lütfen bir ürün hakkında yorum yapıyorsak en azından kendi tecrübemiz olsun. En azından diyorum. Yani bir ürün hakkında yorum yapmak için sağda solda izlediğiniz, duyduğunuz şeylerden öte kullanmış olun. Burada veya başka yerlerde yapacağınız yorumları insanlar dikkate alıyor ve onlar da sizin gibi kullanmadan denemeden sadece duyduklarıyla yorum yapıyor.

Bu işin sonu;
    * "İnsanın kendi söylediği yalanı başkasından duyup, kendisini haklı görmesinden ibarettir."

Size, en azından konuyu başkalarından duyarak yorum yaptığınızı belirttiğiniz için teşekkür ediyorum. Ne var ki bunu dahi yapmaksızın kulaktan dolma bilgi ile (lütfen bkz "*") yorumlar yapıp kendi tecrübesiymiş gibi lanse ederek bilgi kirliliğini çevre kirliliği boyutuna taşıyanlarımız var.

Ben ANLAS' da çalışmıyorum, firma ile zerre alakam yok. Ama bu firma yerli bir firma, güzel bir firma, yurt dışı fuarlarda stand açarak ürün tanıtımlarını yapan nefis bir firma.

Bir düşünün. Yurt dışında bir fuara gidiyorsunuz ve karşınızda hiç de küçük sayılmayacak bir stand ile ülkemizin bir firması ile karşılaşıyorsunuz. Standda duranlar dahi Türk değil, Türkçe değil adamların kendi dilinde markayı soruyorsunuz ve size Türk malı deniyor. Ürünler gerçekten kaliteli ve fiyatları da rakiplerinden makul. Belli ki kendisini tanıtmaya çalışan kaliteli ürün yapan uygun fiyatlı bir firmayla karşı karşıyasınız. Şahsen ben bundan gurur duyuyorum.

Ürünlerinin kalitesi birçok ürünü için emsallerini aratmayacak, hatta emsallerinin fiyat/performansının çok ilerisinde. İkaz ediyorum, buna yorum yapacak arkadaşlar lütfen ürünü kullananlar olsun.

Daha kaliteli lastik yapamaz mı? Elbette yapabilir, basar silikayı malzemeye ciklet gibi lastik çıkar. Ama bu işin sadece kaliteli ürün yapmaktan öte, bir şirketin satış stratejilerini, malzeme tedariği ve maliyetlerinin ürünlere ve rekabete, piyasada arz/talep indekslerine ve tedarik edilen malzemenin kur indeksi ile..... kısacası lastiği yapmak kadar onu satacak piyasa ve ürünün fiyatı da önemli. Bunu yaparsa yorumlar "-ANLAS aldım daha 10 bin km olmadı bitti lastik" şekline dönecektir. Bu noktada Viento dahi bir kumar.
    Hocam sorduğunuz nasıl yapıyordu nerde yapıyordu gibi sorular tutan lastiğe yapılan yorumlar içinde geçerli sonuçta. Anlas tournee aldım 3 çift attım diyorlar. Yağmurda bir kere kaymadım diyorlar. Ama kuru havada sürüşün nasıl, yeteneğin bilgin nedir, yatırdın mı memur gibi mi sürdün ? Hiç kaymadı ama yağmur yağarken normal havada sürdüğün gibi mi sürdün ?

Ben yağmur çamur dinlemeden motorumu kullandım. Lastiğim IRC bu lastiğin olayını anlamış biri olarak diz değdirdiğim zamanda oldu göbekten 3 şerit değiştirerek döndüğümde oldu çünkü ıslak yerler biliyorum atacak. Motor sürerken kara matrisi yapmaktan deneyip görmekten artık işlendi beyne. Lastiğim ne kadar ısındı? Zemin ne durumda ? Hızım ne ? Bu 3 değerle en fazla ne yapabilirim ? Ama Allaha şükür hiç düşmedim. Islak havada kaymamışken kuru havada gaz açarken arka tekerin dansettiğini biliyorum. Işık yanıp sönünce gaza birden yüklendim diye 2 vites boyunca hızım artmadan ilerledim.

Anlası övmüyorum veya gömmüyorum bu lastik hakkında bilgim yok. Ama arkadaşın arkadaşı için sorduğunuz sorular, lastik tutuyor desede geçerli sorular sonuçta. Motor slalom için mi yapılmış sorunu anlamadım yalnız. Yani bütün tip motosiklet eğitimlerinde slalom var diye biliyorum ve bunun bir motosiklete özgü bir şey olmaması lazım. (Bilgim yok, sadece görüşüm.)

Bahsettiğiniz virajda bir miktar bırakma olayını anladım. Doğru. Ama highside yemesi için biraz bırakıp tutması lazım. Hiç kaymayan lastikle highside yiyemez. Ok gibi döner. Sadece çok hızlıyken yatırmakta zorlanır dönemez bence.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı kaptan yosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaş winter grip 2 lastiği al arkana bakma
    sakın bunu deme. birazdan "omo o kış lastiğicileri" gelir, yazın kullanılmaz derler.

tüm motorlarıma wintergrip taktım. yaz kış kullandım.
    lastiği taktırdığım bayi bile mt07 motoruna wintergrip takmış yaz kış kullanıyorum abi diyor.
    wintergrip sayesinde hafif dişli olduğu için stabilize yokda, toprakta, ıslakta, düzde hiç korkmadan gidiyorum en ufak sorun yaşamadım.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakın bunu deme. birazdan "omo o kış lastiğicileri" gelir, yazın kullanılmaz derler.

tüm motorlarıma wintergrip taktım. yaz kış kullandım.
    lastiği taktırdığım bayi bile mt07 motoruna wintergrip takmış yaz kış kullanıyorum abi diyor.
    wintergrip sayesinde hafif dişli olduğu için stabilize yokda, toprakta, ıslakta, düzde hiç korkmadan gidiyorum en ufak sorun yaşamadım.
    Yaz aylarındaki kullanımı nasıl? Carpra RD'den iyi midir?

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz aylarındaki kullanımı nasıl? Carpra RD'den iyi midir?
    Capra kullanmadım. Fakat yaz aylarında kullanılmaz diyenlere inat Wintergrip'i yazın da kullandım. En ufak bir sorun, güvensizlik hisssi yaşamadım. Motor: Pulsar 200.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Öncelikle hayırlı olsun.

Bende MT 07 kullanırken bu lastikten taktırmıştım aslında başka lastik bakıyordum ama kampanya vardı 1000tl rot balans dahildi.

Lastiği taktırdıktan sonra bende oha dedim acayip tutuyordu üstelik takar takmaz rodajı bile bitmeden bende kendi kendime diyordum ki bu lastik üzerinde mum varken böyleyse 200 km sonra nasıl olur acaba...

Ama hiç beklediğim gibi olmadı... o muhteşem lastik gitti sanki beton gibi bir lastik geldi bende anlayamadım durumu valla.
    400-500 km den sonra oldu. Devamlı patiye geliyor virajlarda bana dualar okutmaya başladı.

Ben lastiği anlaş ın yetkili servisinde taktırmıştım iletişimleri güzeldi lastik hakkında yorum istediler direk yorum yaptım onlarda sağolsunlar bana cevap yazdılar. Daha sonrasında lastik çok kötü olduktan sonra arkadaşlara mesaj attım ve lastiğin ilk zamanlardaki performansın yanından bile geçemeyeceği acaba lastikte bir sorun olup olamayacağını sordum ama cevap vermediler.

Lastiği taktıktan sonra 1500 km ye yakın yol yaptım. Sonrasında motorumu sattım ve anlaşa tövbe ettim ben.... sizin sevmenize ve performans alabilmenize sevindim.

Şuan ducati monster 696 kullanıyorum. road 4 taktırdım ve çok beğendim.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun.

Bende MT 07 kullanırken bu lastikten taktırmıştım aslında başka lastik bakıyordum ama kampanya vardı 1000tl rot balans dahildi.

Lastiği taktırdıktan sonra bende oha dedim acayip tutuyordu üstelik takar takmaz rodajı bile bitmeden bende kendi kendime diyordum ki bu lastik üzerinde mum varken böyleyse 200 km sonra nasıl olur acaba...

Ama hiç beklediğim gibi olmadı... o muhteşem lastik gitti sanki beton gibi bir lastik geldi bende anlayamadım durumu valla.
    400-500 km den sonra oldu. Devamlı patiye geliyor virajlarda bana dualar okutmaya başladı.

Ben lastiği anlaş ın yetkili servisinde taktırmıştım iletişimleri güzeldi lastik hakkında yorum istediler direk yorum yaptım onlarda sağolsunlar bana cevap yazdılar. Daha sonrasında lastik çok kötü olduktan sonra arkadaşlara mesaj attım ve lastiğin ilk zamanlardaki performansın yanından bile geçemeyeceği acaba lastikte bir sorun olup olamayacağını sordum ama cevap vermediler.

Lastiği taktıktan sonra 1500 km ye yakın yol yaptım. Sonrasında motorumu sattım ve anlaşa tövbe ettim ben.... sizin sevmenize ve performans alabilmenize sevindim.

Merhaba,

Paylaşım için teşekkürler, bu yazdığınız ne kadar önce ve hangi Anlas lastiğiyleydi acaba? (Capra RD mi?)

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Paylaşım için teşekkürler, bu yazdığınız ne kadar önce ve hangi Anlas lastiğiyleydi acaba? (Capra RD mi?)
    Merhaba

Rica ederim. Lastiği taktırdığım yer motorun fotoğrafını çekip instagrama atıp etiketlemişlerdi.

Kontrol ettim şimdi 16.08.2019 tarihinde atmışlar fotoğrafı yani ya o gündür ya da bir gün öncesindedir.

Lastik viento sport modeliydi zaten yeni çıkmıştı diye hatırlıyorum ilk alan kişilerdendim ben.
    computeus ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    YZFR25
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun.

İyi ki bu yorumu gördüm. Anlasa düşman değilim ama güven vermeyen bir anlas fan kitlesi var. Bu segmentte bir lastiğe bu kadar kolay bu yorum yapılabiliyorsa vardır bir şey.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler