Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aliexpress Replika urunde vergi miktari

Motovento
    REKLAM ALANI
    bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Arkadaslar aliexpress uzerinden asagidaki ogio motosiklet sirt cantasi replika urunu almak istiyorum ancak kafamda soyle bir soru var. Gumrukde vergisi hesaplanirken urunun uzerinde yazan fiyat mi esas aliniyor yoksa memur arkadas googlea ogio canta yazip orjinalinin fiyati uzerinden mi vergi hesaplayacak? Eger orjinal uzerinden hesaplaniyorsa vergi yuksek cikacaktir Turkiyeden almaya calisirim. Yakin zamanda bu sekilde cinden replika urun almis ve fiyat ve vergi oranini paylasabilecek birisi var mi acaba. Dusundugum urunun linki:
    #Aliexpress TRY 266.77 38%OFF | 2018 yeni OGIO mach 3 lokomotif moto rcycle Yarış sırt çantası Sert kabuk moto rbike sırt çantaları 02
    https://a.aliexpress.com/_dVVQJo7

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Gümrükçülere bu konuda tam yetki verildi, şüpheli gördüğü ürün fiyatlarını kendileri vergilendiriyorlar. Önce X-Ray den geçiriyor zaten ne olduğunu aşağı yukarı görüyor ve vergiyi yapıştırıyor. Elektronik ise ve belli bir büyüklükteyse direkt minimum 35 TL yi koyuyor. Önceden (çok zeki olduğunu düşünen) insanımız paketlerin üzerine düşük fiyat yazdırarak vergiden kaçıyordu ama herkes gibi Sayın Berat Albayrak ve ekibi bu işlerin nasıl yürüdüğünü bildiğinden açık kapıları kapattı. Linki verilen ürüne tahminim 35 TL vergi koyarlar.
    __sArSıLmAz__ ve HRider bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben halen az vergi veriyorum. Gerekirse internet sitesi üzerinde fiyatta oynama yapıp çıktı alıp ibraz ediyor yine az vergi ödüyorum. Akıl akıldan her zaman üstündür unutmayınız!

Motosikleti
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben halen az vergi veriyorum. Gerekirse internet sitesi üzerinde fiyatta oynama yapıp çıktı alıp ibraz ediyor yine az vergi ödüyorum. Akıl akıldan her zaman üstündür unutmayınız!
    yani o konuda yorum yapamayacağım :D

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrükçülere bu konuda tam yetki verildi, şüpheli gördüğü ürün fiyatlarını kendileri vergilendiriyorlar. Önce X-Ray den geçiriyor zaten ne olduğunu aşağı yukarı görüyor ve vergiyi yapıştırıyor. Elektronik ise ve belli bir büyüklükteyse direkt minimum 35 TL yi koyuyor. Önceden (çok zeki olduğunu düşünen) insanımız paketlerin üzerine düşük fiyat yazdırarak vergiden kaçıyordu ama herkes gibi Sayın Berat Albayrak ve ekibi bu işlerin nasıl yürüdüğünü bildiğinden açık kapıları kapattı. Linki verilen ürüne tahminim 35 TL vergi koyarlar.
    yani hocam o kısım öyle de, merak ettiğim replika bir ürünün replika olduğunu anlayabilir ve ona göre vergilendirebilirler mi, o kısım kafama takıldı. orjinal halinden vergilenirse vay halimize. siparişi verirken ürünün fiyatını 10 dolar falan yazıyolar zaten o konuda sıkıntı yok.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hocam ben gümrük memurunun o kadar kalem malın fiyatından anlayacağını ve de uğraşacağını düşünmüyorum. Zaten Aliexpress'te bile aynı ürün farklı fiyatlarda satılabiliyor. "Küsüratlı söyleyeyim de salladığım anlaşılmasın" mantığından en kötü 37,61 Usd'lik ürüne 11,24 Usd gibi sallamasyon ve küsüratlı fatura kestirtin.
    bajajpulsar2 bunu beğendi.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben orjinal alpinestars ürünü normal kendi ücretiyle fatura kestirdim. Tüh acaba ben de mi 10 dolar falan kestirseydim :/ İşe yarıyor mu bu faturada fiyat kırpma olayı ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben orjinal alpinestars ürünü normal kendi ücretiyle fatura kestirdim. Tüh acaba ben de mi 10 dolar falan kestirseydim :/ İşe yarıyor mu bu faturada fiyat kırpma olayı ?
    Avrupalılar yemiyor o işi, hatta farklı bir sitede 1-2 teklif yaptığım adam hakaret saydı olayı ama Çinliler bu konuda daha rahat "no problem my friend, no problem" diyorlar.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupalılar yemiyor o işi, hatta farklı bir sitede 1-2 teklif yaptığım adam hakaret saydı olayı ama Çinliler bu konuda daha rahat "no problem my friend, no problem" diyorlar.
    avrupalı 30 dolara üretince fiyata 10 dolar yazmak sıkıntı olabilir de çinli 5 dolara üretince 10 dolar yazması sıkıntı olmuyordur onlar için :D

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupalı 30 dolara üretince fiyata 10 dolar yazmak sıkıntı olabilir de çinli 5 dolara üretince 10 dolar yazması sıkıntı olmuyordur onlar için :D
    Çin'de çok farklı bir ticari sistem var. Geçen sene kargo ücretsiz 1 Usd'ye ürün aldım. Yemeksepetinden evimin dibindeki restorandan yemek sipariş etsem min. 20 TL, servisi yapan arkadaşa 3-5 birşey vermesen ayıp. Birader sen ne kazanıyorsun da 1 Usd.lik şeyi kargo ücretsiz buraya yollayabiliyorsun?

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin'de çok farklı bir ticari sistem var. Geçen sene kargo ücretsiz 1 Usd'ye ürün aldım. Yemeksepetinden evimin dibindeki restorandan yemek sipariş etsem min. 20 TL, servisi yapan arkadaşa 3-5 birşey vermesen ayıp. Birader sen ne kazanıyorsun da 1 Usd.lik şeyi kargo ücretsiz buraya yollayabiliyorsun?
    İşçinin günlük ücreti 0.13 ya da 0.30 dolar gibi bir şeydi

Aynı maldan milyar adet üretince ...
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşçinin günlük ücreti 0.13 ya da 0.30 dolar gibi bir şeydi

Aynı maldan milyar adet üretince ...
    Ölçek ekonomisi dedikleri bu olsa gerek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler