Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ataköy Nef22 Motor hırsızlığı 13 mayıs 2020

Motovento
    REKLAM ALANI
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Güvenliği sağlayan firma tazminatı kabul etmiyor anlaşılan. Arkadaş bu kadar ısrarla motoru aramazdı sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenliği sağlayan firma tazminatı kabul etmiyor anlaşılan. Arkadaş bu kadar ısrarla motoru aramazdı sanırım.
    manevi değeri var demiş hocam.

yapılan sözleşmelere göre zararı karşılamak zorundalar. site güvenliğini geçtim diyelim ki kapalı otoparka motorunuzu bıraktınız ve orada çalındı. eğer sözleşme hatta sadece ödeme yaptığınız makbuz ile bile direkt zararınızı karşılıyorsunuz.

Helim61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX-R 600
    2 adet motor çaldırıp 1 tanesi bulunan deneyimli bir mağdurum. Ancak şu yazılanları okuyunca şimdi yönetime okkalı bir mail hazırlıyorum. İlk motorum 1.000 liralık hurdaydı çaldılar bulundu. Bulunan motorum yedi eminde 4 ay yatmış sayın sevgili yedi emin iştirakli bazı yolluk kuvvetlerimiz yüzünden 500 lira borçlu oldum motor hala hurda olması nedeni ile bana 1500 e mal oldu. 2. çalınan motorum KTM RC 200 site içinden açık otoparktan çaldılar. Siteyi şikayet etmedim. Tembellik ettim vs. Polis amcalar arıyorlar 3 yıl oldu. Bundan sonra tabi taşındım güvenlikli sitede -2. katta üzerinde alarmlı kilit var ve malum çok kullanılan takip cihazı. Benim motorum çalınması için ya güvenliğin kör olması yada hırsıza akıl vermesi gerekir. Ben yinede şimdi mail atıyorum güvenlik firmasına bilsinler başlarına geleceği. Yurt dışında olmasam bu gün gider birde halat zincir alırdım. Arkadaşa geçmiş olsun anlayabiliyorum şu anda her gün geleceğini bekliyor motorum umarım gelir ama 3 yıl sonra nasıl ümitlerinin tükeneceğini ve yinede ya ölüsü ya dirisi motoru bulma arzusu hiç dinmeyecek.

Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok öyle yaparsan suçlu olur yıllarca hapis yatarsın,adaletimiz suçluyu koruyor çünkü

en temizini söyleyeyim

aynen yazdığınız şekilde yapıp hırsızı yakalayacaksın,,arabaya bindirip tenha bir yere götüreceksin,,hemen orada 2 gözüne kezzap atıp kör edecek veya çivi sokup kör edeceksin,dilinide kesip kulaklarınıda sağır edeceksin

sonra orada salacaksın

artık ne sizi görüp tanıyarak teşhis edip polise şikayet edebilir,,nede sizi tanıyıp intikam alabilir,nede bundan sonra başkalarının canını yakabilir,,,bok gibi yaşayıp geberir gider
    Hocam yıllardır japon ve kore sinemasında ne kadar işkence konulu film varsa izledim, sizin yazıyı okurken daha çok ürperdim yemin ederim.

Takashi Miike sizi tanısa fikirlerinizden yararlanırdı.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında imkan olacak, çalınması muhtemel R25/Mt25 - Mt07 ya da Cbr serisinden bir motor alıp kaldırımda bir yere sadece gidonu kilitleyerek bırakacaksın. Çalmaya yeltenen herkese balkondan tüfekle sıkacaksın.
    Gerçi öyle bir maddi imkan yakalasam bile atıcılık konusunda ülkedeki en yeteneksiz adam benim. Zamanında deniz kenarında,parkta arkadaşların yanında 2 balon vuracağım diye tüm cüzdanı boşalttığımı bilirim. Benim için ha atıcılık-avcılık, ha kumar-barbut aynı şey..Tüfeğim olsa muhtemelen hırsız yerine motoru vururdum yanlışlıkla "ya benimsin ya kara toprağın" misali.

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçi öyle bir maddi imkan yakalasam bile atıcılık konusunda ülkedeki en yeteneksiz adam benim. Zamanında deniz kenarında,parkta arkadaşların yanında 2 balon vuracağım diye tüm cüzdanı boşalttığımı bilirim. Benim için ha atıcılık-avcılık, ha kumar-barbut aynı şey..Tüfeğim olsa muhtemelen hırsız yerine motoru vururdum yanlışlıkla "ya benimsin ya kara toprağın" misali.
    afjhajghajhgja ahahahaha :D
    tommygun bunu beğendi.

bende Nef'lerden birinde yaşıyorum. şimdiye kadar garajlardan çalıntı olayına rastlamadım, duymadım. her yerde kameralar (asansörlerde bile) olması da sanırım yeterli değil. Güvenlik konusunun zaafı olarak maalesef gelen kurye, paket sevisi, kargoların vs vs (misafirler bile olabilir) olduğunu düşünüyorum ki gelenin kimlik kayıtları alınmıyor. bu tip site altlarındaki kapalı garajlarda motosikletlere ayrılan yerlere bırakmak daha doğru (genellikle bina girişlerine yakın olurlar), hem de diğer motosiklet kullananları tanırsınız. sakin diye en alt katlara bırakmak iyi bir tercih görünmüyor. site aidatı ismi altında aylık topladıkları ücret içinde mutlaka güvenlik unsuru da var ve site yönetimi sorumludur. ben/biz onların koydukları toplu yaşam konusunda koydukları kurallara uyuyorsak, ödeme yapıyorsak karşılığında bizi korumak zorundalar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)