Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ktm Duke 490

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Max gücünü 9 bin RPM de veriyormuş torkda 7-8 bandında olsa alt devirdede yürür bu alet canlı bişey anlaşılan. 500cc olmasına rağmen de 56 tork çok iyi xj6 gibi orta segment 600 lerden daha başarılı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

........................

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ktm nin 90 sayisina karsi bir takintisi var sanirim

390,490,690,790,890,990,1090,1190,1290 vs.
    Tamamen branding... Gerçek hacimler farklı. Mesela Duke 390 aslında 373 cc. Superduke 1290 da aslında 1303 cc.

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Fiyatlara değinmeye bence gerek yok. KTM fiyat konusunda pek alınabilir motosikletler yapmıyor. Daha doğrusu Türkiye ekonomisinde KTM motosikletlere alım gücümüz yetmiyor. Yalnız, çift silindir üretim yapmaları beni mutlu etti. KTM'nin sahibinin Bajaj olduğunu düşünürsek belki ilerleyen yıllarda know-how ile Bajaj da 500 cc çift silindir bi model çıkarabilir. Bu durumda Bajaj markası Türkiye, Rusya, Güney Amerika gibi pazarlarda güzel satış miktarları yakalayabilir. Bajaj'ın hedef pazarların genellikle alım gücünün düşük olduğunu da düşünürsek bu ülkelerde Honda'nın, Kawasaki'nin çift silindir 500 cc modellerinden müşteri çekebilir. Ayrıca çift silindir 500 cc bi blok üzerine SuperSport, EnduroTouring, Cruiser, SportTouring ve AllRounder gibi pek çok model üretilebilir ve bence üretilmeli.

Ayrıca konuyla pek alakası yok ama bikaç şeye daha değinicem. Bu salgından sonra gelişmiş ülkelerin ve firmaların tedarik zincirlerini yakına taşıma eğiliminde olacağını düşünüyorum. Bajaj'ın da bunu öngörüp Türkiye'de bi üretim tesisi kurması halinde win-win olur, biz de artık gümrük vergileri ve kur farkları altında bu kadar ezilmeyiz.

Motordan çıktım nerelere geldim, hayal kurmak da güzel be

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Alıntı HappyPuppy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlara değinmeye bence gerek yok. KTM fiyat konusunda pek alınabilir motosikletler yapmıyor. Daha doğrusu Türkiye ekonomisinde KTM motosikletlere alım gücümüz yetmiyor. Yalnız, çift silindir üretim yapmaları beni mutlu etti. KTM'nin sahibinin Bajaj olduğunu düşünürsek belki ilerleyen yıllarda know-how ile Bajaj da 500 cc çift silindir bi model çıkarabilir. Bu durumda Bajaj markası Türkiye, Rusya, Güney Amerika gibi pazarlarda güzel satış miktarları yakalayabilir. Bajaj'ın hedef pazarların genellikle alım gücünün düşük olduğunu da düşünürsek bu ülkelerde Honda'nın, Kawasaki'nin çift silindir 500 cc modellerinden müşteri çekebilir. Ayrıca çift silindir 500 cc bi blok üzerine SuperSport, EnduroTouring, Cruiser, SportTouring ve AllRounder gibi pek çok model üretilebilir ve bence üretilmeli.

Ayrıca konuyla pek alakası yok ama bikaç şeye daha değinicem. Bu salgından sonra gelişmiş ülkelerin ve firmaların tedarik zincirlerini yakına taşıma eğiliminde olacağını düşünüyorum. Bajaj'ın da bunu öngörüp Türkiye'de bi üretim tesisi kurması halinde win-win olur, biz de artık gümrük vergileri ve kur farkları altında bu kadar ezilmeyiz.

Motordan çıktım nerelere geldim, hayal kurmak da güzel be
    Bajaj KTM’in sahibi değil hocam, hissedarı.

Bajaj hiçbir zaman Honda ya da Kawasaki kalitesinde motor üretmez hocam. Bakın üretemez demiyorum. Bajajın asıl amacı fiyat/performans paritesini en yukarıda tutup optimal kalitede ürünler ortaya koymak. O yüzden 20 yıl Honda’ya binen avrupalı gidip hint malı almaz. Satılsa bile istedikleri satış rakamına ulaşamazlar.

Sevgiler

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    KTM'nin sahibinin Bajaj olduğunu düşünürsek...
    Düşünemeyiz, cunku degil. Hisselerin cogu bir Avusturya sirketi olan KTM AG'nin. Sadece %48'i Bajaj'in. Onu da kaybetme durumu varmis:

https://www.financialexpress.com/aut...india/1523782/
    gezginkral bunu beğendi.

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Ahh be ülkeyi kalkındırma ve biz motosikletçileri refaha erdirme hayallerim bugün de suya düştü :(

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Ahh be ülkeyi kalkındırma ve biz motosikletçileri refaha erdirme hayallerim bugün de suya düştü :(
    Hocam montaj yaparak ülkeyi kalkındıramayız maalesef. Kaldı ki otomotiv sektöründe oldukça etkin bir şekilde montaj yapan bir ülkeyiz. Ancak bu sadece otomotiv sektöründeki cari açığı bile kapatmaya yetmiyor maalesef.

Tek çözümü markalaşmak ve inovasyon yapmak.
    Mesela pirelli lastik nasıldır diye sormak tuhaf olur. Kült olmuş bir marka söz konusu. Anlas firmamızın öyle bir çalışması ve yatırım yapması lazım ki ileride aynı pozisyona gelebilsin. Ham madde vs de işin içine giriyor tabii ki. Neyse kusura bakmayın konu dağıldı biraz.

Sevgiler

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı nerden öğrendiniz acaba ? Spormotoya baktım göremedim de.
    Kaynak yok tamamen sıkmaca Ama fazlası olur azı olmaz.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Fiyatlardan dem vuruyoruz fakat şuan uygun fiyatlı herhangi bir urun yok zaten ülkemizde. Yeni nesil telefonların 10 bin tl yi gecen fiyatları, Yamaha ys125'in 20 bin tl ye yaklaşan fiyatlarına göre Ktm nin bu motosikleti 70-80 bin bandında satması şaşılacak bir durum değil. Bu şekilde 300-500 cc aralığında motosikletlerin ülkemiz de yaygınlaşmasını ümit ediyorum. Böyle bir ara sınıfta, birçok motosiklet kullanıcının hem seyahat hem şehir içi ihtiyaçlarına cevap verecek modeller iyi olacaktır.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    500cc ye kadar fiyata bakmazsak en alınası motor fiyatı görünce muhtemelen sayfada çarpıya basıp kapatıcam

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler