Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aküyü yanlış bağladım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Aküyü ters koymuşum + ve - leri yanlış bağladım ikinciyi bağladığımda ateş attı dokanamadım 10 saniye felan , sele altından duman gelince aceleyle söktüm kutup başlarını sonra aküye baktım yanlış duruyor aküyü geri düzelttim bağladım çalıştırdım herhangi bir sorun yok tüm sinyaller korna gösterge vesaire çalışıyor ancak güvenemiyorum şu an motora, bu şekilde kullanılmalı mı yoksa bir tamirciye gösterip kablolarını değiştirtsem mi bilemedim, yada ne gerekiyorsa.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kurcalama.

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Normalde Sigortalar yanardi o da en iyi ihtimalle ama nasıl olduysa sende bir sorun yok görünüyor bir zararı yok gittigi yere kadar devam 😁

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Valla şanslıyım o zaman :d iki güne bir şehir yerleşimi dışına 20 km gidiyorum yolda kalırım diye çekindim yoksa aynen devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Kurcalamadan nasıl öğreneceğiz motoru :d

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olmadık kablodan ters bağlantı yaptığınızda yüksek akım geçip ısınıp azda olsa duman atmıştır, ama genede tedbirli kullanın yerinizde olsam söker bakardım duman gelen yere

Motosikleti
    xmax250
    kablo her hangi bir yerinden eridiyse ve cıplak kaldıysa şase yapabilir ve komple yakabilirsin motorunu... keza ıslansa da aynı sey olabilir.. acıp kontrol etmek de fayda var...

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    duman gelen yeri kontrol et bak,bişey yoksa devam et,ustaya falanda gidip ,duman geldi komple tesisatı değişsekmi diyede sormaya kalkma sakın,,çoğu düdüklemeye adam arıyor zaten
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    O zaman dediğiniz gibi açıp her yerine bakayım, yağmur yada suyla çok karşılaşıyorum çünkü.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)