Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha Fazer 2005 - 2006 Kaç km kadar alınabilir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar daha önce konu açıldıysa kusura bakmayın. Fazerin 2005 - 2006 kasaları çok hoşuma gidiyor. Bir kaç kere kullanma şansım oldu çok hoşuma gitti kendisi. Ve bende fazer ailesine katılma kararı aldım. İlanlarda 50.000 km den aşşağı ben göremedim. Ortalama olarak 60.000 ve 80.000 arasında km ler. Ortalama fiyatta 25.000 TL bandında. Sizce bu km ler arasında bir fazer alsam sorun yaşar mıyım ? Değer mi?
    kenan_gül bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tr de hiç bir motor 40-50 bini geçmediği için anladın sen onu. km ye çok takılma hiç biri gerçek değil!
    skucukyazici ve MekoZeko bunu beğendiler.

Yani alınır mı diyorsunuz?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osgayyd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani alınır mı diyorsunuz?
    km ye bakarak motor alma. km ye kanma diyorum.

alınır alınmaz o ayrı bişey. motorun genel kondisyonu önemli. ama kesinlikle km bir kriter değil!
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tr'de 10 15 yaşında motosikletler hiçbir zaman 5 haneli rakamları geçmez zaten. motosikletler normalde 150 200 bin yapabilir rahat rahat ki zaten bu yaştaki motosikletlerin çoğu bu km'lere yakın. eğer yaşlı bir motosiklet, araba alacaksan sanki hiç km sayacı yokmuş gibi seçim yap. en temizini, yağ yakmaynanını duman atmayanı seçsen kafi bu yaştaki motosikletlerde.

bu arada ufak bir not;
    ben motosiklete merak sardığımdan beridir (ki bu 8-10 yıl falan ediyor)şu modelleri sürekli olarak sahibinden.com'da araştırırım;
    kawasaki z750s, fazer 600, fzs 600, fzs1000, fz1 fazer, gsf 600-650-1200 bandit, cbr 1100xx.

bundan 8-10 yıl önce bu motosikletlerin km'si hep 40 50 60 binlerde gezinirdi. fiyatları da ortalama 15 bin liraydı.
    2020 yılındayız ve bu motorlar hala aynı km'lerde geziniyor. yıllardan beridir değişen tek şey fiyatları

genelde yılda 10 15 bin km yapılır. sen bunu motor kaç yaşındaysa ona göre çarp. sonuca vardığında farkettiğin şey kanı bozuk satıcıların şerefsizliğini japon mühendislerin iş ahlakı anlayışı sebebiyle taş gibi motor yaparak nasıl örttüğü olacak.
    kenan_gül, Kural [ Z ] ve cıbılduck bunu beğendiler.

https://www.youtube.com/watch?v=hBBDe40ZQnM

ne anlatmiş rahmetli.

birde baska bi video vardı bulamadim. direk fazer icin konusuyodu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı kenan_gül adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=hBBDe40ZQnM

ne anlatmiş rahmetli.

birde baska bi video vardı bulamadim. direk fazer icin konusuyodu.
    egzantirik zinciri / gergisi / subaplar vs. hakkında bilgi sahibi olan biriyle bakmak lazim motor sanki.

Türkiye'de değişmeyen tek şey km galiba haklısınız Yani diyorsunuz ki 80 binde dahi olsa eğer motor diriyse bi problem yaşatmaz

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Fz6 larda genele kronik bazı sıkıntılar mevcut. eksantrik mil ve zinciri arızası, beyin arızası gibi. Birde arka maşa virajlarda berbat denge sağlıyor ekstra ön frenler zor duruyor. Önermem tavsiyem üstüne 10 bin gibi bir miktar ekleyip yeni model 30 40 bin kmlerde fz8 bakmanız. Daha önceden iki aracında sahibi olarak fz8 en güncel olmasından kaynaklı çoğu sorunlar giderilmiştir. Şuan fz1 kullanıyorum 2006 model çok nadir bulunan bir kmde ve temizlikte, bulabilirsiniz belki fz6 35 bin civarında düşük orj km fakat değmez aynı fiyata güncel fz8 var

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bu tarz makinalar 15 yaşindan sonra,km sayaci yavaş ilerliyor,

Geçmisi boyunca en az 5-6 el degistirmişte olsa,

Max 35-40 bin km lerde oluyorlar.

Sanirim,2005 yilindan beri hafta sonlari garajin icinde ileri geri yapiyor.
    skucukyazici bunu beğendi.

Detaylı yorumunuz için teşekkür ederim ama malûm para durumları biraz sıkıntılı açıkcası fz6 bütçemin tam sınırı desem yeridir.

Bütçe fz6 civarlarındaysa tavsiyem er6 olur. O yaştaki 4 silindir büyük kumar. Er6 nın canı alınmamışına denk gelme olasılığı çok daha fazla bence.

Arkadaşlarında dediği gibi yaban çakalından geçilmeyen güzide memleketimizde km ye bakılarak o yaşta motor alınmaz. İyi bir usta kontrolünden geçirmek şart.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz makinalar 15 yaşindan sonra,km sayaci yavaş ilerliyor,

Geçmisi boyunca en az 5-6 el degistirmişte olsa,

Max 35-40 bin km lerde oluyorlar.

Sanirim,2005 yilindan beri hafta sonlari garajin icinde ileri geri yapiyor.
    1 yil 52 hafta
    15 yil 780 hafta
    Haftada 50km yapsa
    780X50=39.000 yapar

Vay arkadaş demek adamlar hakli

Hee yersen tabi..

2008 600RR gormustum,km si 24binde,

Etiketleri,servis kayitlari hepsi duruyor.

Stok lastikle 10bin km kullanmis
    Sonra yeni set almis
    Zincir disli bir defa degismis
    Fren balatali bir defa degisim
    Eski cikanlarida garajinda

Binde bir ihtimal var boyle motorlar

Bu arada bu motor satilik degildi,adam satmam kardesim dursun garajda diyenlerden

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fz6 larda genele kronik bazı sıkıntılar mevcut. eksantrik mil ve zinciri arızası, beyin arızası gibi. Birde arka maşa virajlarda berbat denge sağlıyor ekstra ön frenler zor duruyor. Önermem tavsiyem üstüne 10 bin gibi bir miktar ekleyip yeni model 30 40 bin kmlerde fz8 bakmanız. Daha önceden iki aracında sahibi olarak fz8 en güncel olmasından kaynaklı çoğu sorunlar giderilmiştir. Şuan fz1 kullanıyorum 2006 model çok nadir bulunan bir kmde ve temizlikte, bulabilirsiniz belki fz6 35 bin civarında düşük orj km fakat değmez aynı fiyata güncel fz8 var
    fazer 600 s2 lerde hem arka maşa değişik hem ön frenler. fiyatları biraz daha yüksek olmasına rağmen aradaki farka değebilir.

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Km olayı gerçek arkadaşlar çok şahit oldum. 2018 yılında orj kmsi 6600 km olan zx6r almıştım. Ben 7-8 ay boyunca 6000 km kullandım ve 12500 de satmıştım. Benden sonra tam 2 sene üstüne aracın satıldığını gördüm ve sürekli ilanları takip ederek sattığım araç benden sonra 2 yılda 6 defa el değiştirdi ve 19 bin kmde şuan. Piyasa öyle ki insanlar 4 silindir araç alıyor benzine para veremiyor, bakımlara para veremiyor, sürekli maddiyat gerekli bu yüzden nadir olarak kullanan çok veya en piside kar yapmaya çalışanı çok bu yüzden km düşük kalabiliyor uzun seneler Saçma ama doğrusu bu. Fz1 2006 model aldım 3 ay önce orj kmde 32 binde ben 35 yaptım muhtemelen 50 bin yaparım bu sene. Aracı sadece alıp satan çok bu yüzden km kalabiliyor fakat zaten araç bunu belli ediyor. Şase, blok, yürür aksamlar, grenaj hasarları ve boyası belli ediyor kısacası..

En basiti 600rr sahibi birini tanıyorum orj km 2400 olması lazım 6 sene elinde durdu ve 6 sene üzerine sattı. Yanında zx10rı vardı sordum niye satmıyorsun önemli değil garajda yatsın diyor Bu kafada insanda çok.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe fz6 civarlarındaysa tavsiyem er6 olur. O yaştaki 4 silindir büyük kumar. Er6 nın canı alınmamışına denk gelme olasılığı çok daha fazla bence.

Arkadaşlarında dediği gibi yaban çakalından geçilmeyen güzide memleketimizde km ye bakılarak o yaşta motor alınmaz. İyi bir usta kontrolünden geçirmek şart.
    Er6 piyasasını 6 aydır yakından takip ediyorum hocam. 6 ayda fiyatları hayvani derecede arttı. 16-18.000 TL arasındaki 2006-2008 F kasalar 20-25.000 TL'ye , 25-30.000 TL bandında satılan daha güncel modeller 40.000 TL üstüne alıcı bekliyor. Fz6 Fazer'in 2. el konusuyla ilgili AEA'nın videosu var,linki bırakıyorum belki faydalı olur.

https://youtu.be/7XbLsN_PoKs

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    2005 model Fz6 motorum var, 2008 yilinda almistim. aldigimda 15.000km'de idi, su an 40 bin civarinda. İki motorum var, Fz6'yi garajda tutmayi seviyorum, uzun yola cikmadikca fazla kullanmiyorum, kucuk motor cok daha kullanisli. Bu arada satmayi pek dusunmedim. Sahip olma duygusundan midir nedir bilmiyorum ama iyi hissettiriyor. O arada biraz modifiye de ettim. Gucu kullanmamak ama elinin altinda olmasinin iyi hissettirmesi herhalde.
    Motor cok saglam ama yine de eski model pahali motosiklet almak cok riskli Turkiye'de.

wing41, leons ve kenan_gül bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Bu da benim ki 35 bin km olmadı 2006

tommygun, mattiadestro ve fazil bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

https://i.hizliresim.com/PSVrKo.jpg
    Hay maşallah, tertemiz duruyor, çok iyi bakmışsınız.
    leons bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

https://i.hizliresim.com/PSVrKo.jpg
    sat da alalım. şu motorun temizine bi denk gelemedik. az bilinen motorlardan biri. umarım hep az bilinen olarak kalır da fiyatlar uçmaz.
    leons bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Benim her makinem böyle çizik olmayacak. Olursa da o parçayı orjinalle değişirim. Şuan 50 bin istiyorum veren olursa alır. Aksi halde garajda dursun. Şuan saçma sapan makinelere 50 bin istiyorlar. Zaten bu fz1 nasıl tutulmadı bilmem Son hız 290, rahat oturuş pozisyonu, yüksek tork, 150 hp, müthiş far aydınlatması 2006 olmasına rağmen, uzun yol rahatlığı, güzel viraj dengesi ve rüzgar direnci var. İnanın zx10r düşünüyordum 2016 veya 2017 model, 150 bin tl çıkaracaktım aklımda vardı fakat bu bütün özellikleri karşıladığı için satmadım kullanıyorum. Şuan piyasadaki en iyi makine fiyat performans oranına göre fz1 fazerdir .
    fazil ve -ZERO- bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)