Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Anlas Lastik Fiyatları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Selamlar,

Öyle keyfi bir lastik fiyatlarına bakayım dedim, Anlas Viento Sport lastik çıkmış dediler, bir baktım fiyatlar Rosso 2 ile kafa kafaya. Yerli üretim, ucuz olması gerekmiyor mu? Ar-Ge maliyetini çıkarmak için böyle yoksa ? Piyasa çakallığı mı?

Anlas Viento Sport
    Pirelli Rosso II

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu yazdığını aynen link vererek Anlas'a da yaz, bakalım ne cevap verecekler merak ediyorum ? Aynı fiyata Pirelli varken neden onlardan almayı tercih etmemiz gerektiğini de sor.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Rosso II ler tükenmeye başladığı ve ya eski tarihli oldukları için olabilir.
    skucukyazici bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Petrol ucuzladığı halde lastik fiyatı nasıl artar?Hayin Yamaha! pardon, Hayin Anlas!

Nasıl kafa kafaya anlamadım.

Anlas %40 daha ucuz ve 2020 üretim.

https://www.lastikdeposu.com.tr/anlas-viento-sport-120-70zr17-58w-on-lastik-2020-pmu9138
    https://www.lastikdeposu.com.tr/pirelli-120-70zr17-58w-tl-diablo-rosso-ii-k-on-lastik-pmu4943

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Rossolar eski olabilir arayıp teyit edin. Ben Rosso II alacaktım arayıp tarihini sordum 2016 diyince vazgeçtim.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Anlas Ön+Arka SET halinde 1.120 ve 2020 üretimi. (120-70-17 + 160-60-17)
    Pirelli 773 TL SADECE ÖN LASTİK. 2016 üretimi

Otur sıfır

Belki yanlış okudunuz, direkt olarak sadece fiyatlara odaklandığınız için dikkat etmemiş olabilirsiniz. Ayrıca Anlas da iyi bir markadır.
    bursalıali bunu beğendi.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuda kalite değil de yerli üretim kısmına değinilmiş.

Yani aynı kalitede yerli X marka ile yabancı Y marka aynı fiyatta olursa "yerli ama pahalı" diyip Y marka mı almak gerekiyor?

Belki ben bakış açısını çözemedim ama bana yanlış geldi.

Aynı fiyat değiller Anlas daha ucuz. Başka bir soru sorayım, zamanında mitas sport force plus ları denemiştim eh fena değildi kuru performansı. Şuan Rosso II mevcut yol tutuşu gayet iyi. Acaba bu Viento sportlar nasıldır? Fiyat olarak Mitas'ın da altındalar.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    rosso 2 zor bulursun bulsanda tarihi eskidir.rosso3 var artık.valla daha geçen lastikçiye sordum nerdeyse yarı yarıya fark var nasıl dedim tabi michelin pirelli ayarında değil parasına göre idare eder dedi.senelik lastik değiştiren tiplerdensen mitas anlas mantıklı olabilir

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    ortada bi yanlış anlaşılma var sanırım.
    anlasın fiyatları oldukça cazip geldi bana. benim motora göre takım lastiği 1.120 TL
    pirellinin benim motora uygun takım lastiği kalmamış. sadece ön lastiği var onunda fiyatı 817 lira sadece ön. yani ön arka takım olsa 1700 lira olacaktı.

Motosikleti
    MT 25
    Anlaş tournee sportun fiyatı 950 lira olunca aynı para pilot street bende çareyi pirelli angel cityde buldum. bu gün değiştireceğim

Hepsi bir yana bu motosiklet lastikleri neden bu kadar pahalı ? Kamyonlarla aynı fiyaya lastik alıyoruz neredeyse
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Arkadaşlar 22mart 2020 tarihinde cbf150 için anlaş lastiğe montaj balans dahil 600 dedi anlaş yetkili bayisi. Michelin bayisinde ise city pro ya 530 lira dediler. Bu durumda benim aklıma yatan michelin. Sizin öneriniz nedir

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiye'de kauçuk olmadığına göre lastik üretmek için kauçuğun ithal edilmesi gerekiyor. İthalata her gün yeni bir vergi kaleminin eklendiğini de düşünürsek cevabı bulabilirsiniz. Doğal kauçuğun petrol fiyatlarıyla bir bağlantısı yok ayrıca, petrolden üretilen kauçuklar sentetik kauçuk. Kalitesiz lastiklerde de sentetik kauçuk kullanılıyor. (bkz. İran, Çin lastikleri)

Anlas'ın yerli üretim olması çok ucuza satılacağı anlamına gelmiyor, hammade tedariği olduçka zahmetli.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Anlas hammaddeyi zaten Pirelli'den satın alıyor. Anlas'ta hep bulunduğunuz yılın lastiğini alırsınız. ( Sene başları hariç) Anlas'ın birbirine denk üretim kalitesine ve tarza sahip lastikleri rakip yabancı firmalardan ucuzdur. Adamlar kötü mal yapmıyor yerli diye ucuz satmak zorunda mı ? Zaten vergisel fark fiyattan düşülüyor.

Yerli mal ucuz olur diye bir düşünce doğru değil. İyi malın fiyatı da ona göre olur. Anlas Capra RD kullandım gayet güzeldi, Tournee serisi güzeldi, Winter Grip güzeldi. Viento serisine benim bildiğim 3 yıldır çalışıyorlar kafalarına yatmayan şeyler olduğu için 1 sene ertelediler çıkış tarihini. Yabancı ülkelere test pilotlarına ve farklı koşullara göndererek ciddi testler yaptırdılar.
    bursalıali ve NeDemekŞakir bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de kauçuk olmadığına göre lastik üretmek için kauçuğun ithal edilmesi gerekiyor. İthalata her gün yeni bir vergi kaleminin eklendiğini de düşünürsek cevabı bulabilirsiniz. Doğal kauçuğun petrol fiyatlarıyla bir bağlantısı yok ayrıca, petrolden üretilen kauçuklar sentetik kauçuk. Kalitesiz lastiklerde de sentetik kauçuk kullanılıyor. (bkz. İran, Çin lastikleri)

Anlas'ın yerli üretim olması çok ucuza satılacağı anlamına gelmiyor, hammade tedariği olduçka zahmetli.
    Benim çocukluğumda, her sokakta kauçuk ağaçları vardı. Mersin iklimi müsait aslında. Dolayısıyla, bakımı zahmet istemeyen bu ağaçlardan 50 yıl önce dikilseymiş, şimdi ofislerde saksılarda değil de dağ taş kauçuk ağacı olurmuş.
    Sonra ingiliztere gelip bizi de united kingdom yapardı de mi?..
    Vazgeçtim, kesin ağaçları!
    inzell bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    doğal kauçuk ne?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim çocukluğumda, her sokakta kauçuk ağaçları vardı. Mersin iklimi müsait aslında. Dolayısıyla, bakımı zahmet istemeyen bu ağaçlardan 50 yıl önce dikilseymiş, şimdi ofislerde saksılarda değil de dağ taş kauçuk ağacı olurmuş.
    Sonra ingiliztere gelip bizi de united kingdom yapardı de mi?..
    Vazgeçtim, kesin ağaçları!
    Okaliptüs ağacı olmasın o?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Yüksek ihtimal tarih eski olduğu için Rosso 2'yi ucuza gördünüz.

Bu arada taze lastik isteyenler sipariş için direk Anlas fabrika ile görüşüp onlardan alabilirler. Benim sipariş ettiğim lastik bana ulaşmadan 1.5 hafta önce üretilmişti. Taze taze, sıcak lastik... En sevdiğim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)