Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50 cc motor önerileri

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, buraya yeni üye oldum. (ilk kez bir forum sitesine üye oluyorum bu duruma vesile olan şey toplu taşıma kullanmamak için düşük bütçeli 50 cc bir motor bakıyor olmam. Ev iş arası 12 km, b sınıfı ehliyete sahibim, motor tecrübem yok. 50 cc ler dikkatimi çekti, Küba trendly, mondial znu50, motolüx efsane. Bunlar dikkatimi çekenler. Sorun çıkarmayacak bir motor araştırıyorum. Tecrübelerinizle bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Bu konu benim gordugum 3. keredir aciliyor, isterseniz aratarak daha evvelki yorumlari ve konulari gorebilirsiniz. Sorunuza gelirsek nacizane tavsiyem Mondial Revival olacaktir.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Aynı nedenle motora başladım. Küba rx9 almıştım. Metalik kırmızı yanıyordu resmen. 4 vites. En dik yokuşu 2. Viteste çıkar . 80 yapar. Sorunsuz güzel motordur.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bu konu çok açıldı

bende zamanında senin gibi scooter olarak 50cc almak için haftalarca araştırma yaptım,sonunda öğrendiğim şu

50cc motorlar her türlü yetersiz,2 kişi rampada kalırsın trafiğe ayak uyduramazsın

ama bazı markaların 50cc leri kağıt üstünde 50cc ama gerçek 50cc değil,100-110-125 cc

2018 modelden sonra devlet bu işe el attı firmalar bu yüzden büyük cezalar yedi ama o ara alan kurtardı,,o alanlardan biride benim

2018 model olmak kaydıyla sana anlatayım

1- moto gusto b08 modeli 50cc ama gerçekte 125cc motora sahip
    2- arora vesta 50 modeli 50cc geçiyor ama 110cc motora sahip
    3- yuki picasso 50 modeli aynen arora gibi tipide aynı 110cc motora sahip
    4- motolüx rossi king 139 modeli 50cc geçiyor ama 125cc motora sahip
    5- motolüx rossi 108 modeli,50cc ama 110cc motora sahip

ben bunların içinden arora vesta 50 modelini aldım,almamın sebebi kasa olarak honda spacy ile birebir aynı,kopyası yani,kasa diğerlerinden kalıplı oldugu ve 2 kişi kullanacağımız için bunu aldım,birde ön teker 12 jant yani büyük teker olmasıda büyük etken

alacaksan bu motorlardan birini al,ama 2018 modelden yukarı olmamak kaydıyla

2019 dan itibaren hemen hepsinin motor hacimleri 60-70 cc ye düşürüldü
    illa sıfır alacaksan motolüx rossi al derim,bunların içinde en güçlüsü o çünkü,,oda manisa moto kırbaş tan al ona özel daha güçlü motor üretiyor fabrika bilgin olsun,80cc gibi mesela

bu motorların hiçbirine trafik sigortası gerekmiyor,ayrıca vergidende muaflar,araba ehliyetiylede kullanılıyorlar,bunlar büyük avanta

ayrıca aldıktan sonra modifiye edip biraz daha güçlendirebilirsin
    mesela ben 110cc arora vesta scooterimi 150cc ye yükselttim

HerveauX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 2021
    arora ares 50 11 --- https://www.youtube.com/watch?v=o2JpE-aOOP8 4 ay sürdüm çaldırdım çok güzel motordu
    ama bu tip motorlar çok yakar bilgin olsun xmax 250 aldım bundan sonra 250 lik motor 50 lik motordan daha az yakıyordu

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı HerveauX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arora ares 50 11 --- https://www.youtube.com/watch?v=o2JpE-aOOP8 4 ay sürdüm çaldırdım çok güzel motordu
    ama bu tip motorlar çok yakar bilgin olsun xmax 250 aldım bundan sonra 250 lik motor 50 lik motordan daha az yakıyordu
    yanlışın var kardeşim,,ben sırasıyla xmax 250-xmax 400 ve honda integra 750 kullandım ve paraya ihtiyaçtan dolayı sattım ve şimdilik ayagımı yerden kessin diye arora vesta kullanıyorum

yakıt olarak hepsinin yakıtlarını didik didik hesaplıyordum,sonuç şu

xmax 250 az yakıyor ama şimdiki arora motorumdan az değil

xmax 250 normal kullanımda 3,7-4 lt den aşağı düşmüyordu,en son az yakması için kasa kasa kendimi zorladığımda 3 lt gördüm ama o şekilde kullanmak ,kullanmak değil,doğasına aykırı

250 yi satıp biraz daha iyi gitsin diye xmax 400 aldım,,xmax 400 gidişi çok daha iyiydi ama yakıtıda ona göreydi,5-6 lt gördüğüm oluyordu,kasa kasa 3.8 zor görmüştüm

onuda satıp 750 integra aldım,integra müthiş torkluydu,xmax lerden ayrı bir dünya,fakat yakıtı xmax 250 kadardı,buna çok şaşırıyordum

mecburen onuda sattım ve arora vesta 50 aldım,bu scoter gerçekte 110cc ve 2 lt yakıyordu,şimdi piston silindir büyüttüm 150cc yaptım bu haliyle 2,5-3 lt arası yakıt tüketimi var,yani xmax 250 gibi yakmıyor

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bu kadar mesajın özeti
    Motolux rossi RS 108

Motosikleti
    cb250r
    selamlar. altai tank 50 modelini bi incele derim. ben aldim gayet memnunum. digerlerine gore malzeme kalitesi daha yuksek.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı ilkertattoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, buraya yeni üye oldum. (ilk kez bir forum sitesine üye oluyorum bu duruma vesile olan şey toplu taşıma kullanmamak için düşük bütçeli 50 cc bir motor bakıyor olmam. Ev iş arası 12 km, b sınıfı ehliyete sahibim, motor tecrübem yok. 50 cc ler dikkatimi çekti, Küba trendly, mondial znu50, motolüx efsane. Bunlar dikkatimi çekenler. Sorun çıkarmayacak bir motor araştırıyorum. Tecrübelerinizle bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
    Kuba rx9 hem şık hem basit hemde güçlü 2.vitesde dik yokuşları rahat rahat gider düz yolda 80 yapar 188 boyunda 95 kilo ağırlıģındayım ekipman vs 101 kg falan oluyorum ama kerata tin tin götürüyor hem ilerde vitesli motor sürmek istiyorum dersen kara karada düşünmezsin yedek parça vs gırla dolu
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    14 bin km kuba rx9 kullandım üstüne başka 50cc tanımam laf ta ettirrtmem ampul bile değiştirmedim gidişi sesi inanılmaz zevkli aşk yasıyordum yine 3 bin lira olsun 1 dk durmam alır odama koyarım anında. Bisiklet niyetiyle almıştım beklentimde yoktu. Böyle düşünüp alan herkesi mutlu eder. Kışlık bi motor değil üzer yazlık keyif motorudur. İllaki eksileri var , her motorun var kişisel bi seçimdir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)