Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türk ve İtalyan iş adamlar Türkiye'de Yeni Bir Motosiklet Üretecekler..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    TÜRK VE İTALYAN İŞADAMKLARI TÜRKİYE'DE YERİ BİR MARKA MOTOSİKLET ÜRETİMİ İÇİN ORTAK YATIRIM YAPMA KARARI ALDI. YENİ ÜRETİLECEK MOTOSİKLET VE ELEKTİRİKLİ BİSİKLETLER İLE SALGIN SONRASINDA DEĞİŞİKLİĞE UĞRAMASI BEKLENEN ULAŞIMIN İHTİYAÇ DUYULAN ARAÇ EKSİĞİ KAPATILMASI PLANLANIYOR

Türk ve İtalyan İşadamları Türkiye’de yeri bir marka motosiklet üretimi için ortak yatırım yapma kararı aldı. Yeni üretilecek motosiklet ve elektrikli bisikletler ile salgın sonrasında değişikliğe uğraması beklenen ulaşımın ihtiyaç duyulan araç eksiği kapatılması planlanıyor.

11 Mayıs ve sonrasında kademeli olarak hafifletilecek kısıtlamalar sonrası bireysel ulaşımda devrim niteliğinde değişiklikler olması beklenirken, özellikle insanların sosyal mesafeyi korumak ve salgın tehdidi ile yeniden karşı karşıya kalmamak için ulaşımda toplu taşıma yerine özel araç kullanması bunun da fazla trafik yoğunluğu, zaman kaybı ve çevre kirliği hem de çevre kirliliği gibi sebeplerden ulaşım sıkıntılarının motosiklet ve elektrikli bisikletle aşılacağı tahmin ediliyor.

Özellikle salgından en fazla etkilenen İtalya ve Fransa başta olmak üzere tüm Avrupa Ülkeleri salgın sonrası normale dönüş sürecinde varolan “Motosiklet ve Elektrikli Bisiklet”kullanımını daha da teşvik edici yeni uygulamalar üzerinde çalışırken Avrupa pazarından gelecek talebi hem de iç pazarda oluşacak talebi fazlası ile karşılanabilmesi amacıyla Türk ve İtalyan iş adamları harekete geçti.
    Elektrikli Bisiklet pazarında yakın dönemde yaptığı yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren ve Avrupa merkezli firmaların dikkatini çekmeyi başaran RKS Motor, İtalya’nın ünlü Elektrikli Bisiklet üreticilerinden NCX markası ile Türkiye’de Skyjet markası adı altında üretim ve yatırım yapma kararı aldı.

Doğrudan veya dolaylı olarak yaklaşık 250 bin kişiye istihdam sağlayan sektörde, Ticaret Bakanlığının mevcutta yüzde 20 olan ek mali yükümlülüğü 21 Nisan 2020 tarih 31106 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile yüzde 30’ a çıkarması da pazarın yaklaşık yüzde 60’ını oluşturan yerli üreticiler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Alanya yerel haber

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kolpa bir habere benziyor. O kadar medya kuruluşu öğrenememiş de Alanya Yerel Haber mi oturduğu yerden öğrenmiş?
    allonsy, yamtareroglu, Osm@n ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Yerli araba da vardı bi ara noldu acaba ona

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Seçimlerden önce "doğu anadolu'da petrol bulundu, Türkiye petrol içinde yüzecek" tarzı haberler çıkar genelde. Bu da öyle birşey olabilir

Bir de "güçlü Türkiye'nin göstergesi yerli otomobil" tanıttılar. Ekonomisi, sanayisi, kapasitesi belli kıbrıs bile "Günsel" marka otoyu tanıttı.

Olm bana anlatmayın bunları.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    RKS Motor yazdığı için şüphelendim. Ben de Rks kullandım dizaynı Benelli yapıyordu, markası Rks, motor bloğu Keeway'di ama ruhsatta Kuba yazıyordu. Tanımayan,bilmeyen adam motorun markasını sorduğunda çok sıkıntı çekiyordum.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    yerli benelli geliyor desenize
    bursalıali bunu beğendi.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bana italyan iş adamının gözleri çekik gibi geldi.

montaj ve satış bizden
    mekanik çin'den
    italya'dan olsa olsa marka logosu gelir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sazan.avi

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    https://www.haberler.com/turk-ve-ita...197762-haberi/

https://m.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/702321.aspx

https://www.kamu3.com/turk-ve-italya...uretimi/80701/

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Ayıp la size :D

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    JFMotors mu?
    JF: Jet Fadıl
    Albertorun bunu beğendi.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Türk ve İtalyan ortak yapımı motosiklette, Türk olan tarafın ortaklığı, pazar olmaktan öteye geçmez. Yukarıda açıklanan rks gibi işte.
    Boş işler.
    espresso ve vlad1462 bunu beğendiler.

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TÜRK VE İTALYAN İŞADAMKLARI TÜRKİYE'DE YERİ BİR MARKA MOTOSİKLET ÜRETİMİ İÇİN ORTAK YATIRIM YAPMA KARARI ALDI. YENİ ÜRETİLECEK MOTOSİKLET VE ELEKTİRİKLİ BİSİKLETLER İLE SALGIN SONRASINDA DEĞİŞİKLİĞE UĞRAMASI BEKLENEN ULAŞIMIN İHTİYAÇ DUYULAN ARAÇ EKSİĞİ KAPATILMASI PLANLANIYOR
    İyiymiş.
    computeus bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.haberler.com/turk-ve-ita...197762-haberi/

https://m.turkiyegazetesi.com.tr/dunya/702321.aspx

https://www.kamu3.com/turk-ve-italya...uretimi/80701/

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

Ayıp la size :D

süpheci olmamız bizim sucumuz değil.

saati 2 dolardan işçi calıstırıyorlar mis gibi küçük çin olduk
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Youtube'da yayınladıkları Winner 200 tanıtımında İtalyan çizgilerinden bahseden RKS mi bu ? Muhtemelen işin sonunda önce İtalyan dizaynı diye başlayıp, bayilerce İtalyan diye yutturulmaya çalışılan Çin malı elektrikli scooterlar göreceğiz. RKS ve Kuba tanıtım sayfaları bir dolu yalan dolandan oluştuğu için bunlar için de menzil, güç ve Super Soco'nun 200 Nm'lik torku gibi teorik tork palavralarından oluşan sayfalar hazırlanacaktır.

Muhtemelen sadece haber olarak kalacaktır. Ayrıca akü teknolojilerinde devrimsel bir ilerleme olmadığı sürece elektrikli araçları unutun.

NCX'in ürün sayfalarına bir bakın durumu anlarsınız :

https://www.ncxmoto.com/veicoli-elettrici-3-ruote

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Bu ülkedeki ağır ek vergilerin sebebi böyle dalkavuk üreticiler. Yıllar evvel Vestel zorla telefonlara vergi koydurdu yerli üreticez diye sonucu ortada Vestelin nerelere geldiği. Motosiklete gelen bu ağır vergilerin sebebininde bu Kuba ve Uğur gibi çöp mallar üreten firmalar olduğuna adım kadar eminim. Tofaş üretip ferrariye vergi koyduruyor adamlar yarışamıyorlar diye. Tofaşa saygısızlık ediyoruz gibi anlaşılmasın her malın bir ederi, o ederin de bir alıcısı ihtiyaç kitlesi vardır.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Özet geçiyorum: İtalyan işadamları ile Türk işadamları Çin'den getirdikleri parçaları burada vidalayıp satacaklar!
    plectrum ve espresso bunu beğendiler.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Diego dur Allahını seversen zaten ortalık karışık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fabrıka degıl o insan işçiliği ucuz yanı çınden daha dusuk asgarı ucrete sahıbız. Bu nedenle montaj hattı acıp montajı burada yaptırıyorlar. Ordan gemıcıkle dunyaya transport ederler zaten transportta ucuz işçi ucretlerı dunyada en dusuk turkıyede konumunu goze alınca
    espresso bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Skyjet biraz tuhaf bir isim olmuş. Motor değil uzay mekiği yapacaklar galiba.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yüksekten uçacaklar demek.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)