Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kırmızı ışıkda geçme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba biraz önce yolda giderken ışık yeşil yanıyordu biraz mesafeliydim gaza bastım geçerim diye Tam ışığın ora gelirken sarı yandı ve kırmızı yandı 1saniye sonra geçtim durma ihtimalim yoktu hızlıydım kamera vardı o bölgede ceza gelir mi sizce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kamera çalışıyorsa gelir.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kamera varsa ceza gelir.
    Ama itiraz edin. Sarı yandığında duracak mesafe olmadığını, mevzuata göre sarı yandığında durma mesafesi yoksa geçileceğini hatırlatın. Kayıtların incelenmesini, sarı yandığında duracak mesafe olup olmadığının incelenmesini isteyin.
    Tabii incelediklerinde "tamam, sarıda durmanız için mesafe yoktu geçmişsiniz ama hızınız da kavşak yaklaşma hızında olsaydı durabilirdiniz" de diyebilirler.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Plakanı okuyabildiyse gelme ihtimali var. Bu cezalar direk e devletten gözükebiliyor olması lazım. Bi kontrol edin.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    3 saniye muhabbeti vardı doğrumu bilmiyorum

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Valla hızım da 90 100 vardı dursaydım motor lastik kitler kaza yapardım aslında kırmızıda geçtim de sağ tarafa cektim motoru tekrar o yola yeşil yanınca yürüdüm bi anda gelişti olay bende çözemedim

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Buradan ne anlıyoruz ışıklara geldiğimizde süratimizi ayarlıyoruz. Umarım bu sefer gelmez ceza
    yigozya ve ERTOBİ bunu beğendiler.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırmızı yandikdan sonra 1 saniye gibi bir süre veriliyor ve o sürede geçebiliyorsunuz, duramayalar için.

Motosikleti
    speederbike
    Mevzuatta süre yok. Durmak mümkünse durulur, mümkün değilse devam edilir diyor.
    Ama kavşağa 100 ile girmek kesin suç.

Motosikleti
    mt 07
    İşin kötü tarafı kavşaklarda hız sınırı 30 km

Motosikleti
    mt-07 abs
    ışığa yaklaşırken isterse yeni yeşil ışık yanmış olsun yavaşlamak lazım
    eğer ceza gelirse itiraz etme derim. hem hız sınırı hem trafik kuralı derken işin yaş
    KırmızıGrom bunu beğendi.

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    E devlete aynı gün geliyor oradan takip edebilirsin. Ben arabada telefonla görüştüm kapadıktan 10 dakika sonra e devletten bildirim geldi 277 TL

Motosikleti
    speederbike
    Ben ışıkta 50'ye (hız sınırı 70 olan yerlerde) inerim, daha da aşağı inmem ki itiraz ederken haksız duruma düşmeyeyim.

Motosikleti
    mt-07 abs
    bu arada ben sürekli hem arabada hem motosiklette bu şekilde ışıklardan geçiyorum. hatta bariz kırmızıyken geçmişliğim de çok oldu. hiç ceza gelmedi

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamera varsa ceza gelir.
    Ama itiraz edin. Sarı yandığında duracak mesafe olmadığını, mevzuata göre sarı yandığında durma mesafesi yoksa geçileceğini hatırlatın. Kayıtların incelenmesini, sarı yandığında duracak mesafe olup olmadığının incelenmesini isteyin.
    Tabii incelediklerinde "tamam, sarıda durmanız için mesafe yoktu geçmişsiniz ama hızınız da kavşak yaklaşma hızında olsaydı durabilirdiniz" de diyebilirler.
    Bana ceza geldi gittim tabelanın resmini çektim. Bakın hata yapmamışım diye. Dediler haklısın sulh bilmem ne mahkemesine git dava aç iptal ettir git defterdarlıktan paranı al. Kısacası cezayı ödemek daha karlı. Kimse kayıtları falan incelemez yok sarıydı yok kırmızıydı. Tek söyleçekleri git derdini marko paşaya anlat.

Motosikleti
    speederbike
    Prosedür öyle. Ama haklı çıkma ihtimaliniz varsa denemeye değer.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamera varsa ceza gelir.

Adam 90-100le gidiyormuş o hızda yeşilde geçmek bile ceza sebebi neye itiraz ediyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam 90-100le gidiyormuş o hızda yeşilde geçmek bile ceza sebebi neye itiraz ediyor

hakkaten kimse bunu düşünmemiş

hız sınırını aşıp "duracak mesafem yoktu" diye itiraz edince mahkeme ekstra bir de bundan ceza yazar herhalde
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    yaklaşık 6 yıldır kırmızı yandıktan hemen sonra geçiş yaptığım durumlardan dolayı hiç ceza yemedim şans mıdır saniyelik bir durum mu vardır bilemiyorum.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkaten kimse bunu düşünmemiş

hız sınırını aşıp "duracak mesafem yoktu" diye itiraz edince mahkeme ekstra bir de bundan ceza yazar herhalde
    Söylendi de okuyan yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)