Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İşte Bu Yüzden Bir Halt Olamıyoruz!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Aylardır kask araştırıyorum, sonunda 500 tl fark olmasına rağmen Tr'den almaya karar vermiştim, az da olsa taksit de cabası. İnternetteki uygun fiyatı bulduğum Motoruma.com sitesinden online kısmından yazıyorum ve 'Tabi efendim ben görüşüp size fiyatlar ile geri dönüş yapacağım, ekstra bir indirim de yapacağım' sözü verilirken kaskın fiyatı 4300 lira, aylardan Şubat. Yaklaşık 2-3 hafta 3 kere mail atıp ulaşamıyorum bu arada kaskın fiyatı oluyor 4500 lira. Hasbelkader ulaşıp konuyu anlatıyorum Covid-19 deniliyor, peki haklısınız diyorum kaskın fiyatı 4650 lira. Siz neredeyse 1 aydır kapalısınız, ürün de gelmemiştir (yeni sipariş gelme olasılığı çok düşük) neden fiyatı artırdınız elinizdeki kask 1 aydır depoda duruyor diye sorduğumda distribütörden alıyorlarmış onlar da fiyat artırmışlar diye cevaplıyor zat-ı muhterem! İyi diyorum, bana taksit yap artık alayım kaskı. 'Ben evdeyim pazartesi dükkana gidince mail order ile taksit yapabilirim' diyor. Pazartesi yazıyorum cevap yok, salı yazıyorum cevap yok. Yazdıklarımı görüyor Whatsapp üzerinden, cevap yok! Biz oturduğu yerden beyefendiye 4500 lira kazandıralım diye çabalıyoruz, beyimiz cevap vermiyor! Sinirlenip almaktan vazgeçiyorum ve bu akşam bakıyorum ki kaskın fiyatı 4951 lira...
    Esnaflığa dair en ufak bir fikri olmayan bu insanlar olduğu müddetçe, küçük esnafın yem olması kaçınılmaz olacaktır. Maalesef kurunun yanında yaş da yanacak...

Yorum sizin..
    Jeansque, acestor, dyavol-77 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Fırsat vermeyin hocam böyle esnaflara, bırakın almayın başka yerden alın.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Suç sizde birisi sırf yerliyim diye duygulara oynayarak kazanacaksa kazanmasın. Hak eden kazansın her zaman.
    dyavol-77 bunu beğendi.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    yurtdışı + gümrük vergisi hertürlü daha uyguna geliyor ekipmanda.

bu tarz yaklaşımı olan yerleri sadece beden numarası öğrenmek için deneme kabini olarak kullanın
    3RE3RA, espresso ve MimTolga bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Aynı durumu bende Nexx için yaşadım daha dün. 1.200 liraydı. 1.409 oldu önceki akşam.

Dün akşam 1.465 olmuş.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    E almayın?

Burada Revit pantolon alacaktım. Revzilla'dan ismarladim. Büyük geldi. Küçüğünü istemek için iade ettim. Malum ücretsiz değiştiriyorlar ve iade alıyorlar. Tam o esnada gördüm ki İngiltere'de bir mağaza eBay üzerinden $80 daha ucuza satiyor. Revzilla ya email attım, dedim ki:

"bakın sizden daha önce alışveriş yaptım, videolarınızı faydalı buluyorum, hatta pantolonu ücretsiz deneme fırsatı da verdiniz. Aradaki fark $25 olsa neyse de, $80 çok fazla. Bir miktar indirim yapar mısınız. "

şeklinde. Fiyat Amerika dışındaki bir mağazaya ait olduğu için yapamayız dediler. Ben de teşekkür edip İngiltere'deki mağazadan ismarladım, geldi, mutlu mesut kullanıyorum... Kendileri bilir.
    Albertorun bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim milletin tok satıcısı pek pişkin oluyor.
    Albertorun bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı Albertorun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylardır kask araştırıyorum, sonunda 500 tl fark olmasına rağmen Tr'den almaya karar vermiştim, az da olsa taksit de cabası. İnternetteki uygun fiyatı bulduğum Motoruma.com sitesinden online kısmından yazıyorum ve 'Tabi efendim ben görüşüp size fiyatlar ile geri dönüş yapacağım, ekstra bir indirim de yapacağım' sözü verilirken kaskın fiyatı 4300 lira, aylardan Şubat. Yaklaşık 2-3 hafta 3 kere mail atıp ulaşamıyorum bu arada kaskın fiyatı oluyor 4500 lira. Hasbelkader ulaşıp konuyu anlatıyorum Covid-19 deniliyor, peki haklısınız diyorum kaskın fiyatı 4650 lira. Siz neredeyse 1 aydır kapalısınız, ürün de gelmemiştir (yeni sipariş gelme olasılığı çok düşük) neden fiyatı artırdınız elinizdeki kask 1 aydır depoda duruyor diye sorduğumda distribütörden alıyorlarmış onlar da fiyat artırmışlar diye cevaplıyor zat-ı muhterem! İyi diyorum, bana taksit yap artık alayım kaskı. 'Ben evdeyim pazartesi dükkana gidince mail order ile taksit yapabilirim' diyor. Pazartesi yazıyorum cevap yok, salı yazıyorum cevap yok. Yazdıklarımı görüyor Whatsapp üzerinden, cevap yok! Biz oturduğu yerden beyefendiye 4500 lira kazandıralım diye çabalıyoruz, beyimiz cevap vermiyor! Sinirlenip almaktan vazgeçiyorum ve bu akşam bakıyorum ki kaskın fiyatı 4951 lira...
    Esnaflığa dair en ufak bir fikri olmayan bu insanlar olduğu müddetçe, küçük esnafın yem olması kaçınılmaz olacaktır. Maalesef kurunun yanında yaş da yanacak...

Yorum sizin..
    Vallahi böyle başlıklara bayılıyorum. Hiç mi düşünmüyorsunuz onu anlayamıyorum. Ürün adamın dükkanında değil ise zaten distribütörden güncel fiyatlı aldığından kurdan ötürü fark oluşmuştur. Ha adamın dükkanında olan bir ürün bile olsa 4.350 lirayken kurdan ötürü 4.650 lira olan kaskı size nasıl 4.350 liraya verecek ? Adam o kaskı size o fiyata verdiğinde yerine aynısını değil daha dandik bir model koyacak. Herkes istiyorki esnaf küçülsün esnafın anası ağlasın ama bana ucuz kask satsın. Yani kurları doları euroyu hiçmi takip etmiyorsunuz ?? Eğer türkiyede hammadesi bulunan ve türkiyede üretilen bir ürün olsa sitemde haklısınız fakat o adamında eve götürecek bir ekmeği evde bekleyen çoluğu çocuğu var. Ben artık bu tür yapılan yorumlarda insanların elini vicdanına getirmesini istiyorum.

Burada aylarca konuşuldu 30.000 maxi scooterdan bayinin kazancı %5 %6 diye 4.000 liralık kasktan adamın 500 lira kazandığını mı sanıyorsunuz ? Ama bunlar hep bu elinde kalan malları n11 gibi sitelerde millete baba indirim adı altında çakan satıcılardan ve m.max gibi aldığı ürünlere insafsızca bindirip sonra %50 indirim yapan satıcılardan kaynaklanıyor.

Kimse babasının hayrına çalışmıyor esnaf zaten covidden ötürü iş yapamıyor birde şu süreçte allah aşkına şöyle saçma sapan yorumlarda bulunup milleti küstürmeyin size tavsiyem budur. Size zorla ürün satan var mı ? Size farklı başkalarına farklı fiyat mı veriyor ? Eee derdiniz nedir ? Bu arada esnaflar sizin bildiğiniz gibi evde oturup satış yapmıyor o adam oturduğu yerde dükkanın kirası elektiriği faturası çalışanına para ödüyor. Siz o kaskı alsanızda almasanızda o adam bunları ödemeye mecbur..

Dip not : Şubat ayında dolar 6.09 euro 6.60 Mayıs ayında dolar 7.12 Euro 7.71
    ( Böyle bir kur artışını 7 ceddimiz görmemiştir yorum yaparken biraz dünyayı takip etmenizi tavsiye ederim )
    espresso bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hepimizin olumsuz yaşadığı olaylar var.
    Sebebi, ahlak eğitimi vermiyoruz.
    İyilik yapana " enayi", çarpans da " akıllı " dedikçe bu böyle sürüp gidecek..
    Ne de olsa " bizim halkımız işini bilir " diye tarihi değiştiren bir söz var!
    myagdi bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Farkında mısınız forumda son dönemde indirim talep edip başına iş gelenler ile ilgili konular acılmaya baslandı.

Bu arada online alışverişte indirim talep etmek cidden farklı geldi bravo.

Cevap vermeme kısmının belli bir nedeni vardır, muhtemel onlarda baska birisinden cevap beklediğinden cevap vermiyordur. Tabi ki etik değil.
    khaledome bunu beğendi.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    aynı siteden ben de sırt ve göğüs koruması aldım,iletişimlerinden ve ürünlerden memnundum. eldiven alma durumum oldu onda da sizde başta söyledikleri gibi ekstra bir indirimden bahsetmişlerdi,diğer sitelere göre uyguna geliyordu ancak sonradan ben vazgeçmiştim.
    ayrıca şöyle bir durum var keşke bizim türk liramızda adamların doları gibi geçerli bir para birimi olsa.
    tutan bir ürünün yeni modeli çıkıyor eskisi 250 dolarken yenisi de 250 dolardan satılıyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben daha dün n11'de bir NAS cihazını 770 TL'den sepete atmıştım, bugün 840 TL'ye aldım. İnternette baktım en ucuzu 880 TL olmuş.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi böyle başlıklara bayılıyorum. Hiç mi düşünmüyorsunuz onu anlayamıyorum. Ürün adamın dükkanında değil ise zaten distribütörden güncel fiyatlı aldığından kurdan ötürü fark oluşmuştur. Ha adamın dükkanında olan bir ürün bile olsa 4.350 lirayken kurdan ötürü 4.650 lira olan kaskı size nasıl 4.350 liraya verecek ? Adam o kaskı size o fiyata verdiğinde yerine aynısını değil daha dandik bir model koyacak. Herkes istiyorki esnaf küçülsün esnafın anası ağlasın ama bana ucuz kask satsın. Yani kurları doları euroyu hiçmi takip etmiyorsunuz ?? Eğer türkiyede hammadesi bulunan ve türkiyede üretilen bir ürün olsa sitemde haklısınız fakat o adamında eve götürecek bir ekmeği evde bekleyen çoluğu çocuğu var. Ben artık bu tür yapılan yorumlarda insanların elini vicdanına getirmesini istiyorum.

Burada aylarca konuşuldu 30.000 maxi scooterdan bayinin kazancı %5 %6 diye 4.000 liralık kasktan adamın 500 lira kazandığını mı sanıyorsunuz ? Ama bunlar hep bu elinde kalan malları n11 gibi sitelerde millete baba indirim adı altında çakan satıcılardan ve m.max gibi aldığı ürünlere insafsızca bindirip sonra %50 indirim yapan satıcılardan kaynaklanıyor.

Kimse babasının hayrına çalışmıyor esnaf zaten covidden ötürü iş yapamıyor birde şu süreçte allah aşkına şöyle saçma sapan yorumlarda bulunup milleti küstürmeyin size tavsiyem budur. Size zorla ürün satan var mı ? Size farklı başkalarına farklı fiyat mı veriyor ? Eee derdiniz nedir ? Bu arada esnaflar sizin bildiğiniz gibi evde oturup satış yapmıyor o adam oturduğu yerde dükkanın kirası elektiriği faturası çalışanına para ödüyor. Siz o kaskı alsanızda almasanızda o adam bunları ödemeye mecbur..

( Böyle bir kur artışını 7 ceddimiz görmemiştir yorum yaparken biraz dünyayı takip etmenizi tavsiye ederim )
    müşteri ilk talep ettiğinde ürün siparişi geçilseydi gördüğü fiyattan satın alabilirdi. Bu kadar uzatmaya gerek yok. Stoksuz ürün satıyorsa ve zamanında sipariş geçmediği için fark ödemesi gerekiyorsa bu maliyete katlanacak. Bu şekilde psf güncellenmediği, liste gelmediği, ıvır zıvır sebeplerle 100lerce ürün satmışızdır. Bu müşteriyi ilgilendiren bir durum değil. Satıcı bu maliyete katlanmak istemiyorsa stoksuz ürün satmayacak. Aksi halde böyle forumlarla, şikayetvarda, ekşide sağda solda ismi lekelenir.
    Albertorun bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Arkadaşımız mağaza ile iletişiminde msj ları okunduğu halde cevaplanmaması bence mağazanın büyük ayıbıdır. Olumlu yada olumsuz mutlaka müşteriyi bilgilendirmesi gerekirdi.

Fiyat artışları konusunda ise malesef bizim yapacağımız pek birşey yok. Döviz yükseliyor ve biz fakiriz. Fakiriz ama zengin gibi yaşamak istiyoruz
    Albertorun bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Anlattığınız kadarıyla haklı olduğunuz yönler var.
    N11 den alışveriş yaptım bu hafta başı
    Ürün yanlış diş gelmiş.
    Aradım, iade edin biz yolluyoruz hemen dediler. Yoğunluktan iadeyi gönderemedim
    Ama onlar beklemeden doğru ürünü yolladılar. Yarın erkenden iadeyi yollayacam..
    Demem o ki; iyi veya kötü niyetli insan var, herkesi aynı kefeye koymayın.
    Albertorun bunu beğendi.

Motoruma'dan bir kaç kez alışveriş yapmış ve memnun kalmıştım. İndirim de yapmışlardı, piyasaki en ucuz fiyatlarla almıştım. Böyle bir sorun yaşamanıza şaşırdım.

Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Döviz kurundaki değişikliği müşteriye yansıtma lüksü yoktur satıcının. Bu riske kendisi girmek zorunda. Döviz kuru düşünce de fiyatı düşürecek miydi acaba?
    Albertorun ve Osm@n bunu beğendiler.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Size neden aylarca satış yapmadıklarını anlamadım. Online sipariş verdiniz, ödeme yaptınız, ürünü mü göndermediler? Tam olarak ne oldu da sipariş veremediniz?

Yazdığınız yazıyı tekrar okudum anladığım kadarıyla sitede kaskı sepete ekleyerek sipariş vermek yerine telefon ile arayarak indirim talep etmişsiniz. Onlar da ciddiye alıp cevap vermemişler. Belli ki indirim yapmak istememişler fakat bu durumda düzgün bir dille talebinizi reddetmeleri gerekirdi. Müşteriyi boşu boşuna oyalamak esnaflığa yakışmaz.

Kaskın fiyatının sürekli artması ise gayet normal. Burada mesele stok olması veya olmaması değil. Endüstriyel ürünlerin değeri tıpkı dolar, altın, petrol gibi sürekli değişiyor ve esnaf elinde stok olsun veya olmasın satışını güncel fiyata göre yapmak zorunda. 2000 krizinde dedem bunu yapmadığı için bakkal dükkanını batırmış. Basitçe şu şekide batmış; dükkanında tanesi 1 liradan aldığı 100 tane çikolata var. Bunları 1,5 liradan satıyor sonra toptancıya gidiyor bir bakıyor çikolata 2 lira olmuş. Eldeki paranın hepsiyle tekrar çikolata alıyor 75 çikolatayla dükkana geri dönüyor. Ne oldu sonuçta aldığı fiyata yüzde 50 kar koymasına rağmen elindeki mal miktarı azaldı. Hiç satmasa elinde daha çok çikolata olacaktı. Kask mevzusunda da durum aynı. Satıcı 4000 liradan aldığı kaskı 4300 liraya satacekken bir anda kakın fiyatı 4500 liraya çıkarsa "ben 4000 liradan aldım buna göre satarım" diyemez. Mecbur piyasayı anlık olarak takip edecek.
    espresso ve khaledome bunu beğendiler.

Alikenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RSV4 Factory, SR-GT 200
    kendilerinden daha once 2 kere alisveris yaptim, geyet memnun kaldim.
    Memnun kaldigim icin yonlendirdigim insanlarda memnun.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Müşteri diyor ki;

"Geri dönüş yapacağız dediler dönmediler."

"Ofise gidince mail orderle taksit yaparız dediler. Tıs yok."

Tutamayacağın sözü verme.

Boş laf yapma.

Kimle ne yazıştın unutacaksan iletişim kurma.

Bizi de yorma.
    dyavol-77, Albertorun ve Osm@n bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)