Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CB250R'a Geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI

Teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Alıntı baranos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GPS takip sistemi daha iyi bir opsiyon olabilirmiş gibi geliyor, bu sistemler gerçekten kolay kolay bloke edilmeyen sağlıklı sistemler mi, kullanıyor musunuz? En önemlisi de sıfır bir motosikletin beynini bozar mı?
    gps takip sistemi kontak kapatma falan gibi özellikleri bağlatmaz sadece motosiklet hareket algılayınca bildirim göndersin yerini de takip edebileyim derseniz sadece aküden güç alır beyin ile bir bağlantısı yoktur yani. dolayısıyla herhangi bir sıkıntı yaratmaz.ayrıca kontak kapatmayı da bağlasanız beyinle ilgili bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.

Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Hayırlı olsun kaça aldınız,
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı baranos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Hocam, Esengül'den aldım. 30'a.
    Şuan takas destek diye bir kampanyaları var. Sen scooterını takas mı ettin yoksa takas olmadan mı aldın.
    Bu modeli bende düşünüyorum ama scooterimi de iş durumum el verir ise satmak istemiyorum. Sana bir fiyat teklifi verdilerse bilgi olsun diye sormak istedim. Tekrar hayırlı olsun

Takas teklifini duymadım ben takassız aldım, 30'a.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Konuyla kismen alakali olacak,

Cb250R

Uzun vadede(10 sene sonra)

Mt25 den daha,diri,daha az sorunsuz,motor blogunun daha sağlam(sakin devir bandi)olacagini duşunuyorum,

Gerekce olarakta,

Hondanin ve yamahanin,eski nesil motorlarini ornek gosterebilirim.

Fazer600 98hp

İle

Cbf600 77 hp mukayesesi gibi.

İkiside 4 silindir,birisi yuksek devir bandina sahip,digeri sakin devir bandina,sonucta tekerdeki fazladan her guc,frenlere,şasiye,suspansiyonlara ekstra yük bindiriyor.

Bu arada yamaha sorunludur demiyorum.

Genel itibariyle bizim genc kullanicilarimiz,

Altindaki makinanin her zerresini sonuna,dibine kadar kullanarak(zorlamak)surus yapiyor.

Adam koymus dayi 36 hp,tapagaz gitmek lazim,makinanin hakkini verecem heeee...

Sezarin hakki,sezara..

Bir ortamda,

Cbr500 ile R25 mukayese edilip,muhabbet dönüyorsa oradan hemen uzaklaşin.

Hatta,R25 sahibi,abi gecen otobanda cbr500 le kapiştim,makinama her turlu kefilim diyorsa,satin almayi birakin,kesinlikle oradan ardiniza bile bakmadan koşarak uzaklaşin.
    tommygun ve cıbılduck bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyla kismen alakali olacak,

Cb250R

Uzun vadede(10 sene sonra)

Mt25 den daha,diri,daha az sorunsuz,motor blogunun daha sağlam(sakin devir bandi)olacagini duşunuyorum,

Gerekce olarakta,

Hondanin ve yamahanin,eski nesil motorlarini ornek gosterebilirim.
    Katılıyorum.

Honda dayanıklılık, Yamaha performans odaklı diyebiliriz.
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum.

Honda dayanıklılık, Yamaha performans odaklı diyebiliriz.
    Hem dayanikli
    Hemde performansli olanida var,

Sütlü+köpüklü+porselen bardak(karton bardakta vermiyorlar kahveyi)

Kawasaki zx6-zx10
    Z750-z1000

Suzuki gsxr600-gsxr1000
    Sv650 gladius,bandit

Kawasaki,Ağir sanayi der kaçarim

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Mt25 lerin ilk serileri yağ pompası sorunundan dolayı yağlama yapamayıp motoru yiyordu. Ama yamaha onları geri çağırıp yağ pompalarını değiştirdi. Mt25 ve r25 blok olarak hiçbir sorunu olmayan, hatta sağlamlığıyla övülen motorlardır.
    Ama bakın belli yaşı dolduran cbr250 lerin bir çogu krank kesti. Yamaha'da böyle bir problem hiç duyulmadı ve 14000 devir çevirmesine rağmen daha hiç sorun çıkarmadılar. Cb250r da cbr250 ile aynı bloğu taşıyor.
    Tamam honda genel olarak yamahaya göre bir tık daha düşük devirli makineler yaptığı için biraz daha uzun ömürlü blokları vardı ama 250 lik sınıfta mt25 çok daha dayanıklı.
    Beni taniyanlar bilir cb250r ı hep övmüşümdür. 250 lik sınıfta çok severim. Yani şu an mt25 kullanıyorum diye taraflı olduğumu sanmayın. Ama piyasadan alınan geribildirimlere bakarsanız cbr250, mt25-r25 e göre çok fazla sorun yaşadı. Bu sorunun en temel nedeni ise vites boşta ya da debriyajdayken kesiciye sokmak. Cbr250 bloğu buna gelmiyor bilginiz olsun. Krank kolu kırılıyor.

Mesela Cbr500r, cb500f derseniz eğer taş gibidir. Hiç kronik sorunu yoktur. Yani marka taraftarlığı yapmadan kesin olarak doğru bilgi aktardığıma emin olabilirsiniz.

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Bu Cbr250 lerin krank problemlerin yüksek bir kısmı kullanıcı kaynaklıydı hocam. Tek silindir motorla r25 kovalamaya kalkıp redline da gezersen krank da kitler kol da çıkar. Bu yeni CB250r larda daha farklı bir ecu mapping ve limitleme söz konusu ki krank konusunda da iyileştirmeler olduğunu okumuştum.

Motosikleti
    Alıntı Scrambler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Cbr250 lerin krank problemlerin yüksek bir kısmı kullanıcı kaynaklıydı hocam. Tek silindir motorla r25 kovalamaya kalkıp redline da gezersen krank da kitler kol da çıkar. Bu yeni CB250r larda daha farklı bir ecu mapping ve limitleme söz konusu ki krank konusunda da iyileştirmeler olduğunu okumuştum.
    R25 ve cbr250 kullanıcıları zaten motorlarının içinden geciyorlar. O zaman bu durumda mt25 ve r25 için cbr250 den daha sorunsuz bloğa sahip denilebilir. Çünkü r25 sahipleri de hep kesici, teker vs sürüyorlar ama dayanıyor makineler.
    Cb250r mi? mt25 mi? Sorusu için şimdilik bir şey söylemek zor. Çünkü piyasadaki en eski cb250r daha 2 yaşında.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Öncelikle hayırlı olsun güle güle , kazasız belasız kullanın.

En kesin çözüm istanbuldan taşının
    Ben taşındım rahatladım
    Açık otoparkta arabanın camını açık unutsam tek derdim yağmur yağar da ıslanır mı oluyor
    Motor da Allah’a emanet

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Kaskonun sadece çalınma için yapıldığını düşünenleriniz var galiba. Arkadaş kaza olursa ne olacak. Benim gibi 30 kağıt verip 0 aldığın motoru yaptıramadığım için 15 e zor satarsın. Kaskosu olsa yetkili serviste yaptırır kazalı mazalı satarsın yada en kötü ömürlük binersin. Keza HONDA bence ömürlük motorlar üretiyor.

Kaskonu kesinlikle yap 3 e 5 e bakma.

Kilidini milidini de al kaskonu da yap çok istiyorsan GPS de tak. Ama kasko kesinlikle gerekli.

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ve cbr250 kullanıcıları zaten motorlarının içinden geciyorlar. O zaman bu durumda mt25 ve r25 için cbr250 den daha sorunsuz bloğa sahip denilebilir. Çünkü r25 sahipleri de hep kesici, teker vs sürüyorlar ama dayanıyor makineler.
    Cb250r mi? mt25 mi? Sorusu için şimdilik bir şey söylemek zor. Çünkü piyasadaki en eski cb250r daha 2 yaşında.
    Hocam bugün suzuki yetkili servisi de olan arkadaşımın yanına gittim. Bir baktım cbr250 topluyor tesadüf ya. Enine boyuna sordum. Çıkan krank ile yenisi arasında farklar olduğunu söyledi. Bu krank olayının 2014e kadar olan serilerde kronik olduğunu fazla sıkıştırınca patladığını söyledi. Tamam hondaya gerçekten yakışmıyor bu durum ama çözüme kavuşturulmuş gibi duruyor ki 90 bin km yapan crf 250’lerde bile böyle bir problem yok keza yazılım tarafı cb250r ile benzer.

Sözün özü siz bu konuda haklısınız zaman gösterecek. Fakat ben de diyorum ki honda gibi bir firma bunun farkına varıp yeni modellerde önlemini almıştır.

Kaldı ki mt25 ile cb250r’ı karşılaştırmak ne kadar doğru bilemiyorum ikisi çok farklı motorlar.

Hem 2020 0 cb250r’ı 28e aldım. Yamaha bayileri mt25 için 36dan aşağı düşmediler. Aradaki 8 bin farka bana göre değmezdi. 8 bin günümüzde iyi para

Sevgiler

Motosikleti
    Alıntı Scrambler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bugün suzuki yetkili servisi de olan arkadaşımın yanına gittim. Bir baktım cbr250 topluyor tesadüf ya. Enine boyuna sordum. Çıkan krank ile yenisi arasında farklar olduğunu söyledi. Bu krank olayının 2014e kadar olan serilerde kronik olduğunu fazla sıkıştırınca patladığını söyledi. Tamam hondaya gerçekten yakışmıyor bu durum ama çözüme kavuşturulmuş gibi duruyor ki 90 bin km yapan crf 250’lerde bile böyle bir problem yok keza yazılım tarafı cb250r ile benzer.

Sözün özü siz bu konuda haklısınız zaman gösterecek. Fakat ben de diyorum ki honda gibi bir firma bunun farkına varıp yeni modellerde önlemini almıştır.

Kaldı ki mt25 ile cb250r’ı karşılaştırmak ne kadar doğru bilemiyorum ikisi çok farklı motorlar.

Hem 2020 0 cb250r’ı 28e aldım. Yamaha bayileri mt25 için 36dan aşağı düşmediler. Aradaki 8 bin farka bana göre değmezdi. 8 bin günümüzde iyi para

Sevgiler
    Haklısınız hocam şu an 8000 tl farka değmez. Ben alirken 31.950 tl liste fiyatı vardı ama pazarlikla 31.500 e almıştım. Mt25 ve cb250r motor yapısı bakımından faklı olsalar da iki markanın 250cc sınıfındaki rakipleri oldukları için karşılaştırılmış doğal olarak.
    Bu arada krankın guncellenmiş olmasina sevindim.
    Bugün arkadaşa benim tavsiyem üzerine Bergama' da ki bayide son kalan sıfır cb250r'ı aldık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    2020 r 25 aldim 3400 tl kasko yaptoirdim. Istanbul da oturuyorum. Sigorta da 600 tl cikti

Dominar 400 ug aldım arkadaşlar. 40 yaşındayım, %25 çalınma ve çalınma teşebbüsü kaynaklı hasarlarda muafiyet var gerisi tam kasko. 1310 ₺ 9 taksit. 501 ₺ de sigorta ödedim. 1 hafta oldu bunları yaptıralı.Hiç muafiyet olmasaydı da 2150 ₺ tutuyordu kasko 9 taksit.

Hangi sigorta şirketinden yaptırdınız?

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    yakın zamanlarda bir arkadaş bu forumda kasko konusunda önemli bişey paylaşmıştı,bizzat yaşamış arkadaş,,aklımda kaldığı için yazayım dedim

motorunuza kasko yaptırdıktan sonra eğer motorunuzu çaldırırsanız ,kasko sizin paranızı bir müddet son ra ödüyor ancak,riskli müşteri olarak kara listeye alınıyorsunuz,akabinde yeni motor alıp tekrar kasko yapmaya kalktığınızda sistemde kara listede göründüğünüz için,firmalar ya kasko yapmıyorlar yada astronomik fiyat çıkarıp yapıyorlar ama çaldırırsanızda paranın tamamını alamıyormuşsunuz

yani kasko yaptırdığınızda sadece 1 atımlık barutunuz var anlamına geliyor,,temelli çözüm değil

hiç bir sigortacı para kazanmıyacağı kimseyi sigorta yapmaz

holopter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Herkese Selamlar,

Şubat ayında aldım CB250R Sıfır olarak 27 bin TL ye. Şu an 680 KM ye geldik. İlk aracım ve 34 plaka, sigorta 550 Lira civarı yaptırmıştım. Full + Full kasko ise 2500 TL tuttu 9 taksit olacak şekilde.(ferdi kaza ve yaşam sigortası, ekipman, anahtar üstünde çalınma ve ilk yıl çalınır yada perte çıkarsa sıfır ücreti ödeniyor.(allah korusun:D))Kilit olarak dandirik bir halat kilit ile yine dandirik bir alarmlı disk kilidim var. Araç sürekli güvenlikli site ve güvenlikli işyeri otoparkında kaldığı için farklı bir çözüme gitmedim. Herhangi bir sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir maaşallah alırız.

Sevgiler,
    mattiadestro bunu beğendi.
    Koluna Taktığın Kask Kafanı Korumaz...
    İlker ALTUNTAŞ

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)