Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zontes niye tutmadı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Çok gösterişli motorları var peki sizce Türkiye'de neden tutmadı ? Kalitesiz mi servis sorunu mu var yoksa insanlar risk olarak mı gördüler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    İsminden dolayı
    yamtareroglu, AzÇok ve BOO_74 bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    fiyatından dolayı. yoksa kalitesi oldukça yüksek
    BOO_74 bunu beğendi.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    İlk çıkan Phantom S250 parça sıkıntısı vs. den dolayı sanırım, sonradan çıkanlar da fiyatından dolayı.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok gösterişli motorları var peki sizce Türkiye'de neden tutmadı ? Kalitesiz mi servis sorunu mu var yoksa insanlar risk olarak mı gördüler?
    Mesela zontes t310 47.250 tl. Siz bu motoru neden almazsınız ? Ya da şöyle diyim almamak için en büyük nedeniniz ne olur ?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesela zontes t310 47.250 tl. Siz bu motoru neden almazsınız ? Ya da şöyle diyim almamak için en büyük nedeniniz ne olur ?
    piyasası olmaması , servis sıkıntısı (vardır tahminen) , aynı kategoride başka ürünlerin benzer fiyatlarda olması
    1996furkan ve evural bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Çin malı algısı. Ama çok uzun sürmeyecek 5-10 seneye kadar cep telefonunda olduğu gibi bu piyasada da söz sahibi olacaklardır. Kalitesizlikten kaliteye doğru emin adımlarla ilerlediler.

Sadece algı yı yıkmak için zaman lazım. Şahsen ben de güvenemem şimdilik
    evural bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Tek sebebi hadlerini bilmeyip 310cc motora 47.000 lira fiyat çekmeleridir. Piyasaya yeni girmişsin. Müşteri güvenmiyor yedek parça gelecek mi? kronik sorun çıkacak mı belli değil. Çok daha ucuza R25, MT25, Dominar400, NK400 varken kim niye alsın senin motorunu?

25-30000 tl arası bir fiyat koysalardı elbet değişik özelliklerini beğenip alan insanlar olurdu ama kimse 47000 lira verecek kadar enayi değil.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasası olmaması , servis sıkıntısı (vardır tahminen) , aynı kategoride başka ürünlerin benzer fiyatlarda olması
    En büyük neden fiyat. Bir r310 un fiyatına bakın, bir de nk400, dominar 400 ün fiyatına bakın. Arada uçurum var. Mt25 i örnek vermedim çünkü 250 cc altı %37 ötv ye takılmıyor.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Tek sebebi fiyat. Kimse o parayı o motora vermek istemedi. Sonunun ne olacağını bilmiyor çünkü. Pulsar gibi girseydi bak neler oluyordu. Çin malı olması ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Hangimizin bindiği motosiklet çin malı değil ki? İlla bir parçası ya da komple çinde üretiliyor.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Fiyatı yüksek, hoş ucuza verseler bu kez kalitesizdir diye yanına yaklaşmayız. Çinlilerin de işi zor.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ocak 2019 da ÖTV indirimine rağmen zontes s250 abs 18 bin TL idi. Şu anki fiyatı 15 bin. Eğer geçen sene uygun fiyatlı olsaydı ben alacaktım. Saçma sapan bir fiyat politikası bitirdi zontesi

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Motopixel tv de izledim bugün. Artık Zontes modelleri gelmeyecekmiş, anlaşmayı bitirmişler. Ellerinde olan modelleri satacaklarmış sadece. Tabi 10 sene boyunca parça ve servis hizmeti vermeleri mecburi ancak ne kadar bekletirler, kaç para isterler Allah bilir.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Selami27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda nın 500cc motorlarını satamadığı fiyata 300 Çin'i satmaya çalıştıkları için olabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek sebebi fiyat. Kimse o parayı o motora vermek istemedi. Sonunun ne olacağını bilmiyor çünkü. Pulsar gibi girseydi bak neler oluyordu. Çin malı olması ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Hangimizin bindiği motosiklet çin malı değil ki? İlla bir parçası ya da komple çinde üretiliyor.
    Benim 2 motorum da çin değil...
    bursalıali bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Herşeyi bir kenara birakalim,

Zontesin 250cc nakedini incelemeye bayiye gitmiştim,sanirim 3 sene once 10.500tl fiyat vermişlerdi,o zaman pulsarlar 9.500-10.000 arasindaydi.

Hee,motor fena durmuyor,malzeme kalitesi iş gorur.

Ama tuhaf bir durum,sinyalin yanina yedek yag filtresi koymuş(filtrede alengirli haa,her moturun filtresi uymaz)

Bayideki,arkadasa dedim hocam buda yaninda bonus herhalde,fabrika koyuyor hocam hepsine.

Demek,bunu alan adam piyasada filtre bulamayacak,bari idareten işini gorsun demişler.yinede firma öngörü sahibi..

Kisaca,yedek parca olayi en önemli etken.

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    La çinli algısı cart curt ne yav o fiyata Ktm Duke 390 alıyorsun üstüne paran kalıyor. Tamam çinli algısı var hala ama bu motorun fiyatını gören millet daha Çin Min düşünemeden vazgeçiyor yani.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ama elektrikli on cam?

Saka bir yana, "Cin Hint niye hesapli yuksek hacimli motosiklet satmiyo" sorusunun cevabini hep birlikte ogrendik. Almayiz cunku. Yerlesmis firmalarla rekabet etmek kolay degil. Onlarin ayarinda motosiklet uretene kadar bir ton ARGE masrafi olacak. Ustune bir de guven kazanincaya kadar senelerce zarar mi edecekler?

Bence Mondial ve Uğura güven yok ki çok haklı bi güvensizlik bu, adamlar her zaman bunu yapıyor, bi sene ürün getirip diğer sene getirmiyorlar ve alanlar mağdur oluyor, zontes çok güzel bir marka ve avrupada iyi satışlar yapan bi firma, avrupada bile diyorum, yazık oldu

Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama elektrikli on cam?

Saka bir yana, "Cin Hint niye hesapli yuksek hacimli motosiklet satmiyo" sorusunun cevabini hep birlikte ogrendik. Almayiz cunku. Yerlesmis firmalarla rekabet etmek kolay degil. Onlarin ayarinda motosiklet uretene kadar bir ton ARGE masrafi olacak. Ustune bir de guven kazanincaya kadar senelerce zarar mi edecekler?
    Aslında param olsa bir Cfmoto 650nk düşünürdüm. Parasına göre gayet iyi motor, resmen Dominar 400 den düşük şuanda. Ama parça durumu fln nasıl bilmiyorum, araştırmadım.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    motopixel'e sormak lazım neden tutmadığını.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)