Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Motosiklet sürüş tarzınız nasıldır? (Anket)

Katılımcı sayısı
51. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Genelde Sağ şerit, fıtı fıtı sakince

6 11.76%
  • Sağ şeritten, arada sollama yaparak

16 31.37%
  • Orta şeritten sakin bir kullanım ile

27 52.94%
  • Orta şeritten agresif sürüş ile makas ata ata

10 19.61%
  • Sol şeritten hızlı şekilde

9 17.65%
  • Sol şeritten makas atarak hızlıca

8 15.69%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.

Sürüş Tarzınız (Anket)

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikte denk geliyordur, bir sürü farklı sürüş ile giden, riske giren / girmeyen motosiklet sürücüleri var, peki sizin sürüş tarzınız nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yol ve trafik Durumuna göre

Hepsi.

##HEPSİ## Seçeneklere ekleyebilirsin

Bu arada,survivor ayarinda bir trafikteyken,aksiyon almadan illa kuralcı olursaniz,

İlk tuğrali doblo veya kiralik egea altinda kalirsiniz.

Aman dikkat.

Yillar once,İleri surus uzmani biri vardi,ismi demir bukey sanirim,

Bukalemun tekniginden bahsetmişti.

**Yanliş anlasilmasin,kurallar bir butundur.uyulmasi zorunludur.

birden fazla secenek işaretlemeyi acmış olmam lazım ancak bence ağırlıklı olarak 1si olmalı

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Genelde çok fazla risk almam,
    Şehir içi;
    Yoğun trafikte iken araçlar hareket halinde ise çok fazla önümdekini geçmem, duran trafikte aralara girer ve boşluklardan giderim fakat gaz açmam genelde yarım debriyaj giderim elimde hep frende olur.

Trafik yok ise gittiği yere kadar gazlarım, yanlarım, teker yapmam(ön takıma ve zincire çok zararlı) hele ki şu günlerde yollar bomboş ben muafiyeti olan sağlık çalışanları grubunda olduğum için işe gidip gelmeye devam ediyorum, çok güzel gazlıyorum bu günlerde anlıyacağınız sağ sol orta bütün şeritler bizim

Şehirler arası;

Eğer uzun yolculuğa çıkmış isem kesinlikle arkamda eşim vardır ve o varsa 110-120 nadiren sollamalarda 130-140 lara çıkarak usul sakin gideriz. Yoksa arkadan şaplağı yeme ihtimalim var ))

Yok 100-150 km lik kısa bir grup sürüşüne gezmeye çıkmışsak allah ne verdiyse gazlıyoruz.

Ben yeri geliyor agresif, yeri geliyor sakin, tamamen trafiğin durumuna göre. Ben aralardan gitmem, makas atmam, müsaitse geçerim. Duran trafikte aralardan geçiyorum, sağ tarafı kesinlikle kullanmıyorum. Ha ilk kalktığım zaman köklüyorum o ayrı. Yol boş ise önüm açık ise gazı köklüyorum, ama işte bazen ne olacağı belli olmuyor, o yüzden motorun kompresyonunu çok seviyorum gazı kapatmamla motor ciddi bir şdekilde yavaşlıyor zaten.

Sağ ve sol tarafın hep tehlikeli olduğunu düşünüyorum hele yol keşişmesi varsa risk artıyor.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Arndiol, bence sen bu konuyu önce bir oku öğren. Sonra anket açarsın.

En önemli sürüş tarzlarından biri olan DEFANSİF SÜRÜŞ tarzı anketinde yok!

Eleştirim için kusura bakma ama ne yazıkki acilen bu konuda video seyret, oku ve bilgilen.
    Tekrar sorry...
    bursalıali bunu beğendi.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    varım. ben bana dokunmasan acayip sakin kalirim. hiz miz sevmem.

ama olay oldu mu agresiflesiyorum. gecen en sol seritteyim. hizim 80. araba yok otoyolda. sagimda 2 bos serit var. en sol seridin ortasinda araba da yok diye gidiyorum. makina 250 cc.

8 senede 1 tane kazam var. o da kendi kendime dusme. kopegi ezmeyeyim diye. dusun oyle de dikkatliyim. kirmizi isik cezam faulum yoktur.

neyse ben en soldayim. ford transit connect benle sol bariyer arasindan bir gecmis virajda beni. heyecanlansam aranizda olmayabilirdim.

sinirlendim. 140 km hizla yanindan gecerken cektim hareketi. sonra bi 5 dk araliksiz en sol seridi kapadim. selektor ata ata bitirdim yolu. yol normalde 14 dk falan ben 9 dk da gelmisim dusun.

bugunku olumlu kazayi sonra gecen gun umraniyede olan ucmali kazayi ki o benim mahallemde oldu. bunlari gorunce soguyorum bi. sabah yine girip tertemiz motoru yine silecegim.

ne olacak sonum bilmiyorum. altin elbiseli bile hayatta kalamadiysa ben sans eseri yasiyorum.

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arndiol, bence sen bu konuyu önce bir oku öğren. Sonra anket açarsın.

En önemli sürüş tarzlarından biri olan DEFANSİF SÜRÜŞ tarzı anketinde yok!

Eleştirim için kusura bakma ama ne yazıkki acilen bu konuda video seyret, oku ve bilgilen.
    Tekrar sorry...

defansif sürüşün ne olduğunu biliyorum, ancak bu ana hatları ile olan genel olarak hangi şeritte gitmeyi tercih ettiği ya da makas atma tarzı genel bir anket.

Defansif sürüş olayı bambaşka birşey, kendimden kıllandım yanlıs mı biliyorum diye de bunun anket ile ne alakası var

Defansif Sürüş Nedir? Defansif sürüş adı üstünde risklerin önceden algılanarak, gerekli önlemleri almak, hava, yol ve trafik şartlarının sürüşteki etkilerini ve olabilecek kazalara karşı savunmayı öğrenmek demektir.

Anket şıkları ile fark edemediğim bağlantıyı acıklarsan eksiğimi görmüş olurum en azından dostum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İstanbul için emniyet şeridi, kaldırım ve Anadolu Yakası özelinde sol şeridin de solu seçeneklerini de ankete ekleyebiliriz.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    defansif sürüşün ne olduğunu biliyorum, ancak bu ana hatları ile olan genel olarak hangi şeritte gitmeyi tercih ettiği ya da makas atma tarzı genel bir anket.

Defansif sürüş olayı bambaşka birşey, kendimden kıllandım yanlıs mı biliyorum diye de bunun anket ile ne alakası var

Defansif Sürüş Nedir? Defansif sürüş adı üstünde risklerin önceden algılanarak, gerekli önlemleri almak, hava, yol ve trafik şartlarının sürüşteki etkilerini ve olabilecek kazalara karşı savunmayı öğrenmek demektir.

Anket şıkları ile fark edemediğim bağlantıyı acıklarsan eksiğimi görmüş olurum en azından dostum.
    Bu durumda eksiğin başlığı yanlış seçmiş olman.

Hangi şeritte/nasıl sürüş yapıyorsunuz desen olurdu.

Sürüş tarzı başka birşey...

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    İmzama bak ne yazıyor
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ruh halime görede değişiyor bazen orta şerit sabit hız sakin sakin gidiyorum,bazen sol şerit dip gaz,bazen 3 şerit kullanıp makas atıyorum hepsi var aslında

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    pasif agrasif diyebilirim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı yigozya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmzama bak ne yazıyor
    Anlaşılan bekarsın!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Anket eksik kalmış , sürüş şekli motosikletin hacmine vede yola göre değişemez mi ? seçeneklere göre sadece büyükşehir çevre yolu trafiği kriter görünüyor , ayrıca elli çeşit motosiklet var 100 cc kullanan adam zaten sağdan gitmek zorunda bu onun tarzı değil mecburiyeti

idare ediverin anketle :D

yapıcı olalım az, sonucta eksik ya da anlatım hatası olsa da bir amaca hizmet ediyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)