Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki "2020" fiyatları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağlamayı da düşünüyom kolaylık olsun diye :D
    Ugrasma o kadar,vazelinin kutusu 3 tl.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi burada ''aaaabi kawasakinin boyası farklı yeaaa, ağır sanayi yeaaa, kawasaki çok farklı marka yeaaaaa '' diye konuşan arkadaşlara görsel olarak bir cevap hazırladım.Ayrıca benim gibi ''ya bu kawasaki türkiyede neden çok pahalı hakkaten?'' diye düşünen arkadaşlara da yardımcı olması açısından burada görselleri paylaşıyorum.Zaten resimlere baktıktan sonra Türkiye'de kawasakinin neden pahalı satıldığının cevabını siz vereceksiniz :D Referans olarak 3 markanın da ingiltere 2020 satış fiyatlarını üşenmedim aldım))Sizler isterseniz farklı avrupa ülkelerinin ya da Amerika'nın fiyatlarını baz alabilirsiniz.Arada hiç fark yok zaten.

1- İngiltere HONDA CBR650R VE NİNJA 650 model fiyatları aşağıdaki gibidir.
    honda - 7949 £
    kawasaki - 6899 £
    2- İngiltere MT-09 VE Z900 fiyatları aşağıdaki gibidir.
    Yamaha - 8747 £
    Kawasaki - 8899 £
    3-İngiltere R1 , CBR1000RR VE ZX-10R fiyatları aşağıdaki gibidir.
    Yamaha-16.947 £
    Honda-19.999 £
    Kawasaki-14.499 £
    4-İngiltere 2020 VERSYS 650 ve TRACER 700 model fiyatları aşağıdaki gibidir.
    Kawasaki-7349 £
    Yamaha - 7945 £

Şimdi bütün aklı selim arkadaşları bu görsellerden sonra düşünmeye davet ediyorum Bütün dünyada muadilleri hemen hemen aynı olan bu motosiklet modellerinin fiyat tutarlılığı özellikle ''kawasaki'' olarak Türkiye'de neden yok ? Türkiye'deki distribütör olan Z-moto acaba dünyanın kawasakide farkedemediği bir şey mi farketti de fiyatları abartı bir şekilde sunuyor? İngiltere'deki Almanya'daki ya da Amerika'daki insanlar kawasakinin ''boyasının,ağır sanayi olmasının,daha egzotik ya da benzersiz motor üretiyor olmasının farkına varmadılar mı acaba? :D

Diyeceğim şudur ki; Kawasakinin fiyat politikasının tamamen z-moto uydurmasından ibaret olduğudur.Dünya satış listelerine baktığınızda rakip modelleriyle arasında hiç fark yok ve hatta diğer markalar daha pahalı iken Türkiye'de nedense neredeyse 2 katı fiyat çekiyorlar.Ama bu fiyat politikasının altında tamamen marka algı yönetimi vardır.Yoksa diğer markalardan daha üstün diye değil :D
    Dolayısıyla etrafınızda ''ya aaabi kawasakinin boyası yeter yaaaa'' , ''aaabi kawasaki ağır sanayi yeaaa'' diyen arkadaşlara bu tabloyu gösteriniz ve gülüp geçiniz...

Tüm motorseverler umarım bu tablodan bir anlam çıkarmıştır...
    Disturbed34 bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    kawasaki ve suzuki gibi 2 büyük motosiklet firması fiyat politakaları yüzünden kendi türkiye piyasasını bitirmiştir. v strom 250 ve versys 300 gibi küçük cc motorsikletleri bu fiyatta iken piyasada tutunma şansları yok. bizim için de markalar için de iyi değil bu durum.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Normal geçinen bir kişi için artık Sıfır km. Yamaha, Honda, Kawasaki, Suzuki zaten hayal.

Hepimiz şikayet ediyoruz fakat özetle şunu söylersek daha doğru olur

"Alan var ki, Bu firmalar bu fiyatları rahatlıkla sergiliyorlar."

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senede 50 motosiklet bile satamayan koca motosiklet markasinin yuz karasi distributorunun ek vergileri musterilerine cok guzel bir sekilde yansitmasidir. Cok guzel gidiyor boyle aynen devam.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    adamlar motosiklet satmak için hiç çaba göstermiyor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    versys 300 neden ucuz bu kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:45 ----------

Alıntı zanyoscar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi burada ''aaaabi kawasakinin boyası farklı yeaaa, ağır sanayi yeaaa, kawasaki çok farklı marka yeaaaaa '' diye konuşan arkadaşlara görsel olarak bir cevap hazırladım.Ayrıca benim gibi ''ya bu kawasaki türkiyede neden çok pahalı hakkaten?'' diye düşünen arkadaşlara da yardımcı olması açısından burada görselleri paylaşıyorum.Zaten resimlere baktıktan sonra Türkiye'de kawasakinin neden pahalı satıldığının cevabını siz vereceksiniz :D Referans olarak 3 markanın da ingiltere 2020 satış fiyatlarını üşenmedim aldım))Sizler isterseniz farklı avrupa ülkelerinin ya da Amerika'nın fiyatlarını baz alabilirsiniz.Arada hiç fark yok zaten.

honda - 7949 £
    kawasaki - 6899 £
    Yamaha - 8747 £
    Kawasaki - 8899 £
    Yamaha-16.947 £
    Honda-19.999 £
    Kawasaki-14.499 £
    Kawasaki-7349 £
    Yamaha - 7945 £

Şimdi bütün aklı selim arkadaşları bu görsellerden sonra düşünmeye davet ediyorum Bütün dünyada muadilleri hemen hemen aynı olan bu motosiklet modellerinin fiyat tutarlılığı özellikle ''kawasaki'' olarak Türkiye'de neden yok ? Türkiye'deki distribütör olan Z-moto acaba dünyanın kawasakide farkedemediği bir şey mi farketti de fiyatları abartı bir şekilde sunuyor? İngiltere'deki Almanya'daki ya da Amerika'daki insanlar kawasakinin ''boyasının,ağır sanayi olmasının,daha egzotik ya da benzersiz motor üretiyor olmasının farkına varmadılar mı acaba? :D

Diyeceğim şudur ki; Kawasakinin fiyat politikasının tamamen z-moto uydurmasından ibaret olduğudur.Dünya satış listelerine baktığınızda rakip modelleriyle arasında hiç fark yok ve hatta diğer markalar daha pahalı iken Türkiye'de nedense neredeyse 2 katı fiyat çekiyorlar.Ama bu fiyat politikasının altında tamamen marka algı yönetimi vardır.Yoksa diğer markalardan daha üstün diye değil :D
    Dolayısıyla etrafınızda ''ya aaabi kawasakinin boyası yeter yaaaa'' , ''aaabi kawasaki ağır sanayi yeaaa'' diyen arkadaşlara bu tabloyu gösteriniz ve gülüp geçiniz...

ama harbiden boyası yeter yeaahhhh
    yiğidi öldür hakkını yeme
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    adamlar motosiklet satmak için hiç çaba göstermiyor
    Caktirmayin ama bence asil biz motosiklet almak icin hiç çaba göstermiyoruz...

Son 10 senede paramizin degeri ucte birine inmis, neredeyse motosikletin kendi fiyati kadar da vergi oduyoruz, hangi ulkede durum boyle?

Yoksa niye istemesin motosiklet satmayi adamlar? Honda ve Yamahayla rekabete degecek kadar yeterli piyasa yok demek ki.
    Justforfun bunu beğendi.

Motosikleti
    sanırım dövüzden dolayı versys650 nin fiyatı 101.200 tele oldu.
    az daha koysam afrika twin alıyorum

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sanırım dövüzden dolayı versys650 nin fiyatı 101.200 tele oldu.
    az daha koysam afrika twin alıyorum

Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Evet sizde 47bin TL verip 125'lik oyuncaktan hallice bir motora sahip olabilirsiniz.
    Resmen ülkedeki tüm fiyatlarda bir virgülü yanlışlıkla sağa kaydırmışlar gibi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya agacım,senle 2-3 sene evvel forumda,iyi goy goy ceviriyorduk,

Sen,ben,angry,hatta bir kac kisi daha vardi,çogu kayboldu gitti,

Saz arkadaslarimiz coktu.

Şimdi bakiyorum,iki muhabbet cevirelim diye yorum atiyorum,cevap bile vermez oldun.epeydir iplemiyorsun..

Yoksa iyice yaşlanip kocadınmı?

Varsa bir meramın de anlat hele..

Vuralim yine eskisi gibi goy goyun dibine...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya agacım,senle 2-3 sene evvel forumda,iyi goy goy ceviriyorduk,

Sen,ben,angry,hatta bir kac kisi daha vardi,çogu kayboldu gitti,

Saz arkadaslarimiz coktu.

Şimdi bakiyorum,iki muhabbet cevirelim diye yorum atiyorum,cevap bile vermez oldun.epeydir iplemiyorsun..

Yoksa iyice yaşlanip kocadınmı?

Varsa bir meramın de anlat hele..

Vuralim yine eskisi gibi goy goyun dibine...
    Levocum, çocuklar! Çocuklar elimde telefonu görünce çıldırıyorlar. Kesinlikle baktırmıyorlar. Hani örnek olmak açısından artık telefonu elime pek almıyorum. Ancak çocuklar yatınca birkaç saat. Ne yapalım, kısmet. İdare ediver gari bacanağımın eniştesi.

Bacanak dedim de, dün bir uzman çavuş baldizini ve bacanağını öldürmüş ya la. Üzüldüm valla.

Bizim gibi akrabalık bağları olan başka bir millet var mıdır acaba? Baldız, bacanak, enişte, kayın, elti, görümce.. uzar gider bu liste.

Motosikleti
    ......
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levocum, çocuklar! Çocuklar elimde telefonu görünce çıldırıyorlar. Kesinlikle baktırmıyorlar. Hani örnek olmak açısından artık telefonu elime pek almıyorum. Ancak çocuklar yatınca birkaç saat. Ne yapalım, kısmet. İdare ediver gari bacanağımın eniştesi.

Bacanak dedim de, dün bir uzman çavuş baldizini ve bacanağını öldürmüş ya la. Üzüldüm valla.

Bizim gibi akrabalık bağları olan başka bir millet var mıdır acaba? Baldız, bacanak, enişte, kayın, elti, görümce.. uzar gider bu liste.
    En sagliklisi boyle abi,cocuklar biraz daha buyuse rahatlayacaksin.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Z900RS ve /cafe'nin fiyatına baktıkça kalbim sıkışıyor. Halbuki benim motosikletle arasında 1500$ fark var.

Bütçem olsa saniye düşünmem. Beni düşündüren o motoru alıp otoparktan çıkarıp çıkaramayacak olmak. İnşaat tozunun, çamurunun içinde, hasedinden park halinde çizecek onbinlerin olduğu yerde, kasisten kasise vura vura sürsen alacağın zevk kaç kuruş edecek zaten?

Bu kadar para verdikten ve bu kadar zor kazandıktan sonra en fazla salona çeker ekmek banarsın.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Z-125 44753 TL'lik muhteşem fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor.
    mavzer-i bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z-125 44753 TL'lik muhteşem fiyatıyla dikkatleri üzerine çekiyor.
    şuan 46.800 oldu
    since 1987

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı zanyoscar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

honda - 7949 £
    kawasaki - 6899 £
    Yamaha - 8747 £
    Kawasaki - 8899 £
    Yamaha-16.947 £
    Honda-19.999 £
    Kawasaki-14.499 £
    Kawasaki-7349 £
    Yamaha - 7945 £

Bu durumda istenebilecek tek şey Z-Moto'nun batması olacak. Batsın kurtulalım.

Ne yapılmalı biliyor musunuz ? Bu karşılaştırmada olduğu gibi tüm mallarda bunlar sorgulanmalı ve Avrupa'ya göre ayarlanmalı. Neden ? Çünkü bizde ticaret ahlakı diye bir şey yok. Biz ticareti, serbest ekonomiyi pahalıya mal satmak sanıyoruz. Madem ticaret yapacak kafa yok, o zaman devlet bizim esnafın yerine düşünüp önlemini alacak. Nasıl ki pahalıya maske satan fırsatçı ahlak yoksunlarına karşı maske fiyatlarına ayar çekiliyor, bu şekilde sırası geldikçe her şeye ayar çekilecek. Bu neden yapılmıyor ? Çünkü mal ne kadar pahalı olursa devlet o kadar çok vergi alıyor. Devlet ülke yönetmeyi holding yönetmek sanıyor, kâr oranını yüksek tutmaya çalışıyor. Bu kafadaki bir zihniyette zaten ucuz bir hayat mümkün değil.

Olayın Türkçesi şu ; Z-Moto bu işten anlamayan ve bu motosikletin en hızlı satıldığı zamanlarda da burnundan kıl aldırmamayı marifet sanan kötü bir distributordu. Bu dönemde Z-motodan inovasyon ve satış çabası beklemek mucize olur. Bir kere uğradım er-6n için yıl 2013 tü sanırım. Sanki lamborghini almaya gitmişim gibi bir durum vardı showroomda alt tarafı ortalama bir japon motosikleti lan bu..

Neyse kawasaki avrupa, asya ve amerika pazarında güçlü. Türkiye adamların umrunda bile değil. Açıkçası bu vergilerden sonra Yamaha ve Honda nın da Türkiye içn ayırdığı rezervleri düşüreceğini garanti edebilirim.

Honda - Yamaha bir şekilde bir satış rakamına ulaşıyorken Kawasaki nin ulaşamamasının nedenin Z-moto kesinlikle lakin bunu Japondadaki amcalara 15 gün konuşsan anlatamazsın..

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    Japonic var bilirsiniz japonyada yaşayan Türk youtuber. Adam arada sırada motorlardan bahsediyor kendisi de motorcu. Adam her kawasaki muhabbeti açıldığında 4 markadan en ucuzu kawa diye ekliyor.

Eyyy z-moto,

Neyin prestijinden bahsediyorsun? Seni yönetenlerin kafası 90larda kalmış. Hani eskiden bir ürün alacağımızda mağazalara giderdik satıcı ne dese inanmak zorundaydık. Öyle saçmasapan bir politikan var işte senin. Dünya küreselleşmenin zirvesinde uyan ey z-moto.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)