Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Kawasaki "2020" fiyatları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ramazan olmayaydı şu ekranın karşısına kurulup, bi bira açıp, dalaşmanızı seyretmek iyi giderdi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Fanatik honda taraftarı, hırbo adlı 18 yaşından küçük çocuk yine yargı dağıtıyor. Honda kraldır honda müthiştir honda efsanedir. Honda tofaş değildir. Honda en çok satan en ucuz en kaliteli markadır. Kawasaki kadar derin boya kalitesi yok ama olsun

Hırbo nedir;

(sövgü sözü olarak) aptal, sersem, salak, ahmak, alık, kaba saba, mal (kimse).

direk en ucuza bakan tek benmiyim acaba
    fz6_fazer bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önceki konulardan birinde yazmıştım Kawasaki'nin Türkiye distribütörü Z-Moto, Habaş Holding'in sahibinin butik bir şirketi, öyle butik ki Holding şirketleri arasında bile yer almıyor. Adamların satıp satmama umurlarında değil, hiçbir şey yapmasalar bile zaten sene içinde bir şekilde motor satıyorlar ve servisten de para kazanıyorlar. 1878'de kurulup 1952'den beri motosiklet üreten bir markaya "küçük" diyeni Allah çarpar, "Heavy Industries" denmesinin sebebi gemi inşası, havacılık ve uzay, enerji santralleri, tren üretimi gibi sektörlerde aktif yer almasından kaynaklıdır. Honda tabi ki otomotiv,motosiklet sektöründe daha büyük bir markadır. Kawasaki Türkiye'de abartılan bir marka değildir, cillop gibi modelleri vardır. Benim kullanmakta olduğum 12 senelik motosiklet bile hala ilk günkü performansındadır.
    Z-Motonun sahibinin kaç tane şirketi olduğu önemli değil. Kawasaki markasınında diğer markalarında kendi pazarlama birimleri, bölge yönetimleri olur bunlar markanın o bölgedeki performansına bakar gerekiyorsa distribütörlüğü iptal eder vs. Yıllardır bu distribütörden şikayet ediliyor, satışlar zaten rakiplerine kıyasla komik bile denemeyecek seviyede. Tüm bunlara rağmen Kawasaki herhangi bir eylemde bulunmuyorsa kötü yönetiliyordur.

Kawasaki küçük diyeni neden Allah çarpsın bilmiyorum ama herhangi bir uluslararası finans sitesine girerseniz bu şirketlerin mali tablolarına, mal varlıklarına, sermayelerine, çalışan sayılarına vs ulaşabilirsiniz. Kawasaki Heavy Industries (bakın motosiklet departmanı demiyorum) Honda'ya göre oldukça küçük bir şirket. Küçük olması kötü mü yapar tabii ki hayır ama koskoca Kawasaki Heavy Industries Türkiye pazarını sallamaz falan deniliyor ya o yüzden söyledim.

Kawasaki Türkiye'de ciddi miktarda abartılan bir marka bu arada. Bakın kawasaki kötü bir marka demiyorum aksine bir çok modelini severim. Fakat Kawasaki diğer Japon rakiplerinin üstünde konumlanan bir marka değil. Biz de kawasaki Japonların premium markasıymış diğer japonlarla değil de avrupalı markalarla kıyaslanmalıymış gibi algı mevcut. Kawasaki abartılıyor dememin sebebi budur.
    fz6_fazer bunu beğendi.

nihiltzkrieg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 937 & SV650 & 390 Duke
    Kawasaki de fabrika desteği alıp Honda, Yamaha ile benzer fiyatlara sahip olsaydı bu tartışmalar olmazdı bence
    tommygun bunu beğendi.

zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen dediklerinize katılıyorum. Ama bunu nedense anlatamıyoruz. Anlamak istemiyorlar. Adam hala diyoki '' Kawasakinin boya derinliği çok iyi yaa'' :D :D :D
    Biz zaten millet olarak bir şeyleri boş yere takım tutar gibi baştacı etmeyi sevdiğimiz için, motosiklet dünyasında da hakkımızı kawasakiden yana kullanmışız:D ne diyelim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Alıntı nyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z-Motonun sahibinin kaç tane şirketi olduğu önemli değil. Kawasaki markasınında diğer markalarında kendi pazarlama birimleri, bölge yönetimleri olur bunlar markanın o bölgedeki performansına bakar gerekiyorsa distribütörlüğü iptal eder vs. Yıllardır bu distribütörden şikayet ediliyor, satışlar zaten rakiplerine kıyasla komik bile denemeyecek seviyede. Tüm bunlara rağmen Kawasaki herhangi bir eylemde bulunmuyorsa kötü yönetiliyordur.

Kawasaki küçük diyeni neden Allah çarpsın bilmiyorum ama herhangi bir uluslararası finans sitesine girerseniz bu şirketlerin mali tablolarına, mal varlıklarına, sermayelerine, çalışan sayılarına vs ulaşabilirsiniz. Kawasaki Heavy Industries (bakın motosiklet departmanı demiyorum) Honda'ya göre oldukça küçük bir şirket. Küçük olması kötü mü yapar tabii ki hayır ama koskoca Kawasaki Heavy Industries Türkiye pazarını sallamaz falan deniliyor ya o yüzden söyledim.

Kawasaki Türkiye'de ciddi miktarda abartılan bir marka bu arada. Bakın kawasaki kötü bir marka demiyorum aksine bir çok modelini severim. Fakat Kawasaki diğer Japon rakiplerinin üstünde konumlanan bir marka değil. Biz de kawasaki Japonların premium markasıymış diğer japonlarla değil de avrupalı markalarla kıyaslanmalıymış gibi algı mevcut. Kawasaki abartılıyor dememin sebebi budur.
    Aynen dediklerinize katılıyorum. Ama bunu nedense anlatamıyoruz. Anlamak istemiyorlar. Adam hala diyoki '' Kawasakinin boya derinliği çok iyi yaa'' :D :D :D
    Biz zaten millet olarak bir şeyleri boş yere takım tutar gibi baştacı etmeyi sevdiğimiz için, motosiklet dünyasında da hakkımızı kawasakiden yana kullanmışız:D ne diyelim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fanatik honda taraftarı, hırbo adlı 18 yaşından küçük çocuk yine yargı dağıtıyor. Honda kraldır honda müthiştir honda efsanedir. Honda tofaş değildir. Honda en çok satan en ucuz en kaliteli markadır. Kawasaki kadar derin boya kalitesi yok ama olsun

Hırbo nedir;

(sövgü sözü olarak) aptal, sersem, salak, ahmak, alık, kaba saba, mal (kimse).
    Senin kuyruk acin nedenini biliyorum.Honda ucuz oldugu icin sattildigini sanip iddiali sekilde atip tutarken aslinda Honda nin kawasaki nin muadili olan modellerini daha pahali ve 5 kat daha fazla satmasini ispat edince bir turlu kendine gelemedin.

Yav yanlis biliyomusum,berber ali abi oyle soyledi biz de oyle biliyoduk demek bu kadar zor olmamali hamsicim.

Ben honda fanatigimiyim bilmiyorum ama severim Hondacimi.

Motor konusunda Honda Roma imparatorlugu ise kawasaki ancak karamanogullari beyligi olabilir.

Dunyanin gelmis gecmis en populer yariscisi olan Ayrton Senna bile ki adam profesyonelin sahi kralidir,adam Honda askindan daha iyi olan Williams Renault ya gecmemis..

Bir tarafta Sennalar,Doohanlar,Marquez ler diger tarafta Kenan Sofooglu

Fark bu iste,anladin mi bebito.Hadi simdi kurbaga yesili motorunun boyasina cila sur,parlasin isil isil.

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin kuyruk acin nedenini biliyorum.Honda ucuz oldugu icin sattildigini sanip iddiali sekilde atip tutarken aslinda Honda nin kawasaki nin muadili olan modellerini daha pahali ve 5 kat daha fazla satmasini ispat edince bir turlu kendine gelemedin.

Yav yanlis biliyomusum,berber ali abi oyle soyledi biz de oyle biliyoduk demek bu kadar zor olmamali hamsicim.

Ben honda fanatigimiyim bilmiyorum ama severim Hondacimi.

Motor konusunda Honda Roma imparatorlugu ise kawasaki ancak karamanogullari beyligi olabilir.

Dunyanin gelmis gecmis en populer yariscisi olan Ayrton Senna bile ki adam profesyonelin sahi kralidir,adam Honda askindan daha iyi olan Williams Renault ya gecmemis..

Bir tarafta Sennalar,Doohanlar,Marquez ler diger tarafta Kenan Sofooglu

Fark bu iste,anladin mi bebito.Hadi simdi kurbaga yesili motorunun boyasina cila sur,parlasin isil isil.
    Kuyruk acısı mı haklı çıkmak mı güldürdün yine sübyancık Hamsi değil bu arada gel bi ara vereyim eline anlarsın hamsimi palamut mu diye

Honda ucuza daha fazla sattı diye daha kaliteli düşüncesinde olan sensin, buna başka yerimle gülüyorum zaten. Kendi ülkemizde bile aklı hertürlü tilkiliğe çalışan acayip insanlar bile kaliteli malı ucuza satmiyor sen elin japonundan daha akillisin onlar bilmiyor kalite fiyat kavramini ama sen biliyorsun sübyancık.

Sen ufak dusuncelerinle yarislardaki marka kiyaslamasini dusunme yarislarda pilot yetenekleri ve sponsorlarin finansal durumu konuşur ikisi secenek ortada bulusur ve is biter. Iyi pilota iyi para verirsen o takimda olur. Olayin firma kalitesiyle alakasi yok sen once bi yabanci motosiklet forumlarini arastir ingilizcen varsa hangi araclar ne kronik sorunlar veriyor hangi markalar daha dayanikli daha iyi ogrenirsin. Sagdan soldan kafana kurupta ufak beyininle dusunme. Sadece amerikada bile milyonlarca japon motosikletler var nufus orani bizde kat kat fazla. Bu kalite farkini bizim ulkede goremezsin bilmezsin en basitinden. Yabanci forumlari bu yuzden okuyun. Yaz ayi geldi ortalikta 250 cc ustu motosiklet yok. Dusuk cclerdeki kalite oranlarina gore bu yorumlari yaptigini biliyorum o yuzden sübyancık masal anlatma. Bu arada hangi muadiller 5 katiymis ornek verde bilelim

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kawasaki'nin benzin deposu kapagini kapatinca tok ses cikiyor. Hondaninki teneke gibi...

Itici bir fanboy olmamak icin diren! Guc almak icin:

https://www.motosiklet.net/forum/mot...i-haslama.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...a-haslama.html

https://www.motosiklet.net/forum/mot...a-haslama.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-haslama.html

https://www.motosiklet.net/forum/mot...m-haslama.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t-haslama.html

Tipsiz BMW ve ezik Suzuki'yi de yapmak lazim bi ara...

Triumph mu? Biraz zor ama olur.

MV Agusta mi? Maket uretenleri niye haslayalim ki? Sadece motosiklet uretenleri hasliyoruz.

Mondial, Benelli, Bajaj, CF Moto, Zontas mi? Yahu az once ben ne dedim? Bisiklete motor takan Hintli Cinli'leri mi hasliyoruz dedim?

R1 amerika fiyatı 17.400$
    ZX 10R amerika fiyatı 16.000$

Türkiyede ZX10R R1'den 27Bin Tl daha pahalı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Buraki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R1 amerika fiyatı 17.400$
    ZX 10R amerika fiyatı 16.000$

Türkiyede ZX10R R1'den 27Bin Tl daha pahalı.
    Haksizlik yapmayalim. Kawasaki $16.100.
    daha dogrusu $16,099. Yamaha da $17,399.

2019 Honda CBR1000RR $16,499
    2020 Suzuki GSX-R1000 $15,599

Suzuki ve Kawasaki, Honda ve Yamaha'dan ucuz iyi mi?

Peki Turkiye'de marka algilari neden farkli?

Tahminim, komşunun kazı komşuya tavuk görünürmüş.

Bol olan Honda ve Yamaha amele goruluyor, az olan Suzuki ve Kawasaki ise kiymete biniyor...

eraysefer28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd - Dominar 250 - Duke 200
    Sıfır motosiklet = Hayal
    fz6_fazer ve leons bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    neden kawasaki suzuki türkiyede pahalı açıklamasını yapiyim boşa kavga etmeyin !!
    honda ve yamaha ithal eden kişiler bu motorları bizlere satarken tv de ekonomide gördüğünüz dolar euro kuru değilde kendi belirledikleri kurdan hesaplıyorlar.
    şöyleki örneğin mt07 hatırladığım kadarıyla tüm vergiler dahil 9000 küsür euro.siz eğer bunu şu anki kurdan çarparsanız çok acayip fiyatlar çıkıcak.TIPKI kawasaki ve suzukinin yaptığı gibi!!onlar dolar euro olarak dimdirek çarparaktan bizlere satıyorlar.doğal olarak fiyat farkınıda listelerde görüyorsunuz.oo suzuki daha pahalı daha kaliteli oo kawasaki pahalı demekki kaliteli gibi bir kafası olanlar o kafayı değiştirsin.pazarlama olarak yatın kalkın yamaha ve honda motorlara binebiliyoruz.eğer döviz olarak hesaplasalar hepimizde çinli hintli vardı şu an.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayret TL fiyat listesi koymuşlar.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yurtdışı fiyatlarını duyunca bileklerini dolarla kesmek isteyen bir tek ben değilimdir herhalde

Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Onu bunu bilmem ben herşeyi bilirim de demem. Fakat kendi tecrübelerime her zaman güvenirim, çünkü hayatım boyunca kullandığım her ürünü huyum gereği test ederim ve tecrübe edinirim. Telefon servisçisiyim elektronikçiyim 19 senedir bu meslekteyim a dan z ye herşeyim test üzerine, dostlarımın ve kendi satın aldığım araçların hepsini hertürlü konuda test ederim denerim. Ufak bir sorunda veya problemde o araçtan uzak dururum ve honda bu yüzden kapımdan geçemez bedava mal satsalar almam. Kawasakiyi bu yüzden kullanmaktan vazgeçmem ki tecrübelerimle ne olduğunu bildiğimden. Her pahalı marka çok kalitelidir diye birşey yok ama yüksek ihtimalle bu gerçektir. Entegre tamiri yapan saç teli kalınlığında elektronik komponentlerle uğraşan biri olarak söyleyebilirim samsungun anakart bileşenleri apple anakart bileşenlerinden kat kat daha iyi. Bunlar benim yaptığım meslekten kaynaklı tecrübelerimdir. Burada çoğu apple fanı buna güler. Motosiklet kullanıcısı olarakda gördüğüm kawasaki kalite olarak diğer japonlardan fazlasıyla kalitelidir. Tecrübelerim zihnime bunu söylüyor. Bu arada amerikayı bilmem ama avrupa fiyatları böyle.

tommygun ve Justforfun bunu beğendiler.

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Z125 in 46.000 küsür olmasının mantıklı sebebi nedir ? Aklım almıyor.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)