Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Surus sirasinda kopek saldirisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Ne yapiyorsunuz boyle bir durumda? Ne yapilmali yada yapilmamali. Hizlansaniz carparsiniz, yavaslasaniz saldiriyorlar. Ne yapmaliyim? Uzun yol seyahati hakkinda en tecrubesiz oldugum konu bu.

Kopeklerle iyi anlasirim. Korkum da yok ancak dogadakiler vahsi ve iletisim yolunuz yok. Zarar vermek de istemiyorum istemeyecegim. Bilen kisiler olarak sizler ne yapiyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Dönen tekerlekten rahatsız oluyorlar galiba ve koşma hızlarını sizin hızınıza göre ayarlıyorlar. O nedenle köpek gördüğünüz an iyice yavaşlayıp hayvancağızın da yavaşlaması sağlanır, ardından gaza basarak kaçılır. Hayvancağız bir anda toparlanıp kovalamak için sizin hızınıza ulaşamaz. Gerçi o panikle benim aklıma gelmez bu.
    birbilent bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Sıkıkla başıma geliyor.Yavaşlıyorum hatta duruyorum. Motordan iner gibi yapıp, okkalı bir küfür sallıyorum.Anında dağılıp kaçıyorlar. Her köpekte aynı netice verir mi bilinmez )

Motosikleti
    SYM WOLF 250
    Bi kaç kez başıma geldi. Ben olduğum yerde durduğumda onlarda durup havlayıp havlayıp geri dönüp gidiyorlar. Soğuk kanlı olmak gerek

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Sabahları işe giderken tam caddeye dönüşte bir tane hep bekliyor motor kovalayanlardan. Duruyorum 1 dakika felan bir birimize bakıyoruz bu kafayı başka yere çevirdiği an gazlıyorum. (Bu taktik sadece örnekteki köpekte geçerli olabilir. Diğerlerini bilmiyorum)
    brkkrtt bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dönen tekerlekten rahatsız oluyorlar galiba ve koşma hızlarını sizin hızınıza göre ayarlıyorlar. O nedenle köpek gördüğünüz an iyice yavaşlayıp hayvancağızın da yavaşlaması sağlanır, ardından gaza basarak kaçılır. Hayvancağız bir anda toparlanıp kovalamak için sizin hızınıza ulaşamaz. Gerçi o panikle benim aklıma gelmez bu.
    Aynen bende böyle yaptım. Motosikletim 100 cc olduğu için kaçamadım. Köpek daha da hiddetlendi kalçamı olanca gücü ile ısırdı. Kalçamdan neredeyse dolu avucum kadar et koparıyordu. Doktor bu kadarını da ilk defa görüyorum dedi.

Şimdi köpek hareketlenirse yavaşlıyorum. Baktım olmadı daha da yavaşlıyorum. Yine olmazsa duruyorum bu sefer şaşırıyor ne yapacağını bilemiyor. Etrafa bakınarak sakin sakin uzaklaşıyor. Bu esnada bende çok yavaş uzaklaşıyorum ve böylece kalça sağlam yola devam
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Saldıracağı kesinse genelde durup motordan inerim. Biraz üzerilerine yürüyünce hemen kaçıyorlar, sonra binip devam ediyorum. Tabi yine de mutlaka koşuyorlar ama yetişemiyorlar.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Çok mecbur kalmazsanız durmanızı kesinlikle önermiyorum.

Sizin gibi düşünüp davranan yakın bir arkadaşımın bacağını köpek sağlamca bir ısırdı, yaklaşık bir iki sene kadar oluyor. Olayı arkadaşın da anlattıklarıyla pekiştirip mizahvari anlatayım, keyifleneyim

"Köpek" -Aha gene geliyor biri. Hep aynı bangır bangır kulaklarım uğulduyor. Bu benim mekan leeeeyyyn. Hav Hav Hav Auuuuvv Hav Hauv(Pardon, yazarken güldüm de )

"Eleman" -Gene mi ya, bu sefer durucam bakayım ne yapacak. Olmadı iner severim.

"Köpek" -Havlar kovalardım, korkup kaçarlardı. Niye durdu len bu şimdi.

"Eleman" -Ah canııımmm kimse sevmiyor mu seni, niye havladın bakayım. Ben geçip gidicem şimdi, size de hep tekme atıyorlar di mi canım yaaaa...

"Köpek" -Manyak mı ne, ne diye acayip sesler çıkartıyor ki? Dur şuna haddini bildireyim biraz. Azıcık ucundan, şaka canııımmm. HARRTT

*Sağ bacaktan tam diş dalışı sağlam bir ısırık*

"Eleman" -Hay si..min köpeği. Niye ısırdın ki şimdi tatlı sevimli kuçucuk (bu kısım çok küfür içerdiğinden site kurallarına uygun şekilde yazılmaya özen gösterilmiştir)

"Köpek" -Nasıl da ısırdım ama he he he. Girme len bir daha mekana. Zuhahaha(Arkadaşım köpek ısırdıktan sonra hayvanın iki adım geri çekilip resmen sırıtarak güldüğüne yemin etti)

"Eleman" -(paçayı iyice sıyırıp) Yuh. Resmen dişlemiş. Şimdi hastahaneye mi gidicez. Offfff.

Ardından 1. vites, hafif gaz debriyaj kontrolle kalkış ve sakin bir sürüş ardından hastahanenin aciline, oradan da diğer acile (kuduz aşıları yokmuş, sevketmişler), sonra da birkaç kez yapılan kuduz aşısı ve eziyeti.

Siz de durup yavaşlayın, belki sizinki de güler
    espresso, levend84 ve Justforfun bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forumda yok mu saldıran kopeği haklı bizi haksız cıkaracak hayvansever

ben motorun sesine saldırdıklarını fark ettim. İlerle yola yakın bir köpek görür isem hızımı arttırıp debriajı sıkıyorum, yanından motor sesi olmadan gecip ilerleyince tekrar gazlıyorum.
    Justforfun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Dogru cevap verilmemis. Daha once paylasmistim. Ogrenmek istiyorsaniz aratin.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    debriyajı sıkıp gazı açıyorum. egzozum da toplum düşmanı. köpek korkup kaçıyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru cevap verilmemis. Daha once paylasmistim. Ogrenmek istiyorsaniz aratin.
    Forumun arama fonksiyonu facia, haberiniz yok herhalde? Bugün açılmış başlığı aratın, 2013'teki konuyu verir.
    pinkcrow7 ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.
    May the Force be with McLaren Mercedes

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumun arama fonksiyonu facia, haberiniz yok herhalde? Bugün açılmış başlığı aratın, 2013'teki konuyu verir.
    Surekli bi "aratin" diyenlere hep demek istedigim
    YERUÇAĞI ve Justforfun bunu beğendiler.

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    hasmet adli kullanici icin yaziyorum: biz bilmiyorduk soyledigin seyi bi sen akillisin cunku.

verdigi yanitin bi faydasi yok zaman kaybettirmek gibi bir ozelligi var.

verdigi yaniti da okudum. kopegi arkada konumlandirmak demis. kaza boyle oluyor zaten. hayatina mal olmadan motordan ayrilir o arkadas umarim. faydali yanit degil hasmet adli kullanicinin yaniti.

net bir yaniti yok anladigim kadariyla.

Motosikleti
    KTM Duke 390
    Yasak günleri çalıştığım için 4 km yolda en az iki kere kovalıyor genellikle yavaşlayıp sonra gaz açıyorum yasak olduğu zaman sokaklara iniyorlar pek de rahat bırakmıyorlar açıkçası

Motosikleti
    Kanuni breton 125
    Motosikletim Cg olduğu için midir bilinmez onlar bile beğenmiyor genelde benden kaçıyorlar ama saldıran olursa önce biraz yavaşlayıp daha sonra hızlanıyorum veya biraz debriyaja basıp gaz verince uzaklaşıyorlar genelde.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasmet adli kullanici icin yaziyorum: biz bilmiyorduk soyledigin seyi bi sen akillisin cunku.

verdigi yanitin bi faydasi yok zaman kaybettirmek gibi bir ozelligi var.

verdigi yaniti da okudum. kopegi arkada konumlandirmak demis. kaza boyle oluyor zaten. hayatina mal olmadan motordan ayrilir o arkadas umarim. faydali yanit degil hasmet adli kullanicinin yaniti.

net bir yaniti yok anladigim kadariyla.
    kişisel bir problemin var galiba hasmet adlı kullanıcıyla. forum çöplüğe dönmesin diye daha önce açılmış başlıkları okuyun demiş arkadaş ne var bunda yanlış olan?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok mecbur kalmazsanız durmanızı kesinlikle önermiyorum.

Sizin gibi düşünüp davranan yakın bir arkadaşımın bacağını köpek sağlamca bir ısırdı, yaklaşık bir iki sene kadar oluyor. Olayı arkadaşın da anlattıklarıyla pekiştirip mizahvari anlatayım, keyifleneyim

"Köpek" -Aha gene geliyor biri. Hep aynı bangır bangır kulaklarım uğulduyor. Bu benim mekan leeeeyyyn. Hav Hav Hav Auuuuvv Hav Hauv(Pardon, yazarken güldüm de )

"Eleman" -Gene mi ya, bu sefer durucam bakayım ne yapacak. Olmadı iner severim.

"Köpek" -Havlar kovalardım, korkup kaçarlardı. Niye durdu len bu şimdi.

"Eleman" -Ah canııımmm kimse sevmiyor mu seni, niye havladın bakayım. Ben geçip gidicem şimdi, size de hep tekme atıyorlar di mi canım yaaaa...

"Köpek" -Manyak mı ne, ne diye acayip sesler çıkartıyor ki? Dur şuna haddini bildireyim biraz. Azıcık ucundan, şaka canııımmm. HARRTT

*Sağ bacaktan tam diş dalışı sağlam bir ısırık*

"Eleman" -Hay si..min köpeği. Niye ısırdın ki şimdi tatlı sevimli kuçucuk (bu kısım çok küfür içerdiğinden site kurallarına uygun şekilde yazılmaya özen gösterilmiştir)

"Köpek" -Nasıl da ısırdım ama he he he. Girme len bir daha mekana. Zuhahaha(Arkadaşım köpek ısırdıktan sonra hayvanın iki adım geri çekilip resmen sırıtarak güldüğüne yemin etti)

"Eleman" -(paçayı iyice sıyırıp) Yuh. Resmen dişlemiş. Şimdi hastahaneye mi gidicez. Offfff.

Ardından 1. vites, hafif gaz debriyaj kontrolle kalkış ve sakin bir sürüş ardından hastahanenin aciline, oradan da diğer acile (kuduz aşıları yokmuş, sevketmişler), sonra da birkaç kez yapılan kuduz aşısı ve eziyeti.

Siz de durup yavaşlayın, belki sizinki de güler
    Bir kac defa başima geldi,kesinlikle yavaşlamam,yol durumu musait ise,çukur,hendek,micir vb.bozuk yol yoksa.hizlanir uzar giderim.

Bana,kangal surusu denk gelmişti,avare avare yolu kapatmiş gidiyorlar.

İkisi ortada durdu,ben hic yavaslamadim seve seve kenara kacildilar,birisi arkadan koştu ama alfa liderinden onay almadigi icin geri döndü.

Bir an ulan kenara çekilmezlerse ne olur diye duşunmeye kalmadi yolu açti ağalar

Hee,ayni durum koyun surusunde olmuyor.hic istiflerini bozmadan yolun ortasindan gidiyorlar.tabi arada kaynamiş bir kangal varsa(%1500 vardir)artik çobanin reflekslerine kalmis durum..köpeğe bagirmasi lazim.
    Justforfun bunu beğendi.

ben ehliyet sınavında buna maruz kaldım hahahha.yanımdan havlayarak koşmaya başladı hiç telaş etmedim aynı hızda sürmeye devam ettim 5 sn sonra falan bıraktı peşimi.daha sonra bu tarz durumlarlada karşılaştım ama hiç bi sıkıntı çekmedim tek yapman gereken şey sakin olmak.bi arkadaşım heycanlanıp takla atmıştı cbr 250 ile köpek yüzünden

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı fool rookie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ehliyet sınavında buna maruz kaldım hahahha.yanımdan havlayarak koşmaya başladı hiç telaş etmedim aynı hızda sürmeye devam ettim 5 sn sonra falan bıraktı peşimi.daha sonra bu tarz durumlarlada karşılaştım ama hiç bi sıkıntı çekmedim tek yapman gereken şey sakin olmak.bi arkadaşım heycanlanıp takla atmıştı cbr 250 ile köpek yüzünden
    Korktugun an,salgilanan hormonu kopekler hisseder.

Hatta goz temasindan kaçinin,kopekler avina geniş açiyla koşarlar,tarla,mezra vb.gibi yerde kaçarken hizini kesinlikle azaltma.

Kisa bir yay çizip,direk kapar pirzolalik.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler