Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Surus sirasinda kopek saldirisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ezberci bir yaklaşım yerine gözlemci bir yaklaşım sergilemek lazım. Bazı durumlarda durmak daha doğru olabilir.
    fakat en geçerli taktik şu;
    Köpekler kediler kadar çevik olmadıkları, ani hızlanmaları yetersiz olduğu için köpekle iyice yakınlaşana kadar hız düşürdüğünüzde eğer niyeti hamle yapmaksa kendini sizin yavaşlamanıza göre ayarlıyor. Ani gaz açtığınızda yeterince hızlı hareket edemiyor. Biraz koşup bırakıyor.
    Bütün köpekleri tehdit olarak görmek yanlış iyi gözlem yapıp ona göre hareket etmek lazım.
    Bir keresinde sürücü kursunun MT07'sine benzin almak için gidiyordum. Kavşakta tam 90 derece dönüş yapılan yerde ve 50 metrede bir hız kasisi varken kovalamak için bekleyen köpekleri görünce korkmuştum. Öyle bir yeri seçmişler ki gaz açarsan düşersin. Biraz kovalayıp bıraktıklarında asıl niyetlerinin oyun oynamak olduğunu düşünmüştüm. Köpekler isterse çok iyi tuzak kurabiliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ezberci bir yaklaşım yerine gözlemci bir yaklaşım sergilemek lazım. Bazı durumlarda durmak daha doğru olabilir.
    Köpekler kediler kadar çevik olmadıkları, ani hızlanmaları yetersiz olduğu için köpekle iyice yakınlaşana kadar hız düşürdüğünüzde eğer niyeti hamle yapmaksa kendini sizin yavaşlamanıza göre ayarlıyor. Ani gaz açtığınızda yeterince hızlı hareket edemiyor. Biraz koşup bırakıyor.
    Bütün köpekleri tehdit olarak görmek yanlış iyi gözlem yapıp ona göre hareket etmek lazım.
    Bir keresinde sürücü kursunun MT07'sine benzin almak için gidiyordum. Kavşakta tam 90 derece dönüş yapılan yerde ve 50 metrede bir hız kasisi varken kovalamak için bekleyen köpekleri görünce korkmuştum. Öyle bir yeri seçmişler ki gaz açarsan düşersin. Biraz kovalayıp bıraktıklarında asıl niyetlerinin oyun oynamak olduğunu düşünmüştüm. Köpekler isterse çok iyi tuzak kurabiliyor.
    Yok aga kopege gozlemci yaklasim sökmez,

Bir gunu diger gununu tutmaz.

Eşref saatidir,yengeyle arasi açiktir,eti bol kemik denk gelmemiştir,piniler kizdirmistir,alfadan mintika firçasi yemiştir,pirelenmiştir,kedi mamasina talim ediyordur.emine teyzenin akşam verdigi yemek midesini bozmuştur vs.

Kontrollu bir sekilde gaz acip uzamak tek cozum
    Justforfun bunu beğendi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korktugun an,salgilanan hormonu kopekler hisseder.

Hatta goz temasindan kaçinin,kopekler avina geniş açiyla koşarlar,tarla,mezra vb.gibi yerde kaçarken hizini kesinlikle azaltma.

Kisa bir yay çizip,direk kapar pirzolalik.
    aynen öyle. köpek insanın korktuğunu anlıyo.ben köyde büyüdüğüm için hayvanlardan vs vs korkmam bırak köpeği aslan getir gene sıkıntı yok

Motosikleti
    ......
    Alıntı fool rookie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle. köpek insanın korktuğunu anlıyo.ben köyde büyüdüğüm için hayvanlardan vs vs korkmam bırak köpeği aslan getir gene sıkıntı yok
    Çakiyla aslan avlarim diyorsun yani..

Ziyaaaa...

Çakiyla aslan avlarim diyorsun yani..

Ziyaaaa...
    ayıp ediyosun sen ne sandın beni anadolu çocuğuyuz hahahahaha

Motosikleti
    ......
    Alıntı fool rookie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayıp ediyosun sen ne sandın beni anadolu çocuğuyuz hahahahaha
    Şaka bir yana,

Yirtici kedigiller sinifinda evcil olmaya en yakin hayvan puma(hatta puma vloglari olan birisi var rusyada)

Aslan,kaplan ve digerlerinin bakicisiyla oyun oynamasi bile akla zarar.

Hayvan bakiciyla oynarken hart diye pençe geçiriyor,adami haşat ediyor.

Şaka bir yana,

Yirtici kedigiller sinifinda evcil olmaya en yakin hayvan puma(hatta puma vloglari olan birisi var rusyada)

Aslan,kaplan ve digerlerinin bakicisiyla oyun oynamasi bile akla zarar.

Hayvan bakiciyla oynarken hart diye pençe geçiriyor,adami haşat ediyor.
    zengin araplar çita falan besliyo manyaklar...güya zenginlik göstergesiymiş

https://www.youtube.com/watch?v=pR2_HBoKYwE buda komik bi karş-deşimiz :DD

Motosikleti
    CBR650R 2020
    Motorun sesine kıl kapıyorlar. Kontağı kapatıp bekleyince ayrılıyor peşinizden. Ben Kadıköy de kaçmaya yeltendim sağ bacaktan kaptı. Geçen sene 1,5 ay aşıya gittim.
    Çok severim köpekleri. 3 köpeğim oldu şimdiye kadar ama. Bir daha yeltenen olursa burnuna tekmeyi basarım and içtim
    YERUÇAĞI ve bursalıali bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasmet adli kullanici icin yaziyorum: biz bilmiyorduk soyledigin seyi bi sen akillisin cunku.

verdigi yanitin bi faydasi yok zaman kaybettirmek gibi bir ozelligi var.

verdigi yaniti da okudum. kopegi arkada konumlandirmak demis. kaza boyle oluyor zaten. hayatina mal olmadan motordan ayrilir o arkadas umarim. faydali yanit degil hasmet adli kullanicinin yaniti.

net bir yaniti yok anladigim kadariyla.
    Anlama engelliyseniz kim ne yazsa faydasi olmaz. Bir de MSF egitim kitabindan ingilizcesini deneyin:

"Dogs like to chase cars and motorcycles. A good response is to slow, downshift, then accelerate past the point of interception. Do not kick at the dog as that may upset your balance."

Bu arada kitabi ben yazmadim. Motosiklet ehliyet sinavina giren herkes gibi egitimde okuyup ogrendim. Kitabi yazan da aptal degildir herhalde

Motosikleti
    MT 25
    Köpeğin psikolajisinde bölgesini işgal ettiğimiz durumdur, Ben yavaşlıyorum arkama falan geçince gazı açıp topukluyorum fakat bazen öyle yerlerden önüme atılıyorlar ki 1 kez çok ciddi kaza yapıyordum. En mantıklısı yavaşlamak onlar arkada kalınca gaza basıp kaçmak

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Bana akşam vakti aniden geliyorlar ben de noluyor lan diye ilk bir anlayamıyorum bir bakıyorum yanımda köpek koşuyor. Hemen vitesi küçültüyorum elim gazda hoşt diye bağırarak ayağımı köpeğe doğru açıyorum o benden uzaklaşırken vınn.. :D

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kişisel bir problemin var galiba hasmet adlı kullanıcıyla. forum çöplüğe dönmesin diye daha önce açılmış başlıkları okuyun demiş arkadaş ne var bunda yanlış olan?
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru cevap verilmemis. Daha once paylasmistim. Ogrenmek istiyorsaniz aratin.
    benim hiçbir sorunum yok sayın bajajpulsar2 . ben kimseyi de tanımıyorum burada. benim takıldığım nokta "doğru cevap verilmemiş" yazılması.

doğru cevabı kendisi de verememiş ama burada kesin konuşmuş. ben buna takıldım, takılırım. çünkü ben burada yazılan her yolu denedim ama kazadan kurtulamadım. dolayısıyla doğru yanıt olsaydı ben o kazayı yapmamalıydım. benim söylemek istediğim bu. kimseyle bir alıp veremediğim olamaz, zira ben insanlarla sohbet etmek için burada değilim. hepimiz güvenli sürüş ve en iyi sürüş için buradayız. kimseyi de kırmak gibi bir gayem yok.

çarpıcı olması adına da faydası olacaksa, istemeden kırdığım biri varsa haşmet adlı kullanıcı dahil, özür dilerim.

ancak yine söylüyorum, bu konunun yanıtlarını ben yeterli bulmayanlardanım. sanırım herkes kendi çözümüyle gittiği kadar gidiyor. saygılar.

öte yandan watercolours'un dediği ise aramanın çok kullanıcı dostu olmadığı. buna çok girmemize gerek yok, kendisi haklı. güncel ve doğru olanı bulmak zor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Korktugun an,salgilanan hormonu kopekler hisseder.

Hatta goz temasindan kaçinin,kopekler avina geniş açiyla koşarlar,tarla,mezra vb.gibi yerde kaçarken hizini kesinlikle azaltma.

Kisa bir yay çizip,direk kapar pirzolalik.
    ne yazık ki hormon meselesi de değil. ben korkmadım. korkmam da.

ama oldu. başka bir değişken var ama kaçırıyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sanırım en gerçeğe yakın yanıt. haklılık payınız çok yüksek. ben mesajınızın sonundaki tuzağa düştüm hem de ilk seferimdi.
    bu yüzden de net bir yanıt yok sanırım. yanıt için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

Yok aga kopege gozlemci yaklasim sökmez,

Bir gunu diger gununu tutmaz.

Eşref saatidir,yengeyle arasi açiktir,eti bol kemik denk gelmemiştir,piniler kizdirmistir,alfadan mintika firçasi yemiştir,pirelenmiştir,kedi mamasina talim ediyordur.emine teyzenin akşam verdigi yemek midesini bozmuştur vs.

Kontrollu bir sekilde gaz acip uzamak tek cozum

kontrollü gaz olayı da otomatiklerde olmadığından şansıma otomatik motordaydım.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    virajda denk gelirse sıkıntı.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Arkadaslar benim bir önerim var denemedim bilmiyorum, hiç böyle bir şikayetim olmadı çünkü.

Link vermeyim ben siz gogıl amcaya ''Ultrasonik Köpek Savar Cihaz'' yazın pilli ürünlerden birini alıp gidonunuza monte

edin deneyin bakalım işinizi görecek mi.

Ben hanımın çantasına birtane koymayı düşünüyorum, sabahları bazen benden daha erken çıkıyor, hayvanlardan pek haz etmez.

Motosikleti
    ......
    Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim hiçbir sorunum yok sayın bajajpulsar2 . ben kimseyi de tanımıyorum burada. benim takıldığım nokta "doğru cevap verilmemiş" yazılması.

doğru cevabı kendisi de verememiş ama burada kesin konuşmuş. ben buna takıldım, takılırım. çünkü ben burada yazılan her yolu denedim ama kazadan kurtulamadım. dolayısıyla doğru yanıt olsaydı ben o kazayı yapmamalıydım. benim söylemek istediğim bu. kimseyle bir alıp veremediğim olamaz, zira ben insanlarla sohbet etmek için burada değilim. hepimiz güvenli sürüş ve en iyi sürüş için buradayız. kimseyi de kırmak gibi bir gayem yok.

çarpıcı olması adına da faydası olacaksa, istemeden kırdığım biri varsa haşmet adlı kullanıcı dahil, özür dilerim.

ancak yine söylüyorum, bu konunun yanıtlarını ben yeterli bulmayanlardanım. sanırım herkes kendi çözümüyle gittiği kadar gidiyor. saygılar.

öte yandan watercolours'un dediği ise aramanın çok kullanıcı dostu olmadığı. buna çok girmemize gerek yok, kendisi haklı. güncel ve doğru olanı bulmak zor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

ne yazık ki hormon meselesi de değil. ben korkmadım. korkmam da.

ama oldu. başka bir değişken var ama kaçırıyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:16 ----------

bu sanırım en gerçeğe yakın yanıt. haklılık payınız çok yüksek. ben mesajınızın sonundaki tuzağa düştüm hem de ilk seferimdi.
    bu yüzden de net bir yanıt yok sanırım. yanıt için teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:18 ----------

kontrollü gaz olayı da otomatiklerde olmadığından şansıma otomatik motordaydım.
    Neden?

Gazi açinca motor gitmiyor mu?

Profilde xcity250 sanirim motor.

Gayette iyi hizlaniyor.eski motorum xmax250 ile benzer karakterde motor.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    köpek savar diye ürünler var piyasada,işe yaramıyormu açaba

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bizim hızımız / Köpek ile olan mesafe / Köpeğin koşma hızı / Köpeğin o gürültüde yüksek frekansı duyma mesafesi / Köpeğin tepki süresi

Malesef bizim işimize yaramaz. Hayvan genellikle uzaktan duyup pusu kurarak ve kesişme noktasını hesaplayarak saldırıya geçiyor. Kısa menzilli ve etkisi düşük bir savunma yarar sağlamayacaktır.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sene 89. Bir araştırma şirketinde mühendisim.

Patron uzakdoğudan ultrasonic köpek savar getirmiş.
    "Bundan üretelim" dedi.

İlk defa böyle birşey görüyoruz. Çıktık iki arkadaş Abbasağa parkına.

Karşıdan dev gibi bir köpek geliyor. Basıyoruz düğmeye.

Köpek şöyle bir kafayı kaldırıp başlıyor bize doğru koşmaya. Kendimizi zar zor ağaç tepesine atıyoruz.

Tabii proje iptal.

Aradan yıllar geçiyor. Sene oluyor 2005. Ataköydeki evimde habire böcek çıkıyor. Sokaklar, kanallar ilaçlandıkça börtü, böcek evlere geliyor.

Arıyorum tarıyorum ultrasonic bir böcek kovucu imalatçısı buluyorum.

İlginç bir tesadüf. imalatçı o gün benimle beraber ağaca tırmanıp kurtulan Recep.
    Takmış o olayı kafaya. Kendi şirketini kurunca fare, böcek kovar üretmeye başlamış.

Cihazı aldım. 3 gün sonra böcek kesildi.

Birden aklıma geliverdi öyle.

Ne yazıkki o köpekkovucular açık alanda hele motosikletteyken pek işe yaramıyor.

Benim motorun 5-6 bin devir civarındaki sesine çok tepki gösteriyorlar.

O yüzden çatalcaya gittiğimde köpeklerin yanından mümkün olduğunca yavaş ve düşük devir geçiyorum. Geçer geçmez gaza basamuyorum çünkü ilerde bir köpek daha oluyor çoğu zaman.

Buçuk buçuk yani...

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim bir önerim var denemedim bilmiyorum, hiç böyle bir şikayetim olmadı çünkü.

Link vermeyim ben siz gogıl amcaya ''Ultrasonik Köpek Savar Cihaz'' yazın pilli ürünlerden birini alıp gidonunuza monte

edin deneyin bakalım işinizi görecek mi.

Ben hanımın çantasına birtane koymayı düşünüyorum, sabahları bazen benden daha erken çıkıyor, hayvanlardan pek haz etmez.
    olmuyor. psikolojileri bozuk yada bagirmaktan ugultudan duymayan kopeklerde ise yaramiyor. bisiklet gezilerinden aklimda kalan bir bilgi tecrubeleyenlerden de dinlemistim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Neden?

Gazi açinca motor gitmiyor mu?

Profilde xcity250 sanirim motor.

Gayette iyi hizlaniyor.eski motorum xmax250 ile benzer karakterde motor.
    yamaha xcity 250 evet. auto oldugu icin guvenlik sebepli birkac saniye sonra asiri hizlaniyor. hani yanlislikla asildiysaniz birden atmamak adina. bilmeyen yada heyecanlananlar icin cok iyi dusunulmus. ama o birkac saniye kazadan kurtarmadi

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene 89. Bir araştırma şirketinde mühendisim.

Patron uzakdoğudan ultrasonic köpek savar getirmiş.
    "Bundan üretelim" dedi.

İlk defa böyle birşey görüyoruz. Çıktık iki arkadaş Abbasağa parkına.

Karşıdan dev gibi bir köpek geliyor. Basıyoruz düğmeye.

Köpek şöyle bir kafayı kaldırıp başlıyor bize doğru koşmaya. Kendimizi zar zor ağaç tepesine atıyoruz.

Tabii proje iptal.

Aradan yıllar geçiyor. Sene oluyor 2005. Ataköydeki evimde habire böcek çıkıyor. Sokaklar, kanallar ilaçlandıkça börtü, böcek evlere geliyor.

Arıyorum tarıyorum ultrasonic bir böcek kovucu imalatçısı buluyorum.

İlginç bir tesadüf. imalatçı o gün benimle beraber ağaca tırmanıp kurtulan Recep.
    Takmış o olayı kafaya. Kendi şirketini kurunca fare, böcek kovar üretmeye başlamış.

Cihazı aldım. 3 gün sonra böcek kesildi.

Birden aklıma geliverdi öyle.

Ne yazıkki o köpekkovucular açık alanda hele motosikletteyken pek işe yaramıyor.

Benim motorun 5-6 bin devir civarındaki sesine çok tepki gösteriyorlar.

O yüzden çatalcaya gittiğimde köpeklerin yanından mümkün olduğunca yavaş ve düşük devir geçiyorum. Geçer geçmez gaza basamuyorum çünkü ilerde bir köpek daha oluyor çoğu zaman.

Buçuk buçuk yani...
    iste tecrubeyle sabit baska bir mesaj. kesinlikle oyle. canakkalede sehitlikler gezisinde, ruhlari sad olsun sehitlerimizin allah mekanlarini cennet eylesin. gezide bizim bisikletci arkadas grubu denemis. birden fazla varmis ellerinde hatta. ise yaramamis bayagi ugrastirmis kopekler. ozetle guvenilir aletler degiller.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Havlayan köpeğin motosikleti durdurunca havlamayı keseceğine inanırdım ta ki havlayan bir köpeğin yanında durup ayak bileğimden ısırılana kadar. Neyse ki köpek ufak bir şeydi kuvvetli ısıramadı yoksa sonu hastanede bitecekti.
    Saldırmaya niyetli köpek ne yaparsanız yapın saldırır. Köpeğe karşı saldırmaya çalışmak vs tahrik edecek birşey yapmak çözüm yerine istenmeyen bir duruma doğru sizi sürükler. Genelde karşılaşılan köpekler motosikleti durdurunca havlamayı kesip kaçıyor ama hepsi için geçerli değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler