Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnazuma gw250 den sonra nc750x dct mi tracer 700 mü?

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Değerli arkadaşlar 53.000 km Cbf150,23.000 km inazuma kullanımı sonrasında motoru büyütmek istiyorum.Kolay karar verebilme ve kolay alım satım işlerini yapamamam sebebiyle doğru karar verebilmek ve son motorum olmasını istiyorum.Yaşım 45 olup motosikleti hafta sonları şehir dışı yola gitmek ve gezmek için kullanıyorum.nc750xdct diyecek arkadaşlar 2018 ve üzerimi tercih etmeliyiz 2016 da olurmu yani değişiklikler için verilen farka değermi?Konfor benim için önemli bel rahatsızlığı geçirmiştim.senelik 20.000 km yapıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2 motoru da kullanmadım ama FB.da Nc grubunu takip ediyorum, bir çok kullanıcı seleye modifikasyon yapmış. Tercihiniz Nc olursa bel rahatsızlığınızdan ötürü seleye 1-2 ufak dokunuş sağlıklı olur.

Motosikleti
    rx3
    Nc daha konforlu bir motor. 2016 da 2018 de konforlu. 2018 in daha iyi süspansiyonlara sahip olduğunu biliyoruz. Benim gibi sakin süren ortalama bir surücüyseniz pek anlamıyorsunuz arada ki farkı. Fren mesafesini ve viraj kabiliyetini etkiliyor yeni süspansiyonlar. Eğer viraj fren ağır basıyorsa tracer düsünebilirsiniz. Her iki modelinde 2020 modelini almaniz özellikle uzun yıllar bineceğinizi düşündüğümden daha mantıklı olacaktır. Benim tercihim Nc dir. Dct konusunda da kararsızim. Aralık ayında büýük olasılık düz vites nc alma niyetindeyim. Yeni kasa tracer çok guzel olmakla birlikte agresif bir motor ve çekiş kontrol sistemi yok. Kafama geçirme olasılığım yüzünden onu hep konu dışina itiyorum kafamda. Ama şu an olduğu gibi kendini dahil ediyor bir sekilde. Bende 45 indeyim gönüller tracer mantık nc....

Beklentiniz ve yaşınız NC'ye uygun. Tracer iyidir, hoştur fakat NC'deki malzeme kalitesini, sürüş konforunu göremedim ben. Kumandaları oyuncak araba kumandasından hallice. O selektör düğmesini, korna, sinyal ve marş düğmelerini bir Çin motorunun üzerinde görsem yadırgamam.

NC az devir çevirir, sürüşü konforludur (titreşim, gürültü vs).
    Sele iyileştirme isteyebilir ama alışırsanız çok dert değil. Abartıldığı kadar kötü değil. Ben uzun yola çıkarken seleyi iyileştirme ihtiyacı duyuyorum. Selenin orijinalliğini bozmak yerine bir sele filesi ve file altına ince bir koltuk süngeri koyarak çözdüm. Şehir içinde o konfora ihtiyaç duymuyorum.

"Son motorum olacak" diyorsanız, ister NC ister Tracer, bütçeniz elverdiği kadar yeni model alın.
    Justforfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    normal şartlarda tracer tek geçer ama sizin kullanım koşullarında tam tersi bir durum var.nc750 sizin aradığınız tüm kriterlere çok daha uygun.evet güncellenmiş versiyon alırsanız çok daha makbul olucak süspansiyon şanzıman ecu ayarları vs çok daha güncel ve kullanışlı.spor arıyorsanız tracer ekonomi ve konfor nc750.bir alternatif de ben ekliyim isterseniz suzuki vstrom 650 bu 2 motorun arasında kalıyor

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Tracer gücüne göre cüssesiz motor. NC de ağırlığına göre güçsüz motor. Ama inazuma dan sonra NC sizi tatmin edecektir.

Güç,hız, istiyorsanız tracer..

Ama sorunsuz motor bloğu,düşük yakıt, bol aksesuar, ve iyi servis desteği NC yi daha cazip yapar.

2015 i 93 bin kullandım.

2018 i au an 48 bin de

Aralarındaki kullanım farkı bence çok az. Tabii ki paranız var ise 2018 alin.

Km ye çok takılmayın sarf gideri olmayan motoru tercih edin

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    inazuma süren biri için tarzina nc gider

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    motosikletten ne istiyorsun ona bağlı.
    düşük yakıt ve yavaş sürüş mü
    ortalama veya biraz üstü yakıt ve performanslı sürüş mü

wqaz00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Hocam ekonomi devri NC alın derim 😂

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yine suzukiden devam edebilirsiniz.

Vstrom gibi,tercih sizin tabi.

Ama bu mevzuda,nc almak akillica bir seçenek olacaktir.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Bugün 5000 tl sıfır fiyatlarına zam gelmiş,biz yaklaşmaya çalıştıkça uzaklaşıyorlar

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    İkisinide test ettim ama tracerin amörtisörleri daha konforlu geldi bana,daha yumuşak nc’ye göre.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Çok şükür NC750X DCT alarak yoluma devam ediyorum,tavsiyeleriniz için teşekkür ederim

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artçılı gezilere çıkıyorsanız tracer serisinden uzak durun hocam. Vstrom vs gibi seçeneklere de bakın derim

Edit: sazan gibi atladım dikkat etmeden

Motosikleti
    Hayabusa
    dl650 vstrom

250cc den 700-750cc ye geçişte her iki motosiklette sizi zaten ziyadesiyle tatmin edecektir.
    Bu iki motosiklet arasında vaktiyle ben de ikilem yaşadım ve araştırmalarım sonucu estetik algım dahilinde tracer700 e karar verdim.
    Herkesin kendi fikri olmakla birlikte, iki motosikleti de kullanmış birisi olarak;
    1-) İki motosikletin de yakıtı benzer. Tracer yaklaşık 20bg daha fazla. Nc nin 3 lt yaktığı yerde tracer 3,5 yakar. Her vites ve devirde de gazı açınca müthiş ivmelenir.

2-) kumanda düğmesini bile yorumlayan olmuş 😀 sanırsın evlerinde laboratuvar var, oturup kumandaların bileşenlerini, plastik kalınlığını incelediler. İki motosikletinki de güzel.

3-) Nc de arka amortisör kronik patlar.

4-) Nc de sele serttir.

5-) Frenleri Tracer’e oranla zayıftır. ( belki fren iyidir fakat motor ağır olduğu için durma mesafesi tracere göre uzundur, tracerin çift ön disk ve hafif oluşu çok iyi fren performansı sunar)

6-)Tracer’in fabrika çıkış lastiği Nc den iyidir.

7-) Tracer’in alt kısım Nc ye göre daha aşağıdadır biryerlere vurma, takma olasılığı vardır NC bu yönüyle daha iyidir.

8-) Tasarım, göreceli olmakla birlikte tracer daha albenilidir, işçilik, parça estetiği daha yüksektir

Sonuç olarak ben tracer aldım, Nc de kullandım. Şuan elimdeki motosiklet Nc de olsa mutlu olurdum. İki motosiklette çok güzel.

Sağlıklı günlerde kullanın.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    DL650 V-strom denemeden, ikisini de almayın.
    Deneyin, bir daha görüşelim. ;)

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Adam soruyu bir sene önce sormuş, sonra bir sene sonra motoru aldİm demiş, diğerleri eski konuya hala motor tavsiyesi yapmış.

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Ancak alabildik ,süreç çok sıkıntılı geçti

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam soruyu bir sene önce sormuş, sonra bir sene sonra motoru aldİm demiş, diğerleri eski konuya hala motor tavsiyesi yapmış.
    Ben bunu fark ettiğim halde yazdım. Çünkü bu tür motosikletlerde ikilem yaşayan çok oluyor. Alan arkadaşa hayırlı uğurlu olsun. Maksat daha sonra bu ikilemi yaşayacak arkadaşlar konuyu arattığında içerik bulabilsinler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)