Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

forza 250 ve xmax 250 170 boy ile kullanılabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    forza 250 ve xmax 250 170 boy ile kullanılabilir mi? çoğu videoda hep uzun boylular kullanmış. Acaba aramızda 170 civarı boyu olup bu motorları kullananlar var mı_?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kullanan tanıdıklarım var gayet güzel kullanıyorlar şuana kadar sıkıntı yaşadıklarını duymadım.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Benim boyum 1,73m ve Forza 250 kullaniyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    abi ben İst da oturuyorum. 75 kiloyum. eşim de 50 arka çamtayı fullesek alt bagajı fullesek. İst izmir ist çanakkale falan yapabilir miyiz sence ? yani uzun yol rahatlığı nasıldır ve uzun yokuşlarda güçten düşer mi acaba? tecrübelerinizi aktarır mısınız?

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben İst da oturuyorum. 75 kiloyum. eşim de 50 arka çamtayı fullesek alt bagajı fullesek. İst izmir ist çanakkale falan yapabilir miyiz sence ? yani uzun yol rahatlığı nasıldır ve uzun yokuşlarda güçten düşer mi acaba? tecrübelerinizi aktarır mısınız?
    Kendisi ikinizin toplam kilogramına eşit bir arkadaşım arkasına artçı alıp, çantayı doldurup üstünü ahtapotla iyice doldurduktan sonra şehirler arası geziyordu. Gezilir yani her türlü, forumda 100cc çinli scooterlarla, cublarla Türkiye turu yapanlar var.

Güzel bir konfor sele alırsınız, deflektör+uzun cam yaparsınız bakımı olduktan sonra dünya turu da yapar. Mondial znu da yapar ama mevzu konfor. Xmax de gayet konforlu bir scooter bence, şehir içinde hiç rahatsız etmedi beni. Kendi motorumu 1.5 saatten fazla aralıksız kullanınca ışıklarda motosikletten inip açma germe hareketleri yapıyorum.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 75kg civarindayim, artcili hic kullanmadim ama herhangi bir sorun olmaz. Aracin ruhsatta izin verilen agirligi 360kg, aracin kendisi 195kg. Ben bir kez Istanbul - Canakkale (200cc daha kucuk bir scooterla), bir cok kez de Istanbul-Izmir (Forza ile) git gel yaptim. Genelde kullanicilar Forza 250'nin Xmax'ten daha konforlu ancak daha sakin/yumusak kullanimli oldugunu soyler, ben Xmax kullanmadim o yuzden karsilastirma yapamam. Uzun yokuslarda gucten dusecegini de sanmam.

Uzun yol rahatligi kisiye gore degisir diye dusunuyorum, Benim hafif bir bel rahatsizligim var Forza ile belim degil de sirtim agriyor o yuzden surekli mola veririm. Belki oturus sekli belki gidon yapisi bilemiyorum. Uzun yolda genelde 2 sirt cantasi ile geziyorum, bir tanesi laptop/elektronik esya filan varsa onu sele altina koyuyorum, diger sirt cantasini da arka seleye bagliyorum. Topcase varsa buyuk rahatlik, agirliga dikkat ettiginiz surece sorun yasamazsiniz topcase ile ilgili de.

Ne Forza 250 ile ne de Xmax 250 ile herhangi bir sorun yasamazsiniz boy konusunda, ayak tabanlarinizin yere tam basmadigi durumlarda biraz one kayarsaniz o sorunu da asarsiniz, ben bazen bozuk yolda veya yokus yukari o sekilde davraniyorum daha iyi dengede durabilmek icin.

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    1.74 boyla xmax 250 kullanıyorum. Uzun yolda yormaz , zevklidir. 188cm 100 kg artcıyla (kendim 88 kg) uzun yollara yüklü şekilde çok gittim. Üzmezzz

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Merhabalar, kuzenimde Forza250 mevcut ve boyu tam olarak 170cm. Ayakları tamamen yere değmiyor fakat selenin ön kısmına yanaşarak oturuş sağladığında sele inceldiği için bacaklarını çok açması gerekmediğinden ayağını basma payı artmış oluyor. Forzaların selesi aslında yüksek değil fakat çok geniş bir selesi olduğu için oturuşunuz itibariyle uzun bacak gerektiriyor denebilir. Benim boyum 180cm ,bel desteğine tamamen yanaşıp oturduğumda ben bile tamamen basamıyorum öyle düşünün. Genellikle şehir içinde dur kalklarda sele önüne yakın bir oturuş sergilerseniz sıkıntı yaşamazsınız. Arada ben de eşya ve artçı taşıyacağım zamanlarda alıyorum Forza' yı bu sebeple yapısına hakimim diyebilirim. İstanbul- Çanakkale- İzmir çok rahat gidersiniz artçınızla herhangi bir sorun yaşamazsınız.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Slm,boyum 1.70.
    xmax 250 kullanıyorum, ilk motorum. Ayak uçları ile yere değiyorum başta zor gibi geliyor ama alışılıyor. Duracağınız zaman selenin ucuna doğru gelirseniz sıkıntı çıkmaz.
    yalnız selenin bel desteği kısmına denk gelecek şekilde oturunca gidon uzak kalıyor biraz. Şart değil tabi ama daha rahat sürmek için otomobil koltuklarında kafalık altına takılan enseye denk gelen yastıklardan kullanıyorum. Zaten lastikli, seleye çok rahat da sabitleniyor.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Bahadır ÖZEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm,boyum 1.70.
    xmax 250 kullanıyorum, ilk motorum. Ayak uçları ile yere değiyorum başta zor gibi geliyor ama alışılıyor. Duracağınız zaman selenin ucuna doğru gelirseniz sıkıntı çıkmaz.
    yalnız selenin bel desteği kısmına denk gelecek şekilde oturunca gidon uzak kalıyor biraz. Şart değil tabi ama daha rahat sürmek için otomobil koltuklarında kafalık altına takılan enseye denk gelen yastıklardan kullanıyorum. Zaten lastikli, seleye çok rahat da sabitleniyor.
    Aynı şekilde ben de koltuk kafaligi yerleştirdim seleye. Ama ben şanslıyım Honda yazılı olanı var
    Bahadır ÖZEL bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)