Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

73.000 km Kullandığım Zincirin Bakımını Nasıl Yapıyorum?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Dişliyi yenisiyle karşılaştırmadan ne kadar aşındığını anlayamaya bilirsin. Yüksek ihtimalle aşındı ve şuan yeni zincirini bozuyor.

73.000km zincirin kopmadan gitmesi için bol uzun yol ve düşük tork şart. Şehiriçinde 700cc motor için 73.000km zincirin gitmesi pek olası değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    2006 model Ybr, 36 bin km.de, orijinal D.I.D. zincir dişli seti üzerinde benimde.

Demek ki daha gideri varmış.

Ama son zamanlarda ses gelmeye başladı. Her turda bi defa tık sesi geliyor.
    Tek tek kontrol ettim bulamadım.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    DİD MARKA ZİNCİR KULLANIYORUM
    2014 Yılında Sıfır Ybr Esd aldım,temizliği=gaz yağı%80,dizel%18,benzin%2 3tane zincir spreyi,yanık motor yağı,90 numara yağ
    Tek elden bindim,yurt içi,yurt dışında 4 mevsim bindim,64.000kmde zincirin gerginliği II çizgide,uzun yolda,yağmurdan sonra mutlaka temizledim,normal şartlarda 3 günde bir temizleyip yağladım.
    Sprey kullanırsam 1000 kmde yağlarım,diğer yağlarda 500 kmde
    DİD markanın orjinalini tavsiye ederim,yurt dışı tura çıktığımda,yedek zincir,bakla,zincir anahtarı alırım(kullanmak nasip olmadı,umarım kimseyede,uzun yolda giderken,zincir kopması yaşamasın)
    Motosiklette orta ayakçık olması büyük nimet
    İNZELL bu adamı fazla takip etmeyin,kayışı koparıp,belkide dünya turuna bile çıkabilirsiniz,benden sizlere uyarı
    2018 Yılında kalan bir kare
    inzell ve fazil bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Katılıyorum, zincir temizliği ve yağlaması için spreylere dünya para vermeye gerek yok.

Gazyağı veya mazot ile temizlik, sıvı gres veya gres motor yağı karışımı ile yağlayın eğer zincir kaliteli ise en az 50000 km kullanırsınız.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişliyi yenisiyle karşılaştırmadan ne kadar aşındığını anlayamaya bilirsin. Yüksek ihtimalle aşındı ve şuan yeni zincirini bozuyor.

73.000km zincirin kopmadan gitmesi için bol uzun yol ve düşük tork şart. Şehiriçinde 700cc motor için 73.000km zincirin gitmesi pek olası değil.
    Sıfırdan beri bende olan 2011 cb600f Hornet motosikletimin 9 yıldır-47,500km fabrikanın taktığı zincir+dişli seti üzerinde...Rahat bir 10k daha yapar...oldu mu oluyor...kullanıcıya göre değişir.
    The Power of The Dreams.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    inzell bişey soracağım 2010 civarında hiç PSP forumlarında takıldın mı

ABicigim daha önce formula X koydum şöyle iyi böyle iyi diye övdün ..

Şimdi XCP kulanıyorum şöyle iyi böyle iyi diyorsun .

İkisini aynı kişi getiriyor ,sitelerinde senin motorunun resmi var..

Aklıma bir hikaye geldi , vatdaşın birisi vakit namazı için camiye gitmiş , neyse hoca farzı kıldırıken adam dayanamış pırtlatmış , tabi haliyle utanmış ayağında ki mest mest(bilmeyenler için deri çorap gibi bir şey) sürtmeye başlamış ..
    Bir yandan hoca zanlı süreyi okuyor bir yandan bu ayagını bir birine sürtüyor,
    YAnında ki dayanamamış kardeş demiş sesi benzettin de kokuyu ne yapalım..

kokuyu ne yapalım

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyiyse överim tabi yaa ne var bunda. Memnun kalmadığım hiçbir şeyi tavsiye edip önermem, bloguma göz atabilirsin. Tavsiye etmediğim bir sürü ekipmanım var. Ayrıca benim fotoğraflarımı dünyanın çeşitli ülkelerinden motosiklet firmaları kullanıyor.

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sıfırının formunda değildir kesinlikle ama bozuk dişliyi bilirim, henüz bu dişliler bozulmadı.
    Ben de şehirlere, trafiklere giriyorum hocam. Eğer eskiten şey trafik vs ise, arazi sürüşleriyle bu etkinin 4-5 katını zaten yapıyorum.

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inzell bişey soracağım 2010 civarında hiç PSP forumlarında takıldın mı
    Haha evet, tanıdık biri mi yoksa?

Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DİD MARKA ZİNCİR KULLANIYORUM
    2014 Yılında Sıfır Ybr Esd aldım,temizliği=gaz yağı%80,dizel%18,benzin%2 3tane zincir spreyi,yanık motor yağı,90 numara yağ
    Tek elden bindim,yurt içi,yurt dışında 4 mevsim bindim,64.000kmde zincirin gerginliği II çizgide,uzun yolda,yağmurdan sonra mutlaka temizledim,normal şartlarda 3 günde bir temizleyip yağladım.
    Sprey kullanırsam 1000 kmde yağlarım,diğer yağlarda 500 kmde
    DİD markanın orjinalini tavsiye ederim,yurt dışı tura çıktığımda,yedek zincir,bakla,zincir anahtarı alırım(kullanmak nasip olmadı,umarım kimseyede,uzun yolda giderken,zincir kopması yaşamasın)
    Motosiklette orta ayakçık olması büyük nimet
    İNZELL bu adamı fazla takip etmeyin,kayışı koparıp,belkide dünya turuna bile çıkabilirsiniz,benden sizlere uyarı
    2018 Yılında kalan bir kare
    https://live.staticflickr.com/1968/4...75cfc023_c.jpg
    Ah Rusya ah, vizeleri kaldırsın diye beklerken salgın çıktı.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfırdan beri bende olan 2011 cb600f Hornet motosikletimin 9 yıldır-47,500km fabrikanın taktığı zincir+dişli seti üzerinde...Rahat bir 10k daha yapar...oldu mu oluyor...kullanıcıya göre değişir.
    Bu tamamen güzel ve doğru ayarda kullanmanızla alakalı. Benim sıfır aldığım CBF1000'de 44 bine gelmişti sanki bi o kadar daha gidecek gibiydi. Tracer'ın zincirinden daha da kaliteliydi çünkü..
    dyavol-77 ve fz6_fazer bunu beğendiler.
    www.motorumla.net

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Çin den 100tl ye otomatik zincir yaglama kiti aldım,90 numara şanzıman yağı ile çok başarılı bir ıkili oldu.
    Hicbir şekilde sıçrama yapmıyor.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin den 100tl ye otomatik zincir yaglama kiti aldım,90 numara şanzıman yağı ile çok başarılı bir ıkili oldu.
    Hicbir şekilde sıçrama yapmıyor.
    90 numara yağ, kaç ml ne kadar km gidiyor hesapladın mı?
    www.motorumla.net

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Rakamsal olarak hesaplamadım fakat 300-400 km de bir yagliyorum,motor orta sehpa da mandalı 2 kere çekmem yeterli oluyor.
    Yanlis hatirlamiyorsam yag haznesi 200ml alıyor, 5000 km önce doldurmuştum hala bitmedi..

Bu sistemde ve 90 no şanzıman yağı ile zincir sanki daha verimli gibi hissettiriyor.Kilit nokta yaglamayi abartmamak.

1lt castrol 90 no yağ 35tl

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Farklı zincir konularında da sıvı yağın sıçramasından şikayet eden arkadaşlara spreyleride fazla sıkarsanız sıçrar yazmıştık , buyrun örnekte olduğu gibi miktarı abartmazsanız jant ve lastiğin kenarlarına yağ gelmez.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)