Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Rx3i -Evo Tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    İstanbulda yaşıyorsanız Benelli tercih edebilirsiniz.
    Bn251 modelini alıp çanta vs dizebilirsiniz. 17000 civarında bir fiyatı vardı. Pazarlıkla çanta demirlerini hediye de alabilirsiniz belki. Yanlara smk cruiser çanta arkaya bir givi çanta tamamdır.
    Birkaç kronik problemi var bunları giderirsiniz. Sanki rx3 de yok mu kronik Motor bloğu sağlam diye biliyorum. Ayrıca üzerinde metzeler lastik ile geliyor. Bu da avantaj. Forumda konusu var. Bir araştırın derim.
    Bu şekilde daha uyguna daha sağlam bir motorunuz olur kanısındayım.
    ihsankeskin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ihsankeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı 30 binde iken gözümü kestirmiştim almaya da karar vermiştim ama gel gelelim fiyatı olmuş 37 bin dominar'ın
    2. el alabilirsin. Önerdiğim her iki motorun kullanıcı kitlesi motoru zorlayacak, bakımsız bırakacak tipler değil.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Yamaha'nın sorunsuzluğuna alışmışsınız. bahsi geçen çin menşeli motorlar sizi üzer. ayrıca 125 ile 250 cc arasında tahmin ettiğiniz performans farkını göremeyeceksiniz. hayal kırıklığı yaşarsınız.

kendi adıma konuşursam; motosikletim küçük olduğu için uzun yolculuğa çıkamadığımı sanırdım. nc 750 aldım, hayalimdeki rotaları yine yapamadım. kendinizi objektif olarak değerlendirin, benim durumuma düşmeyin.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha'nın sorunsuzluğuna alışmışsınız. bahsi geçen çin menşeli motorlar sizi üzer. ayrıca 125 ile 250 cc arasında tahmin ettiğiniz performans farkını göremeyeceksiniz. hayal kırıklığı yaşarsınız.

kendi adıma konuşursam; motosikletim küçük olduğu için uzun yolculuğa çıkamadığımı sanırdım. nc 750 aldım, hayalimdeki rotaları yine yapamadım. kendinizi objektif olarak değerlendirin, benim durumuma düşmeyin.
    Nc750 ile hangi rotalari hayal ettinizde yapamadiniz?merak ettim.

Nc dedigimiz motosiklet 1.0 lt lik otomobil ayarinda.4-5 rpm de istediginiz yere gidin.

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc750 ile hangi rotalari hayal ettinizde yapamadiniz?merak ettim.

Nc dedigimiz motosiklet 1.0 lt lik otomobil ayarinda.4-5 rpm de istediginiz yere gidin.
    yapamamaktan kastı motordan kaynaklanmamıstır muhtemelen.. hayat şartlarından kaynaklanmıstır

ben cok uzun yol severim ondan 1200gs aliyim diyen bir ton arkadasım var ama sorsan yılda bir kere belki cıkabilirler 300-500km lik yollara..
    sevmedikleri ya da yapamadıkları icin degil ama şartları uyduramazlar genelde.

bence de ölü yatırım yapmayın daha önce de dedigim gibi alın bir maxi scooter keyfini cıkartın.. uzun yolda da her motosikler yorar buarada..
    r1200gs le 6bin km lik tek basıma tur yaptım.. onla da yoruldum.. 200lük çinli crossla tr ici 2bin kmlik tur da yaptım onda da yoruldum..
    myagdi bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili İlhan RX3İ Evo 3. motorum. 2015 de sıfır aldım , şu an 25800 km lerdeyim . Bursa'da oturuyorum. Çocuklarımsa İstanbul'
    da okullarını bitirip oraya yerleştiler. Evo ile neredeyse her yıl 3-5 kez İst- Bursa yapıyorum. Yine aynı evoyla İzmit-Kütahya
    ilerine de gidip geldim. Ayrıca 2016-2017-2018 ve 2019 yazlarında yine evo ile Bursa - Çeşme İzmir yolculuğu yapıp 1 ay sonra Bursa'ya döndüm. Bursa - Çeşme yalnızca gidiş geliş 900 km. İlk Çeşme yolculuğumu eşimle birlikte yaptık. Ben o gün 127
    kg , hanım 85 kg, 3 çanta ful çakılı, 4. valiz tap keysin üzerine iple bağlı , 5. valiz sol çanta üzerine bağlı + daha birkaç
    tane poşet de yine bir şekilde demirlere bağlanmış halde , yaklaşık motorumun sırtında + 300 kilo ile asfaltın üzerinde 35
    santigrat derece sıcakta 450 km yol yaptık . Eğer bu sene korona sebebiyle yasaklanan yollar açılırsa yine Çeşme yolculuğunu
    arzu ediyorum . Nasip bakalım ne olacak . Daha fazla bilgi istersen telim profilimde , çekinmeden arayabilirsin. Selamlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

İlhan bu gün 65 yaşımdayım. 2017 de Çeşme'den Bursa'ya dönerken kurban bayramı öncesi ve yollar çok kalabalıktı. O gün tek
    kontak ile 225 km ile kendi rekorumu kırdım. Çeşme'den marşa bastım , Akhisar'da ilk molayı verdim.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapamamaktan kastı motordan kaynaklanmamıstır muhtemelen.. hayat şartlarından kaynaklanmıstır

ben cok uzun yol severim ondan 1200gs aliyim diyen bir ton arkadasım var ama sorsan yılda bir kere belki cıkabilirler 300-500km lik yollara..
    sevmedikleri ya da yapamadıkları icin degil ama şartları uyduramazlar genelde.

bence de ölü yatırım yapmayın daha önce de dedigim gibi alın bir maxi scooter keyfini cıkartın.. uzun yolda da her motosikler yorar buarada..
    r1200gs le 6bin km lik tek basıma tur yaptım.. onla da yoruldum.. 200lük çinli crossla tr ici 2bin kmlik tur da yaptım onda da yoruldum..
    Asker emeklisi tanidigim kişiler var,adamlar 2 senede 50bin km devirdi.nc,crossrunner,tracer900,vstrom.çilgin dörtlü.

Hele aralarindan ikisi bekar,onlarin keyfi tam gıcır..

Emekli olmadan önce ybr,cbf,pcx kullaniyorlardi.

Aklin yolu bir.

zaman+tatminkar emekli maaşi+rahat kafa=bol rotalar..

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Hayal ettiğim rotaları yap(a)mamak motorun değil benim kabahatim.
    Demek istediğim şuydu; gezecek adam küçük motorla da gezer. Gezemeyen -benim gibi- işi, aileyi, motoru bahane eder.

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Dostum sıfırına okadar para vereceğine 2016 üzeri az km yapmış rx3 alsan daha iyi.
    İkinci eli düşük motor 15 -20 arası çok temizini bulabilirsin.Benim fikrim 25 -30 arası ikinci el versys 650veya temiz xt 660 (bu daha ucuz olur)veya transalp olurdu.
    geldikleri gibi giderler 1918

crf rally modeli daha iyi duruyor gibi.
    evo kalipli makina, fiyatina göre dolu duruyor ama parca kalitesi pek o fiyatlarda degil gibi.
    gerci hangi motor ulkemizde fiyatini hakediyor, bu da baska bir trajedi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)