Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Rx3i -Evo Tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha NMAX 125
    Merhaba,

Aslında "alınırmı" diye bir konu vardı ama arkadaş uzun yol için sormuş.

Ben bu motoru almayı düşünüyorum yada tavsiyeleriniz doğrultusunda farklı seçenekler incelemeyi düşünüyorum. Motoru sürekli artçı ile kullanacağım günlük işe gidip geleceğim toplam 8KM. Scooter kullanıyorum ancak kafamız estiğinde 400-500 km belki git gel 2000 - 3000 KM yol yapabileceğim bir motor araştırıyorum. Touring istiyoruz yatarak motor kullanmayı sevmiyorum.

Yamaha nmax 125cc var 2019 model bunu satacagım ve üstüne 10 15 bin tl vereceğim bir motor bakıyorum ve bu mondial rx3i bana olumlu geldi. Buna eklemek istediğiniz motorlar yada tavsiyeler varmıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Crf 250L alin,

konfor sele yaptirin,birde tur cami taktirin başkada birşeye gerek yok.
    ihsankeskin bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Bende epey inceledim de bu fiyat bu motora verilmez. Enduro olduğuna kanma derim. Parçası kalitesiz olduğunu motor bloğundan anlaşılıyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    leventde katılıyorum, crf250 en temizi.

full aksesuar olmazsa motorun tipini beğenmiyorum gerçi ancak sağlamlık olarak bu iş için f/p en iyilerinden

Motosikleti
    Yamaha NMAX 125
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf 250L alin,

Teşekkür ederim cevap için bir detayı atladım, kask ve ekipmanları çantada tutmak istiyoruz özellikle iş yerimize dahi sokmak istemiyoruz, genelde sırt çantalarımız vs oluyor o yüzden arka ve yan çantalar tam olarak elim ayağım.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı ihsankeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevap için bir detayı atladım, kask ve ekipmanları çantada tutmak istiyoruz özellikle iş yerimize dahi sokmak istemiyoruz, genelde sırt çantalarımız vs oluyor o yüzden arka ve yan çantalar tam olarak elim ayağım.
    Rx deki yan çantalari,.kesinlikle çantadan sayma dostum.oyuncak kutusu gibi sadece sekil olsun diye konulmus bir parca

Crf ye 45 lt çanta tak devam..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Rx deki yan çantalari,.kesinlikle çantadan sayma dostum.oyuncak kutusu gibi sadece sekil olsun diye konulmus bir parca

Crf ye 45 lt çanta tak devam..
    Aynen..
    Pişman etmez..

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Crf 250L alin,

başkan crf 250l artçı için pek uygun değil sanki.

Motosikleti
    ......
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başkan crf 250l artçı için pek uygun değil sanki.
    Değil dostum,

Dösemecide yapilan konfor selede kurtarmiyor,sorun arka suspansiyon zayifliğinda,artçiyi geçtim 60kg kullanici bile binse çöküyor motor.

Yurtdişinda crf ye yamaha wr250 arka suspansiyonu ile değişim yapanlar var.
    nzm75 bunu beğendi.

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Şahsi fikrim suzuki inazuma, tip yok ama hem malzeme kalitesi hem sağlamlık hem de konfor, ayrıca yan ve arka çanta çok yakışır sırıtmaz bu motorda.
    blueway2, nzm75 ve ihsankeskin bunu beğendiler.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Sürekli artçı ile kullanacağını ve uzun yol yapacağını söylemiş. Crf 250l uzun yol ve artçı için tavsiye edilebilecek en son motor diye düşünüyorum. 7.5 litre yakıt deposuna sahip ve 2000-3000 km yol yapacağını söylüyor. Tüm gezi istasyon yolu gözlemekle geçer.

Motosikleti
    Yamaha NMAX 125
    Crf 250L seçeneğini eledim biraz baktım gerçekten ihtiyaçlarımızı karşılamıyor.

Suzuki'de V-Strom çok hoşuma gitti ancak bütçeyi aşıyor, inzuma biraz eski model şimdi eşimi ikna etmekte zor 2019 satıp eski almak istemez o yüzden sıfır yada sıfır'a yakın bir motor bakıyorum. V-storm çok iyi ama gerçekten bütçeyi aşıyor kredi çekipte almak istemiyorum, hem fiyat hem performans açısından ( kullananlara sordum 20 bin km üzeri ) yani öldürmez de güldürmez de diyorlar RX3i evo için

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı ihsankeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf 250L seçeneğini eledim biraz baktım gerçekten ihtiyaçlarımızı karşılamıyor.

Suzuki'de V-Strom çok hoşuma gitti ancak bütçeyi aşıyor, inzuma biraz eski model şimdi eşimi ikna etmekte zor 2019 satıp eski almak istemez o yüzden sıfır yada sıfır'a yakın bir motor bakıyorum. V-storm çok iyi ama gerçekten bütçeyi aşıyor kredi çekipte almak istemiyorum, hem fiyat hem performans açısından ( kullananlara sordum 20 bin km üzeri ) yani öldürmez de güldürmez de diyorlar RX3i evo için
    dominar ug?

performans var,
    teknoloji var,
    rahatlık var,
    ucuz ve yaygın yedek parça var,

Motosikleti
    Yamaha NMAX 125
    Tekrar merhaba,

Şimdi motorumu satılığa çıkarttım 2019 nmax 125 var 1,800 KM'de ve enduroya geçişe tamamen karar verdim. Elimde 25 bin nakit olacak o yüzden artık kaliteli bir şey alamayacağımı anladım 2 haftadır deli gibi tüm motorları inceliyorum.

Rx1 ile rx3 arasında kesin olarak kaldım çünkü bu paraya bundan iyisini göremedim

rx1, rx3 kullananlar varsa lütfen paylaşım yapabilir mi sizce sıfır almaya değer mi burdan yazın basıp ege antalya git gelde sorun yaşarmıyım artçı ile

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bir arkadaşım aldı RX1.

Beylikdüzünden çıkıp Beşiktaşa oğlunu okula bırakıp Maslağa işe gidiyor, akşamda aynu lekilde dönüyordu.

Bir veya 2 ay dayanabildi.
    Hemen RX1 i takasa verip RX3 e geçti.

RX1 gücüne göre çok ağır bir motor. O yan çantalar falanda rüzgardan dolayı hız kesiyor. Uzun yola gidemezsiniz Rx1 le.

Arkadaşın Rx1 motoru bir kez bende kullandım. Kullanması keyifli ama ağır olduğu için güç yetmiyor (tabi ben 70-80 le giderim derseniz o başka).

Rx1 modeli listenizden eleyin ve bir daha aklınıza bile getirmeyin derim.

Motosikleti
    Yamaha NMAX 125
    Evet incelemelere baktım ağırlık ve güç sorunu göze çarpıyor, sadece rx3'ün tel cant olmasına takıldım tel jant olması neyi değiştiriyor yada ne gibi + - leri var benim için onu bulamadım.

Bayilerde ortalama 24'e bırakıyor rx3'ü sanırım ilk aldığımda hemen lastikleri değiştirmem gerekiyormu herkes lastikler için çok kötü diyor

Motosikleti
    xmax250
    hocam o fiyatlara sizi tatmin edecek bir enduro bulmanız imkansız...

modele takılmam derseniz cok alternatif var ama model takıntınız var anladıgım kadarıyla..

bir tane maxi scooter alın keyfinize bakın derim..

Motosikleti
    Yamaha NMAX 125
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o fiyatlara sizi tatmin edecek bir enduro bulmanız imkansız...

modele takılmam derseniz cok alternatif var ama model takıntınız var anladıgım kadarıyla..

bir tane maxi scooter alın keyfinize bakın derim..
    Haklısınız kesinlikle ama scooter ile uzun yol gitmek istemiyorum açıkcası nedendir bilmem bana güven vermiyor ve çok yorucu geçer gibi geliyor.

Sıfır alma taraftarıyım çünkü ikinci elde çok canım yandı araba yüzünden o yüzden aman abi 5 lira fazla olsun sıfır olsun peşindeyim.

Pulsar ns200 e de bakıyorum ama bi emin olamadım 1 arka 2 yan çanta ve artçı ile rahat yol yaparmıyım acaba onu araştırıyorum şimdi

Dominar ya da NC700 S diyerek bu konuya nokta koyalım. Her ikisi de naked olmasına rağmen ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

CRF/WR artçılı uzun yol için uygun olmayabilir. En azından asfaltta kullanmak için bu motorları almak olmaz.

2020 yılında ABS'siz motosiklet almak mantıklı olmayacağından bütçenize ve kullanım amacınıza göre en uygun 2 model geriye kalıyor: Dominar ya da NC700 S

Bu iki model de kendini kanıtlamış durumda.

Tekrar düşünün, iyi düşünün. Çöpe atacak paranız olsaydı 25 bin liralık motosiklet bakmazdınız sanırım.

Motosikleti
    Yamaha NMAX 125
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar ya da NC700 S diyerek bu konuya nokta koyalım. Her ikisi de naked olmasına rağmen ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayacaktır.

CRF/WR artçılı uzun yol için uygun olmayabilir. En azından asfaltta kullanmak için bu motorları almak olmaz.

2020 yılında ABS'siz motosiklet almak mantıklı olmayacağından bütçenize ve kullanım amacınıza göre en uygun 2 model geriye kalıyor: Dominar ya da NC700 S

Bu iki model de kendini kanıtlamış durumda.

Tekrar düşünün, iyi düşünün. Çöpe atacak paranız olsaydı 25 bin liralık motosiklet bakmazdınız sanırım.
    Fiyatı 30 binde iken gözümü kestirmiştim almaya da karar vermiştim ama gel gelelim fiyatı olmuş 37 bin dominar'ın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)