Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TUR CAMI HAKKINDA

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha mt25
    günaydın herkese. MT-25 için 47 cm tur camı takmayı düşünüyorum. Rüazgarı kesme konusunda hissedilir derecede faydası olur mu? Hatta bir de üstüne deflektör taksam daha mı iyi olur? Yoksa hiç uğraşma bi işe yaramaz orj hali kalsın mı dersiniz? Bilgi ve tecrübesi olanlar yardımcı olursa sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    ben ybr 125 motoruma wiwi marka en büyük boy olanında 100 tl civaarında alıp kendi mühendisliğim ile sadece 10 lira kaynak parası vererek cam taktım. şimdi cam olmadan motora binmek eziyet geliyor. gögüse gelen rüzgarı tamamen kesti.rüzgar kafamın üstünden geçiyor o rüzgarda kaskın üst kısmına geldiği için hissetmiyorum bile. rüzgar kayıp gidiyor kasktan. hafif öne eğildiğim zamanda kaska bile temas etmeden üstümden geçiyor. yaparken şuna dikkat et taktığın cam hafif yatık olacak ki rüzgar kayarak geçsin yoksa motora karşı direnç oluşturur. yüksekliğini de iyi ayarla kaskın camına ve daha alt kısmına çarpmasın rüzgar. şimdilik böyle. kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

mt 25 daha yüksek süratlere çıkan bir motor olduğu için takacağın camı rüzgar direncine karşı iyi hesaplayıp eğimini düzgün vermen lazım.
    ilhan5757 bunu beğendi.
    Rüyaları gercekleştirmenin en iyi yolu UYANMAKTIR

Vista86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Motosikleti aldığımda üzerinde uzun tur camı vardı. Kaska vuran rüzgarın beni çok rahatsız etti.

Sonra orijinal olan kısa tur camını taktım, çok rahat ettim. Uzun yolda kullanmamam rağmen rüzgar
    bana sorun olmuyor.

Bu konuda herkesin deneyimi farklı... Benimki böyle..
    Sağlıkla kal..
    ilhan5757 bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ybr 125 motoruma wiwi marka en büyük boy olanında 100 tl civaarında alıp kendi mühendisliğim ile sadece 10 lira kaynak parası vererek cam taktım. şimdi cam olmadan motora binmek eziyet geliyor. gögüse gelen rüzgarı tamamen kesti.rüzgar kafamın üstünden geçiyor o rüzgarda kaskın üst kısmına geldiği için hissetmiyorum bile. rüzgar kayıp gidiyor kasktan. hafif öne eğildiğim zamanda kaska bile temas etmeden üstümden geçiyor. yaparken şuna dikkat et taktığın cam hafif yatık olacak ki rüzgar kayarak geçsin yoksa motora karşı direnç oluşturur. yüksekliğini de iyi ayarla kaskın camına ve daha alt kısmına çarpmasın rüzgar. şimdilik böyle. kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

mt 25 daha yüksek süratlere çıkan bir motor olduğu için takacağın camı rüzgar direncine karşı iyi hesaplayıp eğimini düzgün vermen lazım.
    en büyük boy belirli bi zaman sonra kesinlikle kırılır..artçı varken rahatsız olursun..zaten rüzgar camdan enaz 5cm yüksekten vurur..orta yada en küçük işini görür..amaç göğüsü korumak değilmi!

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Ben de D400ug için düşünüyorum, 59cm çok büyük gelir gibi geliyor, 48cm yeni çıkarmış galiba gp kompozit. Bir de ona bakacağım

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Tur camından ziyade saptırıcı deflektör daha mantıklı değilmi.Benim camın üzerinde deflektör var.Yağmurda kaskın vizörünü açsam bile yüzüme yağmur gelmiyor.Bi araştırın derim.
    ilhan5757 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)