Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

salgın sonrası ötv indirimi? yada kampanya?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    merhaba arkadaşlar. salgın döneminde aylak aylak otururken bugün biraz brainstorming yaptım.

hatırlarsınız geçen yıl bu zamanlar ötv indirimi geldi devlet tarafından. ki bu yıl ile kıyasladığımızda satışlar bu yıl kadar kötü değildir sanırım. salgın döneminde zaten kimse almıyordur da salgın sonrasında da kimsenin yakın gelecek önünü tam göremeyeceği için kredi borcuna girip keyfi olarak yada kenardaki nakit parasını bağlayarak motosiklet alacağını düşünmüyorum.

peki bu durumda satışları artırmak için devlet tarafından bir ötv indirimi tekrar yapılır mı?
    veyahut bayiler elindeki motosikletleri satabilmek için ciddi indirimler yapar mı?

her gün vergilere zam geliyor ne ötv indirimi diyecek arkadaşlar, geçen yıl da vergilere zam geliyordu ve satışlar bu yıl kadar düşük olmadığı halde ötv indirimi geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha mt-25
    umut fakirin ekmeğidir sözünün konu açılmış hali.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    san mam

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dolar 6.99

Valla salgın sonrası bir şey salacaklar bize doğru ama ne olduğunu tam kestiremiyorum.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Ben şahsen virüs yada döviz kuru felan dinlemedim yeni aldım CB500F

f0cus, espresso, cıbılduck ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://imageshack.com/i/pmWrcGpOj

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://imageshack.com/i/pmWrcGpOj
    yalnız çok güzelmiş hocam. nereden aldınız?

Kabaca benim dusuncem şu yönde.

Eger ki sifirdan motosiklet alinicaksa bir umut ötv beklenebilir ama kendi motesikletinizi satıp sifir arac alacaksaniz beklemenin bir anlami yok.

Sonuc olarak otv indirimiyle beraber sizin satmak istediginiz motosikletinde piyasası düşecektir.

Motosikleti
    Alıntı Vovin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kabaca benim dusuncem şu yönde.

Eger ki sifirdan motosiklet alinicaksa bir umut ötv beklenebilir ama kendi motesikletinizi satıp sifir arac alacaksaniz beklemenin bir anlami yok.

Sonuc olarak otv indirimiyle beraber sizin satmak istediginiz motosikletinde piyasası düşecektir.
    evet evet hocam. ben elinde motosikleti olmayıp indirim bekleyen taraftayım

Motosikleti
    falcon flash 100
    Devletin her türlü gideri artmış geliri dibe vurmuşken birde indirim beklemek çok iyi niyet olur.

Salgından sonra devlet bunların açısını çıkaracaktır. Hemde öf ki ne öf.

Motosikleti
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletin her türlü gideri artmış geliri dibe vurmuşken birde indirim beklemek çok iyi niyet olur.

Salgından sonra devlet bunların açısını çıkaracaktır. Hemde öf ki ne öf.
    hocam öyle de kimse alamaz ki ama. düşünsene şu salgından sonra önümüzde ne olacağını bilemeyeceğiz ki işsiz mi kalırız birşey mi olur diye. bu yüzden kim krediye girip borçlanır. yada kim elindeki toplu parayı bağlar ki?

indirim olmayıp bir de zam olursa, yani 34 olan mt25 zamla 28 olursa zaten kimse almayacak ki. e o zaman ne yapacaklar?

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı coderbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

yalnız çok güzelmiş hocam. nereden aldınız?

https://www.hepsiburada.com/karsan-1-10-honda-cb500f-model-motorsiklet-p-HBV000003U3O2?magaza=oyuncaklarim

Konu hakkında konuşacak olursak olası bir ÖTV indirimi hali hazırda parası olana yarar. Bir çok kişi kredisiz/borçsuz motosiklet alacak durumda değil.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pazartesi sendromunun yerini kutlama aldı

salgın sonrası kutlamasında fiyatlara bakılmaz

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Puhahaha
    Muhahaha
    Zuhahaha

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ötv indirimi ? şöle açıcaksın başlığı ya ötv mtv zammı olmazsa ? olmaması mucize olur o yüzden eğer olmazsa baya sevinirim bu sene.vergiler bu sene olmasa bile 1 ocak 2021 yılında aklı hayale akıl almaz şekilde artıcak inanamicaksınız buraya yazıyim tarih olarak not kalsın.o kadar uzağa bakmayada gerek yok aslıda yılın 2.kısmında temmuz ayında bazı malların fiyatlarının arttığını görücek ve şahit olucaksınız.devletin bankada para SIFIR.kısaca şu an aldığınız yanınıza kalıcak varsa imkan varsa elde para varsa niyetiniz gidin alın hiç düşünmeyin

Geçen sene ÖTV zammı olduğuna emin misin? Adamlar 250cc için max, 2.000-2.500 tl gibi bir indirim çıktı ve zaten distribitör üzerine ekledi fiyatların. Millet zavallıda ÖTV indirimi olduğunu sanıyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Ülkemizde ve dünyada geçen hergün önceki günü aratıyor. Biraz gerçekçi olun ve imkanınız varken istediğiniz motosikleti alın

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:36 ----------

Ayrıca 3-4 ay sonra ÖTV indirimi gelsede şuanki fiyattan daha ucuza almayacaksınız çünkü almak istediğiniz model 3-4 aya kadar en az bir zam daha yemiş olacak kesin ve net.

Motosikleti
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene ÖTV zammı olduğuna emin misin? Adamlar 250cc için max, 2.000-2.500 tl gibi bir indirim çıktı ve zaten distribitör üzerine ekledi fiyatların. Millet zavallıda ÖTV indirimi olduğunu sanıyor.
    sanmıyorum bizzat gördüm hocam. liste fiyatı 26500 olan mt25'i ötv indirimi ile 23'e aldım. ve birkaç ay sonra ötv indirimi kalkınca aynı motosikleti arkadaşıma 26500'e aldık. yani indirim yoktu demek biraz piyasadan uzak olmak gibi geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemizde ve dünyada geçen hergün önceki günü aratıyor. Biraz gerçekçi olun ve imkanınız varken istediğiniz motosikleti alın

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:36 ----------

Ayrıca 3-4 ay sonra ÖTV indirimi gelsede şuanki fiyattan daha ucuza almayacaksınız çünkü almak istediğiniz model 3-4 aya kadar en az bir zam daha yemiş olacak kesin ve net.
    doğru söylüyorsunuz hocam. genelde 3 zam 2 indirim gibi yapılıyor bu işler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes evde. Millet evde sıkıntıdan eve oyunlara sarınca satışlarda patlama oldu diye oyun konsollarına saçma gereksiz yüksek bi vergi bindiren hükümeten sen motosiklet için ötv indirimi beklemen...

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes evde. Millet evde sıkıntıdan eve oyunlara sarınca satışlarda patlama oldu diye oyun konsollarına saçma gereksiz yüksek bi vergi bindiren hükümeten sen motosiklet için ötv indirimi beklemen...
    bu da ayrı bir olay tabi...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Salgın sonrası cektiğimiz kredileri ödeyeceğiz

ötv indirimi değil de pantolonu indircez bu gidişle.

Güncel durumlar ele alındıgında bundan x ay sonra salgın gectiğinde ötv indirimi yapıldıgında sıfır motor alabilecek insanlar su an da alabilir bence.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)