Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

r125 alt motoruna r25 kellesi takmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

sa arkadaslar 2 senedir r125 im var ve 2 hafta once alt motor cop oldu granktan fln hersey kitledi 2 3 masraf cıktı ben simdi altına r25 alt motor blogu takmak istiyorum fakat yukardaki kafes bunu engellicektir cift silindir oldugu için baya geniş motor aceba kafesi kessem ne ile kaynatabilirim siz yapma desenizde ben yapıcam kafesi bi sekilde kaynatırdıktan sonra kelle ztn elimde var satın aldım sırada enjeksiyon tesisat beyin radyatör fln alıcam kafesi kesip kaynatıcam ama aliminyum kaynagı saglıklı olurmu ve motoru tutması içinde şasi den profil kaynatırrıcam yani iyice oynucam motorla muaynesine 1 sene var muaynede bu alt motoru yapıp takıcam cevirmede sıkıntı olcagını dusunmuyorum sizce yapabilirmiyim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Yap, üstüne bir de video çek yayınla. Olursa tarihe geçersin

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı batuhan2003 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa arkadaslar 2 senedir r125 im var ve 2 hafta once alt motor cop oldu granktan fln hersey kitledi 2 3 masraf cıktı ben simdi altına r25 alt motor blogu takmak istiyorum fakat yukardaki kafes bunu engellicektir cift silindir oldugu için baya geniş motor aceba kafesi kessem ne ile kaynatabilirim siz yapma desenizde ben yapıcam kafesi bi sekilde kaynatırdıktan sonra kelle ztn elimde var satın aldım sırada enjeksiyon tesisat beyin radyatör fln alıcam kafesi kesip kaynatıcam ama aliminyum kaynagı saglıklı olurmu ve motoru tutması içinde şasi den profil kaynatırrıcam yani iyice oynucam motorla muaynesine 1 sene var muaynede bu alt motoru yapıp takıcam cevirmede sıkıntı olcagını dusunmuyorum sizce yapabilirmiyim ?
    derme çatma her motor bi şekilde cortlar bence hıc kendını riske atma motorunu sat 3 5bın lıraya ustune 3 5 daha koy sovtaj ihalelerinden agır hasarlı bı r25 al cok cok cok daha saglıklı olur
    s0me0ne bunu beğendi.
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Bu maceranızda size iyi şanslar diliyorum.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Yaparsın aslansın büyüksün

bundan önce asya 170 motoruma cbr250 motoru takmıstım her ay kaprin değiştiriyodum r125 te bu sıkıntı olucagını dusunmuyorum havuzbası sanayide calısıyorum bütün kaynak lık eksiğim yok takım eksiğim yok yapamazsın edemezsin yerine bi fikir verin yoksa boş yapıcak arkadaslar yazmasın !!

Motosikleti
    CBR 250
    Açıkcası aliminyum kaynağı pek kolay değildir, ve sağlamlık açısından pekte verim alamazsın, kaynatmadan önce tavlanmak ister sıkıntılı iş.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    R125'e R25 motoru takacağına R125'i satıp ikinci el R25 almak daha ucuza gelecektir. İlle de yapacağım diyorsan diyeceklerim şunlar,

Birisi tek silindir diğeri çift silindir olduğu için CGlerdeki gibi sadece silindir değiştirerek yapamazsın. Taktığın üst motor kranka uymaz krankı değiştirsen bloğa sığmaz, bloğu değiştin mi şanzımanda debriyajla beraber değişiyor. Tabi bu arada vites pedalı, ateşleme sistemi, buji kabloları, enjeksiyon sistemi, 2 kat gücü taşıması için zincir dişli... yani anlayacağın baştan sona komple bütün parçaları değiştirmen ve yerlerine uydurman lazım. Ben yazarken yoruldum sen tek tek bunları nasıl takacaksın?

Hadi diyelim ki taktın ve bir şekilde sorunsuz çalıştırdın 120 km/s hızın üstüne çıkmayacak şekilde tasarlanmış bir motora iki kat güç verince alet virajlarda kıçı başı ayrı oynayacak yüksek hızda dengeli gitmeyecek fren yaptığında eskisi gibi duramayacak. Peşpeşe fren yaptığında balataları yakacaksın.

Göstergeyi nasıl yapacaksın? R25 motorundan çıkan kablo ile R125'in göstergesini çalıştırabilecek misin? Girdi mi birde gösterge parası 1000tl? R25'in göstergesi R125 kafa karenajına uydurmak ayrı bir dert kasap gibi girişmen lazım plastiklere. Ateşleme ve enjeksiyon sistemini çalıştırmak için blokla beraber beyni de değiştirmen gerekecek. Peki R25 beyni motorun diğer elektronikleri ile sorun olmayacak mı? Ayaklık müşürü, killswich, far, sinyal hep sorun çıkaracak sürekli kablolarla uğraşacaksın.

amüninyum kaynak tutmaz sen en iyisi çelikten yeni kafes kaynat istediğin gibi tasarlarsın hem R125 kafesi tam race-ing değil.

arkdaşlar fazla anlamamış galiba yada tam okumamiş r125 in kellesini cift yapıcagımı düsünmüs ben direk r25 kellesi takıcam kafes yapmak için baya ugras lazım dostum r125 dediğin gibi racing kafesi değil orta gobekten amasörün oraya kafes yapsam olurmu aceba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

dediğim gibi sanayide calısıyorum kaynak sorun değil takım eksiğim yok pazar günleri istediğim gibi dükkanı acabiliyorum elindeki motoru satıp r25 al demişiniz 19 milyar ztn bende r25 kellesi var 3 milyar harcasam radyatör flln alırım arkadas enjekison tesisatı fln nasıl yapacaksın demiş ondan kolay ne var aynısını cbr250 versiyonunu yapmıstım frenleme zor olur demiş balata cok biter demiş ben ztn bunu uzun yol motoru yapmıcam 200 gormucem motorda yani saçmalamaya gerek yok fikir verin bana vermicekseniz yazmayın lütfen !!!!

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    allah akıl fikir versin kardeş
    espresso bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Madem başladın R125'e R1 motoru tak. Sonundaki 25'i silince oluyor.
    cıbılduck bunu beğendi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Kardeşim bu formda boş beleş çok adam var. Onların kibrinden onlara laf yetiştiremezsin görmezden gel sen onları.

Ben yapabileceğini düşünüyorum, ölçümleri yaptınmı bilmem ama R25 bloğu sizin şaseye sığadabilir. Yeni kulak için şasede oynaman gerekir, aliminyum değilse eğer şasede istediğin değişiikliğide yaparsın. Tamamen senin bu işi ne kadar istediğine ve ustalığına bağlı. Motorada komple r25 tesisatı çekersen işin daha kolay olur, inşallah yapabilirsinde kendi el emeğinle yoğurduğun bir motosiklete binersin.

Başlamak işin yarısıdır. Başla sonu gelir. Kolay gelsin
    batuhan2003 bunu beğendi.

aynen dostum ben yapabiliceğimi dusunuyorum paramda var enjekisoy ve beyin sipariş ettim suan kelle 2 güne arkadas getiricek bana tesiat bide ufak tefek sensörler fln kaldı onlarıda alıcam şase nin tam alümünyum oldugunu dusunmuyorum cunku 9 10 bin liraklık motora tam alimünyum sase takmazlar kaynak yapılabilceğini düsünüyorum dukkanda gaz altı kaynakla deniycem ustama yaptırıcam 2 gun sonra gelsin sıgdı sıgdı sıgmasa go kart planım fln var onu yaparım eli anahtar tutmayan bütün herkes bos laf yazmıs pulsar şase si var bunda mt25 cbr250 gibi şase olsa direk sıgrırırım kaynakla fln saplamaları tuturum biraz ugrastırıcı geliyor ama sonu cok güzel olucak gibi :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:05 ----------

https://hizliresim.com/h4VE3b evet boş yorum arkadaslara gelsin bu yok r1 yap fln adam 250cc cbr250 motoru takıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

https://hizliresim.com/OG9B7n buda cift silindir r125 yani yapılmıyo imkansız diye bişey yoktur boş laf yapan insan vardır

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    ismindeki 2003ü doğum tarihin varsayarak konuşuyorum.

Mühendis, tekniker, teknisyen vs. aylarca hesap yaparak 125lik motorun gücüne göre şasi zincir teker falan tasarlamışlar. Sen diyosunki onlar ne anlar ben bunun şasesini keser oraya daha büyük motor koyar kaynatırım.

evet istenirse cg tip motora bile 4 silindir 1200cc motor takılabilir mümkündür. ama akıllıcamıdır tartışılır.

2010 senesinde başıma gelen olay;
    Arabamın radyatör hortumunda çatlak vardı sanayiye gittim "usta" oraya bir hortum taktı gönderdi beni. Çanakkalede hortum yarıldı tekrar şarıl şarıl su boşaldı. Bayram günüydü açık yer zor buldum. Yeni "usta" dediki abi senin radyatöre gaz hortumu takmışlar hangi mal yaptı bunu, sıcak suya dayanıklı olması lazım bu hortumun.
    Yani demem o ki aynı görünüşteki malzemelerin dayanımları çok farklı olabilir.
    keser kaynatırım taşır o bloğu dersin ama dayanımı olmayabilir, hiç olmadık yerde ikiye katlanıp kalabilirsin.
    espresso bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

MaryJane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 Rr Movistar
    Hadi İnşallah Yaparsın 4 Gözle Bekliyoruz

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Yapmışken bari R6 motoru felan tak, Attığın taş ürküttüğün kurbağaya değsin. Ciddiyim. Olmayacak bir şey yok sonuçta. Forumda sıfırdan motosiklet yapan var.
    Osm@n bunu beğendi.

şase kesmeyi düşünmüyorum motor saplamalarını takmak için üsteki sağ sol kafes ten kaynak yapıcam yasım 17 bu arada 9 yasımdan beri sanayi ortamındayım motorcudada calıstım daha once asya170r motoruma cbr250 kelle taktım tesisat vs dizdikten sonra geriye hiçbirşey kalmıyo motora altı üstü 250 lik r 25 motoru koyucam +60 daha cok hızlancak 1000 lik bi motor koymicam kelleler arasında en fazla 20 30 kilo fark vardır

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

r6 motoru 125 lik bi motora bana gore gitmez zincir dişli muhabbeti vites fln motorun iyice airodinomisini bozarım 250 lik bi kelle takıcam ama bend hiçbir zmn türkiye deki youtube motosiklet sanayi hakkında vidoları izlemem seninde izlemeni tavsiye etmiyorum yurtdısı kanalları na bakıyorum adamlar r125 cbr125 e 250 lik kelle takıyo benelli ye gsxr 600 kellesi takan var r125 2006 mt03 kellesi takan var varda var msx e bile cbr250 kellesi takıyor adam canlı canlı türkiyede bunları yapmadıkları için gelişmiyor mlsf ben şahsen oyle düşünüyorum

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016

evet boş yorum arkadaslara gelsin bu yok r1 yap fln adam 250cc cbr250 motoru takıyor

buda cift silindir r125 yani yapılmıyo imkansız diye bişey yoktur boş laf yapan insan vardır
    Yapılması imkansız değilmiş ama bakımları zormuş. Aha dayıya sor.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    şase kesmeyi düşünmüyorum motor saplamalarını takmak için üsteki sağ sol kafes ten kaynak yapıcam yasım 17 bu arada 9 yasımdan beri sanayi ortamındayım motorcudada calıstım daha once asya170r motoruma cbr250 kelle taktım tesisat vs dizdikten sonra geriye hiçbirşey kalmıyo motora altı üstü 250 lik r 25 motoru koyucam +60 daha cok hızlancak 1000 lik bi motor koymicam kelleler arasında en fazla 20 30 kilo fark vardır

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

r6 motoru 125 lik bi motora bana gore gitmez zincir dişli muhabbeti vites fln motorun iyice airodinomisini bozarım 250 lik bi kelle takıcam ama bend hiçbir zmn türkiye deki youtube motosiklet sanayi hakkında vidoları izlemem seninde izlemeni tavsiye etmiyorum yurtdısı kanalları na bakıyorum adamlar r125 cbr125 e 250 lik kelle takıyo benelli ye gsxr 600 kellesi takan var r125 2006 mt03 kellesi takan var varda var msx e bile cbr250 kellesi takıyor adam canlı canlı türkiyede bunları yapmadıkları için gelişmiyor mlsf ben şahsen oyle düşünüyorum
    tabi airodinomisini ni bozmadığın sürece sıkıntı olmaz. sen yap gelşsin ülke
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)