Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

TELSİZ önerileri ASELSAN HARİÇ

Motovento
    REKLAM ALANI
    artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    Merhaba Arkadaşlar aselsan telsiz aldım 12km kapasiteli fakat işimi görmedi 400 metre alanda arada binalar var çekmio daha sonra çok övdükleri için değiştirip 5km lik olanını aldım o da aynı şekilde çekmedi dupduz bi yolda bile 200 metreden sonra ses kesiliyor her iki telsizde de aynı olay oldu paramı geri aldım

Hangi telsiz 200 tl ye kadar önerilerinizi bekliyorum.
    Artun K.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    poyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F800ST ve Sym joymax
    ben usa malı sea voice kullanıyorum.yıllık 50 tl aidatı var.mesafe sınırı yok. hatlı.olmadık yerde cep telefonu bile bağlatabiliyorsun.Tekneden çıkartmıştım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bu işin kralı ve piri avcılar balıkçılar falan iyi bilir offroadcularda iyi bilir midland dir.. midlandin pek çok çeşidi vardır 16 km den tutda 80-90 km liğe kadar el tesisleri vardır.. ama belli bir menzilin üstünde kullanabilmek için özel telsiz sertifikası alman gerekmekdedir benim bildiğim yasal sınır 5 km yani her kezin kullanabiliceği yasal sınır 5km prm telsizlerde.. ama midlandın 16 ve 24 km lik prm leride var.. farkı ne dersen anten bobin kısımları ekstradan kuvvetlendirilmiş budak çekim mesafesini arttıyor..

midland bu alanda çok eski bir firmadır adamların uzman olduğu konu bu.. aselsan ise daha çok şantiye ve güvenlik alanlarında yani daha çok açık alanda ucuza iş görmelik piyasanın ihtiyacını gidericek prm telsizler üretir.. yani prof bir kullanıcıya gelmez onu kesmez..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Aldığın telsizin çıkış gücü kaç watt ? Bir de uhf mi vhf mi, cb mi , nedir ? Ona göre yorum yapalım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    5 km 12 km diyorsa prm dir yani halk bandı.. para veripde sertifika ile uğraşıp özel bir bant alıcağını sanmıyorum..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işin kralı ve piri avcılar balıkçılar falan iyi bilir offroadcularda iyi bilir midland dir.. midlandin pek çok çeşidi vardır 16 km den tutda 80-90 km liğe kadar el tesisleri vardır.. ama belli bir menzilin üstünde kullanabilmek için özel telsiz sertifikası alman gerekmekdedir benim bildiğim yasal sınır 5 km yani her kezin kullanabiliceği yasal sınır 5km prm telsizlerde.. ama midlandın 16 ve 24 km lik prm leride var.. farkı ne dersen anten bobin kısımları ekstradan kuvvetlendirilmiş budak çekim mesafesini arttıyor..

midland bu alanda çok eski bir firmadır adamların uzman olduğu konu bu.. aselsan ise daha çok şantiye ve güvenlik alanlarında yani daha çok açık alanda ucuza iş görmelik piyasanın ihtiyacını gidericek prm telsizler üretir.. yani prof bir kullanıcıya gelmez onu kesmez..
    Aselsan piyasaya düşük güçte telsizler üretir, ama profesyonel uygulamalar için (polis, askeriye vb.) muhteşem telsizler üretir. Geçen yıl askerdeyken 9600 serisi Aselsan 5 W telsizle arada tepeler olmasına rağmen 6km ötedeki gözcü timiyle konuşabiliyordum. 50W güç ayarında 12km'deki atış alanıyla rahatlıkla şifreli/frekans atlamalı irtibat kurabiliyordum. Hatta Aselsan el telsiziyle karşımdakileri doğrudan görüşüm olmamasına (binalar, tepeler vs.) rağmen 3km mesafeden cep telefonundan daha net görüşebiliyordum.

Konu dışı ama Aselsan'ın hakkını yememek lazım

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antalya ve Isparta 112, ASELSAN'a geçti...
    112ciyiz

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aselsan piyasaya düşük güçte telsizler üretir, ama profesyonel uygulamalar için (polis, askeriye vb.) muhteşem telsizler üretir. Geçen yıl askerdeyken 9600 serisi Aselsan 5 W telsizle arada tepeler olmasına rağmen 6km ötedeki gözcü timiyle konuşabiliyordum. 50W güç ayarında 12km'deki atış alanıyla rahatlıkla şifreli/frekans atlamalı irtibat kurabiliyordum. Hatta Aselsan el telsiziyle karşımdakileri doğrudan görüşüm olmamasına (binalar, tepeler vs.) rağmen 3km mesafeden cep telefonundan daha net görüşebiliyordum.

200 liraya kadar anca volki tolki kategorisinden seçilir.

o bahsi geçenler ciddi rakamlar...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genelde güvenlikçiler kullanır HYT tavsiye ederim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu dediklerinizi çok iyi biliyorum ama ben halk işi basit iş görmelik prm telsiz dediğimiz türde telsizler için yazdım aselsanın o alanda profesyönel bir üretimi yok.. yoksa askeri alanda çok profesyönel telsizleri vardır elbet.. ama konumuz o değil tabiki..

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    arkadaşlar telsizde çıkış watı önemli. prm lerın çıkış watı oldukça düşük. cb telsizlerım cıkışları ortalama olup 50 km ile 60 km arası ( el telsizleri hariç araç içi telsizler olaçak ) görüşe bilirsiniz buradada severe ayarı iyi yapılmış ve anten ihtiyaca göre seçilmiş olmalı. 1500 kanallı daha üst telsizlerde var italya başta olmak üzere hava durumuna göre avrupa ile görüşürsün. hatta cb telsizlere takoz denilen anfikatorler takılarak italya ile görüşmek mumkun. ama şuda varki görüşceğin kişidede aynı kabiliyette bir telsiz olması gerekmektedir. telsiz işi meşakatli ve para hacanan bir hobidir. hiç bir zaman tatmin olmazsın hep daha iyisini istersin. ama bu işe girişeceksen cb halk bantı bir telsiz ve beş sekiz bir anten alaraktan başla. zamanla bu işe gönül vermiş bir cok arkadaş edinip onların bilgi ve teçrübelerınden faydalana bilirsin AZER90

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:24 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dediklerinizi çok iyi biliyorum ama ben halk işi basit iş görmelik prm telsiz dediğimiz türde telsizler için yazdım aselsanın o alanda profesyönel bir üretimi yok.. yoksa askeri alanda çok profesyönel telsizleri vardır elbet.. ama konumuz o değil tabiki..
    aselsanın prm olan cıhazları cobralardır bunun bir kaç çeşidi olması menzili artırmıyor cobra türevlerının hepsi aynı watta cıkış yapıyor 0.5 wat titreşımlı titreşımsız ara kanal otomatık arama gibi birbirlerınde ayrılan yönleri var.
    cb telsiz leri 5 wat ile 10 wat arası cıkışı olup 40 kanaldır. bu cıhazların tgm rusattı oması istenen ama cokda aranmayan bir durumdur.
    cb telsızlerı ile şikayet sebebi olmayacak ciddi rahatsızlıklar yaratmadıgın sürece kimse ne sertıfika ne ruhsat hiç bişi sormayacaktır. cb telsizlerı cıkış watını artıran takoz kullanmadan bir çok yerde işini görür.
    ama 1500 kanala sahip 100wat çıkışı olan telsız arabada ise ve bir tarafında otobus bir tarafında bina var ve sen cukurda kalıyorsan en en pahalı cıhazla bile konuşamazsın.

Motosikleti
    Artık Yok...
    aselsanın telsizlerinin bir dışı farklı sanırsam hepsinin içi aynı bendede var bir tane su geçirmez dağcılar için olandan üstü farklı bir malzeme ile yapılmış elin terlesede elinden kaymıyor.. ama menzili çok kısa 5 km diyorda açık alanda ancak 3 km çekiyor..

prm ler içinde menzili yüksek benim bildiğim tek telsiz midland lar..

motorola dan sasma bence.su anda butun profosyonel telsız kullanıcıları motorola kullanıyor.polısler vs.aselsan falan hıkaye.oyuncak bebek telsızı gıbı onlar.200 tlye bulabılırsın bence guzel bır motorola.pıyasayı arastır...

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    500 miliwatt yani 0.5 watt dan daha güçlü telsizler maalesef lisans gerektirir. Yani almış olduğun telsiz lisans gerktirmeden alabileceğin en güçlü telsiz zaten.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Midland GXT 1000 VP4 mdeli prm el tipi telsizdir 48km dir menzili..

http://www.alalimsatalim.com/ikincie...L_3/194568.htm

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    cahilliğimi mazur görün ama bu telsizi ne yapacaksınız sorabilirmiyim?
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    Artık Yok...
    konuyu açan arkadaşı bilmem ama telsiz çok işe yarıyor ilk başda bizde teknosadan geyiğine aselsan cobra almışdık 35 tl ye sonra motor sürerken kullanmaya başladık kulaklık aparatıyla sonra bir kaç kez truckingde kullandık sonra aynı mahalledeki arkadaşlar kendi aramızda kullandık bir ara araba ile gezilerde kullandık balıkda kullandık derken bir bakdık farkında olmadan geyik niyetine aldığımız şeyi ciddi ciddi kullanmaya başlamışız alışkanlık olmuş parasının hakkınıda veriyor onu belirtiyim şimdiye kadar telsizden yapdığım toplam konuşmayı herhangi bir gsm operatöründen yapmış olsaydım değil 40 tl 4 bin tl lik fatura param gitmişdi..

www.deneyim.net/market

www.facebook.com/deneyimnet

cihan @ deneyim.net

0850 302 6267

Dünyada iki büyük telsiz firması bulunmakta biri yılların markası motorola diğeri ise yeni teknoloji ve tasarımları ile piyasayı ele geçiren ve büyüyen çin markası hytera bu siteden bu iki markanın ürünlerini ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz
    https://idealtelsiz.com

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    80'lı yıllarda hem yazlık evimizde hem arabamızda telsiz vardı. Ben çok bulaşmazdım çocuk olduğum için ama ailem "break break arkadaş arıyorum" gibi bugün için abidik gubidik sözlerle 3 tane aileyle kanka olmuştu, ben de çocuklarıyla. Velhasıl herkes rahmetli oldu, bir ben armut gibi hayattayım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)