Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TECRUBELILERDEN ILK MOTOR TAVSIYESI

Motovento
    REKLAM ALANI

Sayin üyeler,

Malum son günlerde artar döviz kurları sebebiyle hedeflediğimin altında motor almak zorunda kaldık. Aklımda olan bir kaç model var, bunlar:

Suzuki V-Strom 250: 2020 sifir fiyatı 46.900, 2. el almak şart
    BMW G310R: 2020 modeli sıfır 51.405 ...
    BMW G310GS: 2020 model sıfır 58.855 ...
    Mondial RX3i Evo: cinli olduğu icin şüpheliyim

Boyum 185 Kilom 90, bunların disinda fiyat/performans acısından iyi olan ve sikinti cikarmiyacak motor arıyorum.
    Her turlu modele acigim genel olarak enduro/touring bakıyordum onceden. Fikirlerinizi bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    sen kaç para vercen motosiklete ben orayı tam anlayamadım
    bütçe meselesi muaama olmuş biraz

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    mondial hariç oradaki motorlar ilk düşüşünde aldığın motora küçük emrah gibi baktıracak yedek parça fiyatlarına sahip.

bence 125 cc bir commuter veya scooter ile başlamanız size çok şey öğretecektir. yok illa 250 cc bandına bineceğim derseniz

-pulsar 200 ns alıp çanta cam sis vs ile döşeyebilirsiniz
    -dominar da aynısı yapılabilir
    -rx3 fiyatına göre güzel bir altarnetif yeterki olaydan anlayan bir servis olsun yakınınızda bazı problemleri yazılım ile çözülüyorMUŞ.
    -yine inazuma alınıp aksesuarı döşeyip amerikan aracı konforunda gezebilirsiniz.
    -heronun xpulsesini alabilirsiniz yine aksesuar takabilirsiniz
    -ama bence en en mantıklısı crf250rally almak aksesuarı döşeyip festival festival gezmek.

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    mt25 abs yeni kasa da bakılabilir. her ne kadar beğenmeyen olsa da nefis bi motosiklet. ki bir önceki kasasını kullanıp mecburiyetten satmış birisi olarak, çok üzülüyorum

nihiltzkrieg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 937 & SV650 & 390 Duke
    Sıfır düşünüyosan KTM Duke 390 Adventure alınabilir. Ya da daha uygun fiyata 2. el veya sıfır CRF250 alınabilir. Bu tercihler kişiye göre değişir tabi.

burakrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme max 200
    Crf 250 Rally
    ABONE OLMAK İÇİN >>> youtube.com/channel/UC2pNC9t3HM5t01YezVcCwzw

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    acemisin ilk sırayı direk ele zaten.crf250 rally en yakın alternatif sana.yarı yarıya fiyat farkı var o saydıklarınla

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kaç para vercen motosiklete ben orayı tam anlayamadım
    bütçe meselesi muaama olmuş biraz
    ikinci el 30-40 arası dusunuyorum acemiliği atmak icin sonra güzel bisey ins

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial hariç oradaki motorlar ilk düşüşünde aldığın motora küçük emrah gibi baktıracak yedek parça fiyatlarına sahip.

bence 125 cc bir commuter veya scooter ile başlamanız size çok şey öğretecektir. yok illa 250 cc bandına bineceğim derseniz

-pulsar 200 ns alıp çanta cam sis vs ile döşeyebilirsiniz
    -dominar da aynısı yapılabilir
    -rx3 fiyatına göre güzel bir altarnetif yeterki olaydan anlayan bir servis olsun yakınınızda bazı problemleri yazılım ile çözülüyorMUŞ.
    -yine inazuma alınıp aksesuarı döşeyip amerikan aracı konforunda gezebilirsiniz.
    -heronun xpulsesini alabilirsiniz yine aksesuar takabilirsiniz
    -ama bence en en mantıklısı crf250rally almak aksesuarı döşeyip festival festival gezmek.
    dediğiniz gibi acemiliği atmak icin daha ucuz bi motor almak daha mantıklı, benim aklımda olan bi kere aliyim sonra yükseltirim diyeydi
    yorumlar icin herkeze teşekkürler

Motosikleti
    Pulsar 200ns - Yamaha mt-25abs
    Alıntı yigidoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el 30-40 arası dusunuyorum acemiliği atmak icin sonra güzel bisey ins

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:11 ----------

dediğiniz gibi acemiliği atmak icin daha ucuz bi motor almak daha mantıklı, benim aklımda olan bi kere aliyim sonra yükseltirim diyeydi
    yorumlar icin herkeze teşekkürler
    hocam bu bütçeye alınacak en iyi motor mt25 2020 kasa. ice fluo rengi efsane. sıfırı liste fiyatı 34 pazarlık kabiliyetinize göre daha da iner. kalanı da cebinizde kalır. hem de çok yakışıklı tam bir şehir motosikletine binersiniz

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemisin ilk sırayı direk ele zaten.crf250 rally en yakın alternatif sana.yarı yarıya fiyat farkı var o saydıklarınla

aynen arkadaşların motorda surmuslugum var coronadan sonra honda da eğitim gidicem sürüşüm saglam olsun diye

Alıntı burakrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf 250 Rally
    crfnin ikinci el piyasası cogu kisinin önermesi sebebiyle digerlerine kiyasen daha iyi olabilir, min kaç model olsun hocam sizce 2017-2020 mevcut suan
    birde hiç tecrübem olmadıgından km olarak 5000< asagisi motorlara bakmam bence daha mantıklı

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Vstrom 250'den CRF 250 Rally'ye geçmiş birisi olarak CRF diyorum. VStrom'un CRF'den iyi olan yönleri var tabi. Ama kalite, fiyat, hafiflik, kabiliyet, yaygınlık gibi bir sürü noktayı göz önüne alınca CRF çok daha mantıklı. CRF'nin tek eksikliği bence artçılı sürüş için uygun olmaması. VStrom asfaltta çok daha rahat ama yüksek hızlara çıktığınızda (>110) sinir bozucu bir titreşim var. CRF tek silindir olmasına rağmen daha az rahatsız ediyor.

Bu arada arka süspansiyonu çok yumuşak olduğu için CRF uzun ve ağır insanların altında çok çöküyor, arka süspansiyon yayını değiştirmenizi tavsiye ederim. Yerli bir yay var, fiyatı da makul bilginiz olsun. Arazi de sürmeyi düşünüyorsanız düz modeli, rally'ye göre daha iyi bir seçenek. Daha hafif, düştüğü zaman kırılacak plastikleri, pahalı led farları yok.

BMW'leri unut. Benim görüşüm başlangıç motorunuzun popüler bir model olması. Beğenmezsiniz, değiştirmek istersiniz, elden çıkarması kolay olsun.

lawyer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Toprağım eğer Sivaslıysan ve orada kullanacaksan tabiki enduro öneririm. Ama şehir merkezinde kullanacaksan Yamaha mt 25 abs gerçekten en iyi tercih olur. Sivas'ın şehir merkezi yolları gayet güzel.

Ama madem trcrübelere dayanarak bir tavsiye istiyorsun, kesinlikle Honda cbf 150 veya cb 125 ace öneririm. Bak bu motorlar fazla gitmez ama inanılmaz sağlam motorlardır. Birkaç ayda bisiklet gibi kullanabileceğin, kendini çok çabuk geliştireceğin motorlardır. Bunlardan sonra istersen direkt 650 enduroya geçebilirsin ki Suzuki dl 650 şiddetle öneririm. (2012-2016)

Ancak şu var ki toplamda bi 30-40 bin km doldurana kadar sakın sınırlarını fazla zorlama. Motorun en tehlikeli zamanı ilk 5 bini doldurup 30 bini doldurmadığın zamanlardır. Çünkü doğru motorla başlayıp sürüşünü çok çabuk geliştirirsin ama tecrüben olmadığı için olağanüstü şartlarda dogru tepki veremeyebilirsin. Çünkü doğru tepkiler senin için henüz refleks haline gelmemiştir.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Sıfır+ sıfır tecrübeniz varsa Honda titandan daha iyi bir başlangıç motoru aklıma gelmiyor. 12 sene geri gidip kendime söyleyebilme imkanım olsa, bunu söylerdim.
    mavzer-i bunu beğendi.

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Bu listenizdeki ilk 3 enduroya başlangıç için yazık olur diye düşünüyorum. Honda Crf 250L- Crf250 Rally üzerinden tercih mantıklı olabilir.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    başkan, erkin yeşil şöyle bir video yapmış çok yeni, belki işine yarar

https://www.youtube.com/watch?v=zrTxopdHfHI

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Hiç tecrübeniz yok ve vitesli ile başlamak istiyorsanız Honda CB250R tavsiye edebilirim.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır+ sıfır tecrübeniz varsa Honda titandan daha iyi bir başlangıç motoru aklıma gelmiyor. 12 sene geri gidip kendime söyleyebilme imkanım olsa, bunu söylerdim.
    ben honda titan ile öğrenmiştim. hemde kırmızı. abimin kurye motoruydu
    duygulandım :D
    since 1987

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)