Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

eldiven tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    500 liraya kadar çıkabilirim, bilek korumalı eldiven lazım. kullanmış olduğunuz tavsiye edeceğiniz marka model var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    500 liraya bulacağın bilek korumalı eldiven tıraş olacağı için ya bütçeyi yükseltmeni yada bilek koruması olmayan kısa ama kaliteli eldiven aramanı öneririm.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Venom D02 uzun bilekli olabilir. Kısasını kullanıyorum memnunum. Gerçek deri,avuç içi destekleri kevlar. Tabi ki daha kalitelisi vardır. Ama istediğiniz bütçe skalasında başarılı bir f/p ürünü.

Motosikleti
    Mt-125
    https://www.feyizoglu.com/OJ-Hit-Yaz...ven_53900.html

https://www.hepsiburada.com/motospar...AaAlKCEALw_wcB

https://www.feyizoglu.com/OJ-Hit-Yaz...ven_53900.html

alabiliceklerin bunlar daha farklıda çok bir model yok. Bütçeni biraz aşarsan 700-800liraya daha kaliteli eldivenler var.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    !!!ÖNEMLİ UYARI!!!

Sezon dışında fiyatının sezonda çok daha yüksek olduğunu bildiğiniz bir eldiven indirime girdi diye sakın ola saldırmayın.

Zira o eldiven 1-2 senedir en az rafta ya da depoda beklediği için indirime girmiş olma ihtimali çok ama çok yüksektir. Eliniz biraz fazla terliyor ise ki yazın terlememe şansı yok gibi bir şey, 1 sezonda haşatı çıkacaktır. Hele ki ter ve üzerine bir yağmur suyu falan yerse geçmiş olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezon dışında fiyatının sezonda çok daha yüksek olduğunu bildiğiniz bir eldiven indirime girdi diye sakın ola saldırmayın.

Zira o eldiven 1-2 senedir en az rafta ya da depoda beklediği için indirime girmiş olma ihtimali çok ama çok yüksektir. Eliniz biraz fazla terliyor ise ki yazın terlememe şansı yok gibi bir şey, 1 sezonda haşatı çıkacaktır. Hele ki ter ve üzerine bir yağmur suyu falan yerse geçmiş olsun...
    Kaliteli deri eldivenin 1-2 senedir rafta ya da depoda beklemesinin zararı nedir?

Kullanılmış olsa anlarım da, kullanılmadan oda sıcaklığında, kuru ve direk güneş görmeyen yerde bekleyen eldiven nasıl kötü oluyor?

Şahsen yaz için ayrı yazlık eldivenim var. Kaliteli uzun bilekli eldiveni aşırı sıcakta kullanmıyorum. O yüzden kaç senedir gayet iyi durumda. Ter ve su deri için iyi değil...

!!!ÖNEMLİ UYARI!!!

Hiç bir zaman bilemezsin satıcısının sen olmadığın sürece. Şuan ekipman piyasasında 10 sene evvelki ekipmanları (sanki bugün üretilmiş gibi) satanlar var. Fiyatını değinmiyorum bile daha...

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Modekanın ürünlerini inceleyin.

Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir zaman bilemezsin satıcısının sen olmadığın sürece. Şuan ekipman piyasasında 10 sene evvelki ekipmanları (sanki bugün üretilmiş gibi) satanlar var. Fiyatını değinmiyorum bile daha...
    Deri zamanla renk değiştirmeye başlıyor. Herhangi DÜZGÜN saklama koşulu kuralına uyan işletmeye henüz rastlamadım. Zira bundan sebep kullanıma başlayınca eldivenler hızla sertleşmeye başlayabiliyor.

Clover RS-7 GP 5 ay, Alpinestars SP-8 V2 4 ay, Difi'nin yine uzun ve kanguru derisi bir eldiveni 3 ay dayanıp hayata küstüler. Hep aynı hatayı yapıp elde son kalanlara uygun fiyat yüzünden yeltendim. Parçik pinçik oldu resmen elimde. Üstelik SP-8'e Motul'un deri bakım ürününü periyodik kullanmama rağmen.

Demem o ki; aynı eldiven aynı anda büyük fark ile satılıyorsa bu yine elde kalmış olacağına dalalettir.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    bütçeyi aşmak istemiyorum çünkü lastik takımı da alacağım 1000 lirayı bulacak açıkçası lastik üstüne 700 lira eldivene fazla geliyor. yerli üretim bişey alabilirim en azından deri olur. şu an gecen sezon 100 liraya aldıgım bir venom yazlık eldivenim var ama güven vermiyor zira giyerken içten batan bir kısmı dolayısıyla parmagımda yara oluştu. kalitesizlik..
    bu motospartan'ın ürettiği eldiven işe yarayabilecek bişeye benziyor belki ondan alırım.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    Deri zamanla renk değiştirmeye başlıyor. Herhangi DÜZGÜN saklama koşulu kuralına uyan işletmeye henüz rastlamadım. Zira bundan sebep kullanıma başlayınca eldivenler hızla sertleşmeye başlayabiliyor.

Clover RS-7 GP 5 ay, Alpinestars SP-8 V2 4 ay, Difi'nin yine uzun ve kanguru derisi bir eldiveni 3 ay dayanıp hayata küstüler. Hep aynı hatayı yapıp elde son kalanlara uygun fiyat yüzünden yeltendim. Parçik pinçik oldu resmen elimde. Üstelik SP-8'e Motul'un deri bakım ürününü periyodik kullanmama rağmen.

Demem o ki; aynı eldiven aynı anda büyük fark ile satılıyorsa bu yine elde kalmış olacağına dalalettir.
    sadece bir varsayımda bulunacağım;
    sizin kullanımınıza bağlı olabilir mi? fazla terleyip derinin yapısını bozuyor olabilir misiniz.

Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece bir varsayımda bulunacağım;
    sizin kullanımınıza bağlı olabilir mi? fazla terleyip derinin yapısını bozuyor olabilir misiniz.
    Çok düşündüm bu dediğinizi, hatta özellikle bir tanesinde (alpin) fazlaca dikkat ettim. Güneşte tutmadım, yağmur dokanmadı, kalorifer görmedi...

Şimdi Five'ın GT2 Air Black modelini aldım. Tabi bu ara deneme şansım yok.

Bir dahakine Gore-Tex deneyeceğim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    En az 6 yıl önce aldığım orijinal iki eldiven:

Hiç birine zerre bakım yapmadım. Alpinestar yazlık eldiven 2 yıl içinde delindi parçalandı. Kullanmıyorum. Dainese'yi daha dün kullandım yine.

Velhasıl hakiki üst deriden yapılmış kaliteli eldiven, su ve terden korunduğu müddetçe yıllarca dayanır. Sentetik malzeme, ya da ince yarma deri, eldiven gibi çok yıpranan bir işte malesef çok uzun ömürlü olmayabilir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)